CO2 Walther CP 99

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Leon5216
Příspěvky: 236
Registrován: 16 led 2011 18:49

Re: vzduchovka umarex CP 99

Příspěvek od Leon5216 » 04 dub 2011 17:21

Tak, dnes som si zakupil Makarova, a k tomu 50 bombiciek a 3000 Walther brokov :lol: Skusil som ho v nedalekom lesiku, sice len tak par zasobnikov, ale je to celkom sranda :D Kladivko sa mi zdalo hrozne lahke, aj chod spuste je velmi lahky aj v DA mode, spociatku som myslel ze to ani nemoze vystrelit s takym lahkym kladivkom ale je to OK :) Strielal som na plechovku od redbullu co sa valala na zemi, a celkom slusne ju to trhalo :P Presnost asi taka ako moja Tokyo Marui manual airsoftka, neoslni ale ani neurazi, v ramci moznosti hladkej hlavne a ocelovej gulky :) Bombicka vydrzala dost dlho, asi 7 zasobnikov, potom zrazu vykon rapidne klesol a uz to len pluvkalo, tak som dostrielal naprazdno, skoda brokov :D Od prazdnej PET flasky sa broky odrazali, skoda, dufal som ze budu prestrelovat :twisted: Este to musim otestovat. Spracovanie inak super, kus kovu v ruke. Gulky je pri strelbe do dialky vidiet, cize rychlost nebude oslniva, ale ked nebude prsat tak v najblizsich dnoch pojdem zastrielat ale na 10 metrov a dam vedet co je to zac :wink:

Este mam taku technicku otazku, v pripade ze chcem bombicku dat von aj ked nieje uplne vystrielana mam ju proste odtocit a nechat vysicat? nebude to moc vadit tomu tesneniu okolo prepichovaca? Alebo radsej pridrzim stlaceny ten kolik po ktorom bucha kladivko a necham ho vysycat z hlavne? :?:

Inac mali ho za super cenu, 84€, to je nejakych 2050 Kc, bombicky tiez najlacnejsie co som nasiel, po 11 Kc kus. A su to prave Umarexy, ziadne "no name ciny" :D sice je to asi aj tak jedno.


Zoraki 914 semi (matte black)..........Zoraki 906 (titan)
Bruni Olympic 6 (black/wood)..........Tokyo Marui Colt M1911A1 (airsoft manual)
Umarex Makarov (CO2/4,5 BB)..........Slavia 630 model77
Zoraki R1 4,5 4mm (black)
Uživatelský avatar
kicmis
Příspěvky: 167
Registrován: 22 bře 2013 06:43
Bydliště: Havířov

Pokles výkonu

Příspěvek od kicmis » 24 čer 2013 08:18

Z moji CP99 mám nastříleno cca 3000 ran, nyní jsem zjistil, že ošlo k výraznému poklesu výkonu z původních 100 až 120 ran na co2 bombičku na cca 60ran. V podstatě po 20ranách začíná klesat výkon. Kde může být zrada? Původně jsem myslel že je to no-name bombičkama, ale dělá to i se značkovýma.
TX200 + Hawke Vantage 4-12x40
CZ200 + Hawke Varmint 4-16x44
Slavia 630 + Delta 4x32AO
TAU 7
Uživatelský avatar
Kavy
Příspěvky: 2858
Registrován: 24 bře 2009 19:52

Re: Pokles výkonu

Příspěvek od Kavy » 10 črc 2013 13:46

kicmis píše:... že došlo k výraznému poklesu výkonu z původních 100 až 120 ran na co2 bombičku na cca 60ran...
Nebo naopak došlo k výraznému zvýšení výkonu pistole a ta má vysokou spotřebu.
Zkoušel jsi poslouchat jestli bombička někde pomalu nesyčí ? Nebo tam dej novou bombičku a ráno uvidíš jestli neuchází.
tomio
Příspěvky: 38
Registrován: 06 říj 2015 14:21
Bydliště: Zlín

Re: CO2 Walther CP 99

Příspěvek od tomio » 20 říj 2015 10:07

Dlouho se tu nic nenapsalo, ale zakládat nové téma nemá cenu, takže jsem čerstvým majitelem této sranda pistolky. Zatím spokojenost.
Hledal jsem něco na zábavné střílení v garáži (když je venku hnusně) a na něco akčnějšího venku. Chtěl jsem pistoli, která vypadá jako reálná.
Výhody waltheru vidím v univerzánosti. Pokud budu chtít střílet na terč, diabolky, single action spoušť a vývrt v hlavni mi to umožní. Pokud budu chtít akční střelbu, rovněž není problém (double action spoušť a zásobníček na 8 diabolek zaručuje slušnou porci zábavy).

Teď k dotazům.
1.)Pistole je na střílení v garáži hodně hlučná. Řešil někdo kompenzátor/tlumič? Na našich e-shopech jsem nic nenašel.
2.)CO2 bombička je fajn, ale málokdy vystřílím celou náplň (60-80 střel)...co s nedostřílenou bomibčkou. Můžu to nechat v zásobníku do druhého dne a pak to dostřílet? Neškodím zbrani jako takové?
3.)Obecně údržba CO2 pistolí. Vidím, že se prodávají "olejové bombičky", někdo stříkne olej na hrdlo CO2 bombičky při zakládání do zbraně .... jak se tedy chovat k CO2 pistoly co nejohleduplněji? K údržbě... stačí jednou za čas střiknout pohyující se části WD40?

Díky za odpovědi a zkušenosti
Walther CP 99 , TAU 6, TAU 7 , Drulov DU-10
TAU 200 dioptr, Umarex 850 Airmagnum 5.5 kyvet power, Cz 200 4.5
Momentálně ve stavu experimentování s vlastní pažbou
lamela
Příspěvky: 29
Registrován: 22 črc 2015 19:04

Re: CO2 Walther CP 99

Příspěvek od lamela » 20 říj 2015 14:46

1-Dá se koupit z USA,koupil jsem tam i laser.
2-Asi by to nemělo vadit,i já to někdy nechávám,ale dle doporučení z jiných fór,raději vystřílet.
3-Olejovky dávám každou pátou a to chce,protože Co2 vysušuje těsnění a promazat pohybující části určitě ,já jsem použil silikonový olej,ale to je jedno.
davidva30
Příspěvky: 22
Registrován: 10 črc 2011 17:50

Re: CO2 Walther CP 99

Příspěvek od davidva30 » 01 lis 2015 08:43

Ahoj,prosím nebijte mě že se tady ptám ale píšete tady o téhle vzduchovce.Chci se zeptat jaký je rozdíl mezi WALTHER CP99 COMPACT(ocelové broky) a WALTHER CP99 (olověné diabolo).Tato pistole se mi moc líbí a osobně bych volil tu na broky z důvodu větší kapacity zásobníku.Tak jestli někdo tyto vzduchovky vlastníte tak se se mnou podělte o zkušenosti.Díky
sesto
Příspěvky: 29
Registrován: 01 pro 2014 14:36

Re: CO2 Walther CP 99

Příspěvek od sesto » 01 lis 2015 11:42

Compact je blowbacková s pohyblivym zaverom. hlaven nema vyvrt ak so dobre pamatam. broky su podavane klasickým zasobníkom a hore "aktualne nabitý "je držaný magnetom...ak zbranou trhneš vpred a prudko zastavis tak sa gulicka vykotula z hlavne :) CP99 by mala mat vývrt, striela diabolky z 8ranového rotacneho zasobnika. Nema blowback...udajne vyuziva viac co2 na strelbu a neplýtva na blowbacku. Obidve su dost slepe a su to zbrane na zabavku a blbnutie. compact je urcite vacsia sranda...len bacha na odrazene ocelove broky :)
davidva30
Příspěvky: 22
Registrován: 10 črc 2011 17:50

Re: CO2 Walther CP 99

Příspěvek od davidva30 » 01 lis 2015 12:09

Právě ten pohyb závěru se mi na tom líbí.Je mi jasný že to nebudej žádnej dravec,ostatně na pořádný střílení mám úplně něco jinýho :D ale mě se prostě líbí vzhledově a jak píšeš,jde o to "blbnutí",vystřílet třeba celý zásobník naráz a pod.To u klasické CP 99 je i menší zásobník.
tomio
Příspěvky: 38
Registrován: 06 říj 2015 14:21
Bydliště: Zlín

Re: CO2 Walther CP 99

Příspěvek od tomio » 04 lis 2015 10:31

W CP 99 je i na "mířenou střelbu do terče" (má závit v hlavni, střílí diabolky, má single/double action spoušť). Hlaveň je ale kraťučká a je umístěná v kovovém dílu "závěru", který se pohybuje na drážkách vpřed při zakládání zásobníku. Není to úplně šťastné řešení, protože má tento pohyblivý díl drobnou vůli, což může také ovlivňovat přesnost střelby. Na 6m se soustřelem dostanu do 10cm kruhu. Co ale nejvíc ovlivňuje přesnost je spoušť, která je i single módu dost dlouhá a má veliký odpor ... ovšem toto je srovnatelné s reálnou služební zbraní.
A to si myslím, že je asi určení zbraně. Napodobit pocit z ovládání reálné zbraně. Dá se cvičit rychlé tasení, pudová střelba atd. Pistole má necelý 1kg hmotnosti, což také napomáhá reálnému pocitu ze střílení.

Jak už tady padlo .. na přesnou mířenou střelbu do terče jsou tady jiné zbraně.
Walther CP 99 , TAU 6, TAU 7 , Drulov DU-10
TAU 200 dioptr, Umarex 850 Airmagnum 5.5 kyvet power, Cz 200 4.5
Momentálně ve stavu experimentování s vlastní pažbou
davidva30
Příspěvky: 22
Registrován: 10 črc 2011 17:50

Re: CO2 Walther CP 99

Příspěvek od davidva30 » 04 lis 2015 15:36

jj,jak jsem psal,na přesnou střelbu mám jinou vzduchovku ale u CP 99 compact se mi líbí právě ten pohyb závěru jako u reálné zbraně.Kolik střílíš diabolo na bombičku a používáš také olejové?
tomio
Příspěvky: 38
Registrován: 06 říj 2015 14:21
Bydliště: Zlín

Re: CO2 Walther CP 99

Příspěvek od tomio » 04 lis 2015 21:27

Na jednu 12g CO2 bombičku vystřílím cca 10 zásobníčků (tzn cca 80 ran). Ten poslední zásobníček už je slabší. Olejové bombičky jsem zatím nedával, ale plánuju je nakoupit a pak by to vycházelo na každou pátou.
Jinak před bombičkou fíknu trochu silikonu na těsnění před bombičkou. Pohybující části pistole beru WD40_tkou. Ale jede to pěkně i bez výraznějšího mazání
Walther CP 99 , TAU 6, TAU 7 , Drulov DU-10
TAU 200 dioptr, Umarex 850 Airmagnum 5.5 kyvet power, Cz 200 4.5
Momentálně ve stavu experimentování s vlastní pažbou
lamela
Příspěvky: 29
Registrován: 22 črc 2015 19:04

Re: CO2 Walther CP 99

Příspěvek od lamela » 27 lis 2015 12:43

Možná to sem nepatří,ale.
Dnes dopoledne mi zazvonil mobil a v něm se představil pán z kriminální služby a abych prý přijel domů,že se mnou potřebuje mluvit.Sedl jsem do auta,hlavou se mi honily myšlenky zda si ještě odpoledne dám s chlapama pivo a čekali na mne dva,představili se,ukázali odznaky,podali mi ruku a zeptali se mně,zda jsem si neobjednal zbraň z jednoho nejmenovaného slovenského internetového obchodu.Já na to,že ano a že to je Walther CP99.A oni zda ji mohou vidět,tak jsem pro ni zkáknul.
Zbraň jsem předal za hlaveň(mám to odkoukané z americkejch filmů,když se někdo vzdává),oni zkoumali,jak a čím a jak se nabíjí,co se vkládá do zásobníku.Potom jeden někam kamsi volal a ověřoval sílu zbraně v J.
Po chvilce mi ji vrátili se slovy,že je pěkná(jelikož ji mám vybavenou kolimátorem).Na můj dotaz co se stalo,mi bylo odpovězeno toliko:Zbraně (znehodnocené)z nejmenovaného slovenského obchodu,(odkud pochází i můj Walther CP99),byly použity při útoku teroristů ve Francii na redakci novin Charlie Hebdo.
Prověřují všechny zákazníky tohoto obchodu,takže jsem se ocitl v hledáčku i já.
Zase mi podali ruce,rozloučili se a já jsem šel vydělávat na diabolky.
davidva30
Příspěvky: 22
Registrován: 10 črc 2011 17:50

Re: CO2 Walther CP 99

Příspěvek od davidva30 » 27 lis 2015 16:56

A o jaký obchod se jednalo?Já jsem totiž taky na slovači něco kupoval.
lamela
Příspěvky: 29
Registrován: 22 črc 2015 19:04

Re: CO2 Walther CP 99

Příspěvek od lamela » 27 lis 2015 18:11

Máš SZ.
kavka80
Příspěvky: 32
Registrován: 09 lis 2015 21:25

Re: CO2 Walther CP 99

Příspěvek od kavka80 » 01 pro 2015 19:28

Compact mi v létě vystřílí 150-200 broků ke konci je potřeba ručně natahovat :-)))))
Odpovědět