CT1: Policie stahuje z trhu naboje firmy Multiagro

Vše co se událo v souvislosti se zbraněmi

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

edelweiss
Administrator
Příspěvky: 4299
Registrován: 30 črc 2005 17:55
Bydliště: bez nálady :-)

Příspěvek od edelweiss » 09 led 2007 09:56

Kubajzz píše:
edelweiss píše:TO-Kubajzz
To ty zatím můžeš zůstat v klidu,do vzduchovek zatím nikdo netlakuje ale i to může přijít.
Kurňa, teď jsem si vzpomněl, že i na 22LR existují samopaly.
A vlastně i na 7,62x25, sakra. :evil:
Aspoň si vystřelím z perkusáků, na tohle samopal žádný není (snad). :wink:

No a nebo se nás na příštím vzduchovkovém srazu prostě sejde podstatně víc. :lol:
Dopadneme jako Angličani dostaneme na zbroják vzduchovky a flinty budeme obdivovat max. v časácích. :twisted:


Uživatelský avatar
Silencer
Moderátor
Příspěvky: 1480
Registrován: 15 kvě 2006 08:35
Bydliště: Praha

Příspěvek od Silencer » 09 led 2007 09:59

Oni by borci asi měli zamotanou hlavu, kdyby si členové střelecké obce najednou chodili na inspektoráty pro zbraně a střelivo ukládat oproti potvrzení třeba jeden dva zmíněné náboje a pak až se to smázne ve srospěch Multiagra by je chtěli zpět a zažalovali by je hromadně o náhradu škody :twisted:
Uživatelský avatar
Andy
Moderátor
Příspěvky: 2230
Registrován: 22 bře 2005 09:36
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy » 09 led 2007 10:12

http://www.strelci.com/modules.php?name ... cle&sid=32

Policejní prezidium České republiky

Odbor vnitřní kontroly

Strojnická 27

PRAHA 7 V Brně dne 8. ledna 2007






Stížnost na postup pracovníků Ředitelství služby správních činností PP Praha





Vážení,


z televizních novin, odvysílaných dnes 8.1.2007 v 19.30 h. na TV Nova jsem získal informaci, že mně neznámý pracovník (nebo pracovníci) Ředitelství služby správních činností Policejního prezidia ČR v Praze na základě blíže nespecifikovaného rozhodnutí zakázali prodej nábojů 7,62x39 a 7,62x54R s měkkým ocelovým jádrem z Multiagro Slatina s odůvodněním, že se jedná o zakázané střelivo. Tuto skutečnost prostřednictvím TV Nova celému národu prezentoval ředitel uvedené složky plk. Ing. Antonín KREML. Dle reportáže jsou majitelé předmětných nábojů povinni odevzdat je na Inspektorátech pro zbraně, střelivo, výbušniny a drogy - jinak jim údajně hrozí až tříleté vězení. V závislosti na odvysílané reportáži podávám stížnost na postup pana plk. Ing. Antonína KREMLA a jeho podřízených, kteří zřejmě o zákazu prodeje nábojů 7,62x39 a 7,62x54R Multiagro Slatina rozhodli. Stížnost odůvodňuji takto:


v případě nábojů 7,62x39 a 7,62x54R s měkkým ocelovým jádrem se po jejich zcivilnění ze strany Multiagro Slatina již nejedná o vojenskou munici ve smyslu ust. § 4 zák.č. 119/2002 Sb. o střelných zbraních a střelivu,
to, že tyto náboje mají střelu, obsahující jádro z měkké oceli automaticky neznamená, že se jedná o střelu průbojnou ve smyslu ust. § 4 zák.č. 119/202 Sb. o střelných zbraních a střelivu - nikdy k tomuto účelu nebyly vyrobeny či určeny a jádro z měkké oceli je v sestavě střely kvůli úspoře olova při výrobě střely,
argumentace, že střela náboje 7,62x39 a 7,62x54R s měkkým ocelovým jádrem údajně prostřelí o něco více, než stejná střela s jádrem celoolověným neobstojí, dosud není vypracována žádná metodika, která by stanovovala průbojnost nebo ranivost střel - jedná se o argumentaci typu: olovo=dobré, ocel=špatné,
tyto náboje byly schváleny do civilního prodeje rozhodnutím Českého úřadu pro zkoušení zbraní a střeliva v Praze, při čemž dle odvysílané reportáže byl postup ČÚZZS přezkoumán Ministerstvem průmyslu obchodu Praha a shledán jako správný,
pouze Český úřad pro zkoušení zbraní a střeliva v Praze je oprávněn rozhodnout, zda se v případě nábojů 7,62x39 a 7,62x54R Multiagro Slatina jedná o zakázané střelivo, resp. do jaké kategorie zbraně, náboje a doplňky zbraní spadají - tuto pravomoc nemají pracovníci PP Praha,
takovýto akt, tj. zákaz prodeje schváleného střeliva není dle mého názoru v pravomoci přísl. Policie ČR.

Ekonomické a jiné důvody, hovořící pro prodej těchto nábojů ponechávám stranou. Vzhledem k výše uvedeným skutečnostem se domnívám, že v případě postupu pracovníků Ředitelství služby správních činností Policejního prezidia Praha došlo k porušení zákona. Vyrozumění oznamovatele žádám po ukončení šetření.




S pozdravem ....
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8890
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 09 led 2007 10:19

Ti naši policajti jsou schopni zakázat i železné broky na kachny.
Vsadím se, že mají vyšší průbojnost, než olověné. :wink:
http://www.fieldtarget.cz/ - Vše o zbraních, střelbě, srazech a HFT závodech.
Slim Jim
Odborník na zbraně
Příspěvky: 717
Registrován: 07 lis 2005 14:39
Bydliště: Praha

Příspěvek od Slim Jim » 09 led 2007 10:41

Tenhle stát, to je fakt Cimrmanův "Jevištní sklerotikon".
Žádná zbraň není přesnější, než jí dovolí střelec.
vito
Příspěvky: 586
Registrován: 28 lis 2005 13:48

Re.:

Příspěvek od vito » 09 led 2007 10:48

Pro ty, co se ptali. Ten pan plukovník v policejní uniformě byl skutečně pan Kreml Antonín, znám ho osobně /samozřejmě z kontroly, kterou v naší střelecké škole prováděl/. A není to policejní president, správný titul je myslím Ředitel správních činností PČR. Možná to není zcela přesné, ty jejich funkce zase tolik nesleduji. Pardon, pan plukovník má před jménem nějaký akademický titul, nevím přesně jaký.
Fantan
Odborník na zbraně
Příspěvky: 363
Registrován: 23 pro 2005 22:27
Bydliště: Česká Třebová
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Fantan » 09 led 2007 12:21

Andy, omlouvám se, nehledal jsem v "Událostech" - podle mne jde vyloženě o právní otázku. Podle mého názoru se totiž nejedná o obyčejnou buzeraci střelců, ale jde o podezření ze spáchání trestného činu "zneužití pravomoci veřejného činitele" podle § 158/1,2 tr.zákona v možném jednočinném souběhu s tr. činem "šíření poplašné zprávy" podle § 199 tr.ř. a tr. činem "vydírání" podle § 235/1 tr.z..

Tudíž ta "stížnost" je adresována chybně, správná adresa by měla být nejlépe na Vrchní státní zastupitelství, nebo (je-li jejím cílem "zametení pod koberec") na Inspekci MV Praha (Odd. stížností a kontroly se zabývá kázeňskými přestupky, nikoli vyšetřováním tr. činů policistů).
Tr. čin spatřuji v tom, že p. Kreml (a potažmo tím i policejní prezident) si dovolili rozhodovat o něčem, co jim zákon nedovoluje - státní orgán smí vykonávat svou pravomoc jen způsobem a v mezích, které mu zákon dovoluje.
Jestliže byl skutečně vydán závazný "Pokyn policejního prezidenta", či jiný závazný předpis či příkaz v rozporu s rozhodnutím Zkušebny (nechce se mi vypisovat ten zdlouhavý název) která jediná je zákonem oprávněna zařazovat zbraně a střelivo do kategorií, pak jde nepochybně o překročení pravomocí, což je v tomto případě trestným činem.

Takže se omlouvám, založení mého threadu bylo dáno tímto právním názorem.
Naposledy upravil(a) Fantan dne 09 led 2007 13:03, celkem upraveno 1 x.
Když je Walther 7,65 dobrý pro J.Bonda, je dobrý i pro mne :D !
Uživatelský avatar
Igrlik
Příspěvky: 347
Registrován: 14 úno 2006 12:07

Příspěvek od Igrlik » 09 led 2007 12:45

Kubajzz píše: ...
Aspoň si vystřelím z perkusáků, na tohle samopal žádný není (snad). :wink:
... :lol:
Bacha - Government 45-70 je vojenský náboj!!! :twisted:
Zdenek
Příspěvky: 105
Registrován: 06 říj 2005 14:15
Bydliště: Brno

Příspěvek od Zdenek » 09 led 2007 17:36

Trošku se mi rosí čelo po těch reportážích, aby se nám pánové nestalo, že nějaký pán všemocný prohlásí v televizi, že vyjímka na vojenské zbraně ( Hermex, Tactical, Mosin atd.) se ruší a všichni je musí odevzdat.
Mě by už v tady tom Kocourkově další taková pičovina vůbec nepřekvapila.....Jdou po nás jak slepice po soplu.
FrantaMistral

Příspěvek od FrantaMistral » 09 led 2007 21:32

Pokud máte podezření,že se pan plk.dopustil trestného činu,jste ze ZÁKONA POVINNI na něj podat trestní oznámení.
Fantan
Odborník na zbraně
Příspěvky: 363
Registrován: 23 pro 2005 22:27
Bydliště: Česká Třebová
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Fantan » 09 led 2007 22:14

A to jsi vyčetl kde, prosím? :D
Já jako nas*aný občan MOHU, ale nejsem nucen dělat kroky, které uznám za vhodné. To, co píšeš, platilo pro Pavku Morozova. U nás platí oznamovací povinnost u vybraných, zvlášť závažných trestných činů - můžeš si počíst:
§168
Neoznámení trestného činu
§168 (1) Kdo se hodnověrným způsobem doví, že jiný spáchal trestný čin vlastizrady (§91), rozvracení republiky (§92), teroru (§93 a 93a), záškodnictví (§95 a 96), sabotáže (§97), vyzvědačství (§105 odst. 2, 3 a 4), ohrožení utajované skutečnosti (§106 a 107), porušování předpisů o nakládání s kontrolovaným zbožím a technologiemi (§124a, 124b, 124c), porušování předpisů o zahraničním obchodu s vojenským materiálem (§124d, 124e, 124f), padělání a pozměňování peněz (§140), neoprávněného nakládání s osobními údaji (§178 odst. 3), účasti na zločinném spolčení (§163a odst. 1), obecného ohrožení podle §179, ohrožení bezpečnosti vzdušného dopravního prostředku a civilního plavidla podle §180a, zavlečení vzdušného dopravního prostředku do ciziny podle §180c odst. 2, týrání svěřené osoby (§215), vraždy (§219), genocidia (§259) nebo používání zakázaného bojového prostředku a nedovoleného vedení boje (§262),
a takový trestný čin neoznámí bez odkladu státnímu zástupci nebo policejnímu orgánu nebo místo toho, jde-li o vojáka, veliteli nebo náčelníku, bude potrestán odnětím svobody až na tři léta; stanoví-li tento zákon na některý z těchto trestných činů trest mírnější, bude potrestán oním trestem mírnějším. :idea:
Naposledy upravil(a) Fantan dne 09 led 2007 22:27, celkem upraveno 1 x.
Když je Walther 7,65 dobrý pro J.Bonda, je dobrý i pro mne :D !
FrantaMistral

Příspěvek od FrantaMistral » 09 led 2007 22:26

Fantan píše:A to jsi vyčetl kde, prosím? :D
Já jako nas*aný občan MOHU, ale nejsem nucen dšlat kroky, které uznám za vhodné. To, co píšeš, platilo pro Pavku Morozova. U nás platí oznamovací povinnost u vybraných, zvlášť závažných trestných činů - můžeš si počíst:
§168
Neoznámení trestného činu
§168 (1) Kdo se hodnověrným způsobem doví, že jiný spáchal trestný čin vlastizrady (§91), rozvracení republiky (§92), teroru (§93 a 93a), záškodnictví (§95 a 96), sabotáže (§97), vyzvědačství (§105 odst. 2, 3 a 4), ohrožení utajované skutečnosti (§106 a 107), porušování předpisů o nakládání s kontrolovaným zbožím a technologiemi (§124a, 124b, 124c), porušování předpisů o zahraničním obchodu s vojenským materiálem (§124d, 124e, 124f), padělání a pozměňování peněz (§140), neoprávněného nakládání s osobními údaji (§178 odst. 3), účasti na zločinném spolčení (§163a odst. 1), obecného ohrožení podle §179, ohrožení bezpečnosti vzdušného dopravního prostředku a civilního plavidla podle §180a, zavlečení vzdušného dopravního prostředku do ciziny podle §180c odst. 2, týrání svěřené osoby (§215), vraždy (§219), genocidia (§259) nebo používání zakázaného bojového prostředku a nedovoleného vedení boje (§262), a takový trestný čin neoznámí bez odkladu státnímu zástupci nebo policejnímu orgánu nebo místo toho, jde-li o vojáka, veliteli nebo náčelníku, bude potrestán odnětím svobody až na tři léta; stanoví-li tento zákon na některý z těchto trestných činů trest
mírnější, bude potrestán oním trestem mírnějším. :idea:
Pleteš se,pokud je člověk svědkem spáchání trestného činu,musí na něj podat trestní oznámení.Nevím,kde jsem to četl,ale je to tak :wink:
Naposledy upravil(a) FrantaMistral dne 09 led 2007 22:28, celkem upraveno 1 x.
Fantan
Odborník na zbraně
Příspěvky: 363
Registrován: 23 pro 2005 22:27
Bydliště: Česká Třebová
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Fantan » 09 led 2007 22:28

Z dlouhé chvíle mi říkají doktore. Rád se od tebe nechám poučit, kdo je to svědek a i o dalších věcech, které mi nejsou jasné! :D
Vycházím z Televizních novin. Umíš si představit ten nával "svědků" na vachcimrách ? :D :D :D
Když je Walther 7,65 dobrý pro J.Bonda, je dobrý i pro mne :D !
FrantaMistral

Příspěvek od FrantaMistral » 09 led 2007 22:30

Fantan píše:Z dlouhé chvíle mi říkají doktore. Rád se od tebe nechám poučit, kdo je to svědek a i o dalších věcech, které mi nejsou jasné! :D
Nemusím tě poučovat,já vím,že vím a to mi stačí.A jiní ať si udělají názor jaký chtějí :)
Ares
Příspěvky: 1552
Registrován: 24 srp 2005 10:46
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ares » 09 led 2007 22:31

No když už to chceš brát podle toho seznamu, tak z hlediska nás střelců by to asi bylo povinností protože to bude asi takhle:

rozvracení republiky (§92), teroru (§93 a 93a), záškodnictví (§95 a 96), sabotáže (§97), účasti na zločinném spolčení (§163a odst. 1)

:lol:
Odpovědět