Fórum GunShop.cz - zbraně, střelivo, optika

Diskuzní fórum o zbraních, střelivu,optice

Právě je 21 úno 2017 17:30

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 170 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 12  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: cisteni vzduchovky
PříspěvekNapsal: 25 říj 2005 16:52 
Chtěl bych se na něco zeptat vzduchovkářů-odborníků:
Chtěl bych si vyčistit hlaveň u vzduchovky. Vím jak na to i bez čistící soupravy (alespoň částečně) díky stránkám Sidewindera (silon,...). Jenomže....v hlavni je nějaká "černá hmota" ... někteří tvrdí, že když se odstraní, jaxi to zpomaluje projektil i když se hlaveň znova naolejuje..., já si myslím, že je to nesmysl...přesto...se vás chci zeptat. Ona černá hmota totiž nevzniká jako následek diesilingu....je i v co2 pistolích, apod.

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 25 říj 2005 16:53 
btw: chtěl bych se omluvit za název tématu....myslel jsem, že je to ten nepatrný "předmět" u príspěvku :D

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 25 říj 2005 18:02 
Moderátor

compman píše:
btw: chtěl bych se omluvit za název tématu....myslel jsem, že je to ten nepatrný "předmět" u príspěvku :D

ad nadpis) jsem ti upravil

ad cisteni) krom mechanickeho cisteni je dulezite i prostrikani hlavne pripravky rozpoustejicimi olovo (dve hodky tak nechat pusobit). Doporucuji balistol a konkor. WD40 je slabsi a nekonzervuje.

Jinak nejlepsi bude, kdyz si koupis vyterak na kalibr .177 . Prodavaji se napr. od znacky GAMO a stoji neco kolem tri stovek.

Ovsem... po kazdem cisteni je zapotrebi vytrit naprosto do sucha!

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 25 říj 2005 18:41 
Balistol rulez::

Předmět příspěvku: čistenie
PříspěvekNapsal: 12 úno 2006 15:12 

Vyterak by som nepoužil. Je to predsalen kov na kov. odolnosť hlavne...

Najviac sa mi osvedčil návod na čistenie z navodu na obsluhu na 631 na czub.cz. (použival som ho skôr ako som sa o nom dočital)

silonové (rybárske lanko) prehnuté napoly, tak aby bolo dhlšie ako hlaven - cca 30cm. Tam kde je prehnute vložíš kusok (otazka cviku) najlepšie bielej handry - naolejovanej trebars aj obyčajným motorovým (určte nie pri závodných - športových a drahých vzduchovkach). Používam postelné prádlo - návlečka - dobrá kvalita.
A vytieráš kým nieje čisté. Meniť za čisté...

baretta@pobox.sk

Předmět příspěvku: hm
PříspěvekNapsal: 12 úno 2006 17:10 
Ahoj, když jsem měl jako kluk Slávku 631, tak jsem ji po střelbě jen profouknul (směrem k ústí hlavně) a nikdy jsem ji mechanicky nečistil. Měl jsem ji cca 10 let a nikdy s ní nebyl žádný problém.

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 13 úno 2006 16:44 
Mám mimo jiné vzduchovou pistoli Morini, čistím ji zásadně a pouze vatovými projektily k tomu určenými po vystřelení cca 200 - 300 diabolek. Po cca 1000 výstřelech vatový projektil naimpregnuji WD 40, nechám pár hodin působit a pak vystřelým pár suchých vatových válečků. Jedná se o bezproblémové čištění s jistotou, že si nezmrším hlaveň.

Předmět příspěvku: WD 40
PříspěvekNapsal: 13 úno 2006 18:24 
Ahoj mám jeden postřeh o WD 40. Napoprve mně šeredně ztrapnil před prasatama. Stáli tak na šedesát metrů a při mínus dvaceti jsem jenom trapně cvakal s kohoutem. Ještě že to nebyl tygr. Den nato mně zatuhla spínačka u auta takže se přes noc vytloukla baterie. Ten hnusnej šmejd mně naprosto rozladil a zbytek ho vystříkám někde na plot. Pokud si ho budete kupovat doporučuji pouze anglickou šarži a ne polskou.

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 13 úno 2006 21:23 

Od kedy som mal perkusak tak WD40 nemozem vystat po 2 valci bolo nemozne pootocit valcom.Hlavne pri P22 ked som zacal pouzivat Konkor tak ziadna zavada, no z WD40 otras.

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 13 úno 2006 21:32 

Arny píše:
Mám mimo jiné vzduchovou pistoli Morini, čistím ji zásadně a pouze vatovými projektily k tomu určenými po vystřelení cca 200 - 300 diabolek. Po cca 1000 výstřelech vatový projektil naimpregnuji WD 40, nechám pár hodin působit a pak vystřelým pár suchých vatových válečků. Jedná se o bezproblémové čištění s jistotou, že si nezmrším hlaveň.

A kde se takový vatový projeklily shání, nikde jsem je neviděl ani o nich nikdy neslyšel

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 13 úno 2006 21:44 

Lada píše:
Arny píše:

A kde se takový vatový projeklily shání, nikde jsem je neviděl ani o nich nikdy neslyšel

Je to spíš filc, na www.waffenpflege.de/ini_start.htm , možno vyrobit doma!

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 14 úno 2006 08:56 

Já vzduchovku čistím odjakživa kusem nějakého izolovaného drátu. Na konci ho ohnu a do toho ohybu chytnu útržek nějakého hadříku. Je to rozhodně lepší než silon.
Nepoužívám žádné speciální mazací zázraky od Horsta Fuchse, ale ten hadr navlhčím normálním motorovým olejem co je zrovna v garáži.

Obzvláště se mi osvědčila značka Mogul. :lol: :lol:

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 15 úno 2006 11:22 
No,já kupuju takový ty čistítka na uši,napustím konkorem přestřihnu vejpůl a mám dvě "patrony" no a ty vystřelím.Čístí pěkně.

Předmět příspěvku: čištění vzduchovky
PříspěvekNapsal: 15 úno 2006 13:36 

Já svou vzduchovku, větrovku a vzduchovou pistoli čistím sadou Hoppes na vzduchovky (vytěrák hlavně .177, čistící papírky a Gun oil Hoppes), nejdřív hlaveň protáhnu papírkem napuštěným olejem, pak vytírám nasucho, dokud nejsou papírky čisté. Výsledek je OK, periodicita čištění závisí na použitých diabolkách, JSB zdaleka nešpiní tolik co Crosman.

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 15 úno 2006 13:48 

Jen bych upozornil na to střílení vaty, čistítek atd...
Je to vlastně jako střílení naprázdno a to by se nemělo.
Kromě toho si nemyslím, že by to tak dobře čistilo, snadno se to deformuje a nezařízne se to dobře do drážek.
Možná ty speciální k tomu určené projektily jo...

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 170 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 12  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina