cisteni vzduchovky

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
Apevia
Příspěvky: 3179
Registrován: 01 říj 2007 21:11
Bydliště: Jižní Čechy
Kontaktovat uživatele:

Asi

Příspěvek od Apevia » 22 říj 2009 17:35

Hmm, a co třeba, že si seškrábl to olovo? ;) Bronz nemůže poškrábat ocel! To je fyzika ;) Maximálně by mohlo být, že je to ocelový kartáč a je jen pomosazen, což zde moc nepředpokládám.


Cogito ergo armatus sum.
Smazaný uživatel 5179

Příspěvek od Smazaný uživatel 5179 » 22 říj 2009 20:59

Tak pochybuji že je to bronz, bronz je do červena(slitina mědi a cínu) ale spíše mosaz(slitina mědi a zinku). záleží co je to zač. Vzduchovkové hlavně nejsou kalené, věřím že tam nějaké stopy mohou zůstat. Však i hadrem po nějaké době proleštíš!!!
beel

Příspěvek od beel » 22 říj 2009 21:08

to musíš za ten kousek vaty nebo čeho zasunout diabolu víš a pak naprázdno nestřelíš lásko..... :lol:
asdf
Příspěvky: 4
Registrován: 10 dub 2009 22:15

Příspěvek od asdf » 02 lis 2009 21:18

cau co mam striknot do hlavne aby byla vetsi ustova rychlost dik
Uživatelský avatar
kesi
Příspěvky: 3504
Registrován: 27 srp 2008 15:18
Bydliště: Müglitz
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kesi » 02 lis 2009 21:34

Začíná mě mrzet, že jsem ti kdy zkoušel něco poradit v SZ a na fóru. [img]http://kesi1n.sweb.cz/Smajlíci/Negativn ... No%202.gif[/img]
AA TX200 HC 5,5 FAC & EO HELIX 6-24X50 SFP APR-1C MRAD
Uživatelský avatar
Daystate Merlyn
Příspěvky: 757
Registrován: 31 říj 2009 15:18
Bydliště: Most

Příspěvek od Daystate Merlyn » 02 lis 2009 22:23

Já bych řekl protáhnout nějakou látkou s uzlema a hlaveň pořádně vysušit asi žádnej připravek moc nic nezvýší (různé lubrikáty) to máš jako s gelem na penis taky ti nevyroste jek ti budou tvrdit :lol:
Uživatelský avatar
Daystate Merlyn
Příspěvky: 757
Registrován: 31 říj 2009 15:18
Bydliště: Most

Příspěvek od Daystate Merlyn » 02 lis 2009 22:27

Jo ještě je fakt, že ty pozlacení diaboly lítaj o 10-15% rychleji ale ta přesnost nic moc na 40m rozptyl i více jak 10cm mám těch blbostí plnej regál 8)
bolek.74
Příspěvky: 70
Registrován: 27 srp 2009 16:58

Příspěvek od bolek.74 » 06 lis 2009 19:02

Se to tady koukám taky zvrhlo OT... :? No nic.

Takže malej příspěvek k odstranění rzi:
1) Při jemný korozi je k jejímu mechanickýmu odstranění naprosto super ta ocelová vlna, co tu o ní psal už radimp někdy začátkem loňskýho roku. Mám vyzkoušenou i houbičku na nádobí... apod., ale všem doporučuju jedině tu ocelovou vlnu. Při jemným zacházení fakt neničí brynýr, a jde to hlavně lehce dolů.
2) Pro silně zachvácený díly rzí, teda takových těch, který už nebudou asi plně sloužit svýmu účelu a brynýr byste na nich hledali jen stěží, tam neznám nic lepšího než octovou lázeň. To ocení hlavně ti, kteří sbírají různé artefakty z války, především jde-li o vykopávky.
3) Ale co asi zajímá všechny nejvíc, především mě, je taková ta povrchová rez, co už dělá souvislou vrstvu. No, nedávno mi někdo radil to prostě vyvařit.
Má s tím někdo tady zkušenost :?: Anebo mi poradí někdo něco jinýho :?:
mysak

Příspěvek od mysak » 15 lis 2009 15:26

nazdar.. a cim cistite (nevim jestli to dobre popisu)tam kde se lame hlaven..a popripade mazete...staci trea nastrikat balistolem a pak natrit vazelinou? celkem uz mi to zacalo drhnout
Uživatelský avatar
kesi
Příspěvky: 3504
Registrován: 27 srp 2008 15:18
Bydliště: Müglitz
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kesi » 15 lis 2009 18:27

Když jsem měl ještě vzduchovku Slavia 634, tak jsem celý mechanismus uzamykání hlavně namazal lehce olejíčkem na šicí stroje, který jsem doma našel a ihned znárodnil. :D
AA TX200 HC 5,5 FAC & EO HELIX 6-24X50 SFP APR-1C MRAD
Smazaný uživatel 3736

Re: cisteni vzduchovky

Příspěvek od Smazaný uživatel 3736 » 06 úno 2010 23:18

Hlaveň na vzduchovke čistím tak, že na dlhú špajdlu namotám inštalatérsku kúdel a drhnem. Zo začiatku na ňu streknem trocha oleja, potom už len nasucho. Je to drsnejšie ako vata, ale jemnejšie ako kartáč. Niečo medzi tým. Tak to robím na Slavii 630 a robil som to tak aj na LOV 21.
Uživatelský avatar
Jabberwocky
Příspěvky: 386
Registrován: 13 črc 2010 09:43
Bydliště: Praha

Re: cisteni vzduchovky

Příspěvek od Jabberwocky » 17 lis 2010 09:35

Tak jsem to tu celé přečetl, ale chytrý z toho moc nejsem. Když jsem slavii kupoval, prodali mi i čisticí sadu se třemi kartáči: kovový (asi mosaz), tvrdý plastový a měkký filcový. Postup prý je od nejtvrdšího k nejměkčímu. Tady se ale dočítám, že nekalený lauf se může kovovým kartáčem poškrábat... Jo a prodali mi rovněž Inkor MT 31. Má se aplikovat před čištěním kartáči, nebo až po něm? Díky. (Kupoval jsem v podnikové prodejně v Opletalce.)
BSA Lonestar 4,5 mm + NS Nighteater 6-24x56 AG
Slavia 634 4,5 mm + NS Mountmaster 6x40 AO
www.promonarchii.cz
Uživatelský avatar
Warthog
Příspěvky: 1638
Registrován: 20 bře 2010 23:59
Bydliště: Rijnland (NL), Sudetenland (CZ)

Re: cisteni vzduchovky

Příspěvek od Warthog » 17 lis 2010 11:08

A jéje, personál v Opletalce. Tam se člověk občas dozví věcí...

Čistit pouze měkkým hadříkem, kartáčkem, plstí apod. Inkor MT31 je typické čistidlo na palné zbraně s důrazem na rozpouštění a odstraňování zbytků spalování. U vzduchovky možná trochu pomůže s odstraněním olova z hlavně, ale neslibuj si od toho zázraky. Rozhodně ale neublíží.

Laßt uns fest zusammenhalten - In der Eintracht liegt die Macht - Mit vereinter Kräfte Walten - Wird das Schwere leicht vollbracht
Uživatelský avatar
Jabberwocky
Příspěvky: 386
Registrován: 13 črc 2010 09:43
Bydliště: Praha

Re: cisteni vzduchovky

Příspěvek od Jabberwocky » 17 lis 2010 12:37

No, tak se na kartáčky vykašlu a namotám na tu tyčku hadřík. Aspoň takhle to využiju. Jinak mladý muž v Opletalce působil celkem kompetentně, ale asi potřebuje prodat, že jo :-)
BSA Lonestar 4,5 mm + NS Nighteater 6-24x56 AG
Slavia 634 4,5 mm + NS Mountmaster 6x40 AO
www.promonarchii.cz
Uživatelský avatar
gremlin101
Příspěvky: 105
Registrován: 23 led 2008 21:34

Stříbro

Příspěvek od gremlin101 » 17 lis 2010 13:19

Zdar,na půdě jsem oběvil slavii 631, je v perfekním stavu akorát že na ní byla snad 1cm silná vrstva rzi, takže nezbývalo nic jiného než to jemným šmirglem obrousit tim pádem šla do háje i většina černění, takže ted stačí abych jí dal do vlhka a nános rzi je tam znovu.. potřeboval bych radu co stím, přemýšlim nad těmito možnostmi: bud koupit černění a opravit si to sám, ale pochybuju že to něco vydrží a nejraději bych jí hodil do stříbra.. takže buď poniklovat, což asi nebude zrovna nejlevnější ani nevim kde by mi to udělali, nebo stříknout to nějakou odolnou stříbřenkou nebo něčim podobným..nemáte tip na nějaký sprej? Ale zas aby se to hned nesloupalo.. nevim si rady... díky za případné rady.
Walther PK380 (Umarex)
Walther P22 (Umarex)
Walther PP (Umarex)
Odpovědět