CO2 zbrane hodnotenie znaciek

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

troj
Příspěvky: 533
Registrován: 24 lis 2005 11:17

Příspěvek od troj » 07 bře 2006 19:19

Kubajzz píše:
Lork píše:
Svaťa píše: Pokud jsi nepoznal rozdíl, máš kliku. Šlůehačkové mají 1/3 tlaku.
Pokud je NO2 chemická značka, tak mám dojem, že mi ve škole říkali, že je to Dusík!
Z chemie jsi měl asi jedničku. :lol:
no..tak jednicku asi neee :(
chemicka znacka N je dusik, NO2 je oxid dusicity a N2O je oxid dusny neboli rajsky plyn-jeho smes se pouziva jako uspavadlo v nemocnicich..a tlak je opravdu znacne mensi nez C02..a pri opakovanem pouziti ti zanase prepousteci mechanismus takovou zlutobilou srackou..ktera strasne smrdi..


Uživatelský avatar
jozsp111
Příspěvky: 390
Registrován: 08 zář 2005 14:50

Příspěvek od jozsp111 » 08 bře 2006 13:19

Kubajzz píše:
Lork píše:
Svaťa píše: Pokud jsi nepoznal rozdíl, máš kliku. Šlůehačkové mají 1/3 tlaku.
Pokud je NO2 chemická značka, tak mám dojem, že mi ve škole říkali, že je to Dusík!
Z chemie jsi měl asi jedničku. :lol:
Asi nemal, pretože NO2 nie je dusík (N), ale oxid dusičitý.
:idea:
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8890
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 30 kvě 2006 15:17

Tak jsem zjistil, že v 12g CO2 bombičce je tlak 62 barů, tj. cca 61,2 atm.
http://www.fieldtarget.cz/ - Vše o zbraních, střelbě, srazech a HFT závodech.
Uživatelský avatar
jirkausti
Příspěvky: 246
Registrován: 04 bře 2006 14:41
Bydliště: Ústí nad Orlicí
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jirkausti » 30 kvě 2006 17:16

zajímavý poznatek! A jak ten tlak klesá s každým dalším výstřelem? Dalo by se to nějak přepočítat na vliv na úsťovou rychlost? Docela by mě zajímalo pokud třeba má pistole psáno V0=120m/s, na kolik to klesne třeba po 10-ti výstřelech...
Jirka
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8890
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 30 kvě 2006 17:30

Klesat by to právě nemělo, protože ten plyn je v té bombičce kapalný a při tom tlaku 62 barů se ho už víc za normální pokojové teploty odpařovat nemůže. Prostě drží těch zhruba 62 barů dokud zbývá nějaký kapalný CO2, pak se už vše vypaří a tlak je po pár ranách fuč. Proto u zbraní na CO2 nejsou zapotřebí takové rozměrné zásobníky jako třeba u větrovek na stlačený vzduch.
Aspoň takhle to chápu já.
http://www.fieldtarget.cz/ - Vše o zbraních, střelbě, srazech a HFT závodech.
Uživatelský avatar
jirkausti
Příspěvky: 246
Registrován: 04 bře 2006 14:41
Bydliště: Ústí nad Orlicí
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jirkausti » 30 kvě 2006 20:57

pokud by byl kapalný, musel by při zahrkání "šplouchat". :D A to se evidentně neděje. A to ani u nové bombičky, ani u poloprázdné. Tak si myslím že je tam jen v plynném stavu... Také cca po 30-ti výstřelech se mi zdá, že pistole už nemá takovou sílu a že už to nedává "rány" jako u prvních výstřelů. A to lze bez problémů vystřelit tak 70-80 ran.
Tak fakt nevím... :?
troj
Příspěvky: 533
Registrován: 24 lis 2005 11:17

Příspěvek od troj » 31 kvě 2006 08:06

jirkausti píše:pokud by byl kapalný, musel by při zahrkání "šplouchat". :D A to se evidentně neděje. A to ani u nové bombičky, ani u poloprázdné. Tak si myslím že je tam jen v plynném stavu... Také cca po 30-ti výstřelech se mi zdá, že pistole už nemá takovou sílu a že už to nedává "rány" jako u prvních výstřelů. A to lze bez problémů vystřelit tak 70-80 ran.
Tak fakt nevím... :?
njn..jenze myslet je ___ vedet :wink: ..proc myslis ze se u airsoftovych automatickych zbrani pouziva antisifon??aby do hlavne neunikal kapalny co2.. a ze ti "NESPLOUCHA" :lol: :lol: :lol: :lol: ?????je to tim ze mo strasne malou viskozitu-zkus si vzit zapalovac-v nem mas taky zkapalneny plyn-a taky te nebude "splouchat" :P
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8890
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 31 kvě 2006 09:45

No, že by to v ní přímo šplouchalo, to zase ne.
Ale zkus zatřepat prázdnou bombičkou a plnou a hned ucítíš ten rozdíl. Aspoň já je teda od sebe poznám. :wink:

K těm 30 ranám. Mě se to u Lovky zdá taky, ale ono to může být taky tím, že když se ten CO2 vypařuje, tak dochází k ochlazování, je to stejný princip jako výparník v ledničce a tím dojde k poklesu tlaku. Kromě toho Lovka má docela tlustou plastovou rukojeť, která bombičku dobře izoluje, takže je docela dobře možné, že po pár minutách střelby (třeba kolem 30ran?) je ta bombička ochlazena jen na pár stupňů Celsia, aniž by to člověk poznal. Je fakt, že když ji po střelbě vytahuju, tak je dost studená, ale měřit jsem to nezkoušel.
Ten CO2 bude na teplotě hodně závislý. V návodu u mojí vzduchovky se přímo píše, že je určena pro provoz v teplotním rozmezí +5° až +60°C. Pod touto hranicí není zaručena přesnost a nad tou to hranicí funkčnost.
http://www.fieldtarget.cz/ - Vše o zbraních, střelbě, srazech a HFT závodech.
Uživatelský avatar
jirkausti
Příspěvky: 246
Registrován: 04 bře 2006 14:41
Bydliště: Ústí nad Orlicí
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jirkausti » 31 kvě 2006 14:58

tak díky za vysvětlení, zas jsem o trochu chytřejší :wink:
Uživatelský avatar
Silencer
Moderátor
Příspěvky: 1480
Registrován: 15 kvě 2006 08:35
Bydliště: Praha

Příspěvek od Silencer » 31 kvě 2006 20:45

Pánové je fakt zajímavý jak se ty thready zvrhnou úplně jiným směrem :D Přečtěte si název a pak si pročtěte příspěvky na konci :) Bezva ne? 8)
Getman

Příspěvek od Getman » 29 čer 2006 13:40

Chtěl bych si koupit CO2 pušku ale nevím kterou, abych nekoupil nějakou šitku :) Tak prosím poraďte. Vícerannou ale když bude hodně dobrá tak tu jednorannou přežiji :lol:
___________________________
pušku a né pistol
-------------------------------------
Fantan
Odborník na zbraně
Příspěvky: 363
Registrován: 23 pro 2005 22:27
Bydliště: Česká Třebová
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Fantan » 29 čer 2006 14:16

Protože tohle je o porovnání zbraní na CO2, dovoluji si upozornit na zbraně slovenského (již zesnulého) konstruktéra Uhrinčaťa - dělal to Aeron Brno jako terčové zbraně TAU - pistole (měl jsem TAU 5, teď mám TAU 6), dokud jsem to uměl, nebyl problém dělat 370/400. Je to klapkový jednoranný závěr, bezvadná!
Pokud vím, DRULOV Litomyšl vyrábí jak jednorané, tak opakovací pistole (i pušky) na tomto principu - je tady i thread na pušku Kondor DU-10). http://www.drulov.kvalitne.cz/
Než shánět sifonové bombičky, koupil jsem u nich za 134 Kč přepouštěcí ventil - na ten se nasadí ta velká bomba (svého času se používala k huštění pneu) a je pokoj. Když tlak dojde, nasadí se znova a pokračuje se. (foto jsem dával sem k dotazu myslím Kubajzze právě na ten přepouštěcí ventil). http://forum.gunshop.cz/viewtopic.php?t ... sc&start=0
S tím tlakem je to přesně tak - z kapalného obsahu bombičky se v závislosti na teplotě odpaří vždycky jen tolik, aby se vytvořila stejná tenze. Neslyšel jsem ještě o tom, že by bombička zamrzla a to ani když se s tím střílela "RPVzd" - za tím účelem totiž ten KONDOR byl původně konstruován - měla se zavádět olympijská rychlopalba vzduchovou pistolí. Takže ani serie 5ran/4 sec. bombičku nijak neochromila.
A jinak - žasnu, kolik threadů na stejné téma se nechá najít jen na prvních 5ti stranách menu
Když je Walther 7,65 dobrý pro J.Bonda, je dobrý i pro mne :D !
troj
Příspěvky: 533
Registrován: 24 lis 2005 11:17

Příspěvek od troj » 29 čer 2006 14:59

Fantan píše: A jinak - žasnu, kolik threadů na stejné téma se nechá najít jen na prvních 5ti stranách menu
kdo chce najít-najde
kdo je hlópý-zaklada nové a stále stejné
Getman

Příspěvek od Getman » 29 čer 2006 16:08

A mohl by jsi mi dát prosím internetovou adresu kde by se dala koupit ta Tau 6 nebo 5 :?
vaikiki366
Příspěvky: 1
Registrován: 14 bře 2013 16:44

Re: CO2 zbrane hodnotenie značiek

Příspěvek od vaikiki366 » 14 bře 2013 16:50

Dobrý chcel by som sa opýtať mam zbraň m&p 40 Co2 a potreboval by som tesnenie do zasobnika lebo my fučia bombičky .
Odpovědět