Co pro vas znamena zbran?

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Andy
Moderátor
Příspěvky: 2230
Registrován: 22 bře 2005 09:36
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy » 21 lis 2005 13:47

007 píše:
Andy píše:
007 píše:Zabava
Boj
Respekt
Autorita
Neco byt
Aha... tak ty ses nebezpecnej "mladej samecek". Trefil jsem se?
vlastnis zbran? tak naco ju nas ked nesi najomny vrah
Jsem "polovnik" cili myslivec.

PS: Vaz slova. Uz jsem ti jeden "vylev" smazal.


Uživatelský avatar
Andy
Moderátor
Příspěvky: 2230
Registrován: 22 bře 2005 09:36
Bydliště: Praha

Re: Kdyby se Andy a spol. drželi tématu jako já a HanuIv pod

Příspěvek od Andy » 21 lis 2005 13:59

Anonymous píše:..ou, to by tohle fórum bylo ke čtení, takhle je to opět naprosto mimo téma, místo názorů k tématu jsou zde názory na něčí osobu, což je k ničemu, o tom toto fórum není.
Promin, ale kdyz sem videl co napsal 007 nemohl jsem si odpoustit tu vetu. Asi jsem to tim krapet rozproudil.

Jinak zbran je dle meho zejmena nastroj. Nekomu slouzi k lovu, jinemu k osobni ochrane, jiny se pohledem na "radu nastroju" jenom kocha :-D

Ten vsak, ktery az teprve se zbrani citi se jako "nekdo" je dle meho krajne podezrely, zraly na "Dr. Chocholouska".
Naposledy upravil(a) Andy dne 21 lis 2005 14:17, celkem upraveno 1 x.
Návštěvník

Souhlas

Příspěvek od Návštěvník » 21 lis 2005 14:06

Takhle se mi líbíš :-)
Peace out - "loučím se v míru".
Decoy
Příspěvky: 203
Registrován: 24 srp 2005 17:30
Bydliště: Vysočina

Re: Kdyby se Andy a spol. drželi tématu jako já a HanuIv pod

Příspěvek od Decoy » 21 lis 2005 14:20

Anonymous píše:..ou, to by tohle fórum bylo ke čtení, takhle je to opět naprosto mimo téma, místo názorů k tématu jsou zde názory na něčí osobu, což je k ničemu, o tom toto fórum není.
Omlouvám se také za příspěvek mimo téma!
Zbraň pro mě znamená především:
1. nějakým způsobem vyřešený technický problém
2. nástroj k relaxaci na střelnici
3. téma k diskusi s podobně postiženými kamarády
Kocik

Příspěvek od Kocik » 21 lis 2005 14:26

Zbraň je věc určená k zranění nebo zabití ať už člověka nebo zvířete.
Uživatelský avatar
Andy
Moderátor
Příspěvky: 2230
Registrován: 22 bře 2005 09:36
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy » 21 lis 2005 15:43

Kocik píše:Zbraň je věc určená k zranění nebo zabití ať už člověka nebo zvířete.
Promin ale nebavime se k cemu je zbran urcena ;-) ale co pro kazdeho z nas znamena. Pro me je to nastroj... zadnou zvlastni uctu ke zbrani nemam.
Kocik

Příspěvek od Kocik » 21 lis 2005 16:02

Já to myslel tak že pro mě nic víc neznamená, jako metafory typu úcta, autorita, moc atd.
Uživatelský avatar
Andy
Moderátor
Příspěvky: 2230
Registrován: 22 bře 2005 09:36
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy » 21 lis 2005 16:19

Kocik píše:Já to myslel tak že pro mě nic víc neznamená, jako metafory typu úcta, autorita, moc atd.
Jasny, chapu.
Rakab
Příspěvky: 23
Registrován: 12 lis 2005 18:14

Příspěvek od Rakab » 21 lis 2005 16:39

Otázka byla, myslím podaná příliš jednosměrně."Co pro vás znamená zbraň?" a zřejmě měla být položená: "Co pro vás znamená zbraň a co pro vás znamená vlastnit zbraň?".Tyto dvě otázky mají úplně jiné významy a odpovědi na ně jsou pochopitelně naprosto odlišné.
"Co pro vás znamená zbraň?"
-Pro mě osobně zbraň je obdiv k technice,k tvůrci a k funkčnosti celého mechanismu.
-Určitě je to i umělecká záležitost a to (pro mě) především starší zbraně.Vždyť na některých zbraních pracovali věhlasní mistři.
-Je to určitě také nástroj určený k lovu, obraně,sportu a v neposlední řadě k zábavě.
"Co pro vás znamená vlastnit zbraň?"
-Především velikou zodpovědnost k sobě samému.Obzvláště, když má člověk rodinu.
-A konečně i pocit síly ukryté ve zbrani, kterou by člověk mohl použít k obraně rodiny, majetku a své vlastní osoby.
HanuIv
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1223
Registrován: 14 črc 2005 10:01

Příspěvek od HanuIv » 21 lis 2005 17:30

Na tuto otázku jsem se zeptal svého pana tchána, právníka ve výslužbě, který zbraň měl k osobní ochraně už za předchozího režimu a zbrojní průkaz má od počátku jeho polistopadové existence. Nerad bych, aby si někdo říkal, že byl prominent, který měl "padesátku" zavřenou v šupleti a odsuzoval disidenty. Soudil většinou obchodní kauzy, neboť byl na arbitrážním soudu.

On vždycky říká, že zbraň by měli dostávat lidé, kteří jsou odpovědní ke svému životu a k životům jiných lidí a lidé, kteří se dokáží ovládnout. Vzhledem k faktu, že má dnes pan tchán sbírku 73 brokovnic českých puškařů, musí mít ke zbraním vztah.

Takže od něj Odpovědnost a sebeovládání.

Já sám bych ještě přidal za sebe jedno další slovo:

SCHOPNOST ve smyslu schopnost se bránit útokům cizích lidí. Jistě, neubráníte se všem a vždy. Ale alespoň někomu a někdy se máte šanci bránit.
Fyzikální zákony jsou právě ty jediné, které platí pro všechny. Dokonce i pro politiky a boháče. - Neznámý Génius
K vítězství zla stačí, když dobří lidé budou sedět se založenýma rukama - Edmund Burke
Richi

Re: Co pro vás znamená zbraň?

Příspěvek od Richi » 21 lis 2005 18:17

Tyrichter píše:...Co pro vás představuje?...
RELAX
ZODPOVEDNOSŤ
SCHOPNOSŤ OBRANY / POMOCI
VIZUÁLNY A ZVUKOVÝ ZÁŽITOK :wink:
Jeff

Příspěvek od Jeff » 21 lis 2005 19:45

Dokonalý stroj.
nespavec

Co pro vás znamená zbraň?

Příspěvek od nespavec » 21 lis 2005 19:46

Můj otec byl zbrojíř,takže jsem existenci zbraní od malička vnímal jako něco,čím se táta zabývá v práci,ale nikdy jsem jako děcko nedostal kompletní zbraň do ruky.Když už,tak to byl nějaký díl,který jsem si směl prohlédnout.Děda mi vyráběl nějaké ty pistolky na gumičky,prak,ale otec mi vysvětlil,že nesmím ničím ani naznačit míření na člověka,to by mě pěkně seřezal.Střílet jsem směl jen na dvoře do krabiček a plechovek postavených u zdi domu,aby nikoho ani nenapadlo tvrdit,že jeho kluk někde jinde blbne s něčím,co střílí.Tehdy byly spousty filmů z druhé světové války,kde se střílelo ostošest,takže jsem pak už chtěl taky aspoň dědovu flintu půjčit do ruky.Až budeš umět stáhnout králíka!Takže jsem se s dědou naučil stahovat a kuchat králíky a semtam zajíce,a pak mi to dovolili.Sestru zase maminka s babičkou odmalička učily vařit a šít.Přesně jsem věděl,že zbraně usmrcují živé tvory a zároveň mě ani nenapadlo hrát si na střílení proti lidem.Když byla v televizi vidět nějaká zbraň,otec mi jí ukázal v knížce,vysvětlil jak funguje,řekl kdo mu jí kdy přinesl opravit,zkrátka mě o nich učil.Vycházel časopis Střelecká revue,taky výborný zdroj vědomostí.Později jsem měl i vzduchovku,ale ta byla za odměnu,že chodím do hudebky.Učil jsem se hrát na trubku.Kdybych se neučil dobře ve škole,vzduchovka by zůstala zamčená.
Vždycky jsem byli vedení,že spravedlivý člověk se jen brání,ale nikdy neútočí.A když si někdo začne,musí být potrestán,aby nikomu dalšímu neublížil.Nikdy mě ale třeba při konfliktu s některým spolužákem ve škole nenapadlo uvažovat o zbrani.To se vyřizovalo ručně.Sice jsme se někdy pěkně řezali,ale nevzpomínám si,že by tehdy někdo někomu vyhrožoval kudlou.Dneska je to u dětí skoro normální.
Aby bylo jasno,nemám iluze,že za komoušů tu byla idyla.Běžný život je vždycky kompromis mezi bezpečím a svobodou.Čím víc jednoho,tím míň druhého.Rodinu z matčiny strany zlikvidovali jako sedláky právě komouši z kolchozu.
Když jsem po revoluci viděl,jací gauneři(od estébáků po vyložené kriminálníky) si hned pořídili pistoli,taky bylo pár vražd amnestovanými vězni,kteří se všude potloukali a celé to tu postupně nějak zdivočelo,začal jsem o ní taky uvažovat.Jinak jsem o ní přemýšlel spíš jako o nové možnosti,protože dřív to bylo nemyslitelné.Takže na začátku byla důvodem osobní ochrana.Trénink na střelnici s CZ75,nějaká teorie o taktice,předcházení nebezpečným situacím.Naštěstí jsme se do žádného vážného nebezpečí já ani rodina nedostali,ale párkrát už jsem byl rád,že ji mám u sebe(o psech jsem psal jinde).Není to už ta pětasedma,píšu obecně o krátké palné zbrani.
Teď je to pro mě spíš koníček,jedna z mých zálib,náplň volného času.Baví mě přesná střelba krátkou zbraní na větší vzdálenost.Lovení zvířat mě neláká.
beng

Re: Co pro vás znamená zbraň?

Příspěvek od beng » 21 lis 2005 20:07

nespavec píše:Můj otec byl zbrojíř,takže jsem existenci zbraní od malička vnímal jako něco,čím se táta zabývá v práci,ale nikdy jsem jako děcko nedostal kompletní zbraň do ruky.Když už,tak to byl nějaký díl,který jsem si směl prohlédnout.Děda mi vyráběl nějaké ty pistolky na gumičky,prak,ale otec mi vysvětlil,že nesmím ničím ani naznačit míření na člověka,to by mě pěkně seřezal.Střílet jsem směl jen na dvoře do krabiček a plechovek postavených u zdi domu,aby nikoho ani nenapadlo tvrdit,že jeho kluk někde jinde blbne s něčím,co střílí.Tehdy byly spousty filmů z druhé světové války,kde se střílelo ostošest,takže jsem pak už chtěl taky aspoň dědovu flintu půjčit do ruky.Až budeš umět stáhnout králíka!Takže jsem se s dědou naučil stahovat a kuchat králíky a semtam zajíce,a pak mi to dovolili.Sestru zase maminka s babičkou odmalička učily vařit a šít.Přesně jsem věděl,že zbraně usmrcují živé tvory a zároveň mě ani nenapadlo hrát si na střílení proti lidem.Když byla v televizi vidět nějaká zbraň,otec mi jí ukázal v knížce,vysvětlil jak funguje,řekl kdo mu jí kdy přinesl opravit,zkrátka mě o nich učil.Vycházel časopis Střelecká revue,taky výborný zdroj vědomostí.Později jsem měl i vzduchovku,ale ta byla za odměnu,že chodím do hudebky.Učil jsem se hrát na trubku.Kdybych se neučil dobře ve škole,vzduchovka by zůstala zamčená.
Vždycky jsem byli vedení,že spravedlivý člověk se jen brání,ale nikdy neútočí.A když si někdo začne,musí být potrestán,aby nikomu dalšímu neublížil.Nikdy mě ale třeba při konfliktu s některým spolužákem ve škole nenapadlo uvažovat o zbrani.To se vyřizovalo ručně.Sice jsme se někdy pěkně řezali,ale nevzpomínám si,že by tehdy někdo někomu vyhrožoval kudlou.Dneska je to u dětí skoro normální.
Aby bylo jasno,nemám iluze,že za komoušů tu byla idyla.Běžný život je vždycky kompromis mezi bezpečím a svobodou.Čím víc jednoho,tím míň druhého.Rodinu z matčiny strany zlikvidovali jako sedláky právě komouši z kolchozu.
Když jsem po revoluci viděl,jací gauneři(od estébáků po vyložené kriminálníky) si hned pořídili pistoli,taky bylo pár vražd amnestovanými vězni,kteří se všude potloukali a celé to tu postupně nějak zdivočelo,začal jsem o ní taky uvažovat.Jinak jsem o ní přemýšlel spíš jako o nové možnosti,protože dřív to bylo nemyslitelné.Takže na začátku byla důvodem osobní ochrana.Trénink na střelnici s CZ75,nějaká teorie o taktice,předcházení nebezpečným situacím.Naštěstí jsme se do žádného vážného nebezpečí já ani rodina nedostali,ale párkrát už jsem byl rád,že ji mám u sebe(o psech jsem psal jinde).Není to už ta pětasedma,píšu obecně o krátké palné zbrani.
Teď je to pro mě spíš koníček,jedna z mých zálib,náplň volného času.Baví mě přesná střelba krátkou zbraní na větší vzdálenost.Lovení zvířat mě neláká.
velmi dobra zivotna skusenost plne stebou suhlasim v dnesnej dobe by mali brat zbrane ako konicek technicky dokonali relax mna od mala tiez fascinovalo ako taka zbran funguje a teraz aj co dokaze ale na cloveka by som nikdy nemieril a co sa pripletie neaka zla zivotna skusenost tak kazdi si je sam sebe panom a bude niest za to nasledky dnesni svet je plni nasilia a preto nezaskodi mat prisebe neaku tu zbran nielen ako konicka ale aj na ochranu seba a svojej rodini preto si treba zapametat ze zlo plodi len zlo ale clovek je od narodenia lovec keby neboli palne zbrane tak by sme hadzali na siluety kijaky ale ludstvo by sa aj tak zabijalo
o
Decoy
Příspěvky: 203
Registrován: 24 srp 2005 17:30
Bydliště: Vysočina

Re: Co pro vás znamená zbraň?

Příspěvek od Decoy » 22 lis 2005 09:52

nespavec píše:Vždycky jsem byli vedení,že spravedlivý člověk se jen brání,ale nikdy neútočí.A když si někdo začne,musí být potrestán,aby nikomu dalšímu neublížil.Nikdy mě ale třeba při konfliktu s některým spolužákem ve škole nenapadlo uvažovat o zbrani.To se vyřizovalo ručně.Sice jsme se někdy pěkně řezali,ale nevzpomínám si,že by tehdy někdo někomu vyhrožoval kudlou.Dneska je to u dětí skoro normální.
Vřele souhlasím nejen s vybranou pasáží, ale s celým článkem!
Odpovědět