Chronometer

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
tominekk
Příspěvky: 128
Registrován: 19 říj 2007 10:41

Příspěvek od tominekk » 23 pro 2007 11:10

Tak chrono si chci stavet po zkouskach na VS. Mam toho rozdelanyho trochu vicero, ale doufam, ze se k tomu dostanu:) Pak sem dam detailni navod na jeho stavbu. Umet by to melo komunikovat s PC pres USB, z cehoz tu bude i napajene.
Elektronicka stranka veci bude v pohode, jenom je treba domyslet stranku mechanickou:) Koncem unora bych s tim mohl zacit, doufam!


Hatsan 100 + Watlher 4x32 AO
Uživatelský avatar
baretta@pobox.sk
Příspěvky: 255
Registrován: 12 úno 2006 14:33

chrono

Příspěvek od baretta@pobox.sk » 24 pro 2007 12:54

na aku VS ides?
ak postavis chrono, je mozne ist s tym do studentskej vedeckej cinnosti a zarobit prachy. u mna to bolo: 7000, 1000, 3000 Sk Tak nevahaj a hned po nastupe do skoly sa zaujimaj o tu sutaz.
Ked je cas zhanam info o stavbe chrona, ale nejsom od elektriky
Alfonss
Příspěvky: 2779
Registrován: 17 bře 2006 14:16
Bydliště: Brno-venkov

Příspěvek od Alfonss » 24 pro 2007 13:00

Můžu se na něco zeptat? To hodláte chrono stavět protože vás to baví, nebo proto abyste ušetřili??? Ono totiž dnes už stojí docela bezvýznamný prachy, když spočítám všecko okolo....
tominekk
Příspěvky: 128
Registrován: 19 říj 2007 10:41

Příspěvek od tominekk » 24 pro 2007 13:00

Studuji na VUT v Brne, konkretne fakulta informacnich technologii (FIT).
Ja to delam vicemene pro svoji zabavu a jde mi, abych se necemu priucil. Ale je to dobra rada a pokusim se poptat, takze diky. Nevis jak je to pak s licenci - prebira ji automaticky skola? Nebo si s tim muzu nakladat jak chci, treba konstrukci uverejnit na webu?

EDIT:
2 Alfons: Ono clovek taky musi nejak zacinat. Ja delam veci, ktery uz nekdo vymyslel proto, abych pripadne danou vec vylepsil nebo abych nabral zkusenosti a pote nekdy neco vymyslel sam. Tim nerikam, ze prebiram neci konstrukce a kopiruji je. To ani v nejmensim. Jenom si reknu, ze si postavim treba chrono. Navrh a vsechno pak udelam sam. Je dobre to potom srovnat s profi pristrojem :) Mnohdy na tom vyjdu lepe a drahy to taky neni (teda jak kdy:))
Hatsan 100 + Watlher 4x32 AO
Uživatelský avatar
baretta@pobox.sk
Příspěvky: 255
Registrován: 12 úno 2006 14:33

Příspěvek od baretta@pobox.sk » 24 pro 2007 13:53

tominekk

Neviem jak moc dobre to bude. Urcite je sa opytaj v skole na podrobnosti. Iny kraj iny mrav. Ja mozem zverjenit svoju pracu na webe. U nas je to tak, ze sa jedna o tvou pracu - ktoru potom mozes citovat,... teda ako tvoje dielo. HOdne sa tam baziruje na formalnej uprave.
Neviem ci prides zrovna s niecym novym. Ale urcite je mozne zosuladit parametre aby to davalo pouzitelne vysledky.
podla mojich amaterskych vypoctov je pozadovana presnost minimalne 0,2%. A takuto dosahuje len maloktore chrono, a aj stoja cca 20 000.

Odporucam zamerat sa na presnost meracieho zariadenia
http://rapidshare.com/files/78752617/ch ... r.pdf.html

Alfonss
Co TA tak zere? snad nepredavas chrona? alebo co? Ked chces kup si ho. Ja budem radsej pri stavbe noveho.
tominekk
Příspěvky: 128
Registrován: 19 říj 2007 10:41

Příspěvek od tominekk » 24 pro 2007 15:06

Moc dekuji! Urcite me to pdf-ko pomuze:) Ale ta presnost +-0.2% mi pripada mozna moc. Zatim nevim jak budu schopnej presnost vyladit (s tim si budu hrat az udelam 1.verzi), ale myslim, ze +-1% by mohlo stacit.
Pises, ze to mas podlezene vypocty - cemu tedy nejvice vadi ty chyby? Beru-li, ze vzduchovka, kterou to budu testovat ma ustovku cca 220ms-1, tak chyba cca 2ms-1 neni zas tak podstatna.

Jinak preju stastny a vesely!!!
Hatsan 100 + Watlher 4x32 AO
Uživatelský avatar
baretta@pobox.sk
Příspěvky: 255
Registrován: 12 úno 2006 14:33

presnost

Příspěvek od baretta@pobox.sk » 24 pro 2007 15:55

Nepresnych meracich srand je plna prdel. problem je zohnat presne a lacne.
v tom pdf je jednoduchym vypoctom odvodena potrebna presnost.

Nie vzdy je moznost upnut vzduchovu zbran do zveraku a merat rozptyl.
Preto je mozne pouzit meranie rychlosti strely. A tak zistit (ak je dobre strelivo a po zmerani jeho rychlostnej tolerancie) ze je zly mechanizmus vzduchovky, vetrovky, plynovky hociktorej)

Teda na to by u mna asi sluzilo chrono - zistovanie kvality streliva.
Lebo aj ked sa mi podari upnut TAU6 do zveraku a lieta to obcas naprd, tak neviem kde je chyba. Rozptyl meranych rychlosti by priniesol viac svetla.
Lebo je pravda ze ani lafetacia - upnutie neni dokonale.
Alfonss
Příspěvky: 2779
Registrován: 17 bře 2006 14:16
Bydliště: Brno-venkov

Příspěvek od Alfonss » 24 pro 2007 16:01

baretta@pobox.sk píše:Alfonss
Co TA tak zere? snad nepredavas chrona? alebo co? Ked chces kup si ho. Ja budem radsej pri stavbe noveho.
Já jsem se jen ptal, zajímá mě proč někdo má potřebu vyrábět takový věci, rozhodně to neprodávám, neboj, a svoje hradla už mám docela dlouho. Jen si tak říkám jestli to má opravdu cenu se s tím drbat, sice jsem elektroniku vyštudoval, ale už se tomu nevěnuju, tak nevím jak moc je možný na výrobě ušetřit.

Jo a mezi náma, pokud se Ti povede udělat měřák s přesností +-0.2%, tak seš fakt KING. Takové přesnosti se obávám v terénu nedosáhneš nikdy, možná tak v laboratoři.
Smilo
Příspěvky: 57
Registrován: 21 říj 2007 15:03

Příspěvek od Smilo » 24 pro 2007 16:23

Alfonss, myslel jsem na totéž.
Faktem ale zůstává, že se nikde nezmínil o tom, že chce ušetřit. Psal o tom, že to chce vyrobit na základě jiných skutečností.
Uživatelský avatar
Silencer
Moderátor
Příspěvky: 1480
Registrován: 15 kvě 2006 08:35
Bydliště: Praha

Příspěvek od Silencer » 24 pro 2007 22:57

Ufff, tak vyčištěno, omlouvám se pokud se někomu ztratil i hodnotný příspěvek, ale nemělo by k tomu dojít ( a pokud ano, tak když se kácí les.....). Pan Dírus to má spočítaný. Jen bych řekl, že se mu někdo dostal k účtu, protože v předchozích debatách se projevoval celkem v pohodě. Nebo mu možná hráblo z vánoc. Kdoví.
Smilo
Příspěvky: 57
Registrován: 21 říj 2007 15:03

Příspěvek od Smilo » 24 pro 2007 23:01

Silencer píše:... Jen bych řekl, že se mu někdo dostal k účtu, ...
Manželka ... :mrgreen:
Uživatelský avatar
J.Laser
Příspěvky: 477
Registrován: 20 bře 2007 00:51
Bydliště: Podřipsko

Příspěvek od J.Laser » 24 pro 2007 23:26

Mám vespolek otázku...a nemusíte mě hned fackovat....K čemu je obyčejnýmu amatérovi chronometr?

Já jen,že moje mamka byla mistryní republiky ve střelbě z vekorážný terčovnice a nikdy jsem doma tenhle terminus technikus nezaslechl.
Aquila non captat muscas
Uživatelský avatar
Alexxxus
Odborník na vzduchovky
Příspěvky: 10828
Registrován: 29 črc 2006 20:05
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Alexxxus » 25 pro 2007 06:30

2 J.Laser, mamka asi nepužívala vlastnoručně laborované náboje :-) my měli hradla na učnáku ( před cca 20ti lety ) (sice je měl věčně věků někdo pujčené a byl to pěkně velej kus železa ale byly tam.
Jinak větrovkáři to potřebují aby věděli jak moc mají konzistentní střelbu.
Ti co pebíjejí a dělají si laborace a zkouší různé kule tak ty to potřebujíé tutově taky
Naposledy upravil(a) Alexxxus dne 25 pro 2007 15:09, celkem upraveno 1 x.
Daystate Griffin - special edition 007/150 .177 + Deon March 1-10x24
AirArms ProSport .177 + Sightron SIII 10 x 42 MMD
Anschutz HP 9015 + Deon March
Mojí češtinu prosím omluvte.

http://www.alexxxus.cz recenze vzduchovek optik a doplňků
Alfonss
Příspěvky: 2779
Registrován: 17 bře 2006 14:16
Bydliště: Brno-venkov

Příspěvek od Alfonss » 25 pro 2007 09:38

Popravdě řečeno si dnes přebíjení bez hradel nedokážu představit. Jelikož každá šarže prachu má jiný vlastnosti, tak abych se při změně šarže udržel na stejným Power faktoru, tak musím znát úsťovou rychlost, abych podle ní mohl hejbat s navážkou prachu....
tominekk
Příspěvky: 128
Registrován: 19 říj 2007 10:41

Příspěvek od tominekk » 25 pro 2007 11:54

Abych pravdu rekl, tak to k nicemu takovymu nepotrebuju a bude mi to jenom pro orientaci a ze zajimavosti. Ale pokud nekdo vyuzije moji konstrukci lepe, tak to taky potesi:)
Hatsan 100 + Watlher 4x32 AO
Odpovědět