Britva

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
Artifex
Moderátor
Příspěvky: 1848
Registrován: 21 lis 2006 00:47
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Artifex » 04 úno 2008 23:44

Jj, tak to přibližně vychází těch 90cm půl napůl, supr. Ty koncovky si někde najdu v galanterii, stejně už to není originální "po dědečkovi" takže design je šumafuk :D Mno, postupem času kouknu na ten širší kámen, kdyby to bylo moc široké tak se případně půjde zkrátit.

EDIT: V tom oleji se to usadilo pěkně, nahoře je skoro průhledná vrstva na petričce je ale dosti velký povrch, zkusím to odstředit ve zkumavce a budu brát z nejvyšší vrstvy kde už to bude zelené...


Glock 43, HK USP, CZ 27, 45, 50, 52, 75B, 44/81, 82, Derringer GG .45+9mm,
SVD 63, AKS74u, Brno mod. 4, Optima B12, M870
Sa vz. 26, 58, 61, UK 59, UZI, CQ-A1
Slavia 631, Slavia 634+Nikko Stirling 6x40AO, Crossman 1377
DUSan
Příspěvky: 81
Registrován: 22 čer 2007 14:20

vojensky opasok

Příspěvek od DUSan » 05 úno 2008 09:34

2Xerxes Artifex: Ten vojensky opasok sa da zohnat aj iny, ako je na tom linku co si zverejnil. Ten na linku je na tmavohnedo lakovany alebo farbeny, neviem. Ale je aj svetlohnedy v prirodnej farbe koze. Ziadny lak. Vrchna strana je lestena a spodna len brusena. Aj touto svetlou verziou opasku armada vystrojovala na zaciatku devadesiatych rokov. Sam so taky mal.
Uživatelský avatar
Artifex
Moderátor
Příspěvky: 1848
Registrován: 21 lis 2006 00:47
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Artifex » 08 úno 2008 18:30

Ten světlý jsem nikde nenašel.
Jinak, na jednom kousku co se ke mne dostal v utery jsem našel na jednom místě zoubky (viz foto) takže bude muset na brousek:

Obrázek
Glock 43, HK USP, CZ 27, 45, 50, 52, 75B, 44/81, 82, Derringer GG .45+9mm,
SVD 63, AKS74u, Brno mod. 4, Optima B12, M870
Sa vz. 26, 58, 61, UK 59, UZI, CQ-A1
Slavia 631, Slavia 634+Nikko Stirling 6x40AO, Crossman 1377
Uživatelský avatar
Smékal Petr
Příspěvky: 294
Registrován: 28 led 2007 17:52
Bydliště: Česká Lípa
Kontaktovat uživatele:

Vypraskané ostří

Příspěvek od Smékal Petr » 08 úno 2008 21:18

To vypadá, že nějaký "mongol" :x měl v rukách nasr.... :roll: a zkoušel, jestli se břitva nedá použít jako nůž. Ostří je sice pružné, ale když se zařízne do dřeva, tak vznikají ty kolmé prasklinky. :wink: No a tady už bývá brousek marný. to ostří je většínou zcela přerušené a broušením se jen drolí postupně dál a dál :( . Škoda - vypadá to na pěkně starý kousek už podle výbrusu.
Zdravím Petr S.
357-Magnum - velmi dobrý argument pro uzavření příměří.
Uživatelský avatar
Artifex
Moderátor
Příspěvky: 1848
Registrován: 21 lis 2006 00:47
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Artifex » 08 úno 2008 22:28

To je ta žlutá od JIMa, foto je na druhé stránce tohoto vlákna, byla by škoda se to aspoň nepokusit opravit :( Musím říct že ale ostatní od něj jsou v poho abych mu nekřivdil, nebylo na nich nic co by se nedalo doleštit na kůži. Ještě na ty ostatní kouknu pod mikroskopem až se k němu dostanu, doma mám jen binokl. Snad se to nějak podaří i kdyby to mělo být za cenu značného obroušení a zkrácení čepele, kousek je to pěkný, mno, přinejhorším nebude prakticky použitelný a bude koukat z poličky. Také jsem přemýšelel že s tím někdo asi pižlal do dřeva protože je tam pár rýh (na foto je vidět jedna 1- 1,25 mm od ostří). Ty rozhodně nemohly vzniknout broušením natož holením. :evil:
Glock 43, HK USP, CZ 27, 45, 50, 52, 75B, 44/81, 82, Derringer GG .45+9mm,
SVD 63, AKS74u, Brno mod. 4, Optima B12, M870
Sa vz. 26, 58, 61, UK 59, UZI, CQ-A1
Slavia 631, Slavia 634+Nikko Stirling 6x40AO, Crossman 1377
Uživatelský avatar
Smékal Petr
Příspěvky: 294
Registrován: 28 led 2007 17:52
Bydliště: Česká Lípa
Kontaktovat uživatele:

Popraskané ostří

Příspěvek od Smékal Petr » 08 úno 2008 22:42

Pokud se budeš snažit to ostří zkrátit, tak tě to zklame, protože přesné kalení je přizpůsobené právě té nejslabší části břitu. Když ho zkrátíš, nebude držet ostří. Lépe bude ji nechat pro její celkovou krásu do sbírky a smířit se s tím, že není na holení. Je totiž opravdu moc krásná.
Zdravím Petr S.
357-Magnum - velmi dobrý argument pro uzavření příměří.
Uživatelský avatar
Baron
Příspěvky: 72
Registrován: 30 led 2008 18:42
Bydliště: Mladá Boleslav

Příspěvek od Baron » 08 úno 2008 23:01

Ahoj zdravím všechny, které i v dnešní přetechnizované době bere holení břitvou - což je můj případ! Se zájmem toto fórum již nějakou dobu sleduji a rozhodl se, že se připojím.
Osobně nejsem příliš zkušený, spíše naopak: břitvou se holím cca 2 roky a stejnou dobu i zajímavé kousky sbírám nákupem v aukcích, ve starožitnictvích přes známé, atd.
Holit se břitvou je pro mne skutečně svátek a chvíle klidu, kdy nádherně zrelaxuji. Dokonce jsem se z počátku holil břitvou výhradně o víkendu, protože ve všední dny jsem nebyl na toto ve správném psychickém rozpoložení :) a připadalo mi to téměř jako svatokrádež holit se břitvou jindy než o víkendu... :roll:
No dost o mě, tedy k věci:
osobně preferuji břitvy z uhlíkové oceli, která se snadněji brousí a má podle mého názoru mnohem lepší řezné vlastnosti. V současnosti se holím nádhernou břitvou získanou v přes známého na burze (tř. oceli 11136) s mosazným kováním rukojeti. Ta jen zvoní!
K obtahování používám závěsný řemen DOVO Solingen XL z juchtové kůže - je běžně k dostání.
Jsem tak trochu samouk, takže začátky byly tragické: na málo napnutém řemenu ztupený břit, a podobně... :oops:

Proto velmi oceňuji veškeré zde uvedené znalosti a zkušenosti. Doufám, že jsem příliš neobtěžoval, pro dnešek asi stačí. Další poznatky a příspěvky zas jindy. :arrow:
Uživatelský avatar
Smékal Petr
Příspěvky: 294
Registrován: 28 led 2007 17:52
Bydliště: Česká Lípa
Kontaktovat uživatele:

Čau Barone

Příspěvek od Smékal Petr » 08 úno 2008 23:11

Vítej mezi námi. Vše co znáš a víš přidej k našim zkušenostem, protože jak říkávala moje bábinka, žádný nesněd Šalamounovo ho... aby věděl všechno. Proto budeme rádi když se s námi podělíš o své zkušenosti.
Zdravím Petr S.
357-Magnum - velmi dobrý argument pro uzavření příměří.
Uživatelský avatar
Artifex
Moderátor
Příspěvky: 1848
Registrován: 21 lis 2006 00:47
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Artifex » 08 úno 2008 23:12

Vítej Barone mezi námi, je dobre ze je nas vic.
Dnes psala pritulkyne ze videla nejaky vhodny pasek tak se na nej kouknu a pak teprve začnu hledet ten DOVO (jinak na netu jsem ho nikde nenašel)

Z5 k tématu: Ted tu zlutou brousit nebudu ale do budoucna nemyslim ze by ji to broušení uškodilo v použitelnosti, celkově je na konci dosti dlouhá a dlouho úzká takže půlmilimetřík až milimetřík by to snad přežilo, přikládám foto:

Obrázek
Glock 43, HK USP, CZ 27, 45, 50, 52, 75B, 44/81, 82, Derringer GG .45+9mm,
SVD 63, AKS74u, Brno mod. 4, Optima B12, M870
Sa vz. 26, 58, 61, UK 59, UZI, CQ-A1
Slavia 631, Slavia 634+Nikko Stirling 6x40AO, Crossman 1377
Uživatelský avatar
Smékal Petr
Příspěvky: 294
Registrován: 28 led 2007 17:52
Bydliště: Česká Lípa
Kontaktovat uživatele:

Popraskané ostří

Příspěvek od Smékal Petr » 08 úno 2008 23:19

To je o něčem jiném, já neviděl, že to ostří je tak dlouhý. To jí opravdu nebude vadit když jí kousek ubereš. Zkoukni pro jistotu kam až ji vypraskali. Natři to ostří lihovým fixem na CD, a utři nasucho Wc papírem a praskliny se ti ukáží. Ten lihový humus dobře vsakuje a vzlíná.
Zdravím Petr S.
357-Magnum - velmi dobrý argument pro uzavření příměří.
Uživatelský avatar
Jim
Příspěvky: 738
Registrován: 05 bře 2007 20:30

Příspěvek od Jim » 09 úno 2008 10:26

Pánové, já tu břitvu našel ve věcech po tchánovi, co nedávno zemřel, do dřeva bych s ní neřezal. A když jsem na ni koukal okem, tak jsem si poškozeného ostří nevšiml. Jako sbírkový kus to snad za ty prachy je slušný. Kdybych neměl doma dost starejch krámů tak bych si ji asi nechal pro potěchu oka. Rušit obchod snad nebudeme, nebo jo? :wink:
Uživatelský avatar
Artifex
Moderátor
Příspěvky: 1848
Registrován: 21 lis 2006 00:47
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Artifex » 09 úno 2008 14:34

Neboj, jak jsem rekl, ty ostatni jsou v poho, tuhle si snad spravim... Tohle jsem okem také neviděl, koukni na měřítko, zahlédl jsem to až pod lupou. Po konzultaci s lihovkou říkám že to půjde, nezaznamenal jsem žádnou prasklinu. Dole je foto po setření lihovky, zdá se že nikde nic nevyvzlínalo. Ta potvora je i přesto setsakramentsky ostrá, bránila se, potvůrka, fikl jsem se do palce při barvení lihovkou :twisted: , byla v kloubu dosti volná,nečekaně se zavřela takže jsem ji trošku musel pak dotáhnout.

Kdyz jsem tak na to koukal tak mne napadla ještě jedna teorie (Je to mozna blbost ale nejsem až zas tak znalec materiálů) Přijde mi (samozřejmě to foto trochu zkresluje) jako by ta břitva dlouho ležela a na ostří se na jednom místě udělala rez, je to jen asi na jednom centimetru uprostřed. Pak ji chvíli někdo používal, občas ostří nahonil na pásku, Oxid vypadal a tak to zůstalo. Když by to bylo tak tak by to mohla retuš na kameni vyhadit bez větších zásahů...

Tady je to ještě 3x víc zvětšeno než na té foto předtím
Obrázek
Glock 43, HK USP, CZ 27, 45, 50, 52, 75B, 44/81, 82, Derringer GG .45+9mm,
SVD 63, AKS74u, Brno mod. 4, Optima B12, M870
Sa vz. 26, 58, 61, UK 59, UZI, CQ-A1
Slavia 631, Slavia 634+Nikko Stirling 6x40AO, Crossman 1377
Uživatelský avatar
Baron
Příspěvky: 72
Registrován: 30 led 2008 18:42
Bydliště: Mladá Boleslav

Příspěvek od Baron » 09 úno 2008 19:05

Smékal Petr, Xerxes Artifex: dík za přivítání chlapi!

Co se týče obtahovacího řemenu DOVO, nabízí ho např. na:
http://www.palas-m.cz
(na tomto fóru již někdo tuto stránku zmiňoval):

Já mám s tímto prodejcem jen dobré zkušenosti. Nabízí tam spoustu břitev, na netu má vyvěšenou necelou polovinu skutečné nabídky. Pár břitev od něj mám (např. švédská uhlíková ocel a rukojeť buvolí roh 8) ) a nabízí vše k tomu. Na požádání Vám pošle ceník. Nebo písněte mě a já Vám jej zašlu. Levný ale rozhodně není...
Ten můj řemen stál víc než 2000,- kč :!: :shock: ale je super!
Má tam z obyčejné hovězí kůže závěsné i natahovací, nebo z juchtové (velmi jemná hovězí, zřejmě extra vydělávaná - fakt jemná jak dětská prdelka.. :) Obtahovat na něm je nádhera a zážitek: dlouhý cca 60 cm a široký cca 10 cm. Není třeba i velmi dlouhý břit obtahovat tahy do "X", ale občas to tak stejně dělám.

Smékal Petr: chlape, smekám :) před tebou i tvými znalostmi - v břitvách jsi skutečný machr.

Xerxes Artifex: obdivuji, do jakých detailů až prohlížíš výše zobrazenou břitvu a jdeš na to přímo vědecky!

Já když získám břitvu a není nová, nejdříve se s ní pomazlím :oops: , pak si s ní dám cca 2-4 hodiny práce ( podle stavu) vyleštím ji, srovnám rýhy, vrypy v rukojeti a vyleštím břit, ALE ponechá drobná "poškození" jako:

- vyryté jméno holiče, či majitele
- vyrytou cenu na rukojeti
- drobné vady na břitu viz. tvé fotky a podobně

= zkrátka vždy jí chci ponechat jakoby nějaké pojítko s minulostí a ne ji úplně "předělat" k obrazu svému... pak by pro mne z části ztratila kouzlo, jestli mi rozumíte.

Tak se mějte a zdar. Baron
Uživatelský avatar
Baron
Příspěvky: 72
Registrován: 30 led 2008 18:42
Bydliště: Mladá Boleslav

Příspěvek od Baron » 09 úno 2008 19:21

A ještě se Vám musím svěřit ještě s něčím:

někde na netu jsem zahlédl břitvu, sice nerez, ale rukojeť udělaná z klu mamuta!!! :shock: :twisted: Minimálně 10 000 let stará mamutovina nalezená někde na Sibiři v Rusku. Prostě alespoň pro mne úchvatný kousek - majstrštyk!
Cena: přesně už nevím okolo 420 eur. To není tak zlé.
Dokonce se mi o ní (potom co jsem ji objevil na netu) asi týden zdálo... :!:

Mám ale dilema, aby to nebyla nějaká imitace, nebo podvod. Ikdyž ta stránka vypadá důvěryhodně, člověk musí být opatrný... :(
Takže zatím váhám.
Možná spíš nějakému vyhlášenému nožíři v ČR donesu břitvu a na zakázku u něj si nechám udělat rukojeť břitvy z mamutoviny, protože nože s tímto běžně dělá (cena cca 15 000 a více) a navíc si to můžu zkontrolovat a prohlédnout a néé jen čekat co přijde dobírkou bůh ví odkud...

Samozřejmě jsem si už nastudoval jak poznat přírodní materály, jako slonovinu, kost; od imitací, které jsou velmi přesvědčivé a těžko rozeznatelné.
Uživatelský avatar
Artifex
Moderátor
Příspěvky: 1848
Registrován: 21 lis 2006 00:47
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Artifex » 09 úno 2008 19:22

Díky za uznání, vyryté věci na rukověti také nechávám, proti tomu žádná ale většina břitev které se ke mne dostaly takovéto drobnosti na ostří neměly, upřímně, prohlížel jsem je všechny až teď dopodrobna, zatím to nebylo potřeba, na této jsem si všiml jemného "zrnění" na ostří, proto jsem ji začal rozpitvávat a přemýšlet o opravě, všechny ostatní co mám nic takového nepotřebují protože jsou v supr stavu, nejen "použitelné" ale doslova použitelné.

Jinak do budoucna přemýšlím v rámci vize že když by se ke mně dostala nějaká s extrapoškozenou střenkou nebo nějaká úplně nová co by se mi nelíbila tak že si na ni udělám střenky z mamutoviny, nějaké vhodné kousky se dají sehnat na netu takze by vznikl unikát pro pristi generace. Zatím je to jen otázkou daleké budoucnosti...

Edit:Ha, Barone, zdá se že jsme oba psali o tom samém tématu zároveň :D Mamutovina se dá sehnat na Jataganu
Glock 43, HK USP, CZ 27, 45, 50, 52, 75B, 44/81, 82, Derringer GG .45+9mm,
SVD 63, AKS74u, Brno mod. 4, Optima B12, M870
Sa vz. 26, 58, 61, UK 59, UZI, CQ-A1
Slavia 631, Slavia 634+Nikko Stirling 6x40AO, Crossman 1377
Odpovědět