Cena bombicek CO2

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
Kubajzz
Příspěvky: 8890
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 12 zář 2006 13:28

Mráz jim určitě nevadí, můžeš být klidný. CO2 má teplotu tání -78°C a teplotu varu -58°C, i když na Vysočině nevím nevím... :lol:
Akorát za mrazu s nimi nestřílej, protože tlak CO2 je hodně háklivý na teplotu, tj. měl bys malý tlak a střílel bys nepřesně.


http://www.fieldtarget.cz/ - Vše o zbraních, střelbě, srazech a HFT závodech.
Uživatelský avatar
mikiki
Příspěvky: 2639
Registrován: 08 zář 2006 09:57
Bydliště: Vysočina (a Praha)

Příspěvek od mikiki » 13 zář 2006 12:05

Díky za info. :P
Uživatelský avatar
mikiki
Příspěvky: 2639
Registrován: 08 zář 2006 09:57
Bydliště: Vysočina (a Praha)

Příspěvek od mikiki » 11 říj 2006 14:29

Tak jsem sháněl 12g bombičky CO2. Výsledek v Praze je katastrofální. Mají jen české standardy (matně si pamatuji výrobce - snad JSB), které stojí za prd. Nejdou moc propichovat. Cena je sice dobrá (kolem 11,-Kč) ale co s tím, když z nich CO2 nedostanete. Luxy od stejné firmy (JSB) již nedostanete, prý se nevyrábí. Sehnal jsem jen u Brymové na Staromáku pár CO bombiček (nevím výrobce) za 19,-Kč. U Vyštajnové v Hybernské je prý dostávají každý čtvrtek, ale v pátek už nemáte šanci. Cena je tam cca 17,- Kč. Nějak se nám ta cena vyšplhala co říkáte? Nechci si je objednávat přes E-shopy na Internetu, když je nevidím - prostě musí být na konci bombičky rovná ploška. Neví někdo o obchodu, kde se dají CO bombičky koupit za přijatelný peníz?
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8890
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 11 říj 2006 15:12

Teda to docela zírám jaké jsou s tím problémy. Do čeho to dáváš?
Já kupuju ty nejlevnější za 10,-Kč a nevidím v tom žádný rozdíl. Ještě se mi nestalo, že bych to nepropích, ale vystřílel jsem jich zatím asi jenom stovku. Těch luxů s plochým uzávěrem jsem měl asi 20 úplně na začátku a taky dobrý, ale nevidím důvod proč platit za to samé dvakrát tolik zlaťáků. Zvlášť když to je na jedno použití, propíchnu to a hodím to do koše.
CO-čka je v nich stejně, akorát o těch luxech jdou fámy o nějaké zázračné mazací látce co v nich údajně je. No, já si to radši jednou za měsíc stříknu konkorem sám, aspoň vím čím to mažu. :wink:
http://www.fieldtarget.cz/ - Vše o zbraních, střelbě, srazech a HFT závodech.
Uživatelský avatar
mikiki
Příspěvky: 2639
Registrován: 08 zář 2006 09:57
Bydliště: Vysočina (a Praha)

Příspěvek od mikiki » 11 říj 2006 19:49

Dávám to do nově zakoupeného Walthera Lever Action a dávají se tam dvě. S těmi standardy jsem měl problémy i minule, když jsem ještě měl Crosmanku 1077. Prodal jsem jí a zakoupil jsem vysněnou Winchestrovku. Samozřejmě do Lov21 a Drulova to jde bez problémů - mají delší propichovátko a hlavně jdou plnit i z jiných zdrojů, což je nezanedbatelná výhoda. Prostě za sen se musí platit. :cry:
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8890
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 23 říj 2006 16:22

Jsem byl v sobotu v Teplicích, šel jsem kolem takového krámku se střelivem a všelijakými jinými věcmi, říkám si, že si koupím nějaké bombičky, pořád mi docházejí, tak jsem tam vešel, vidím tam 12g Standard v krabičce s nápisem JGS, ptám se kolik stojí a odpověď byla 25,-Kč za kus. :shock: :shock: :evil:
Tak jsem zase odešel.
http://www.fieldtarget.cz/ - Vše o zbraních, střelbě, srazech a HFT závodech.
Uživatelský avatar
jirkausti
Příspěvky: 246
Registrován: 04 bře 2006 14:41
Bydliště: Ústí nad Orlicí
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jirkausti » 18 lis 2006 01:17

pánové, jaro se kvapem blíží! :D Proto oprašuji toto téma. Nemáte někdo nějaký tip na levné 12g bombičky CO2 ? (myslím tak okolo 10,- Kč/kus)
Jirka
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8890
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 29 lis 2006 15:51

Před čtrnácti dny jsem kupoval ty bombičky za 10,-Kč v Olomouci na Slovenské ulici. Vzal jsem jich třicet, tak to zas chvilku vydržím. :wink:
PS. OT Měli tam krátkého mosina v pěkném stavu (zvnějšku) za 4 tis.
http://www.fieldtarget.cz/ - Vše o zbraních, střelbě, srazech a HFT závodech.
Uživatelský avatar
jirkausti
Příspěvky: 246
Registrován: 04 bře 2006 14:41
Bydliště: Ústí nad Orlicí
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jirkausti » 29 lis 2006 16:45

ha! díky za tip! Nevíš náhodou název té firmy? nebo telefon? Cestu do Olomouce nemám, tak bych se s nimi potřeboval domluvit. Díky.
Uživatelský avatar
baretta@pobox.sk
Příspěvky: 255
Registrován: 12 úno 2006 14:33

Příspěvek od baretta@pobox.sk » 11 úno 2007 01:28

ako je to zo strelbou pri použiti CO2 v uzaveretych miestnostiach? je neaky limit kolko max bombičiek?
xlibor
Příspěvky: 181
Registrován: 14 bře 2005 00:03
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od xlibor » 11 úno 2007 19:26

baretta@pobox.sk píše:ako je to zo strelbou pri použiti CO2 v uzaveretych miestnostiach? je neaky limit kolko max bombičiek?
pokud mam na to vazne odpoved :) tak zadny limit neni, CO2 je "normalni" plyn ktery napriklad vydechujes i ty, takze je to to same jako by ses zeptal na max. lidi, kteri mohou dychat v nejake mistnosti, neplet si to s CO (oxidem uhelnatym) :wink:
Kdyz ji milujes, neni co resit.
Slim Jim
Odborník na zbraně
Příspěvky: 717
Registrován: 07 lis 2005 14:39
Bydliště: Praha

Příspěvek od Slim Jim » 11 úno 2007 22:27

No, ona to zas až taková sranda není, byly popsány případy otravy oxidem uhličitým, ale to byly extrémní situace (např. při náletu bylo v jednom, pevně uzavřeném krytu narváno asi třikrát víc lidí, než pro kolik byl kryt určen- tady jde o souhru dvou faktorů- za prvé zamoření vzduchu oxidem uhličitým a za druhé nedostatek kyslíku, který je mnohem podstatnější; čistá otrava oxidem uhličitým byla taky popsána- při vyprazdňování sněhových hasicích přístrojů s prošlou tlakovou zkouškou zapomněli zapnout větrání :roll: ).
Ovšem to bys musel vystřílet tak sto bombiček za půl hodiny v kamrlíku o rozměrech 1x1x2 metry, pevně uzavřeném a utěsněném :lol: (a ještě při tom ležet na podlaze, protože CO2 je těžší než vzduch).
Mnohem větší problém je u palných zbraní-při spalování prachu totiž vzniká všechno možné, včetně dost velkého množství oxidu uhelnatého a oxidů dusíku, což jsou tzv. fujfuj plyny 8) .
P.S. Bombičky s CO, to by se jistě dalo slušně prodat. Na krabiče by mohl být reklamní slogan "Omrzel vás život? Zemřete příjemně! Vypusťte duši při své nejmilejší zábavě!"
Žádná zbraň není přesnější, než jí dovolí střelec.
Uživatelský avatar
tomcat
Moderátor
Příspěvky: 1204
Registrován: 08 zář 2006 00:19
Bydliště: SK

plnenie CO2

Příspěvek od tomcat » 19 úno 2007 00:35

a co tak tie co2 bombicky si doma plnit podla potreby? na webe som nasiel nasledovne info http://www.czeskie.thx.pl/viewtopic.php?t=80 . Ja to nemam ako overit ci je to funkcne riesenie, alebo blbost...
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8890
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 20 úno 2007 17:34

Byl jsem požádán, abych řekl názor na ten článek, tak jsem ho přeložil.

Zdroj: http://www.czeskie.thx.pl
Autor: rs z Varšavy

Zdravím.
Nedávno jsem koupil synovi pistoli CP88 plněnou CO2. Náklady na jeho plnění jsou jak víme vysoké. Dost brzy jsem začal přemýšlet nad minimalizací nákladů. A tak mě napadlo našroubovat do hrdla 12g bombičky malý ventilek, který by umožnil napouštění a vypouštění, a taky v kterýkoliv okamžik vyjmutí bombičky z pistole bez ztráty plynu (který v ní je).
Cenné úvahy a informace, kterými mě podpořilo několik kolegů z fóra, mi pomohly vyrobit dva modelové zásobníky, které momentálně intenzivně testuji.
Celkový popis konstrukce.
Mosazné lůžko ventilu je v bombičce uchyceno v závitu M5. V prototypech je těsnost mezi lůžkem a zásobníkem zajištěna O-kroužky, i když prvotně jsem zamýšlel je utěsnit vhodným lepidlem. Hříbek ventilu je vytočen z tarnamidu (příště to udělám z mosazi), když jsem předpokládal, že při hrotu svírajícím úhel 60° nastane jeho utěsnění v lůžku. Ale to se nestalo. Tlak, který na něho působí, je příliš malý (nevelký průměr) aby ten díl zajistil úplnou těsnost. Vyrobil jsem tedy několik verzí s hříbkem utěsněným O-kroužky. Bohužel jejich výroba je příliš komplikovaná a vyžaduje velkou přesnost, což může být jistý problém pro lidi co nemají přístup k precizním soustruhům. Tak jsem se mezitím rozhodl zkusit ještě nejjednodušší řešení. Vytočil jsem propichovač a na hrot hříbku jsem nasadil termostažitelnou bužírku firmy RAYCHEM o průměru 4mm a o síle stěny 0,2mm. Ukázalo se, že to výborně těsní a je to jednoduché na výrobu. Hrot je do lůžka tlačen pružinkou (získanou z jednorázového zapalovače) osazenou na pérovém drátku o síle 0,8mm.
Bombička ochlazená na 0°C se dá naplnit okolo 11gramy CO2 a tak byla úspěšně testována při teplotě 65°C (bombička Crosman).
Ventil byl projektován pro pistoli CP88 a s ní pracuje bez problémů a tak úspěšně plní všechny prvotně stanovené podmínky. Je možné, že v jiných pneumatických pistolích s ohledem na jiný tvar a rozměr napichovací jehly bude nakonec nutno udělat na hříbku nevelké rozměrové změny.

Pro ty koho to zajímá jsou tady:
nákres s rozměry http://www.czeskie.thx.pl/public/users/ ... aw%f3r.pdf
a fotky:
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek

A ještě další reakce:

Těší mě, že se pravděpodobně podařilo vyřešit problém vysokých nákladů střelby z CO2 vzduchovek.... (blablabla, že to nechce nikomu vyrábět)... Výroba dílů ventilu je velmi jednoduchá a cena materiálu v zásadě nulová. Víc už stojí nákup velké tlakové flašky. Moje bombičky plním z malého (0,4l) hasičáku, a ten zase z většího. Flašky technické o objemu 1,5-2l s 5-10ti letým atestem jdou ve Varšavě koupit za zhruba 170-240 zlotých (1 PLN = asi 7 CZK) a jejich naplnění stojí kolem 15 zlotých. Tyhle ceny jsem získal u dvou firem, které jsem kontaktoval, jinde to může být levnější.
Když čtu vaše pochlebné reakce, tak se červenám, ale musím připomenout, že máme do činění s velmi mladou a ještě neosvědčenou konstrukcí, i když zatím pracuje bez závad. Bombičky byly dosud plněny bez problémů dvacetkrát a i několikrát vytahovány z pistole ještě naplněné. Není už nutné za každou cenu vystřílet bombičku, je možné ji v kteroukoliv chvíli vytáhnout ven bez ztráty plynu. (ztratíme jen nevelké množství z ventilu zbraně)
Jediným omezením, se kterým jsem se stkal, je samotné plnění bombičky. Tedy, bez jejího předešlého ochlazení, ji není možné naplnit do plna, dostane se tam jinak jen asi 5g plynu, tj. asi jen 50% možného objemu. Aby šla zcela naplnit, musí být zchlazena. To působí jisté omezení při plnění venku (možná jen ne v zimě). Signalizuji ten problém z odpovědnosti, neboť si myslím, že každý zájemce si udělá nebo nechá vyrobit tolik bombiček, aby to pokrylo jeho denní spotřebu.
Jestli jde o samotné plnění, tak je velmi jednoduché. Vchlazenou bombičku vložím do nástrčky, nakroutím do flašky a otočím ventilem. Slyším krátké syknutí a v tu ránu je to naplněné. Otočím ventilem zpátky, vytočím nástrčku a skáču radostí. Funguje to!
Ještě před měsícem jsem byl v tématu CO2 úplný zelenáč a v přístupu k realizaci nápadu jsem čerpal z cenných úvah a rad, které jsem dostal od kolegů z fóra "České vzduchovky" a "Zbraň". Tímto jim na tomhle místě ještě jednou vřele děkuji.
Zdravím Robert

Pozn. Kubajzz: Vypadá to jednoduše, ale jenom zdánlivě. Musíte mít těch bombiček několik (deset?) a pak musíte mít flašku, pak tu nástrčku, pak ventil a nějaké závity či redukce a pak si musíte chodit plnit tu bombu.
No ale každopádně je to zajímavý nápad. :wink:
http://www.fieldtarget.cz/ - Vše o zbraních, střelbě, srazech a HFT závodech.
SURFERS
Příspěvky: 114
Registrován: 10 úno 2007 09:15
Bydliště: vedle lípy

Příspěvek od SURFERS » 27 úno 2007 18:23

Toto je dobré řešení doporučuji z vlastních (paintball) zkušeností bombičky vychladit v mrazáku na-5 až-10 dostanete do nich mnohem více plynu.Jediný problém je v precizní úpravě bombiček.
CZ200S tuning Nikko Stirling Nighteater 6-24x56
Odpovědět