Co se mi (ne) libi na CAFTA

V minulosti fórum o online-chatu, nyní již takový obecný pokec ;) a nezařazené témy

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Glyk
Příspěvky: 937
Registrován: 10 bře 2013 18:54
Bydliště: Sever Čech - Teplice

Co se mi (ne) líbí na CAFTA

Příspěvek od Glyk » 14 dub 2016 14:18

Pod tímto názvem zřídil na Modrém fóru vlákno ranovak.

Ale teď se tam objevilo toto :
Takže, aby bylo jasno! Příspěvky, které budou podněcovat další sváry, "budou omyl" nebo nebudou k tématu budu nekompromisně mazat.


_________________
http://www.air-chrony.com (střelecké chrono)
http://www.bazar-zbrani.com (bazar zbraní - hunting bazar)

Vždy bojuj do poslední sklopky!
Tak jsem z toho pochopil,že 1mimuta a 10 vteřina je ten správnej postoj a názor!!!!!!!!!!! :roll:


Výše dosaženého vzdělání,neznamená automaticky přirozenou inteligenci

Není lepší školy života, než moci zblízka a dlouhodobě sledovat blba ve vedoucí funkci
Pak totiž jasně vidíte, jak se věci nemají dělat.

EFH - VÍC jak Pražská Diabolka
dycky Most
Uživatelský avatar
Glyk
Příspěvky: 937
Registrován: 10 bře 2013 18:54
Bydliště: Sever Čech - Teplice

Re: Co se mi (ne) líbí na CAFTA

Příspěvek od Glyk » 14 dub 2016 14:39

Jo a důvod proč sem to sem dal je ten,že sem si čet vlákno a když sem aktualizoval stránku,tak už tam pár příspěvků chybělo!!!!!!!
A nebyli to jen věci od Martina K ale i od ostatních!!!!!!!
Pokud má vlákno v názvu toto,tak asi nemohu počítat jen s pisateli nakloněnými pro mou věc - co?
Výše dosaženého vzdělání,neznamená automaticky přirozenou inteligenci

Není lepší školy života, než moci zblízka a dlouhodobě sledovat blba ve vedoucí funkci
Pak totiž jasně vidíte, jak se věci nemají dělat.

EFH - VÍC jak Pražská Diabolka
dycky Most
Uživatelský avatar
Glyk
Příspěvky: 937
Registrován: 10 bře 2013 18:54
Bydliště: Sever Čech - Teplice

Re: Co se mi (ne) líbí na CAFTA

Příspěvek od Glyk » 14 dub 2016 14:52

Taky jeden hezkej příspěvek
mandy píše:

Víte, co se mi na CAFTĚ líbí? Že je ve své činnosti tak úspěšná! Protože, kdyby nebyla, tak by po ní ani pes neštěknul. Naštěstí příspěvky mnoha jedinců i na vedlejším fóru ukazují opak.
Ty si opravdu myslíš, že co je kritizované je "tak úspěšné" ??


_________________
"Demagog je člověk, který hlásá věci, o nichž ví, že nejsou pravda, a to lidem, o nichž ví, že jsou hlupáci."
— H. L. Mencken
Výše dosaženého vzdělání,neznamená automaticky přirozenou inteligenci

Není lepší školy života, než moci zblízka a dlouhodobě sledovat blba ve vedoucí funkci
Pak totiž jasně vidíte, jak se věci nemají dělat.

EFH - VÍC jak Pražská Diabolka
dycky Most
Uživatelský avatar
Martin K
Příspěvky: 2079
Registrován: 27 srp 2012 08:32
Bydliště: 5 km od Nymburku

Re: Co se mi (ne) líbí na CAFTA

Příspěvek od Martin K » 14 dub 2016 15:18

Co se mi (ne) líbí na CAFTA

Mně se na CAFTA líbí, jak si její vedení myslí, jak jsou nejlepší, jak všechno dělají nejlíp a jak si to umí všechno pěkně vychválit a vyhodnotit. :)

Na CAFTA se mi nelíbí, že to není žádný zájmový spolek, ale firma jednoho člověka. :cry:
dycky STEYR
ranovak
Příspěvky: 903
Registrován: 15 lis 2013 19:23

Re: Co se mi (ne) líbí na CAFTA

Příspěvek od ranovak » 14 dub 2016 15:49

Dám to i sem:

Protože jsem se na rozpoutání této velice vášnivé debaty z větší části podílel, rád bych to tu shrnul a uvedl některé věci na pravou míru a to i přes to, že jsem už asi 3x prohlásil že na toto téma končím. Doufám, že tento příspěvek psaný s odstupem už bude brán bez emocí jak z mé strany, tak ze strany dotčených představitelů CAFTA a nepovede jen k další debatě na téma, jestli jsem použil slovo zlodějina či výpalné a zda je takový výraz správný či ne. Ano, měl jsem zvolit jiná slova v těch dvou inkriminovaných příspěvcích. Za to se tímto Kubajzovi a CAFTE a všem, kterých se to dotklo veřejně omlouvám.

A teď k tomu co jsem chtěl svými příspěvky říci:
(A omlouvám se, že se možná nebudu striktně držet názvu tohoto vlákna, ty věci spolu hodně souvisí)

1. Nesouhlasím se způsobem, jakým jsou vybírány příspěvky pro CAFTU ze závodů Poháru CAFTA.
Někdo tu či vedle psal, že výše příspěvku by měla vycházet ze vzájemné dohody CAFTY s konkrétním klubem. Zejména by se mělo přihlédnout k oprávněným nákladů na konkrétní akci (tím myslím např. nájem plochy, případné ceny pro vítěze apod. - některé kluby třeba nechtějí medaile od CAFTY, chtějí i na pohárové závody svoje originální medaile, které třeba daný klub nebo místo více vystihují, nebo na ně mají svoje sponzory, takže i CAFTA ve výsledku ušetří za ty medaile atd.). Opačný extrém by asi byl, kdyby klub CAFTE tvrdil, že koupil provázky za 5.000 Kč jen proto, aby nemusel tolik odvádět. Nákup sklopek bych z těchto nákladů vyloučil. Opět budu někoho citovat, kdo navrhoval, aby to bylo např. 50% z čistého startovného. I ta CAFTA by tímto přístupem měla akceptovat, že některý závod je více ziskový a některý méně. Otázkou je, jak se pak postavit k případu, že závod bude ztrátový. Bude se CAFTA podílet stejným dílem i na úhradě ztráty?

2. Nesouhlasím s direktivně nařízenou výší startovného v Poháru CAFTA (dále jen PC), ale akceptuji tento přístup, pokud vzejde např. z porady představitelů klubů jako tomu bylo v loňském roce. Souhlasím s tím, aby výše startovného na PC byla jednotná . Vadí mi však skokový meziroční nárůst startovného. A doufám, že se podobný nárůst nebude opakovat každý rok. A ano, souhlasím s tím že startovné na PC by mělo být mírně vyšší než na běžných závodech, pokud je to kompenzováno vyšší kvalitou závodu. Dnes však už se rozdíly mezi klubovými závody a PC stírají, což je dobře a svědčí to o zvyšující se kvalitě stavitelů a organizátorů. Pak je ale pochopitelné, že není příliš vidět rozdíl v těchto závodech a klubovými závody a někteří účastníci pak nechápou proč by měli za "totéž" ale pod CAFTOU platit třeba dvojnásobek. To souvisí s předchozím bodem a snahou CAFTA by mělo být aby na závod přijelo co nejvíce střelců a tím i CAFTA dostala více peněz a nikoliv aby kluby a CAFTA měla stejně, nebo více peněz z menšího počtu účastníků. A dle mého názoru by právě tento přístup naplňoval ono poslání CAFTY šířit dělat maximum pro tento sport.

3. Nesouhlasím s jednotným startovným na klubových závodech
CAFTA tento přístup pouze navrhovala a je na každém klubu jak se k tomu postaví. Většina klubů se k tomuto stavěla negativně a i nadále si výši startovného určuje sama dle svých nákladů. Znovu opakuji, že to bylo jen jako návrh! Stále mám zafixovanou vzduchovkovou střelbu jako levnou rodinnou zábavu, a tak to má asi i mnoho obyčejných lidí, co jedou na závod pár krát do roka se svým dítkem nebo s kámošem si jen tak zastřílet. Proto si myslím, že startovné by mělo být co nejnižší. Většina z nás na tom nechce vydělávat. Osobně to vidím v rozmezí 100 – 200 Kč, dle náročnosti stavby tratě, kvality prostředí kde se závod koná (louka vs. lovecká chata) apod.

4. Startovné pro juniory
V tomto byl můj názor, že junioři by měli platit 50% startovného, odlišný od všech ostatních klubů. Na svém závodě si můžu určit startovné dle vlastní výše. Zkusil jsem to, byly na to nějaké ohlasy, vyhodnotíme to a podle toho se v budoucnu zařídíme. Je pravda, že startovné za 3-5 juniorů ekonomiku závodu nezachrání.

5. Výše členského příspěvku CAFTA
Obecně nemám s jeho výší problém. 500Kč/rok mi nepřijde příliš. V kontextu předcházejícího bodu však chápu že někomu může připadat vysoké. Kdyby bylo v poloviční výši asi by měla CAFTA ještě více členů. S argumentací že za to dostanu tričko a bundu a ponožky za xxx tisíc nesouhlasím od okamžiku, kdy se diskuze na téma vzniku CAFTY (před 2 lety) začala a tato argumentace tam byla použita. Bohužel v tomto jsme se s Kubajzem neshodli, a asi nikdy neshodneme.

6. Podpora klubů CAFTA.
V tomto bodě si opravdu nemyslím, že podporou je poskytnutí bundy, trička a ponožek (některým) členům klubu a jedné sady medailí a to ještě jenom někdy (viz bod 1). Ale opravdu jim materiálně pomoci ve smyslu třeba nákupu několika sklopek jako náhrady ztrát, klidně i přispět na nájem za prostor určených i pro celoroční trénink apod. Opravdu si nemyslím, že nejlépe oblečená výprava na MS nebo ME přitáhne k HFT více lidí a více pozornosti. Možná o něco více sponzorů, což by měl být spíše vedlejší efekt a ne ten hlavní. Na druhou stranu i ti sponzoři to mohou dělat ze zištných důvodů (logo výrobce vzduchovek na zádech třeba vítěze MS určitě není špatná investice do reklamy). Bohužel při diskuzi na toto téma je situace stejná jako v předchozím bodě.

7. CAFTA a stanovy
Věřím ve smysl organizace, která by měla tento sport zastřešovat. Její vznik však vidím jako trochu nešťastný se snahou udělat to na rychlo a skoro tajně bez nějaké široké podpory a diskuze se střelci. Ale asi chápu důvody. Kdyby se o tom dlouho diskutovalo, někdo by mohl CAFTU s tímto nápadem předběhnout. Tuto obavu v podmínkách ČR chápu. Nejsem též zastáncem toho aby HFT bylo pod ČSS, když vidím, jak to nefunguje ani tam. K diskuzi o správnosti stanov bych uvedl jen to, že jsem je slovo od slova nestudoval a neporovnával s OZ a že asi v každých stanovách by se dalo najít pár nesrovnalostí nebo nejednoznačných pojmů či výkladů. Pevně věřím, že to byla drobná opomenutí při jejich zpracování a nikoliv úmysl. Pokud jednou zjistím opak asi budu hodně zklamán (slušně řečeno). Stejně tak vím jak relativně snadno se dá ovlivnit členská schůze aby se odhlasovalo to co si myslím, že je správné a co chci já. Sám jsem dělal asi 8 let předsedu SVJ, tak o tom všem něco vím. Na druhou stranu, argumentace, že něco nebudu měnit jen proto, abych nemusel platit za změnu v rejstříku, zejména když na to poukázal jeden nespokojený člen, je podle mne také nemístná.

Momentálně tu však vnímám averzi CAFTY vyslechnout názory i zdola a případně i podle nich najít nějaký kompromis. A to je pro mne velkou překážku mého dalšího působení v této organizaci. Jak jinak si vysvětlit tvrzení typu „Byla to moje vize, já si jdu za svým cílem a nikdo mne nebude zpomalovat“ apod.? Od vrcholného představitele jakékoliv organizace bych čekal větší míru taktu. Také musí počítat, že vždy bude někdo mít jiné názory nebo bude některé jeho kroky kritizovat a to i veřejně.. Za to však nesmí být hned zesměšňován, urážen apod.

8. Nemám rád pomlouvání jiných organizátorů a jejich zesměšňování a znevažování práce ostatních pro HFT, byť třeba nejsou v CAFTE nebo jejichž závody nedosahují úrovně většiny ostatních klubů. Zejména mi vadí neustálé navážení do CACu. Jezdím tam rád a většinu lidí odtud rád potkávám. Avšak poznámky o pouťových přestřelkách a soutěžích bez pravidel sem opravdu nepatří. Pak se nedivte, že málokdo z nich chce jezdit na akce CAFTY nebo se objeví nějaké poznámky v reportu. Ano jsou tam akce, které s HFT mají pramálo společné ale jsou tam i běžné závody na dvě kola po 2x15 sklopkách a obvykle se dopředu ví, co se bude střílet. A že si dá někdo mezi koly párek? Vždyť před 2 - 3 lety to bylo běžné i na jiných závodech, tak co je najednou za problém! Copak je pro některé takový problém zakopat válečnou sekeru a alespoň udržovat příměří a nad občasnou poznámkou se pousmát? Většina těch, co toto tvrdí v CACu buď vůbec nebyla, nebo už hodně dávno. Vždyť nejjednodušší je, ať každý závodník jede k co největšímu počtu pořadatelů a pak může sám posoudit, zda se to v něčem liší nebo ne. A to by měl být opět hlavní cíl CAFTY a ne lidi odrazovat.

Nevím, jestli to někdo dočetl až sem. Sám také obvykle dlouhé příspěvky čtu nerad. Ale pokud ano, tak mu skláním poklonu a děkuji mu, že mi věnoval svůj čas. Pokud to někdo bere jako útok na CAFTU nebo její činovníky, tak je mi ho upřímně líto.

Radek Novák
dominyc
Příspěvky: 747
Registrován: 20 srp 2013 20:49
Bydliště: praha okoli

Re: Co se mi (ne) líbí na CAFTA

Příspěvek od dominyc » 14 dub 2016 16:04

Řikam to už delši dobu jen to nikdo nevidel a videt nechce cafta je pračka na penize a pro par lidi kasička jak se věnovat tomu co je bavi a platej to jiny lidi,a nejsem radek abych se nekoho bal naopak nebojim nikoho
Jelen team
Uživatelský avatar
cannis
Příspěvky: 2001
Registrován: 12 bře 2012 12:28
Bydliště: 49.1547706N, 16.8744911E

Re: Co se mi (ne) líbí na CAFTA

Příspěvek od cannis » 14 dub 2016 16:15

Nezlob se Dominycu, osobně tě neznám, nemám proti tobě vůbec nic ale co to tady proboha plácáš za nesmysly? Radek napsal svůj názor na věc, podle mne to je velice dobře a nevidím jediný důvod, proč tady píšeš něco o strachu? Někdy je lepší si věci raději důkladně rozmyslet, než se pustíš do psaní.
Jinak se měj fajn, to myslím bez špetky ironie. :)
Ev2 MkIV + Vortex Viper HS LR 2.5-10x32 FFP XLR MOA
Teď už se můžu vymlouvat maximálně na špatnou serii diabolek
https://img33.rajce.idnes.cz/d3301/18/1 ... .jpg?ver=0
ranovak
Příspěvky: 903
Registrován: 15 lis 2013 19:23

Re: Co se mi (ne) líbí na CAFTA

Příspěvek od ranovak » 14 dub 2016 16:55

Dominicu, to opravdu není o tom, že bych najednou dostal z někoho strach, nebo že by mi někdo promlouval do duše. Mne osobně celá tato situace štve. Věty jsou vytrhávány z kontextu, některé věci překrucovány, některé možná jen špatně pochopeny. Já o tom chci smysluplně diskutovat, protože mi HFT není lhostejné.
Uživatelský avatar
Martin K
Příspěvky: 2079
Registrován: 27 srp 2012 08:32
Bydliště: 5 km od Nymburku

Re: Co se mi (ne) líbí na CAFTA

Příspěvek od Martin K » 14 dub 2016 17:17

dominyc píše: cafta je pračka na penize
Tady bych si tě dovolil, v rámci zachování objektivity, trochu opravit.
Máme různé druhy praček. Příkladem uvedu pračku s horním plněním, pračku s bočním plněním, pračku se sušičkou atd. Pračkou na peníze se však rozumí legalizování výnosů (peněz) z nelegální nebo trestné činnosti. Pevně věřím, že takhle daleko to ještě toto uskupení nedotáhlo, takže pračkou na peníze bych je nenazýval... :)
dycky STEYR
pellerm
Příspěvky: 850
Registrován: 26 čer 2013 11:02

Re: Co se mi (ne) líbí na CAFTA

Příspěvek od pellerm » 14 dub 2016 17:20

Radku tak jsem si ten tvůj příspěvek přečetl celej a plně s tebou souhlasím,a jelikož tě znám jako člověka pohodovýho a nekonfliktního Musel to být sakra důvod,že jsi ten článek napsal. Většině rejpání tady na foru se zasměju,ale u tebe mi to nutí opravdu k zamyšlení zvláště když teď jak víš dáváme dohromady zase partu na plzeňsku.
dominyc
Příspěvky: 747
Registrován: 20 srp 2013 20:49
Bydliště: praha okoli

Re: Co se mi (ne) líbí na CAFTA

Příspěvek od dominyc » 14 dub 2016 17:30

Když nikdo se neboji proč každej o cafte mluvi jak todle jak tamto a když je neco co se řeši ale veřejne každej mlči.prectete si ve vlakne co napsal z.safranek a františek,a pak budem pokračovat ,a tim kdo se boji bylo myšleno řict pravdu a ne mlžit a radek vi o co jde,
Jelen team
Uživatelský avatar
Jura
Příspěvky: 549
Registrován: 08 srp 2013 19:59

Re: Co se mi (ne) líbí na CAFTA

Příspěvek od Jura » 14 dub 2016 18:27

Nemyslím že se CAFTA změní , dle mně neplní jeden ze základních cílů a to spojovat lidi stejného zaměření.
Naopak prosazuje jednu linii jednoho muže který připouští že půjde jedním směrem i za cenu ztát....a to je dle mně špatně ..nicméně možná jiným to to tak vyhovuje a je to jejich věc
Daystate Huntsman Regal .177 + MTC Genesis HMD
Anschutz 9015 FT + Burris Timberline MD
Air Arms Pro Sport + Sightron S3 MMD
Weihrauch 97 + Discovery HD 10x44 SFIR
Weihrauch 98 + Hawke Sidewinder 10x42 MMD
http://jelenteam.webnode.cz/
Křapáček
Příspěvky: 632
Registrován: 30 lis 2014 17:11

Re: Co se mi (ne) líbí na CAFTA

Příspěvek od Křapáček » 14 dub 2016 18:57

Mladenci, vykaslete se na plneni cilu ...
Juro, z historie jsme se poucili a proto vime, ze kdyz se kaci les, letaji trisky.
Kdyz nebude v sobotu chcat, tak te rad uvidim i kdyz podoboji neprijimam :)
AGN Vulcan .22 + Burris Timberline
FWB 800FT + Burris Timberline
HW100 FSB .177 + Burris Timberline
Jsem totiz ... Timberlinovej
Uživatelský avatar
Jura
Příspěvky: 549
Registrován: 08 srp 2013 19:59

Re: Co se mi (ne) líbí na CAFTA

Příspěvek od Jura » 14 dub 2016 19:04

to viš že se uvidíme... 8) a není to plnění cílů jen tak nějak vyjadřuji můj názor i když chápu že se nemusí líbit a hlavně nikomu svůj názor nevnucuji...ten si musí každý udělat sám.... 8)
Daystate Huntsman Regal .177 + MTC Genesis HMD
Anschutz 9015 FT + Burris Timberline MD
Air Arms Pro Sport + Sightron S3 MMD
Weihrauch 97 + Discovery HD 10x44 SFIR
Weihrauch 98 + Hawke Sidewinder 10x42 MMD
http://jelenteam.webnode.cz/
Křapáček
Příspěvky: 632
Registrován: 30 lis 2014 17:11

Re: Co se mi (ne) líbí na CAFTA

Příspěvek od Křapáček » 14 dub 2016 19:14

Obdivuji kazdeho kdo umi vzplat spravedlivym hnevem.
Kup si lahvinku dobreho vina a sklidni svoji mysl.
AGN Vulcan .22 + Burris Timberline
FWB 800FT + Burris Timberline
HW100 FSB .177 + Burris Timberline
Jsem totiz ... Timberlinovej
Odpovědět