CO2 replika ostre zbrane CZ75 pro nacvik?

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

mkoch
Příspěvky: 20
Registrován: 07 led 2013 18:11

Re: CO2 replika ostré zbraně CZ75 pro nácvik?

Příspěvek od mkoch » 21 led 2016 18:01

Termit píše:Jsem zvědav kolik stránek tady vznikne než ti co ti radili dostanou vynadáno......
Tak ja zacnu :lol:
Evidentne to chce na machovani.
Na nacvik manipulace se zbrani existuji cvicne naboje. Neexistuje zadna napodobenina s realnym chovanim ostre zbrane.
Co se stane po zmene streliva? V CZetach se bude naprosto jinak chovat celoplast od SB a treba BlackMamba.
Pripomina mi to otazku: "jakou si mam do playstationa koupit hru, abych se naucil ridit:-) "


petrfm
Příspěvky: 42
Registrován: 16 led 2016 20:57

Re: CO2 replika ostré zbraně CZ75 pro nácvik?

Příspěvek od petrfm » 21 led 2016 20:33

mkoch : doufám, že si děláš jen legraci :-) Jestli ne, přečti si ten můj dotaz znovu a zkopíruj mi pasáž, kde píšu, že airsoftka, nebo vzduchovka se bude jen přibližovat chováním ostré zbrani?

Když píšu nácvik zacházení se zbraní, tak mám na mysli nejen kontrolu nábojové komory, zásobníku a tasení, ale taky střelbu v různých polohách, za běhu, orientaci v prostoru, atd. Střelbu ve stoje na pevný terč budu trénovat na střelnici a BEZPEČNOU manipulaci se zbraní a třeba i to tasení klasickým sušením s ostrou zbraní, na to airsoftku nepotřebuju, slibuju :-) I když jaký je rozdíl, jestli tasím ostrou, nebo airsoftku, pokud to má stejný tvar, ovládání a přibližně i hmotnost? :roll:
A co bude jiného, kromě extrémního rozdílu ve zpětném rázu a vlivu psychiky, jestli budu střílet na určitý terč během taktického přesunu (rozuměj útěku) s ostrou devítkou, nebo s airsoftkou, nebo pokud si zahraju normální airsoft se vším, co k tomu patří, abych si natrénoval třeba ochranu objektu před pachatelem a nebo naopak, si to zase s protihráčem prohodil a pokusil se dostat do objektu, kde někdo je a drží třeba rukojmí. Nebo chceš říct, že k takovému taktickému tréninku nutně potřebuješ rubat ostrýma do terče? Že to není vice než o střílení právě o tom okolo? Že v praxi, když použiješ zbraň na obranu je úplně jedno, jestli na střelnici trefuješ desítky, nebo to strháváš tři cenťáky dolů? Že nejdůležitější je, vůbec ji stihnout vytáhnout, umět zhodnotit situaci a nešvihat ostrýma mezi lidma, i když pod drilu na střelnici naprosto přesně?

Jsem začátečník a přiznávám to, takže spoustu věcí nevím, ale nejsem idiot, tak ho ze mně laskavě nedělejte jenom proto, že jsem se tady přišel zeptat a né machrovat s tím, co mám, čeho jsem dosáhl a co jsem trefil. Jestli jsou mé úvahy v něčem zcestné, pak prosím argumenty v čem a né takové popichování a urážky, jako běž si hrát na ramba, nebo chceš jenom machrovat, nic víc. Prostě nechápu, co jsi tím chtěl říct :wink:
Uživatelský avatar
_Stalker_
Příspěvky: 859
Registrován: 11 črc 2007 23:21
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: CO2 replika ostré zbraně CZ75 pro nácvik?

Příspěvek od _Stalker_ » 21 led 2016 20:55

Pochopil jsem kmoch-a tak, ze Ti tim chtěl rict, ze at se naucis airsoftem sebevic, jak vezmes ostrou bude to o necem jinem.
petrfm
Příspěvky: 42
Registrován: 16 led 2016 20:57

Re: CO2 replika ostré zbraně CZ75 pro nácvik?

Příspěvek od petrfm » 21 led 2016 21:13

Já hned v prvním příspěvku, v druhém odstavci píšu
Je mi jasné, že to nebude mít nikdy reálný zpětný ráz, takže trénovat s ostrou na střelnici je potřeba, ale jde mi hlavně o to :
není první, kdo mi to píše, proto se pořád divím tomu, proč mi to všichni píšou, když to všude opakuju, že je mi to jasné :-) A není první, kdo ze mně tady na foru dělá ramba a posílá mně k xboxu. Z kraje to bylo vtipné, ale už to trochu nudí, až otravuje, tak sorry, jestli to jen byl pokus o legraci a já jen nepochopil zdejší humor :)
Uživatelský avatar
PEPAN
Příspěvky: 1695
Registrován: 11 říj 2009 22:19
Bydliště: z5 na 9

Re: CO2 replika ostré zbraně CZ75 pro nácvik?

Příspěvek od PEPAN » 21 led 2016 22:14

Já. vám. k tomuhle tématu něco povím málokdo. si to uvedomuje ale ostrá. a airsoftka se chovají naprosto rozdílně, navíc aisoftka je výhradně používaná ke hře na Ramba a to de i na plejstejšňu . doufam že sem taky poradil no.
Nejde!Prostě NNe
petrfm
Příspěvky: 42
Registrován: 16 led 2016 20:57

Re: CO2 replika ostré zbraně CZ75 pro nácvik?

Příspěvek od petrfm » 21 led 2016 23:10

PEPAN píše:Já. vám. k tomuhle tématu něco povím málokdo. si to uvedomuje ale ostrá. a airsoftka se chovají naprosto rozdílně, navíc aisoftka je výhradně používaná ke hře na Ramba a to de i na plejstejšňu . doufam že sem taky poradil no.
A prosím vás, když tomu tak rozumíte, tak já se ještě zeptám - dá se airsoftka použít taky na sebeobranu? Přemýšlel jsem, že bych se vykvák na celej zbroják a místo toho bych airsoftku i nosil a když mně napadnou, tak bych ji vytasil a dělal bych ramba, to se každý lekne a uteče, ne, když to vypadá jako vostrá zbraň. Trénovat to samozřejmě budu na plejstejšnu :lol:
E-Ryc
Příspěvky: 57
Registrován: 21 bře 2012 08:53

Re: CO2 replika ostré zbraně CZ75 pro nácvik?

Příspěvek od E-Ryc » 21 led 2016 23:56

K puvodnimu dotazu - kdyz budes mit doma stejne vypadajici ostrou a neostrou, na 99% se driv nebo pozdeji prehmatnes a prostrelis (v lepsim pripade) zed nebo televizi... ;-)
Uživatelský avatar
Lala
Příspěvky: 129
Registrován: 22 bře 2006 06:47
Kontaktovat uživatele:

Re: CO2 replika ostré zbraně CZ75 pro nácvik?

Příspěvek od Lala » 22 led 2016 04:53

Na ten zbroják se opravdu raději vyflákni, myslím, že to je to nejrozumější co jsi tu za těch pár dní na tomto fóru napsal.
Kup si tu kuličkovku a běž se vykecávat a "radit" mezi airsofťáky :wink:
Brok 60
Příspěvky: 78
Registrován: 20 srp 2012 21:52

Re: CO2 replika ostré zbraně CZ75 pro nácvik?

Příspěvek od Brok 60 » 22 led 2016 06:03

Tak taky něco přidám.
Je od tebe velice rozumné, že se ptáš.

Malá rekapitulace.

dá se airsoftka použít taky na sebeobranu ............. ano dá
vykváknout se na celej zbroják ............................. vřele doporučeno
nosit airsoftku .................................................... ovšem,je lehčí o ostré náboje
při napadnutí dělat Ramba ................................... Ramba dělat i mimo napadnutí
každý se lekne a uteče ........................................ někdo se určitě najde
trénovat budu na plejstejšnu ................................ ne žere to elektriku a při dlouhém sezení
to podom bolí hřbet
palong74
Příspěvky: 1315
Registrován: 08 zář 2009 22:08
Bydliště: Doma

Re: CO2 replika ostré zbraně CZ75 pro nácvik?

Příspěvek od palong74 » 22 led 2016 11:08

..ale chran te vsichni svati az nekdo na tvuj popud taseni vytahne ostrou a nebo pri nejmensim plynovku :D uz bych radsi volil plynovku nez kulickovku
Prosport .22-Delta Titanium 4-16x42...u ceho jsem zacinal u toho koncim
petrfm
Příspěvky: 42
Registrován: 16 led 2016 20:57

Re: CO2 replika ostré zbraně CZ75 pro nácvik?

Příspěvek od petrfm » 22 led 2016 11:46

diky za hodnotne rady, budu se jimi ridit. btw: nemejte obavy, ze by nekdo vytasil ostrou. jednak mu to pohled na ramba nedovoli a potom, protoze budu trenovat v podstate denne a skoro zadarmo, tak nez on tu svoji bambitku vubec vyhrabe, bude mit davno misto vsech oci jenom servisni otvory do hlavy :lol:
Uživatelský avatar
PEPAN
Příspěvky: 1695
Registrován: 11 říj 2009 22:19
Bydliště: z5 na 9

Re: CO2 replika ostré zbraně CZ75 pro nácvik?

Příspěvek od PEPAN » 22 led 2016 18:26

E-Ryc píše:K puvodnimu dotazu - kdyz budes mit doma stejne vypadajici ostrou a neostrou, na 99% se driv nebo pozdeji prehmatnes a prostrelis (v lepsim pripade) zed nebo televizi... ;-)
To je eště houno. co teprv kdyz si splete munici!! Na to taky nikdo nepomyslel. zejo.a to nejhorší,dojít na střelnici s ostró a z laufu jen padaj kuličky :!:
Nejde!Prostě NNe
Uživatelský avatar
wolf00
Příspěvky: 275
Registrován: 15 kvě 2011 20:23
Bydliště: kladno Ceska Republika
Kontaktovat uživatele:

Re: CO2 replika ostré zbraně CZ75 pro nácvik?

Příspěvek od wolf00 » 22 led 2016 19:50

"hatsan 90 .177"
"crosman 3576w .177
crosman tt .177
cz 236 .177
mkoch
Příspěvky: 20
Registrován: 07 led 2013 18:11

Re: CO2 replika ostré zbraně CZ75 pro nácvik?

Příspěvek od mkoch » 23 led 2016 17:03

petrfm píše:mkoch : doufám, že si děláš jen legraci :-) Jestli ne, přečti si ten můj dotaz znovu a zkopíruj mi pasáž, kde píšu, že airsoftka, nebo vzduchovka se bude jen přibližovat chováním ostré zbrani?

Když píšu nácvik zacházení se zbraní, tak mám na mysli nejen kontrolu nábojové komory, zásobníku a tasení, ale taky střelbu v různých polohách, za běhu, orientaci v prostoru, atd. Střelbu ve stoje na pevný terč budu trénovat na střelnici a BEZPEČNOU manipulaci se zbraní a třeba i to tasení klasickým sušením s ostrou zbraní, na to airsoftku nepotřebuju, slibuju :-) I když jaký je rozdíl, jestli tasím ostrou, nebo airsoftku, pokud to má stejný tvar, ovládání a přibližně i hmotnost? :roll:
A co bude jiného, kromě extrémního rozdílu ve zpětném rázu a vlivu psychiky, jestli budu střílet na určitý terč během taktického přesunu (rozuměj útěku) s ostrou devítkou, nebo s airsoftkou, nebo pokud si zahraju normální airsoft se vším, co k tomu patří, abych si natrénoval třeba ochranu objektu před pachatelem a nebo naopak, si to zase s protihráčem prohodil a pokusil se dostat do objektu, kde někdo je a drží třeba rukojmí. Nebo chceš říct, že k takovému taktickému tréninku nutně potřebuješ rubat ostrýma do terče? Že to není vice než o střílení právě o tom okolo? Že v praxi, když použiješ zbraň na obranu je úplně jedno, jestli na střelnici trefuješ desítky, nebo to strháváš tři cenťáky dolů? Že nejdůležitější je, vůbec ji stihnout vytáhnout, umět zhodnotit situaci a nešvihat ostrýma mezi lidma, i když pod drilu na střelnici naprosto přesně?

Jsem začátečník a přiznávám to, takže spoustu věcí nevím, ale nejsem idiot, tak ho ze mně laskavě nedělejte jenom proto, že jsem se tady přišel zeptat a né machrovat s tím, co mám, čeho jsem dosáhl a co jsem trefil. Jestli jsou mé úvahy v něčem zcestné, pak prosím argumenty v čem a né takové popichování a urážky, jako běž si hrát na ramba, nebo chceš jenom machrovat, nic víc. Prostě nechápu, co jsi tím chtěl říct :wink:
Ja si legraci nedelam :(
Zajdi si na nejakou dobrou strelnici a zkus si chovani ruznych ostrych. Navic asi neznas ani trestni zakon a zakon o zbranich a strelivu. Jinak by jsi vedel, ze pri "taktickem uteku" zbran pouzit nesmis. A smi se snad pouzit zbran v miste, kde by mohlo byt ohrozene zdravi nekoho jineho nez utocnika?
I muj 8 lety syn se z PCP na 20m trefi do terce, ale kdyz jsme mu na strelnici dovolili jednu ranu z malorazky, tak byl hodne prekvapeny, ze to opravdu "da velkou ranu":-) :-) :-) :-)

Tvuj pozadavek opravdu relizovat nejde.
petrfm
Příspěvky: 42
Registrován: 16 led 2016 20:57

Re: CO2 replika ostré zbraně CZ75 pro nácvik?

Příspěvek od petrfm » 23 led 2016 20:05

mkoch : jsem jen lama, vysvetlis mi, proc nemuzu pri uteku, kdy na mne nekdo strili, pouzit legalne drzenou zbran a strilet zpet, jeho smerem? nepredstavuj si situaci na namesti, za bileho dne, ale treba dum na kraji vesnice, kde krome nas dvou nikdo neni.
Odpovědět