Britva

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
Baron
Příspěvky: 72
Registrován: 30 led 2008 18:42
Bydliště: Mladá Boleslav

Příspěvek od Baron » 09 úno 2008 19:32

Xerxes Artifex: :D :D Ha, myslíme na to samé, nejsi náhodou senzibil :?: :wink:

JATAGAN je co? Netová stánka, či co?! A je zaručeně pravá?

Mimochodem, jestli budeš rušit svou sbírku :wink: , nebo kdokoli důvěryhodný bude mít něčím zajímavý, krásný kousek a bude se ho chtít zbavit - rád odkoupím.


Uživatelský avatar
Artifex
Moderátor
Příspěvky: 1848
Registrován: 21 lis 2006 00:47
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Artifex » 09 úno 2008 19:40

Baron píše:Xerxes Artifex: :D :D Ha, myslíme na to samé, nejsi náhodou senzibil :?: :wink:

JATAGAN je co? Netová stánka, či co?! A je zaručeně pravá?

Mimochodem, jestli budeš rušit svou sbírku :wink: , nebo kdokoli důvěryhodný bude mít něčím zajímavý, krásný kousek a bude se ho chtít zbavit - rád odkoupím.
Ad.1: Mno, nevim ale s pritulkyni se dost casto povede ze se nezávisle na sobě v rozličných činnostech trefíme do stejného okamžiku, od SMS až po návrh co bychom mohli podniknout...

Ad.2: Jatagan je nožířská stránka kde se dá sehnat spousta materiálů na výrobu nože, tady máš ty mamuty ale teď tam není žádný s vhodným rozměrem: http://www.jatagan.eu/materials/oddeleni/93-mamutovina

Ad.3: I Ty jeden blázínku, svoje opečovávané milááááčky nedám z ruky :twisted: jinak platí cos psal, když bude mít někdo břitvu navíc, foto sem, my se o něj popereme 8)

Edit: Ještě mne napadlo, pánové kolegové, Což takhle zprovoznit společnými silami vlastní web o břitvách, myslím že v ČR se najde spousta příznivců a zatím jsem nenašel žádné vhodné tématické stránky, maximálně na pár nožířských fórech se nachází náhodně pár tipů co a jak s tím. Přemýšlel jsem že by mohl mít více kategorií, od toho jak si břitvu při koupi prohlédnout :lol: přes ostření popsané tak aby to každý pochopil, tedy na kameni, na páse, s pastou, bez pasty, příprava pásu, příprava břitvy před holením, jak se holit, na co si dát pozor. Taktéž by mohlo být součástí fórum o všech výše zmíněných věcech spolu s moderovaným bazarem. Jestli je to blbý nápad tak už zalézám :oops: ale myslím že by se to ujalo a mnoho lidí by bylo šťastno že má k dispozici něco jako novodobou komplexní příručku ohledně břitev... Zamyslemež se nad tím... ;)
Glock 43, HK USP, CZ 27, 45, 50, 52, 75B, 44/81, 82, Derringer GG .45+9mm,
SVD 63, AKS74u, Brno mod. 4, Optima B12, M870
Sa vz. 26, 58, 61, UK 59, UZI, CQ-A1
Slavia 631, Slavia 634+Nikko Stirling 6x40AO, Crossman 1377
Uživatelský avatar
Smékal Petr
Příspěvky: 294
Registrován: 28 led 2007 17:52
Bydliště: Česká Lípa
Kontaktovat uživatele:

Ostří břitvy

Příspěvek od Smékal Petr » 09 úno 2008 21:30

Barone
díky za uznání, snad se to co vím, bude nějak hodit. I já jsem si nechal na obou kouscích léty nasbírané zásahy časem, a uživateli. To ostří si ale zaslouží alespoň trochu obnovit.

Xerex Artifex
Oba snímky ostří jsem si stáhl a zvětšil. Podle prvního snímku se jedná o kolmé praskliny, a podle druhého snímku je jen vyrezlá. Jsou oba snímky ze stejného místa? Pokud ano tak je to jen hluboká rez a nezbývá než obrousit. Ale jen s citem, kousek historie by tam vadit neměl a tvář stejně bereš jen přední částí břitvy.

Ještě dotaz, podle 2 snímku má to ostří dva úhly broušení - zdá se mi to?
Zdravím Petr S.
357-Magnum - velmi dobrý argument pro uzavření příměří.
Uživatelský avatar
Artifex
Moderátor
Příspěvky: 1848
Registrován: 21 lis 2006 00:47
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Artifex » 09 úno 2008 22:20

Ty snímky nejsou ze stejného místa, jsou přibližně ze stejného místa, tahle oblast je uprostřed cca 1cm široká a jsou tam ty co jsou na druhe fotce. Ještě jsem to pořádne zrevidoval celou postiženou plochu a i to co vypadá při menším přiblížení jako prasklinky vypadá blíže jako vyrezlé takže to nebude takový problém jako kdyby to bylo popraskané, jak říkám, lihovku to nikde nevcuclo. Tam kde je to hustěji na sobě to vypadá jako praskliny ale původ to má všechno tenhle. Jako prasklinky to vypadá také proto že jsem to osvětloval z jedné strany a fotil ostří z boku, tzn. z pohledu fyziky bodový zdroj a s tím související stíny v ne-úplně hlubokých otvorech. Toto jsem fotil za denního rozptýleného světla takže to vypadá přesněji.
Toto všechno ale nevysvětluje kde se tam vzaly podélné rýhy které jsou rovnoběžně s ostřím.
Ano, to ostří je asi podivně broušeno "nadvakrát" pod různými úhly, jak to vzniklo si nedovedu představit, zatím jsem do toho žádé větší zásahy nedělal. Kdyby to byla chromatická vada lupy tak by ty vzory ve spodním "výbrusu" byly naprosto stejné jako v tom horním, tady je vidět že někde je chyba posunuta, někde pokračuje v obou výbrusech a někde v jednom je a ve druhém není. Vznik si lze asi představit tak, že(a to zase opět můj skromný tip) majitel na konci své břitvistické kariéty honil břitvu na nenapnutém pásku...

Jinak, byl bys pro spolupráci kterou jsem navrhl o prispevek vyse?
Glock 43, HK USP, CZ 27, 45, 50, 52, 75B, 44/81, 82, Derringer GG .45+9mm,
SVD 63, AKS74u, Brno mod. 4, Optima B12, M870
Sa vz. 26, 58, 61, UK 59, UZI, CQ-A1
Slavia 631, Slavia 634+Nikko Stirling 6x40AO, Crossman 1377
Uživatelský avatar
Baron
Příspěvky: 72
Registrován: 30 led 2008 18:42
Bydliště: Mladá Boleslav

Příspěvek od Baron » 09 úno 2008 23:09

Xerxes Artifex: díky za ten JATAGAN!!!

s tím webem výhradně o břitvách je to moc krásná a lákavá představa, ovšem obávám se, že by to byl absolutní krach. :cry:

Mám za to, že jsme úzce vyhraněná skupina lidí (v této přetechnizované době) s nádherným, leč téměř zapomenutým rituálem...
Ostatním to neříká nic jiného, než že vzpomínají na to, jak se ještě postaru holil jejich děda, zda břitvu vůbec kdy viděli a zda se s tím dá vůbec holit.

Doba je uspěchaná, lidé jsou zlenivělý a pohodlní! A jsou ovlivněni reklamou na každém kroku: viděli jste někde reklamu na holicí mýdlo, nebo břitvu? :lol: Určitě ne! Jen Wilkinson a blbej Gillette :evil:

Myslím, že je nás málo.
Snad jen holiči se ještě učí jak oholit postaru, ale pouze břitvou do které se dávají žiletky.
Byl vyroben holící strojek s 5-ti břity!!
Kde to šílenství skončí...?!?
Uživatelský avatar
Smékal Petr
Příspěvky: 294
Registrován: 28 led 2007 17:52
Bydliště: Česká Lípa
Kontaktovat uživatele:

Dvojité ostří

Příspěvek od Smékal Petr » 11 úno 2008 10:19

Xerex Artifex
Mám na to úplně stejný názor. Možná, že navíc se někdy dostal k brousku a nechtělo se mu s tím dlouho dělat, a tak to urychlil tím, že břitvu naklonil nahoru a pak hurá holit - ono to nešlo - tedy břitva určitě stojí za psí štěk, tak ji nenakonzervujeme a rovnou i doložíme, ona chytne rez a my tu máme docela dobrou diskuzi "proč - odkud - a co s tím". Zkusit vybrousit na jedno ostří a holka bude zase krásně sloužit. Podélný rýhy se mi kdysi podařily, dyž jsem břitvu utíral hadříkem s olejem který mi spadl na zem a dostala se mi do něj zrníčka ze spáry v dlaždicích. Já si to neuvědomil a klidně jsem leštil jak divý a pak se jen divil. Ani čas to neschoval. Možná, že i na Tvé břitvě to může mít podobný původ. Ty kolmý praskliny jsem viděl na jedný docela dobrý břitvě, kterou jeden šikula používal na řezání balzy a leteckých špejlí. Opravdu se udělají kolmý praskliny. Plochy mezi nima se pak při dalším broušení vydrolují.

Baron

Máš pravdu, že je nás zřejmě jen pár, ale o to zapáleněji to prožíváme. (tedy já se stydím :oops: protože už jsem se taky nechal ovládnout elektrikou, ale holky si hýčkám).
Zdravím Petr S.
357-Magnum - velmi dobrý argument pro uzavření příměří.
Uživatelský avatar
Artifex
Moderátor
Příspěvky: 1848
Registrován: 21 lis 2006 00:47
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Artifex » 11 úno 2008 16:20

Není se za co stydět, také tu mám 2 elektriky, povětšinou jsem je dostal ale moc je nepoužívám, rozhodně když se s nimi oholím tak to není tak dohladka jako s něčím ostrým ať si říká kdo chce co chce. Když se potřebuju rychle oholit tak tu mám jeden klasický prastarý kousek "Voridžinl vod Džilet" který jsem si zrenovoval. Tedy, proti břitvě je to také jako nebe a dudy ale jak psal kolega Baron, přeci jen, holení břitvou je rituál který se nemá uspěchávat a když vím že musím spěchat tak bych nerad vyrazil z domova bez tváře... :D

Obrázek
Obrázek
Obrázek

Tedy, kolego, myslíš aspon Ty ze by měl ten web cenu?
Glock 43, HK USP, CZ 27, 45, 50, 52, 75B, 44/81, 82, Derringer GG .45+9mm,
SVD 63, AKS74u, Brno mod. 4, Optima B12, M870
Sa vz. 26, 58, 61, UK 59, UZI, CQ-A1
Slavia 631, Slavia 634+Nikko Stirling 6x40AO, Crossman 1377
Uživatelský avatar
Smékal Petr
Příspěvky: 294
Registrován: 28 led 2007 17:52
Bydliště: Česká Lípa
Kontaktovat uživatele:

Nový web

Příspěvek od Smékal Petr » 11 úno 2008 16:59

Nový web by rozhodně mohl být zajímavý, ale nespěchej. Pokoukni, jak to naše vlákno bude trvat a jak bude bohatý. Zatím se nás tu sešlo jen pár. Dej tomu čas aspoň 2-3 měsíce a ono se to ukáže. Když jsem se koukal na vlákno vzduchovky - tak tam mají 310 témat a zhruba 16800 příspěvků. To už by za samostatný web stálo a stejně zůstali jenom tady. Ono je to pohodlnější, a kdo si nás bude chtít najít tak si nás najde. Zatím nespěchej.
Carpediem quam minimum credula postero. Ta Tvoje Papulkoškrabka je nádherná, taky podobnou vlastním, ale nechal jsem ji v caravanu.
Zdravím Petr S.
357-Magnum - velmi dobrý argument pro uzavření příměří.
Uživatelský avatar
Artifex
Moderátor
Příspěvky: 1848
Registrován: 21 lis 2006 00:47
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Nový web

Příspěvek od Artifex » 11 úno 2008 17:55

Smékal Petr píše: Carpediem quam minimum credula postero.
Bene, collega scitus, verba tua sane sonant. Sententiam tuam ad meum modo sciscabam... :wink:
Pro ut fibra ista de novacularum per-vulgat, vestigia accomodata occipiamus.

Edit:
překlad: "Dobře, kolego znalče, Tvá slova zní rozumně. Chtěl jsem jen zjistit Tvůj názor a konfrontovat s mým. Pokud by se toto vlákno o břitvách ujalo, podnikneme přiměřené kroky."
Naposledy upravil(a) Artifex dne 11 úno 2008 20:46, celkem upraveno 5 x.
Glock 43, HK USP, CZ 27, 45, 50, 52, 75B, 44/81, 82, Derringer GG .45+9mm,
SVD 63, AKS74u, Brno mod. 4, Optima B12, M870
Sa vz. 26, 58, 61, UK 59, UZI, CQ-A1
Slavia 631, Slavia 634+Nikko Stirling 6x40AO, Crossman 1377
Uživatelský avatar
edelweiss
Administrator
Příspěvky: 4312
Registrován: 30 črc 2005 17:55
Bydliště: bez nálady :-)

Příspěvek od edelweiss » 11 úno 2008 18:04

Pokud by jste taktně přiložili i český překlad,jistě by to pochopili i ostatní Amicus animae deum (přítel polovina duše) :wink:
(no utekli mi Y tak pardon) :twisted:
Naposledy upravil(a) edelweiss dne 11 úno 2008 20:51, celkem upraveno 4 x.
Úloha osobnosti v dějinách sestává prakticky z ochoty dotyčné osobnosti zemřít nebo nechat se zabít dříve, než stačila odvolat.
Uživatelský avatar
edelweiss
Administrator
Příspěvky: 4312
Registrován: 30 črc 2005 17:55
Bydliště: bez nálady :-)

Příspěvek od edelweiss » 11 úno 2008 18:30

Jo a tyhle dvě jsou moje holky,ta stříbrná je obyčejná chirurgická ale ta druhá je z vojenského kufru vojáka tuším první republiky p.F.Veselý z Budkova,to bylo na kufru a je to i vtlačené do rukojeti ale už to jde jen málo vidět.I tak obě plně funkční.

Obrázek
Úloha osobnosti v dějinách sestává prakticky z ochoty dotyčné osobnosti zemřít nebo nechat se zabít dříve, než stačila odvolat.
Uživatelský avatar
Baron
Příspěvky: 72
Registrován: 30 led 2008 18:42
Bydliště: Mladá Boleslav

Příspěvek od Baron » 11 úno 2008 19:27

No,

když si tu všichni vystavujete své břitvy, tak proč ne já, že?!? :)

Tady Vám předkládám něco z mých oblíbených... 8)
Přílohy
DSC01760.jpg
s touto se holím". Má mosazné kování a rukojeť z kosti - nejostřejší břitva všech dob...
DSC01761.jpg
Švédská uhlíková ocel a rukojeť pravý Buvolý roh!
DSC01762.jpg
můj poslední přírůstek: nerez, překvapivě velmi ostrá a dosud nevídaný výbrus břitu...
Byl vyroben holící strojek s 5-ti břity!!
Kde to šílenství skončí...?!?
Uživatelský avatar
Baron
Příspěvky: 72
Registrován: 30 led 2008 18:42
Bydliště: Mladá Boleslav

Příspěvek od Baron » 11 úno 2008 19:32

a ještě jeden obrázek. No ruku na srdce pánové, viděli jste už takovou břitvu?
Přílohy
DSC01763.jpg
ještě jednou ta nerez z jiného úhlu, abyste se mohli pokochat...
Byl vyroben holící strojek s 5-ti břity!!
Kde to šílenství skončí...?!?
Uživatelský avatar
edelweiss
Administrator
Příspěvky: 4312
Registrován: 30 črc 2005 17:55
Bydliště: bez nálady :-)

Příspěvek od edelweiss » 11 úno 2008 19:43

To není břitva!!!To je už gilotína!!! :twisted:
Úloha osobnosti v dějinách sestává prakticky z ochoty dotyčné osobnosti zemřít nebo nechat se zabít dříve, než stačila odvolat.
Uživatelský avatar
Artifex
Moderátor
Příspěvky: 1848
Registrován: 21 lis 2006 00:47
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Artifex » 11 úno 2008 19:58

Jinak k tématu: Ten výbrus, to je hnus, měl jsem ho také na té nové nerezce ale když to budeš obtahovat dostatečně dlouho na pásu tak se Ti z ostří místo ostří ve tvaru V udělá "tupí" ve tvaru U a už to nenabrousíš leda na kameni přičemž se Ti bude ostří čím dál víc mrvit a jak říkal Petr, už to tam nebude dobře zakalené, ta Masterka to měla také, naštval jsem se a zašel k nožíři který ji přebrousil na normální výbrus jak jej všichni známe (stačilo jen ubrat trošičku aby to bylo "propadlé") a od té doby ji používám skoro nejraději, nevím proč ale raději si holím "těžšími" břitvami.
Glock 43, HK USP, CZ 27, 45, 50, 52, 75B, 44/81, 82, Derringer GG .45+9mm,
SVD 63, AKS74u, Brno mod. 4, Optima B12, M870
Sa vz. 26, 58, 61, UK 59, UZI, CQ-A1
Slavia 631, Slavia 634+Nikko Stirling 6x40AO, Crossman 1377
Odpovědět