Britva

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
Smékal Petr
Příspěvky: 294
Registrován: 28 led 2007 17:52
Bydliště: Česká Lípa
Kontaktovat uživatele:

Nová Břitva

Příspěvek od Smékal Petr » 09 dub 2009 10:00

Na leštění Břitvy Apevio, nepoužívej žádné brusné papíry i když by byly sebe jemnější. Způsobí, že místo vysokého lesku Ti vznikne "Satin" to je povrchová úprava kovu - "zmatovatění". Neboli pravý opak toho čeho chceš dosáhnout. Pro začátek vem tvrdé drsné noviny jako například Ml.Fron. a podobně. Počmárej vrstvou křídy a na sucho zkus leštit. Pozor na prsty. Není to o přítlaku, ale o množství pohybů. Když se papír začne lesknout, tak novou křídu. Poté olej a přeleštit suchým papírem pro kontrolu. Bere to jenom hladké plochy. Ty hloubkové vyrezlé skvrny se postupně časem budou začišťovat, ale úplně se jich nezbavíš. Taky není důvod je tam prostě nenechat. Dá se taky použít zelená (chromoxid) pasta, ale na to nespěchej. Pokud by jsi na leštění použil mechanizaci, tak je velké nebezpečí vyhřátí čepele. V podstatě to ani nestihneš zaregistrovat, že se břit vyhřál, protože ihned zase zchladne ale už je zle. Břitva přestane držet ostří = Ámen. Nejdůležitější je nabrousit, obtahovat a pravidelně přeleštit křídou a konzervovat. Za nějaký čas máš krásku pěkně vyleštěnou. Udělěj si foto jak vypadá fčíl a potém. Budeš se po čase divit jaká byla když jste se setkali. Přeji trpělivost a vytrvalost.


Zdravím Petr S.
357-Magnum - velmi dobrý argument pro uzavření příměří.
Apevia
Příspěvky: 3179
Registrován: 01 říj 2007 21:11
Bydliště: Jižní Čechy
Kontaktovat uživatele:

Děkuji

Příspěvek od Apevia » 09 dub 2009 14:42

Moc Ti dekuji za rady, Petře.
Určitě to zkusím... Ještě teď musím sehnat nějaký ten řemen, abych ji mohl obtahovat... Zatím nic nemám...
Cogito ergo armatus sum.
Apevia
Příspěvky: 3179
Registrován: 01 říj 2007 21:11
Bydliště: Jižní Čechy
Kontaktovat uživatele:

Zná

Příspěvek od Apevia » 11 dub 2009 00:33

Znáte někdo film "Sweeney Todd"? Mělo by to být o nějakém holiči, resp psychopatovi... Co si o něm myslíte?
Cogito ergo armatus sum.
Uživatelský avatar
drát
Příspěvky: 1669
Registrován: 28 zář 2008 20:35
Bydliště: Dudákov

Příspěvek od drát » 11 dub 2009 00:45

CZ200 .177 , SPA M16 .25 , Hatsan Invader auto .25
DU-10 Condor, HDR 50 , Chiappa SAA , rev.Rex L 4", Alfa 441,Slavia 631
Walther Sportmodell,H.S.model 21F, Buck Trail Flint 48
prak s gumou č.6
Uživatelský avatar
Artifex
Moderátor
Příspěvky: 1848
Registrován: 21 lis 2006 00:47
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Artifex » 11 dub 2009 01:54

U tohohle muzikálu jsem doslova rostl jak už jsem psal výše. Jak to ten Deppák držel jaksi šišmo v pazouře a když břitvu hodil na řemen a tahal proti ostří tak jsem myslel že mne chytne rapl. Jinak docela ošklivé a nepoužitelné břitvy, výbrus pochybný, těžké kovové střenky (mám jednu podobnou, holit se s tím nedá, navíc je to nerezka) a taky mi přišly trošku přeplácané motivy, určitě bych si takovou sadu nekoupil kdyby se někde prodávala. Mohli si aspoň pozvat na konzultaci profi lazebníka když už se do toho pouštěli, jinak to film není špatný <spoiler>(nebýt toho velenaivního vedlepříběhu s krasavečkem námořníčkem a bárbínkou)</spoiler>
Glock 43, HK USP, CZ 27, 45, 50, 52, 75B, 44/81, 82, Derringer GG .45+9mm,
SVD 63, AKS74u, Brno mod. 4, Optima B12, M870
Sa vz. 26, 58, 61, UK 59, UZI, CQ-A1
Slavia 631, Slavia 634+Nikko Stirling 6x40AO, Crossman 1377
Uživatelský avatar
Smékal Petr
Příspěvky: 294
Registrován: 28 led 2007 17:52
Bydliště: Česká Lípa
Kontaktovat uživatele:

Jarní setkání Břitevníků

Příspěvek od Smékal Petr » 07 kvě 2009 20:09

Ahoj Vážení kolegové Břitevníci.
Krokem kvapným se blíží termín našeho setkání na Břitevním poli v Mikulově. Protože diskuze na toto téma poněkud utichla, tak sem přidávám aktualizaci tohoto našeho nultého setkání. Pohledem na prezenční listinu umístěnou na http://forum.britva.cz/viewtopic.php?f=24&t=144 jsem zjistil, že prozatímní počet kolegů majících zájem se zúčastnit je celkem 10. Z toho předplacených účastníků je celkem 5.

Kolegové kteří poslali příspěvek na pohoštění:
Radgost - hlavní správce pokladu.
PetrS (čili moje maličkost)
Mushroom
Iha
Zipíno

Další kolegové kteří přislíbili účast s tím, že příspěvek zaplatí až na místě setkání jsou:
EDELWEISS - správce střelnice a hlavní organizátor.
Pribadenda - spoluorganizátor
Artifex
Meliss2a
Radyx
Tukan


Budeme velice rádi, když se přihlásí další kolegové.

Je potřeba, abychom se dohodli na skutečném počtu účastníků, protože při zajišťování akce potřebujeme vědět pro kolik lidí vše připravovat. Domnívám se, že platící kolegové se zúčastní všichni, a z dalších v poslední době přislíbili účast - Artifex s Meliss2a. Ze zde nepřhlášených se ještě zmiňoval z fora rybina, náš Baron.


Tímto zvu všechny kolegy a to nejen ze zdejšího fora, k účasti na nultém ročníku setkání na Břitevním poli v Mikulově.

Pročež věřím, že se nás sejde počet hojný a přátelská atmosféra bude naplněna veselými a humornými scénkami z Břitevnického života a spoustou příjemných zážitků.
Na setkání s Vámi všemi se moc těším a srdečně Vás všechny zvu.

Jakmile se přidají další kolegové, ihned rozšířím seznam.
Je pravdou, že tímto duplikuji Radgostův seznam, ale je lépe 2x nežli čili nic. :lol:
Navíc se budu snažit coby "buditel Břitevníků". 8-)

Heslo dne - Břitevníci sobě. 8-) :lol: :D
[/b]
Zdravím Petr S.
357-Magnum - velmi dobrý argument pro uzavření příměří.
vaseek

Radu prosím

Příspěvek od vaseek » 07 kvě 2009 22:00

Zdravim,
uz jsem zkousel holeni el. strojkem, ziletkou typu Mach III, ted se holim klasickou ziletkou, ale neustale mam pocit, ze to jeste neni to spravne holeni. Ted bych rad presel na britvu (asi nic lepsi neni). Poradite jak vybrat? Netusim podle ceho vybirat. Zaujali me treba tyto na aukru
http://www.aukro.cz/item626149418_pekna ... hamer.html
http://www.aukro.cz/item627816480_stara ... oller.html
nebo nova treba tato
http://www.kapesni-noze.cz/inshop/obcho ... CO116.html
ci i tady plati, ze se nevyplati setrit a rovnou si poridit
http://www.kapesni-noze.cz/inshop/obcho ... 01581.html

Mockrat dekuji
Uživatelský avatar
Smékal Petr
Příspěvky: 294
Registrován: 28 led 2007 17:52
Bydliště: Česká Lípa
Kontaktovat uživatele:

Začínám s Břitvou

Příspěvek od Smékal Petr » 07 kvě 2009 22:22

Ahoj vaseek,
právě jsem Ti odpověděl na foru www.britva.cz
http://forum.britva.cz/viewtopic.php?f=25&t=94&start=20
spoustu dalších informací najdeš na
http://rybina.ovfree.net/viewtopic.php? ... 1844#p1844
Zdravím Petr.
Zdravím Petr S.
357-Magnum - velmi dobrý argument pro uzavření příměří.
Apevia
Příspěvky: 3179
Registrován: 01 říj 2007 21:11
Bydliště: Jižní Čechy
Kontaktovat uživatele:

Prodej

Příspěvek od Apevia » 04 čer 2009 21:31

Ahoj kolegové, Břitevníci,
ty mé dvě krásky jsou na prodej, neodvážím se s nimi oholit, ruka se mi klepe až moc a svůj život mám rád :-D Pokud byste někdo měl zájem o ty 2 břitvy (jedna, ta druhá by podle mě byla schopná po nabroušení a obtáhnutí schopna holit, druhá ne) tak mi písněte SZ, myslím, že se domluvíme... Do Bazaru to nedávám záměrně....
Cogito ergo armatus sum.
Apevia
Příspěvky: 3179
Registrován: 01 říj 2007 21:11
Bydliště: Jižní Čechy
Kontaktovat uživatele:

Pryč

Příspěvek od Apevia » 28 čer 2009 21:22

Tak už je má kolega Xerxes...
Cogito ergo armatus sum.
Jindrich

Čaute

Příspěvek od Jindrich » 19 črc 2009 00:13

Čaute Břitevníci.

Tak koukám, že to tu trochu umlklo. To je škoda, protože právě toto forum jsem si oblíbil. Zde jsem hltal veškeré informace při mých začátcích.

Dnes jsem se skvěle oholil. Vždy mám krásný pocit jak ze samotného holení BŘITVOU, tak z oholené tváře.

...Pánové ... BŘITVA je moje láska, a jak jsem přísahal při mém prvním oholení, tak i udělám. A sice to, že - dokud mě budou sloužit ruce, tak se ničím jiným jak BŘITVOU neoholím!

Takže BŘITVÁM i BŘITEVNÍKŮM Z D A R !!!

S pozdravem Jindřich
Zdeněk L.

začínám

Příspěvek od Zdeněk L. » 24 črc 2009 13:53

Ahoj všichni,
na nápad holit se břitvou jsem přišel sám, mám rád nože a vše ostré, ale po pročtení tohoto fora a hlavně některých přispěvatelů jsem docela "zblbnul". Mám břitvu z bazaru za 100,- Fokus a ted jsem získal po dědovi manželky-s tou rybou, je tu někde citovaná. Očistil novinama s křídou a zlehka obtáh na kůži s jemnou leštící pastou. Zkusil na nehtu a vlasu a byly ok. Řemen jsem koupil v bazaru na prkénku, dezinfikoval savem, lehce potřel kůží ze špeku-pasty se bojim-a okřídoval. Kůže se mi jeví tuhá a břitva po ní jen klouže. Není to to vaše mlaskání? Co by to chtělo? Při holení břitva trochu tahala, ale možná je to tím, že se bojim pořádně přitlačit. Pravá tvář šla bobře, levá hůř, ale bez krve, krk s troškou krve. Pak jsem to doholil machem. Zatím nevím jak vykroutit ruku, abych se holil proti srsti a nepodříznul? Předpokládám, že břitvu nepřehazujete do druhé ruky. Dojem byl mohutný, ani né tak oholení jako celý rituál. Zítra jdu do toho zas.
Není někdo z vás pražských ochoten se na břitvu kouknout a říct co chce?
Mějte se a jsem rád, že jsem vás oběvil.
Zdeněk
Jindrich

Příspěvek od Jindrich » 24 črc 2009 22:59

Zdravím Tě kolego Zdeňku a vítám Tě mezi námi Břitevníky.

Myslím, že když ta Tvoje břitva prošla zkouškou vlasem, tak je dostatečně ostrá. Domnívám se, že není třeba tlačit. Možná je to jen strachem a nejistotou, ALE to se časem poddá. (každý jsme si tím prošli)
Já se tedy holím pravou, i levou rukou- dle strany tváře. To tahání ještě může být nerovnoměrným ostřím, ale MNOHEM PŘESNĚJI by Ti poradil mistr Břitvař- Petr Smékal.

Tak zatím ČUS a hodně štěstí!

S pozdravem Jindřich
Uživatelský avatar
Radgost
Příspěvky: 772
Registrován: 28 srp 2008 09:50
Bydliště: Valašsko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Radgost » 25 črc 2009 08:27

Zdar Zdeňku,
dej svůj dotaz do fóra o břitvách. http://forum.britva.cz
Vyskytuje se tam několik pražádků, kteří by ti případně pomohli osobně.
Zipíno
Příspěvky: 103
Registrován: 26 bře 2006 21:53
Bydliště: Velim

Příspěvek od Zipíno » 15 srp 2009 11:23

Zdravím Vás Pánové!
Na forum.britva.cz se rozjíždí debata na téma: Podzimní setkání břitevníků, opět snad v Mikulově. Předběžně se jedná o první výkend v září a téma by bylo RENOVACE. Pokud máte zájem, jste vítáni.
Odpovědět