CAFTA

V minulosti fórum o online-chatu, nyní již takový obecný pokec ;) a nezařazené témy

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
ganmiki
Příspěvky: 160
Registrován: 25 pro 2013 17:27
Bydliště: okolo Nymburka

Re: CAFTA

Příspěvek od ganmiki » 05 čer 2014 10:11

Ahoj.
Nechci se Vám do toho moc montovat, ale mám letité zkušenosti z jiného střeleckého sportu, který je svou podstatou ( střelba v terénu z neznámých vzdáleností na siluety zvířat ) vzduchovkářskému FT ( HFT ) hodně podobný a jedná se taktéž o zcela minoritní sport, tak zkusím jenom nastínit jak to děláme my a jak to u "Vás" vidím.
Nejprve v čem vidím trošku problém ( třeba je to jinak a je to jenom moje iluze ) je to, že CAFTA je tak napomezí mezi klubem a zastřešující asociací ( "sportovním svazem" ), myslím, že vznik zastřešujícího "svazu" je bezesporu nutný a bez tohoto kroku to dál nejde, nicméně tento "svaz" by neměl být sám o sobě klubem, ale měly by se jeho " výkonné orgány" volit z jednotlivých regionálních klubů, které budou v tomto svazu. U nás to takto funguje, veškeré závody a to i vrcholný závod jako je jednou ročně MČR ( o pořadateli se rozhoduje na pravidelné členské chůzi na konci sezony podle počtu uchazečů ) pořádají kluby, tyto kluby také nesou veškerou materiální a organizační tíhu, svaz funguje pouze jako zastřešující "orgán" pro jednání s úřady, reprezentaci, sjednocování pravidel, prostě vytváří ten rámec fungování na kterém se kluby přes své zástupce dohodnou. Co se týče jednotlivých závodů, pak jsou začleněny v tzv. Český pohár a mají jednotná pravidla a to např. jak v otázce bezpečnosti, pravidel,startovného tak třeba až po občerstvení. Startovné vybírá pořádající klub a celé končí v jeho kase. Svaz je podporován tím, že každý člen svazu ať už je z jakéhokoli oddílu platí vždy na novou sezonu jednorázový poplatek na provoz svazu. Svaz disponuje transparetním účtem s přístupem pro všechny členy svazu. Jednou za rok jsou orgány svazu poviny na pravidelné členské schůzi předložit účetní uzávěrku. Startovné na jednotlivé závody je 450,- kč pro dospělé, 250,- kč pro juniory ( 13-18 ) a 150,- kč pro nejmenší ( do 13 ). V ceně již je zahrnuto 100kč na občerstvení ( pití, jídlo ). Pro ilustraci uvedu, že naše terče stojí od 1t do 20 t dle velikosti a jednou za čas kluby musí tyto obměňovat či minimálně ze začátku vyspravovat.

Přeji ať se vám dílo podaří!


Artemis CR600W .177 + Nikko Stirling 3-9x40 AO
Uživatelský avatar
Martin K
Příspěvky: 2079
Registrován: 27 srp 2012 08:32
Bydliště: 5 km od Nymburku

Re: CAFTA

Příspěvek od Martin K » 05 čer 2014 10:15

co je to za sport, případně nějaký odkaz na vaše stránky? díky
dycky STEYR
JuroNR
Příspěvky: 907
Registrován: 03 říj 2009 17:43
Bydliště: NITRA

Re: CAFTA

Příspěvek od JuroNR » 05 čer 2014 10:37

Martin, maš pravdu, nema to zmysel, ty dokažeš akceptovať len jeden nazor a to ten svoj.
Uživatelský avatar
Martin K
Příspěvky: 2079
Registrován: 27 srp 2012 08:32
Bydliště: 5 km od Nymburku

Re: CAFTA

Příspěvek od Martin K » 05 čer 2014 10:46

JuroNR píše:Martin, ale ved na ten tvoj prispevok čo si dal odkaz ti hned Kubajzz odpovedal a maximalne vystižne ti všetky položky-vydaje rozpisal


nechtěl jsem, ale kvůli takovým nezasvěceným chytrákům jako je JuroNR to rozepíšu i já:

Zpracuj plány- jaké plány?
vyjednej místa- kolik míst konkrétně Kubajzz vyjednal? jedno, dvě?
přelož pravidla- ano, to je Kubova práce
kup sklopky- jaký je problém objednat 40 sklopek? ( placené byly z vybraných peněz za startovné... )
kup pásky- nákup jsem zajistil já a Radlukaj, placeny opět ze startovného
zajisti kolíky- zajistil jsem je já, Radlukaj a Dominátor
kup všechno od desek přes šroubky až po tužky- opět se o dost věcí přičinil Dominátor
vyhlaš závody- opravdu je tak náročné napsat na fórum, že se bude konat závod?
pomáhej stavět trať- trať staví převážně JirkaF s Uffounkem + další dobrovolníci
vytiskni karty a listiny- ano, to je Kubova práce
zajisti organizaci- rozumím tomu dobře- zajisti lidi co mi s tím pomůžou
přednes poučení- nenáročné
nes zodpovědnost za případné následky- zatím žádné následky nebyly a je otázka, zda by nesl zodpovědnost Kubajzz.
žehli problémy- dosud o žádných nevím, ale třeba se pletu
pískej závody- nenáročné, spolu s Dominátorem a Termitem
snaž se střílet na bednu- nemá spojitost s ČS
sežeň ceny, zajisti a přesvědč sponzory, zpracuj výsledky, napiš report, veď průběžné výsledky- ano, to je Kubova práce
napiš články do Střelecké revue- nemá spojitost s ČS ( českou sklopkou )
zorganizuj výpravy do Anglie, hotely, dopravu, sežeň bundy, sežeň trička, nech vyrobit dary, nech vyrobit loga, testuj zbraně, testuj diabolky, domluv se s Angličany, domluv se s Poláky, založ fórum, starej se o něj, prezentuj, vymýšlej, přesvědčuj, zařizuj, založ organizaci, jezdi každý týden po celé republice, jezdi do zahraničí, vysvětli to rodině a udělej x-dalších věcí. - nemá spojitost s ČS
dycky STEYR
Uživatelský avatar
Martin K
Příspěvky: 2079
Registrován: 27 srp 2012 08:32
Bydliště: 5 km od Nymburku

Re: CAFTA

Příspěvek od Martin K » 05 čer 2014 10:49

JuroNR píše:Martin, maš pravdu, nema to zmysel, ty dokažeš akceptovať len jeden nazor a to ten svoj.
... ale pesničky máte najkrajšie
dycky STEYR
Uživatelský avatar
Laponec
Příspěvky: 254
Registrován: 16 pro 2013 20:26

Re: CAFTA

Příspěvek od Laponec » 05 čer 2014 11:23

Ganmiki : naprostý souhlas. Neco pofobneho jsem uz psal vyse ..
O tom samozvoleni předáků Cafty. To nebude nikdy klepat.
Martin K : taky souhlas nakonec jsi vyjmenoval fakta
Anschutz 1907/pažba1918 + NSD 10-50x60 Nato
Suhl 150/061 / custom BR pažba + Sightron SII 36x44 BR
Walther LG300 Dominátor + Sightron SIII 10x42
Nečlen a tedy nesponzor fi. CAFTA.
Marcela
Příspěvky: 200
Registrován: 25 říj 2010 12:16

Re: CAFTA

Příspěvek od Marcela » 05 čer 2014 11:53

Martin K píše:... ale pesničky máte najkrajšie
:mrgreen:
Martin K píše:... takže se zeptám: on někdo kritizuje CAFTU ?
A já jsem něco takovýho napsala?
Jen prostě nechápu, proč do tématu CAFTA pořád motáš závody Český Sklopky. Možná asi jen proto, že tyhle závody pořádá jeden a tentýž člověk, který zároveň založil asociaci.
Napadá mě jen jediný, že se na založení asociace měl Kubajzz vys.at a počkat až ji třeba časem založí někdo jinej…
Ano, pořádá závod, za kterej jako každej jinej vybírá stovku, a dostatečně i odpověděl (alespoň pro mě víc než dostatečně), jak s tím „výnosem“ nakládá, což je nakonec jeho dobrá vůle. Provozuje fórum…, a založil asociaci (ve který časem může figurovat i jen jako pouhý člen, protože předsednictvo bude jaksi podléhat volbám), a myslím si, že tím udělal pro HFT víc než kdokoliv jinej. A to, že pořádá mimo jiné závody, je jeho osobní věc. A to s danou asociací nemá vůbec nic společnýho, takže mi není jasný proč to spojuješ, a nepatří to tudíž ani do tohohle vlákna.

Jestli jsem Tě ale správně pochopila, jde Ti čistě o to jakým způsobem ty svoje závody pořádá, a podle toho výčtu vejš je mi jasný proč to ze svýho pohledu kritizuješ. Pokud se ale organizačně na něčem podílíš, měl bys to řešit osobně s ním. Mě do jeho financování závodu nic není, jezdím si tam zastřílet… Takže jakým způsobem se finančně či jinak vyrovnává s těmi, kdo mu nějak pomáhaj, je záležitost těch, cos výše jmenoval, respektive mezi nimi a Kubajzzem. A podle mě, takhle veřejně po netu to není zrovna vhodná varianta to mezi sebou řešit :roll:
Marcela
Příspěvky: 200
Registrován: 25 říj 2010 12:16

Re: CAFTA

Příspěvek od Marcela » 05 čer 2014 12:22

ganmiki:
Konečně příspěvek k danýmu tématu :wink: Ano, tak nějak bych v budoucnu viděla smysl CAFTA...

A píšu to hlavně i pro ty, kteří se v tom mohou cítit maličko dezorientováni.
Uživatelský avatar
Martin K
Příspěvky: 2079
Registrován: 27 srp 2012 08:32
Bydliště: 5 km od Nymburku

Re: CAFTA

Příspěvek od Martin K » 05 čer 2014 12:23

Marcelo, já jsem pouze odpovídal Jurovi a Dykmoremu na jejich příspěvky...
dycky STEYR
JuroNR
Příspěvky: 907
Registrován: 03 říj 2009 17:43
Bydliště: NITRA

Re: CAFTA

Příspěvek od JuroNR » 05 čer 2014 12:29

No ved vdaka takym chytrakom ako som ja sa konečne vyrieši kauza CAFTA. Ešte že ty slovakov mate,na koho by ste sa pri každom riešeni problemov vyhovorili od vzduchoviek až po počasie. No a vdaka takym blbcom ako som ja čo sa vam najmudrejšim do všetkeho pletu sme sa dozvedeli že vlastne zavody poriadaš ty a Kubajzz sa len vezie a nakoniec zlizne smetanu a zarobi miliony na štartovnom.
Martin, ale ešte s jednou vecou si sa zabudol v tom vypise činnosti pochvaliť, aku dobru polievku,alebo gulaš vieš navariť.
Nuž chlapske ego je nekonečne. Ved ked ťa to tak žere že ťa nikdo nevie pochvaliť, alebo oceniť za tvoju činnosť tak sa na to vyser a hotovo. Vyčiťať jeden druhemu to nema zmysel.
milius
Příspěvky: 3134
Registrován: 19 črc 2006 09:05

Re: CAFTA

Příspěvek od milius » 05 čer 2014 12:35

CAFTU bych nechal být.To co má na mysli Martin a co jsem psal vedle jsou věci,který se mohli řešit už dřív a nemá to s CAFTOU nic společnýho.Jak Kubajzz řekl,pro nás se nic nemění.Kromě vaší pětistovky.Takže pro mě je CAFTA jen 5 písmen.

Marcelo a že to dáváme sem a neřekneme to rovnou?Myslíš že jsem to nedělal?A myslíš,že mě tam bude 20 lidí poslouchat?S Kubajzzem jsem se osobně bavil,zda nehodlá občas couvnout,jako to dělá Aleš,že pár lidí z nějakého blízkého důvodu přestává jezdit a nehodlá.Důvod znám.Kubajzz jak uvádí a je to pravda,má svoji tvrdou hlavu.Má větší význam napsat něco sem,aby se upozornilo,že je někde nějaká moucha.
Narazit na špatný kus se stane.... ,ale je to určité procento blížící se pravděpodobnosti......
Uživatelský avatar
Martin K
Příspěvky: 2079
Registrován: 27 srp 2012 08:32
Bydliště: 5 km od Nymburku

Re: CAFTA

Příspěvek od Martin K » 05 čer 2014 12:36

milý JuroNR, jediný, co tě v tvých blbých a ničím nepodložených kecech omlouvá je skutečnost, že zřejmě neumíš dost dobře česky a tudíž jsi nepochopil o čem tu od začátku píšu. A nebo ještě jedna věc, že jsi opravdu takový dement, za jakého se tu už delší dobu prezentuješ a pak za to taky v podstatě nemůžeš...
dycky STEYR
JuroNR
Příspěvky: 907
Registrován: 03 říj 2009 17:43
Bydliště: NITRA

Re: CAFTA

Příspěvek od JuroNR » 05 čer 2014 12:57

Pane bože, prečo si tak vysoko.
Nuž čo, pan dokonalí, čo všade bol a všetko vie, obklopeny dementami a hlupakmi. Sa čudujem že nerobiš ešte prezidenta.
Uživatelský avatar
Martin K
Příspěvky: 2079
Registrován: 27 srp 2012 08:32
Bydliště: 5 km od Nymburku

Re: CAFTA

Příspěvek od Martin K » 05 čer 2014 13:03

tak fajn ty inteligente, budu tedy konkrétní:
1. kde jsem napsal, že závody vlastně pořádám já a Kubajzz se jenom veze?
2. kde jsem napsal, že Kubajzz slízne smetanu a zarobí miliony?
3. kde konkrétně komu a co vyčítám?

kecy o polívce, guláši, pochvalách a oceněních a o tom, proč se na to nevyseru radši nechávám bez odezvy, to by bylo fakt pod moji úroveň na něco takového reagovat...
dycky STEYR
Uživatelský avatar
Barys
Příspěvky: 1263
Registrován: 13 led 2007 18:27

Re: CAFTA

Příspěvek od Barys » 05 čer 2014 13:54

Martin K píše:co je to za sport, případně nějaký odkaz na vaše stránky? díky
Vypadá to na 3D závody lukostřelba. Asi Martine, nevím to jistě.
Odpovědět