Britva

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
Smékal Petr
Příspěvky: 294
Registrován: 28 led 2007 17:52
Bydliště: Česká Lípa
Kontaktovat uživatele:

Re: Nový web

Příspěvek od Smékal Petr » 11 úno 2008 22:37

Xerxes Artifex píše:
Smékal Petr píše: Carpediem quam minimum credula postero.
Bene, collega scitus, verba tua sane sonant. Sententiam tuam ad meum modo sciscabam... :wink:
Pro ut fibra ista de novacularum per-vulgat, vestigia accomodata occipiamus.
"
Xeres Artifex nebo Artifex Xerxes (a je jasné kdo to fibra musí vést)
Horatius by mi nakop rectum za to co jsem tady způsobil. Ne všechno co zde píšu musí být rozumné a zkušenosti se hodnotí pouze porovnáním se zkušenostmi druhých, ale toto vlákno o břitvách může mnohé potěšit, a tak se rád připojím tomu co podnikneš.

Barone
No a ta široká nerezová břitva má obdobu ve starém egyptě, měly dokonce tvar, kteý byl na konci široký skoro 2 palce a k rukojeti se zužoval, ale tam byly měděné a měď byla kalená nějakým zázračným způsobem, že PRÝ se to kvalitou SNAD vyrovnalo oceli. Údajně egyptské měděné meče byly rovnocené římským ocelovým. Ta kterou tady vystavuješ je opravdu nádherná. Už jsi ji zkoušel? Jak se s ní bere špička brady? Dá se s ní jít proti srsti? POPIŠ A POTĚŠ.


Zdravím Petr S.
357-Magnum - velmi dobrý argument pro uzavření příměří.
Uživatelský avatar
Baron
Příspěvky: 72
Registrován: 30 led 2008 18:42
Bydliště: Mladá Boleslav

Příspěvek od Baron » 12 úno 2008 19:12

Xerxes Artifex:

i mě je jasné, že břitva s tímto typem výbrusu(jako ta má nová nerezka) dlouhé trvání 100% ostří nemůže mít! Ta je zkrátka na ozdobu mé sbírky a ne na denní užívání - já ji výbrus měnit nebudu: je to hezká raritka!

Smékal Petr:

jen jsem ji vyleštil a podvakrát dlouze a pečlivě obtahoval a řemenu nejdříve brusnou pastou a na závěr jemnou lapovací a konzervační pastou, jako finalní úpravu.
Holit jsem se s ní zkoušel jen z části a to na tvářích. Jediný tah a poznal jsem, že na dokonalé oholení prostě nemá... A brát vousy proti směru růstu už by bylo asi nepříjemné. :? Možná by šlo ji přiostřit opatrně na brousku, ale ten nemám... :cry: ... zatím.
Přesto je má oblíbená, je masivní, těžká a vzbuzuje respekt: říkám jí s láskou "sekáček na maso" :P


Jinak si dovoluji tvrdit, že břitva se kterou se holím je ostřejší než žiletka. Když jsem ji získal byla téměř nepoužívaná, dokonalé ostří do neuvěřitelně tenkého břitu vybroušené - ten nožíř byl frajer!!! No a obtahováním jsem ji dotvořil tak, že skutečně lehce a bez násilí přesekne volně visící jemný vlas mé přítelkyně cca 15 cm pod místem, kde vlas držím - to jsem vyzkoušel na popud tebe mistře Smékale :wink: jak jsi tu někde psal.
To s jinou břitvou neudělám a oholit se s nimi jde bez problémů.

Jinak taky jsem někde četl o břitvách z mědi, ale nevěnoval jsem tomu příliš pozornosti. Bylo by nádherné takovou mít. Kalení mědi?? To musel být kunšt!! :shock:
Ale tenkrát si myslím ocel ještě neznali, byly asi jen železné meče a museli se o ně sakra dobře starat, aby jim nezačaly "krvácet" ... :D

Tak zdar!
Byl vyroben holící strojek s 5-ti břity!!
Kde to šílenství skončí...?!?
Uživatelský avatar
Bonanza
Příspěvky: 629
Registrován: 01 črc 2007 18:53
Bydliště: Praha 5

břitvy

Příspěvek od Bonanza » 12 úno 2008 20:31

Dnes jsem (inspirován tímto vláknem) viděl v bazaru 2 ks obtahovacích řemenů na břitvy. Délka asi 40-50cm, kůže a z druhé strany bílý popruh, 'a 120,-Kč.
Uživatelský avatar
Artifex
Moderátor
Příspěvky: 1848
Registrován: 21 lis 2006 00:47
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Artifex » 15 úno 2008 05:06

Dnes jsem při broušení webem našel tento kámen: http://www.svetkuchyne.cz/ocilky-a-brou ... -vodni.htm Tak tedy nevim, štve mne dosti že se nikde neuvádí hrubost...
Jinak tady je jich take spousta ale myslim ze opět informace "jemný" brusný kámen nestačí... http://www.zlatnici.swah.cz/?node=233&P ... 2097227ce3
Glock 43, HK USP, CZ 27, 45, 50, 52, 75B, 44/81, 82, Derringer GG .45+9mm,
SVD 63, AKS74u, Brno mod. 4, Optima B12, M870
Sa vz. 26, 58, 61, UK 59, UZI, CQ-A1
Slavia 631, Slavia 634+Nikko Stirling 6x40AO, Crossman 1377
Uživatelský avatar
Baron
Příspěvky: 72
Registrován: 30 led 2008 18:42
Bydliště: Mladá Boleslav

dotaz

Příspěvek od Baron » 16 úno 2008 07:39

Xerxes Artifex:

tak koukám, že na Aukro.cz v sekci "HOLENÍ" přihazuje v aukci na břitvu a obtahovací řemeny jakýsi Xerxes Artifex a moc se mu nedaří. :wink: :o Tos ty??

Já tam kupuji občas také, ale výhradně zajímavé a unikátní kousky...
Byl vyroben holící strojek s 5-ti břity!!
Kde to šílenství skončí...?!?
Uživatelský avatar
Artifex
Moderátor
Příspěvky: 1848
Registrován: 21 lis 2006 00:47
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Artifex » 16 úno 2008 20:15

Jj, to jsem byl ja ale pak jsem se uz nedostal k PC tak jsem neprihazoval... to neva.
Glock 43, HK USP, CZ 27, 45, 50, 52, 75B, 44/81, 82, Derringer GG .45+9mm,
SVD 63, AKS74u, Brno mod. 4, Optima B12, M870
Sa vz. 26, 58, 61, UK 59, UZI, CQ-A1
Slavia 631, Slavia 634+Nikko Stirling 6x40AO, Crossman 1377
Uživatelský avatar
Smékal Petr
Příspěvky: 294
Registrován: 28 led 2007 17:52
Bydliště: Česká Lípa
Kontaktovat uživatele:

Brousek

Příspěvek od Smékal Petr » 17 úno 2008 21:11

Tak jsem se koukal na ty brusné kameny. Všechno jsou to lepené brusné kameny různých zrnitostí, ale všechno je to příliš hrubé. Hledejte jen břidlici. Jakýkoliv korund a jiné slepené potvory vám potrhají to nádherně jemné ostří. Břidlice jsou prachovce, tedy materiál z těch nejjemněších prachových zrn. Tedy mikrozrníček, a navíc jsou velmi měkké a tak materiál neubírají, ale jen přelešťují, a ty částky :shock: to je něco. Za břidlici z Rožnova p. Radhoštěm jsem po převratu - tedy už za nové ceny dával něco okolo 90,- Kč. / ks. Jen jsem si tehdy nechal udělat velké rozměry na nože a řezbářská dláta. Jinak by mi udělal i malé kousky. :) Podařilo se mi zjistit, že ten výrobce brousků se jmenuje p. Sucháček.
Jaroslav Sucháček - brousky
a tady je komplet jen ten slepený je pískovec+břidla. Pro mne dělal čistou, jednolitou břidlici AAA kvalita.
http://seznam.lidovaremesla.cz/detail.aspx?id=78
Zdravím Petr S.
357-Magnum - velmi dobrý argument pro uzavření příměří.
MartinT
Příspěvky: 193
Registrován: 05 pro 2007 12:17

Příspěvek od MartinT » 27 úno 2008 16:13

Ahoj, včera jsem náhodou šel kolem jednoho bazaru a na vnitřní mříži tam měli pověšené břitvy - všechny vypadali, že už mají nějaký ten pátek za sebou, ale některé z nich vypadali docela zachovale. Vzpoměl jsem si na Vaše mazlíky, a napadlo měm že by to mohlo někoho zajímat. Bazar je v Praze Strašnicích, kousek od průběžný. Na mříži měli asi 5 - 6 kousů, v různém stavu. Co jsem viděl, tak všechny měli na "krčku" vyražené německy znějící jméno, ale každá jiné (ty jména jsem si pamatoval jen pár minut 8-O ). Byl čas oběda, měli zavřano, a já nechtěl provokovat s mobilo-foťákem, takže fotky nemám. Byli na nich "lepíky" s
cenou, co jsem si všiml tak od 100,- Kč do 250,-Kč. Kdyby měl někdo zájem, nejsem ani lajk, ale některé vypadali docela hezky.

Snad to někomu pomůže
Uživatelský avatar
Artifex
Moderátor
Příspěvky: 1848
Registrován: 21 lis 2006 00:47
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Artifex » 07 bře 2008 10:57

Tak, pro srandu je můžeš vyfotit, rádi se koukneme, pokud možno aby byla ta německá jména čitelná ;)

Jinak jsem se dnes dožral, přez noc jsem stá... tedy, koupil DVD Sweeney Todd: the Demon Barber abych se pokochal klasickou Burtonovskou atmosférou, teď jsem si pustil jen ukázku někde zprostředka že na to kouknu až večer ale hned ten kousíček mne dožral natolik že... no, pánové posuďte sami, na prvním snímku držý milý Johny pásek jako by ho chtěl ukousknout a na druhém se zařadí mezi "mongoly" (neni to zas tak moc dobre videt, ve filmu je ale videt ze to celou dobu taha pres ostri). Kochejte se a plačte se mnou :evil: :roll: :evil:

Obrázek

Obrázek

Zde platí druhá část mého podpisu, tedy: Hic incipit tragaedia!!!
Glock 43, HK USP, CZ 27, 45, 50, 52, 75B, 44/81, 82, Derringer GG .45+9mm,
SVD 63, AKS74u, Brno mod. 4, Optima B12, M870
Sa vz. 26, 58, 61, UK 59, UZI, CQ-A1
Slavia 631, Slavia 634+Nikko Stirling 6x40AO, Crossman 1377
Uživatelský avatar
Smékal Petr
Příspěvky: 294
Registrován: 28 led 2007 17:52
Bydliště: Česká Lípa
Kontaktovat uživatele:

Mongoloid

Příspěvek od Smékal Petr » 07 bře 2008 19:25

The dumbbells company. Tedy společnost která dokáže, že i revolver střílí dávkami. Ve filmu se to dá snad i pochopit, ale když to uvidíš na vlastní oči a nestihneš tomu zabránit, tak věř, že ta slza Ti ukápne upřímně. :roll: :cry:
Zdravím Petr S.
357-Magnum - velmi dobrý argument pro uzavření příměří.
Uživatelský avatar
Artifex
Moderátor
Příspěvky: 1848
Registrován: 21 lis 2006 00:47
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Artifex » 07 bře 2008 19:50

Kdybych toto videl v realu tak leti nejblizsi tupy predmet na neurocranium bídáka :D
Glock 43, HK USP, CZ 27, 45, 50, 52, 75B, 44/81, 82, Derringer GG .45+9mm,
SVD 63, AKS74u, Brno mod. 4, Optima B12, M870
Sa vz. 26, 58, 61, UK 59, UZI, CQ-A1
Slavia 631, Slavia 634+Nikko Stirling 6x40AO, Crossman 1377
Uživatelský avatar
Smékal Petr
Příspěvky: 294
Registrován: 28 led 2007 17:52
Bydliště: Česká Lípa
Kontaktovat uživatele:

Marná léčba.

Příspěvek od Smékal Petr » 07 bře 2008 20:01

Těmto lidem v těchto místech nelze ublížit, kde nic není, ani pámbu nebere. Možná i zevnitř do sucha vytřeno. Zato ta práce s návratem ostří břitvy alespoň částečně do původního stavu, to je opravdová zkouška trpělivosti.
Zdravím Petr S.
357-Magnum - velmi dobrý argument pro uzavření příměří.
Uživatelský avatar
Baron
Příspěvky: 72
Registrován: 30 led 2008 18:42
Bydliště: Mladá Boleslav

Příspěvek od Baron » 10 bře 2008 16:54

Zdar pánové!!!

A já bych to Johnymu Deepovi odpustil! :wink: Je to přeci jen herec, ale po čertech dobrej... Až na toto Faux Pas to může být hezkej film.

Pravdou je, že jsem viděl pouze tyto fotky a vidět to na vlastní oči by mohlo způsobit náhlý záchvat zuřivosti a nevybíravé komentáře... :D
No ale pojďme dál! :arrow:
Byl vyroben holící strojek s 5-ti břity!!
Kde to šílenství skončí...?!?
Uživatelský avatar
Baron
Příspěvky: 72
Registrován: 30 led 2008 18:42
Bydliště: Mladá Boleslav

pátrání!!

Příspěvek od Baron » 10 bře 2008 18:14

VYHLAŠUJI PÁTRACÍ AKCI: BŘITVY A TŘÍDY OCELI

Jak je všem dobře známo, břitvy jsou různě staré, různě broušené a různě tvarované a těch typů a druhů ocelí, způsobů výroby, kalení, atd... :shock:

V příspěvku, kterým jsem se na tomto fóru uvedl jsem jasně napsal, že jsem zastánce uhlíkových ocelí a za tím si stojím. Rukama mi prošla již pěkná řádka břitev a vesele skupuji další a to mě více a více utvrzuje v mém přesvědčení.

Zručně a dutě vybroušený břit z černé oceli a dostatečně zakalený, ten při zkoušení krásně zvoní - tomu se nic nevyrovná. Ocel se zvýšeným % uhlíku a bez legujících příměsí je "čistá". Nerez je praktický a přívětivý k udržování, ale co se týká řezných vlastností a udržení ostrosti či snadnosti broušení podle mého názoru zaostává, protože právě legující přísady zhoršují pro břitvu tak důležité vlastnosti!
Někdo možná rozdíly ani nezaznamená (viz. mistr Smékal :wink: ) - já ano. Hlavně mne za tento názor neukamenujte! :P :arrow:


A teď k samé podstatě tohoto příspěvku(konečně):

většina břitev (cca 95%) má na krčku vyraženo číslo označující třídu oceli. Ty zbylé mají vyražená pouze třeba čísla břitvy z ceníků, číslo patentky.
Oceli se značí 5-ti místným číslem vždy začínajícím číslem 1. Např. 11136.
Na břitvách ta první číslice 1 není nikdy uvedena - protože je to zbytečné.

Na některé jsou třeba číslice dvě, na jiné až čtyři. A o ty mi jde!!
Zajímá mě, z jakých ocelí mate své břitvy a zda nenarazím na třídu oceli, kterou jsem na břitvách ještě nezaregistroval!!!

Třídy oceli jsou: tř. 10 až 17, a tř. 19. Tř. 18 není.

tř. 10 a 11: běžná konstrukční nelegovaná ocel. 11-tka má jen předepsanou odolnost tuším v tahu.

tř. 12: ušlechtilá uhlíková ( hodně častá a moje oblíbená :oops: )

tř. 13: ušlechtilá slitinová a nízkolegovaná (pozor není ještě nerez)

tř. 14: slitinová legovaná ( to už je regulérní nerez nejčastější u břitev)

tř. 15 a 16: středně legovaná - na mě až moc...

tř. 17: ušlechtilá - slitinová a vysoko legovaná( hodně Manganu, Chromu, Niklu, Wolframu a Vanadu )

tř. 19: nástrojová uhlíková. Může být trochu až hodně legovaná. Tu jsem ještě na břitvě nepotkal.

(omlouvám se starým mazákům, kteří toto znají. Je to hlavně pro ostatní, kteří případně aktivně nepřispívají, aby taky mohli dát vědět...)


Osobně vlastním břitvy tříd: 11, 12, 14, 16 a to prokazatelně. U několika břitev si nejsem jist, zda je číselné označení pouze číslo patentky, nebo oceli. Takže bez záruky i tř. 15.

Takže pokud máte doma nerezku tř. 14, musí číslo začínat 4-kou (protože jak jsem psal první číslo označující ocel se neuvádí...)
Moc se těším na všechny reakce a zjištění. Doufám že se dobereme nějakého zajímavého výsledku... :shock: :wink:
(Dost mě zajímají Tvé 2 výstavní kousky mistře Smékale - hlavně ta z r. 1898!!)


P.S.: chtěl jsem přidat ještě nějaká fota, ale hlásí to plný disk serveru či co? Škoda! :(
Byl vyroben holící strojek s 5-ti břity!!
Kde to šílenství skončí...?!?
Uživatelský avatar
Bonanza
Příspěvky: 629
Registrován: 01 črc 2007 18:53
Bydliště: Praha 5

břitvy

Příspěvek od Bonanza » 11 bře 2008 14:42

Značení na mých břitvách: Henckels Solingen 33, 2 ks = Hugo K"oller Solingen 88 1/4, S.Pearson§Co-Sheffield- 2051, ERR (šavlička) 1720, Helje Strand F Skilstuna Sweden 24 3/8. Mám to vyhodit ?
Odpovědět