Fórum GunShop.cz - zbraně, střelivo, optika

Diskuzní fórum o zbraních, střelivu,optice

Právě je 23 lis 2017 17:33

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 56 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 07 bře 2006 19:19 

Kubajzz píše:
Lork píše:
Svaťa píše:
Kubajzz píše:
Mi jednou došly bombičky, tak jsem tam dal taky ty šlehačkové a nepoznal jsem žádný rozdíl. :wink:
Rozdíl je jen v obsahu:
sifonové - CO2
šlehačkové - NO2 = rajský plyn (tuším)

Pokud jsi nepoznal rozdíl, máš kliku. Šlůehačkové mají 1/3 tlaku.

Pokud je NO2 chemická značka, tak mám dojem, že mi ve škole říkali, že je to Dusík!

Z chemie jsi měl asi jedničku. :lol:

no..tak jednicku asi neee :(
chemicka znacka N je dusik, NO2 je oxid dusicity a N2O je oxid dusny neboli rajsky plyn-jeho smes se pouziva jako uspavadlo v nemocnicich..a tlak je opravdu znacne mensi nez C02..a pri opakovanem pouziti ti zanase prepousteci mechanismus takovou zlutobilou srackou..ktera strasne smrdi..

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 08 bře 2006 13:19 

Kubajzz píše:
Lork píše:
Svaťa píše:
Kubajzz píše:
Mi jednou došly bombičky, tak jsem tam dal taky ty šlehačkové a nepoznal jsem žádný rozdíl. :wink:
Rozdíl je jen v obsahu:
sifonové - CO2
šlehačkové - NO2 = rajský plyn (tuším)

Pokud jsi nepoznal rozdíl, máš kliku. Šlůehačkové mají 1/3 tlaku.

Pokud je NO2 chemická značka, tak mám dojem, že mi ve škole říkali, že je to Dusík!

Z chemie jsi měl asi jedničku. :lol:

Asi nemal, pretože NO2 nie je dusík (N), ale oxid dusičitý.
:idea:

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 30 kvě 2006 14:17 

Tak jsem zjistil, že v 12g CO2 bombičce je tlak 62 barů, tj. cca 61,2 atm.

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 30 kvě 2006 16:16 

zajímavý poznatek! A jak ten tlak klesá s každým dalším výstřelem? Dalo by se to nějak přepočítat na vliv na úsťovou rychlost? Docela by mě zajímalo pokud třeba má pistole psáno V0=120m/s, na kolik to klesne třeba po 10-ti výstřelech...
Jirka

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 30 kvě 2006 16:30 

Klesat by to právě nemělo, protože ten plyn je v té bombičce kapalný a při tom tlaku 62 barů se ho už víc za normální pokojové teploty odpařovat nemůže. Prostě drží těch zhruba 62 barů dokud zbývá nějaký kapalný CO2, pak se už vše vypaří a tlak je po pár ranách fuč. Proto u zbraní na CO2 nejsou zapotřebí takové rozměrné zásobníky jako třeba u větrovek na stlačený vzduch.
Aspoň takhle to chápu já.

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 30 kvě 2006 19:57 

pokud by byl kapalný, musel by při zahrkání "šplouchat". :D A to se evidentně neděje. A to ani u nové bombičky, ani u poloprázdné. Tak si myslím že je tam jen v plynném stavu... Také cca po 30-ti výstřelech se mi zdá, že pistole už nemá takovou sílu a že už to nedává "rány" jako u prvních výstřelů. A to lze bez problémů vystřelit tak 70-80 ran.
Tak fakt nevím... :?

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 31 kvě 2006 07:06 

jirkausti píše:
pokud by byl kapalný, musel by při zahrkání "šplouchat". :D A to se evidentně neděje. A to ani u nové bombičky, ani u poloprázdné. Tak si myslím že je tam jen v plynném stavu... Také cca po 30-ti výstřelech se mi zdá, že pistole už nemá takovou sílu a že už to nedává "rány" jako u prvních výstřelů. A to lze bez problémů vystřelit tak 70-80 ran.
Tak fakt nevím... :?

njn..jenze myslet je ___ vedet :wink: ..proc myslis ze se u airsoftovych automatickych zbrani pouziva antisifon??aby do hlavne neunikal kapalny co2.. a ze ti "NESPLOUCHA" :lol: :lol: :lol: :lol: ?????je to tim ze mo strasne malou viskozitu-zkus si vzit zapalovac-v nem mas taky zkapalneny plyn-a taky te nebude "splouchat" :P

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 31 kvě 2006 08:45 

No, že by to v ní přímo šplouchalo, to zase ne.
Ale zkus zatřepat prázdnou bombičkou a plnou a hned ucítíš ten rozdíl. Aspoň já je teda od sebe poznám. :wink:

K těm 30 ranám. Mě se to u Lovky zdá taky, ale ono to může být taky tím, že když se ten CO2 vypařuje, tak dochází k ochlazování, je to stejný princip jako výparník v ledničce a tím dojde k poklesu tlaku. Kromě toho Lovka má docela tlustou plastovou rukojeť, která bombičku dobře izoluje, takže je docela dobře možné, že po pár minutách střelby (třeba kolem 30ran?) je ta bombička ochlazena jen na pár stupňů Celsia, aniž by to člověk poznal. Je fakt, že když ji po střelbě vytahuju, tak je dost studená, ale měřit jsem to nezkoušel.
Ten CO2 bude na teplotě hodně závislý. V návodu u mojí vzduchovky se přímo píše, že je určena pro provoz v teplotním rozmezí +5° až +60°C. Pod touto hranicí není zaručena přesnost a nad tou to hranicí funkčnost.

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 31 kvě 2006 13:58 

tak díky za vysvětlení, zas jsem o trochu chytřejší :wink:

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 31 kvě 2006 19:45 
Moderátor

Pánové je fakt zajímavý jak se ty thready zvrhnou úplně jiným směrem :D Přečtěte si název a pak si pročtěte příspěvky na konci :) Bezva ne? 8)

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 29 čer 2006 12:40 
Chtěl bych si koupit CO2 pušku ale nevím kterou, abych nekoupil nějakou šitku :) Tak prosím poraďte. Vícerannou ale když bude hodně dobrá tak tu jednorannou přežiji :lol:

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 29 čer 2006 13:16 
Odborník na zbraně

Protože tohle je o porovnání zbraní na CO2, dovoluji si upozornit na zbraně slovenského (již zesnulého) konstruktéra Uhrinčaťa - dělal to Aeron Brno jako terčové zbraně TAU - pistole (měl jsem TAU 5, teď mám TAU 6), dokud jsem to uměl, nebyl problém dělat 370/400. Je to klapkový jednoranný závěr, bezvadná!
Pokud vím, DRULOV Litomyšl vyrábí jak jednorané, tak opakovací pistole (i pušky) na tomto principu - je tady i thread na pušku Kondor DU-10). http://www.drulov.kvalitne.cz/
Než shánět sifonové bombičky, koupil jsem u nich za 134 Kč přepouštěcí ventil - na ten se nasadí ta velká bomba (svého času se používala k huštění pneu) a je pokoj. Když tlak dojde, nasadí se znova a pokračuje se. (foto jsem dával sem k dotazu myslím Kubajzze právě na ten přepouštěcí ventil). http://forum.gunshop.cz/viewtopic.php?t ... sc&start=0
S tím tlakem je to přesně tak - z kapalného obsahu bombičky se v závislosti na teplotě odpaří vždycky jen tolik, aby se vytvořila stejná tenze. Neslyšel jsem ještě o tom, že by bombička zamrzla a to ani když se s tím střílela "RPVzd" - za tím účelem totiž ten KONDOR byl původně konstruován - měla se zavádět olympijská rychlopalba vzduchovou pistolí. Takže ani serie 5ran/4 sec. bombičku nijak neochromila.
A jinak - žasnu, kolik threadů na stejné téma se nechá najít jen na prvních 5ti stranách menu

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 29 čer 2006 13:59 

Fantan píše:
A jinak - žasnu, kolik threadů na stejné téma se nechá najít jen na prvních 5ti stranách menu

kdo chce najít-najde
kdo je hlópý-zaklada nové a stále stejné

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 29 čer 2006 15:08 
A mohl by jsi mi dát prosím internetovou adresu kde by se dala koupit ta Tau 6 nebo 5 :?

Předmět příspěvku: Re: CO2 zbrane hodnotenie značiek
PříspěvekNapsal: 14 bře 2013 16:50 

Dobrý chcel by som sa opýtať mam zbraň m&p 40 Co2 a potreboval by som tesnenie do zasobnika lebo my fučia bombičky .

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 56 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina