Cal .22LR

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
Arnie

Příspěvek od Arnie » 17 lis 2007 15:45

Ano, uvazuju o 44mag. Umi zastavit divocaka, jelena nebo medveda :D Glocka mam totiz v 9L a ne 10mm Auto ...


Harquebusier
Příspěvky: 346
Registrován: 05 zář 2006 14:21

Příspěvek od Harquebusier » 17 lis 2007 15:57

Jelen útočí na člověka jen výjimečně, divočák málokdy a medvědi se v Čechách nevyskytují.

Ale chápu, že si potřebuješ nějak zdůvodnit nákup nové pěkné hračky. :wink: Nebo před manželkou? :o
golfkiller
Příspěvky: 2737
Registrován: 05 bře 2006 18:31
Bydliště: Žatec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od golfkiller » 17 lis 2007 16:21

Arnie : ty jsi se zabouchl do špuntovek co trhaj ruce viď :lol: tak vem rovnou taky pětikilo :D
Na světě připadá jedna zbraň na každého dvanáctého člověka, otázkou je... Jak ozbrojit těch jedenáct ostatních?

[img]http://www.my-smileys.de/smileys3/axis-li-kill.gif[/img]
Uživatelský avatar
predator
Příspěvky: 1041
Registrován: 07 říj 2007 13:14

Příspěvek od predator » 17 lis 2007 16:34

Ať si každej nosí na sebeobranu co chce, klidně i plynovku nebo motýlka, když mu to nějak pomáhá si v temný ulici připadat drsnějc.

Osobně si myslím, že pro sebeobranu platí čím silnější tím lepší.
Na druhou stranu, když dojde na lámání chleba, je lepší mít aspoň tu dvaadvacítku než nic.
"Dokud žiju, ani jedna fašistická kurva přes nás neprojde."
V.I.Čujkov
qwer
Příspěvky: 373
Registrován: 07 říj 2006 15:38

Příspěvek od qwer » 17 lis 2007 17:54

To byl dnes ale fofr okolo té 22-cítky. Je vidět že se nikomu nechtělo ven - všichni u PC. :D
Arnie

Příspěvek od Arnie » 17 lis 2007 17:56

Harquebusier píše:Jelen útočí na člověka jen výjimečně, divočák málokdy a medvědi se v Čechách nevyskytují.

Ale chápu, že si potřebuješ nějak zdůvodnit nákup nové pěkné hračky. :wink: Nebo před manželkou? :o
Ale jo, v beskydech je stala populace medvedu. Popravde me zadny zviratko jeste nenapadlo a to se vyskytuju casto na v tomto ohledu exponovanych mistech ... je to samozrejme zaminka na nakup hracky :) Ale kdyby nahodou tak se muze hodit a vetsi kver v lese schovam bez problemu.
milo.verner
Příspěvky: 22
Registrován: 06 říj 2007 22:35

Příspěvek od milo.verner » 17 lis 2007 17:57

to predator: absolutní souhlas. Já tuto dnešní debatu odstartoval, spustu názorů přečetl a jeden velice odborný z odkazu od epetr2008 byl velmi naučný. Každopádně jasné a jednoznačné odpovědi jsem se stejně nedočkal, neboť není! a to je prosím názor odborníků. Takže braňte se jak jen umíte a čím jen chcete a lepší být živý zavřený, než mrtvý pohřbený.
Pajda
Příspěvky: 237
Registrován: 15 zář 2007 22:12
Bydliště: České Budějovice

Příspěvek od Pajda » 17 lis 2007 19:38

Jjá teda nevim,tatik má beretu v ráži .22,je malá,lehká skrátka na nošení jak dělaná.Nadruhou stranu já mám čízu 75B.Váží něco přes kilo bez zásobníku a v pohodě ji nosím i se svojí skromnou postavou :lol: .Po pár minutách ani nevím že ji u sebe mám.
golfkiller
Příspěvky: 2737
Registrován: 05 bře 2006 18:31
Bydliště: Žatec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od golfkiller » 17 lis 2007 20:12

predator píše:Ať si každej nosí na sebeobranu co chce, klidně i plynovku nebo motýlka, když mu to nějak pomáhá si v temný ulici připadat drsnějc.

Osobně si myslím, že pro sebeobranu platí čím silnější tím lepší.
Na druhou stranu, když dojde na lámání chleba, je lepší mít aspoň tu dvaadvacítku než nic.
omyl kámo pro obranu platí : nedělat hrdiny a když je to možné tak utéct :!: To si zapamatuj
Na světě připadá jedna zbraň na každého dvanáctého člověka, otázkou je... Jak ozbrojit těch jedenáct ostatních?

[img]http://www.my-smileys.de/smileys3/axis-li-kill.gif[/img]
milo.verner
Příspěvky: 22
Registrován: 06 říj 2007 22:35

Příspěvek od milo.verner » 17 lis 2007 20:17

to pajda: to je blbost. S kvérem už chodím pěkně dlouho a jak je těžší než půl kila, tak prostě je to přítěž. Buď neustále stahuje kalhoty, nebo u podpažáku za chvíli bolí od popruhů za krkem. Možná je to věkem, ale i jako mladší jsem měl stejné potíže a to nejtěžší bouchačku co jsem kdy nosil byla ČZ Compakt.
Pajda
Příspěvky: 237
Registrován: 15 zář 2007 22:12
Bydliště: České Budějovice

Příspěvek od Pajda » 17 lis 2007 21:39

Já jsem si na ni zvykl tak po týdnu.Je pravda že jsem si koupil podpažní pouzdro a kvůli Vámi vyřčenýmu problému ho nenosim.Snažim se zbraň nosit jak to jde-kvůli zvyku.Ale jak říkám po týdnu nošení ani nevim že jí mam.Abych se přiznal nosim jí jen zastrčenou v riflích :oops: Ale nikoho by ani nenapadlo že ji u sebe mám a to není nijak malá :roll:
Uživatelský avatar
jspalek
Příspěvky: 1073
Registrován: 03 říj 2006 15:53
Bydliště: Rakovnicko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jspalek » 17 lis 2007 21:42

Co se týče váhy zbraně, faktem je, že čim lehčí, tím lepší. Kilo na nošení je dost. Ale kupovat nějakej ultralight bez mířidel ve dvoupalci je skutečně jen pro nošení a sebeobranu. Na střelnici na 25m to už tolik není, i když se člověk v černém udrží. Nehledě na to, že nějaké slitiny hliníku nikdy nevydrží tolik ran, co vydrží klasická ocel.
Pak je tu možnost koupit plasťáka glocka, ale každýmu /a mě zrovna moc ne/ nemusí vyhovovat ta jeho spoušť a absence kohoutu.
Nicméně je tu i plasťák s kohoutem, třeba Heckler, ale ty se mi vůbec nelíběj a o tom to trochu taky je. Proč kupovat bouchačku, která se mi nelíbí?
Která tedy ocelová bouchačka váží nejméně? Ta malá, menší ráže. Ta zase není vhodná na obranu.
Takže zvítězí placatá 1911ka v podpažáku a tu váhu oželím.
(než koupím toho smifa 44 magnum ovšem :D ...jak říká Arnie, čím víc, tím líp)
CZ 550 Predator .308 Win, CZ 858 Tactical 7.62x39, Smith&Wesson 629 .44 Magnum, CZ 75 SP-01 Shadow Orange 2012 9mm Luger, Glock 21 .45 ACP, Uberti Colt Burges 1883 44-40Win, Smith&Wesson 66 .357 Magnum.
tominekk
Příspěvky: 128
Registrován: 19 říj 2007 10:41

Příspěvek od tominekk » 17 lis 2007 21:51

Pokud se nejedna o obranu domova nebo majetku, tak si myslim, ze vetsina napadeni se deje z takove vzdalenosti, ze vytahnout zbran je velmi problematicke. O sebeobranu se trochu zajimam a pokud by nekdo na me vytasil kver ze vzdalenosti mensi jak 2m, tak by o nej nejspis prisel. S vysokou pravdepodobnosti by taky stacil vystrelil, ale me jako utocnika by nezasahl. Nechci si ani domyslet jake dusledky by mel pripadny vystrel mimo.
Pokud by se, ale utocnika zasahnout povedlo a kulka by prosla zkrz jeho telo a zasahla nekoho dalsiho, tak si nemyslim ze by to na obrance melo priznivy vliv.
Muj nazor je takovy, ze strelna zbran je pro nastinenou situaci naprosto nevhodna. Pistol je skvela vec pro zabavu na strelnici apod. na obranu je vyhodnejsi teleskopicky kovovy obusek a rychle nohy!
Naprosto nesouhlasim s temi, ktery rikaji, ze se se strelnou zbrani ubrani! Ja tvrdim, ze tim zpusobi vic skody nez uzitku! Nemuzu se totiz dockat situace az kolem me prosvisti kulka nejakyho ujetyho pistolovyho obrance!
Pajda
Příspěvky: 237
Registrován: 15 zář 2007 22:12
Bydliště: České Budějovice

Příspěvek od Pajda » 17 lis 2007 22:01

Já myslím že většina přepadení se děje tehdy,kdy si v blízkosti pouze ty a útočník-ci.Nedovedu si představit že tě někdo přepadne na rušnej ulici.Ale třeba se pletu :oops: Ale člověk nikdy neví,kam až zbloudilá střela dokličkuje :roll:
Arnie

Příspěvek od Arnie » 17 lis 2007 22:15

tominekk píše: O sebeobranu se trochu zajimam a pokud by nekdo na me vytasil kver ze vzdalenosti mensi jak 2m, tak by o nej nejspis prisel. S vysokou pravdepodobnosti by taky stacil vystrelil, ale me jako utocnika by nezasahl.
Zalezi kdo ji na tebe bude tahat, pokud to bude jelito co netrenuje tak ju. Existujou ovsem i techniky na takovehle situace a ne kazdej nosic zbrane je tlusta lemra, takze pokud nemas vyslovene radovou vykonostni prevahu tak by se o tom dalo polemizovat.
Odpovědět