bramborove delo, vyroba a tipy

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
PEPAN
Příspěvky: 1695
Registrován: 11 říj 2009 22:19
Bydliště: z5 na 9

Re: bramborové dělo, výroba a tipy

Příspěvek od PEPAN » 07 lis 2010 18:52

Je několik způsobů, já používal S634 ale funguje i at44 :D


Nejde!Prostě NNe
Uživatelský avatar
David Jurič
Příspěvky: 130
Registrován: 13 úno 2009 13:06
Bydliště: Trebišov Slovakia (takový flíček na mapě)
Kontaktovat uživatele:

Re: bramborové dělo, výroba a tipy

Příspěvek od David Jurič » 08 lis 2010 18:02

Dnes som skúšal podstatne zjednodušený Warthogov návrh na mínometný projektil, je to iba 0,5l fľaša, na jej dne je ventil z aubomobilu zalepený tavným lepidlom, a na druhej strane alobal pripevnený prišrúbovaným vrchnákom z 20mm dierou (4 vrstvy hliníkovej fólie pod vrchnákom, ktorý slúži ako šrúbenie) vydržalo to niečo okolo 50 psi (ak sa dá veriť tlakomeru na pumpe made in china), potom sa mi už nechcelo ďalej pumpovať :D

Mínomet je iba silónová trubka z priemerom fľaše (+ cca 5mm) a na dne je kruh z drevotriesky, zo šrúbou M10 v strede. Prvý pokus na odpálenie bez vody som skúšal v dielni, a proti stropu to spravilo pekný efekt. Zajtra dohodím fotky, a možno aj video.
Teória je keď nič nefunguje ale každý vie prečo, prax je keď všetko funguje ale nikto nevie prečo. Ja som spojil teóriu s praxou, nič nefunguje a nikto nevie prečo.
palong74
Příspěvky: 1315
Registrován: 08 zář 2009 22:08
Bydliště: Doma

Re: bramborové dělo, výroba a tipy

Příspěvek od palong74 » 08 lis 2010 18:46

asi jsem natvrdlej ale jestli dobre rozumim tak ho na dalku odstrelis vzduchovkou................?
Prosport .22-Delta Titanium 4-16x42...u ceho jsem zacinal u toho koncim
Uživatelský avatar
David Jurič
Příspěvky: 130
Registrován: 13 úno 2009 13:06
Bydliště: Trebišov Slovakia (takový flíček na mapě)
Kontaktovat uživatele:

Re: bramborové dělo, výroba a tipy

Příspěvek od David Jurič » 08 lis 2010 18:56

Nie, len hodím tú fľašu hrdlom dole a hliník sa pretrhne na tej M10 šrúbe :)
Teória je keď nič nefunguje ale každý vie prečo, prax je keď všetko funguje ale nikto nevie prečo. Ja som spojil teóriu s praxou, nič nefunguje a nikto nevie prečo.
milius
Příspěvky: 3134
Registrován: 19 črc 2006 09:05

Re: bramborové dělo, výroba a tipy

Příspěvek od milius » 04 pro 2010 21:28

Golfové míčky :)
http://airforcegolf.com/
Narazit na špatný kus se stane.... ,ale je to určité procento blížící se pravděpodobnosti......
Uživatelský avatar
Warthog
Příspěvky: 1638
Registrován: 20 bře 2010 23:59
Bydliště: Rijnland (NL), Sudetenland (CZ)

Re: bramborové dělo, výroba a tipy

Příspěvek od Warthog » 04 pro 2010 22:33

Jo jo, golf hodláme na jaře vyzkoušet taky, mám na to vyhlédnutý moc pěkný terén. Jsou tam i vychytávky typu střelba přes kus lesa a tak :-)

Mimochodem, zkoušel jsem v rychlosti tuning obyčejného kulového ventilu a pokud se ovládá pružinou či vhodným solenoidem, jde výkon proti ručnímu ovládání pákou nahoru i o 50%. S kukuřicí, která má v hlavni značné tření, jsem se dostal na nějakých 110m/sec a dostřel kolem 300 metrů.

Na Vánoce bude zadovka a pořádná munice, to se nasmějete lidové vrstvy :-D

Laßt uns fest zusammenhalten - In der Eintracht liegt die Macht - Mit vereinter Kräfte Walten - Wird das Schwere leicht vollbracht
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8890
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Re: bramborové dělo, výroba a tipy

Příspěvek od Kubajzz » 06 pro 2010 16:39

Tohle si četl?
Je to o hodně primitivnější, ale účinnější metoda.
http://www.dfens-cz.com/view.php?cisloclanku=2010120508
http://www.fieldtarget.cz/ - Vše o zbraních, střelbě, srazech a HFT závodech.
Uživatelský avatar
Warthog
Příspěvky: 1638
Registrován: 20 bře 2010 23:59
Bydliště: Rijnland (NL), Sudetenland (CZ)

Re: bramborové dělo, výroba a tipy

Příspěvek od Warthog » 06 pro 2010 17:16

To jsem nečetl, to jsem psal :-D

Edit: tedy samozřejmě že jsem to před publikováním po sobě i četl. Popisovanou metodu hodlám vyzkoušet, i když nebudu střelu brzdit pomocí šroubu, ale trochu jinak. Velkou nevýhodou této konstrukce je to, že se tak nedá postavit opakovačka, ale na velmi výkonnou jednoranovku by to mělo stačit.

Laßt uns fest zusammenhalten - In der Eintracht liegt die Macht - Mit vereinter Kräfte Walten - Wird das Schwere leicht vollbracht
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8890
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Re: bramborové dělo, výroba a tipy

Příspěvek od Kubajzz » 06 pro 2010 18:05

Haha, já jsem si říkal, že ten styl psaní mi někoho připomíná. :lol: :mrgreen:
http://www.fieldtarget.cz/ - Vše o zbraních, střelbě, srazech a HFT závodech.
Uživatelský avatar
Warthog
Příspěvky: 1638
Registrován: 20 bře 2010 23:59
Bydliště: Rijnland (NL), Sudetenland (CZ)

Re: bramborové dělo, výroba a tipy

Příspěvek od Warthog » 08 pro 2010 12:13

Nenapadá někoho nějaký rozumný a laciný zpožďovač do střely ráže 50 mm s vnitřním otvorem ca 30 mm o délce ca 120 mm? Chtěl bych něco, co se aktivuje při výstřelu a po dané době to například odpálí slož nebo uvolní páčku na vymetení padáku apod. Může to být mechanické, elektrické...

Laßt uns fest zusammenhalten - In der Eintracht liegt die Macht - Mit vereinter Kräfte Walten - Wird das Schwere leicht vollbracht
Uživatelský avatar
Annifry
Příspěvky: 288
Registrován: 09 říj 2010 19:18
Bydliště: Przeň

Re: bramborové dělo, výroba a tipy

Příspěvek od Annifry » 08 pro 2010 16:12

Za totáče byla taková hračka- vystřelovací parašutista a tam to myslím bylo vyřešeno gumou. Parašutista měl na zádech prostor v kterým byl složenej padák. Před výstřelem se paragán omotal gumou, pak se vystřelil a když se guma odmotala tak se mu otevřel ten prostor na zádech a otevřel se mu padák. Ale samozřejmě nebylo možný určit přesně dobu kdy se má schránka otevřít, to záleželo jen na tom jak rychle se ta guma odmotá.
Uživatelský avatar
DrobasMirek
Příspěvky: 984
Registrován: 01 bře 2010 16:54

Re: bramborové dělo, výroba a tipy

Příspěvek od DrobasMirek » 08 pro 2010 16:19

asi je to kravina, ale napadl mě mechanismus z "kuchyňský minutky".. pamatuju na pár experimentů (časovaný zapnutí žárovčičky atd.. - měla kolem sebe omotaný provázek a jak se o kousek pootočila tak provázek vytáhnul plastový blokátor a spoje se dotkly, žárovka svítila.. bylo mi asi 7 nebo 8.. )


http://www.zbozi.cz/items?sId=pVlOolCRw ... &maxPrice=
Uživatelský avatar
Warthog
Příspěvky: 1638
Registrován: 20 bře 2010 23:59
Bydliště: Rijnland (NL), Sudetenland (CZ)

Re: bramborové dělo, výroba a tipy

Příspěvek od Warthog » 08 pro 2010 16:42

Parašutistu pamatuju, gumu chci vyzkoušet, ale bojím se, že přesnost časování bude na nic.

Kuchyňská minutka je pro časy do řekněme 10 sekund použitelná jen blbě, navíc je tam problém jak ji spouštět při výstřelu.

Laßt uns fest zusammenhalten - In der Eintracht liegt die Macht - Mit vereinter Kräfte Walten - Wird das Schwere leicht vollbracht
Uživatelský avatar
ALKAJ
Příspěvky: 1603
Registrován: 08 úno 2007 15:40
Bydliště: Banskobystrický kraj (VK)

Re: bramborové dělo, výroba a tipy

Příspěvek od ALKAJ » 08 pro 2010 17:31

A čo nejaké jednoduché zapojenie s 555? Ak náš prístup k technológii tak to môžeš spraviť aj v SMD prevedení.

Spúšťanie môže byť piezo na zadnej strane, alebo na kraj strely zapustiť kontakt z jazýčkového relé a okolo konca hlavni (zvonka) pripevniť magnet... Napáda ma aj viacej šialeností, ale toto hádam pre inšpiráciu bude stačiť. :wink:
Jak nazýváš lidi, kteří když jsou ohroženi, tak se nebrání, jen utečou a schovávají se?
Civilizovaní?
Uživatelský avatar
Warthog
Příspěvky: 1638
Registrován: 20 bře 2010 23:59
Bydliště: Rijnland (NL), Sudetenland (CZ)

Re: bramborové dělo, výroba a tipy

Příspěvek od Warthog » 08 pro 2010 17:45

Ale jo, s SMD dělám. Už mě napadlo udělat jednoduchý časovač spouštěný nějakým piezzosensorem, který by se aktivoval při výstřelu. Ale doufal jsem, že by to mohlo jít i nějak jednodušeji.

Až nebudu vědět, co s časem, tak si k tomu vyrobím vrtulku s počitadlem otáček jako měla V1 :-D

Laßt uns fest zusammenhalten - In der Eintracht liegt die Macht - Mit vereinter Kräfte Walten - Wird das Schwere leicht vollbracht
Odpovědět