Bezpecna manipulace se zbrani,cesta k dlouhovekosti

V minulosti fórum o online-chatu, nyní již takový obecný pokec ;) a nezařazené témy

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

edelweiss
Administrator
Příspěvky: 4299
Registrován: 30 črc 2005 17:55
Bydliště: bez nálady :-)

Bezpečná manipulace se zbraní,cesta k dlouhověkosti

Příspěvek od edelweiss » 25 pro 2007 01:20

Takže opakování matka moudrosti,sem budeme dávat věci k zamyšlení a vhodná je debata co a proč je špatně. :wink:


Úloha osobnosti v dějinách sestává prakticky z ochoty dotyčné osobnosti zemřít nebo nechat se zabít dříve, než stačila odvolat.
Uživatelský avatar
edelweiss
Administrator
Příspěvky: 4299
Registrován: 30 črc 2005 17:55
Bydliště: bez nálady :-)

Příspěvek od edelweiss » 25 pro 2007 01:25

První odkaz je o tupci co neumí provést jednoduchý úkon.Zbraň jistota!!!
Úloha osobnosti v dějinách sestává prakticky z ochoty dotyčné osobnosti zemřít nebo nechat se zabít dříve, než stačila odvolat.
Uživatelský avatar
edelweiss
Administrator
Příspěvky: 4299
Registrován: 30 črc 2005 17:55
Bydliště: bez nálady :-)

Příspěvek od edelweiss » 25 pro 2007 01:28

Tak tento pán je naprosto dokonalá ukázka,nekompetentnosti a podcenění i pouhé hračky,mít v tlapce třeba malorážku,spíval by už jen ve fistuli.
Úloha osobnosti v dějinách sestává prakticky z ochoty dotyčné osobnosti zemřít nebo nechat se zabít dříve, než stačila odvolat.
Uživatelský avatar
edelweiss
Administrator
Příspěvky: 4299
Registrován: 30 črc 2005 17:55
Bydliště: bez nálady :-)

Příspěvek od edelweiss » 25 pro 2007 01:35

No tento odborník nesedí za vraždu jenom pro to že měl perkusák nabytý pro předvádění prachem a ucpávkou (i tak to asi pálilo) Pokud už to musel mít v ruce při focení,měl tam naaranžovat jen imitace,nebo to mít úplně prázdné.
Úloha osobnosti v dějinách sestává prakticky z ochoty dotyčné osobnosti zemřít nebo nechat se zabít dříve, než stačila odvolat.
Uživatelský avatar
edelweiss
Administrator
Příspěvky: 4299
Registrován: 30 črc 2005 17:55
Bydliště: bez nálady :-)

Příspěvek od edelweiss » 25 pro 2007 01:44

Bezpečná manipulace spočívá minimálně ve skutečnosti že zbrň má vždy ústí k cíly.Být tam traverza či překlad nabylo by to moc k smíchu.
Úloha osobnosti v dějinách sestává prakticky z ochoty dotyčné osobnosti zemřít nebo nechat se zabít dříve, než stačila odvolat.
Uživatelský avatar
edelweiss
Administrator
Příspěvky: 4299
Registrován: 30 črc 2005 17:55
Bydliště: bez nálady :-)

Příspěvek od edelweiss » 25 pro 2007 02:22

Ano ze začátku to vypadá jako sranda,pán sice nabíjí zodpovědně jen jeden náboj,ovšem nevytáhl zásobník,takže zpětný chod nebyl kompenzován chodem závěru vpřed,což by jistě ztlumilo sílu chodu vzad. Slečna nastoupila sebejistě ovšem zcela nepřipravena na to co následuje po výstřelu (dát ji normální zbraň na trénink jistě by měla jistější úchop).Ukázalo se vhodné střílet z takových ráží s rukama ve vycpané bedně,změkčeni v bedně zabrání újmě rukou i zbraně,ruce je třeba tam vsunout co nejhlouběji a bednu mít kousek nad oči.Každý majitel silné zbraně by měl opatrně vybírat a poučit lidi kterým chce dát vystřelit.Slečna si skoro vyrazila oko a možná zhmoždila nadočnicový oblouk,což je jako daň za jeden výstřel až moc.Takže svěření zbraně s rozvahou a zajistit bezpečnost střelce a zbraně proti pádu.



Slečna číslo 2.je sice taky zaskočená ovšem závěr zbraně ji to dost usnadnil.
Úloha osobnosti v dějinách sestává prakticky z ochoty dotyčné osobnosti zemřít nebo nechat se zabít dříve, než stačila odvolat.
Uživatelský avatar
Máša75
Příspěvky: 57
Registrován: 17 pro 2007 19:54
Bydliště: Br
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Máša75 » 25 pro 2007 15:45

Něco podobného jsem zažil na střelnici v Kněžmostě, když tam trénoval nějaký střelec z německa na MS. Bouchal Casullem a nechal vystřelit svého synka školního věku asi 11 let, jak vystřelil tak si muškou rozbil čelo a fičelo se na šití.
Uživatelský avatar
edelweiss
Administrator
Příspěvky: 4299
Registrován: 30 črc 2005 17:55
Bydliště: bez nálady :-)

Příspěvek od edelweiss » 25 pro 2007 16:19

To-Máša75
Zodpovědnost především,takhle nechat zmasakrovat vlastní zbraní,vlastní dítě.Začátky jsou těžký pro takové dítě 22Lr na naučení stačí.Ovšem kdo ji kvůli klukovi koupí?
:wink:
Úloha osobnosti v dějinách sestává prakticky z ochoty dotyčné osobnosti zemřít nebo nechat se zabít dříve, než stačila odvolat.
Zapy
Příspěvky: 354
Registrován: 14 kvě 2006 12:23

Příspěvek od Zapy » 25 pro 2007 16:40

Vsichni maj spolecny jedno (krom tech desertu) Prst na spousti! :roll:
Ono je to tezky kdyz temhle chudakum nikdo nerekne " Tytyty pepecku ten prst na spoust nepatri mohl bys nekomu udelat bebicko a kdyz uz teda tam ten prst mit musis koukni obcas na hlaven jestli s tim nekomu nemiris na hlavu. "
Rekl bych ze tihle lidi ani o tom co je to bezpecna manipulace nikdy neslyseli.
-- Life is pain --
Uživatelský avatar
edelweiss
Administrator
Příspěvky: 4299
Registrován: 30 črc 2005 17:55
Bydliště: bez nálady :-)

Příspěvek od edelweiss » 25 pro 2007 16:47

To- Zapy
Velmi zajímavý postřeh.
Úloha osobnosti v dějinách sestává prakticky z ochoty dotyčné osobnosti zemřít nebo nechat se zabít dříve, než stačila odvolat.
Zapy
Příspěvky: 354
Registrován: 14 kvě 2006 12:23

Příspěvek od Zapy » 25 pro 2007 16:57

Nevim jesli to byl postrech, spis konstatovani a fakt.. Preci jen ani jeden pripad by se nestal kdyby tam ty prsty nestrkali.. A to je samozdrejme jen jeden s prvku bezpecnosti.. A hlavne je to problem u zacatecniku, napr ja sem to dlouho cvicil na kulickovce, protoze ten prst mi na spoust vzdycky pri maly nepozornosti vklouzl ( naucenej blbej zlozvyk ze vzduchovek).
Naposledy upravil(a) Zapy dne 25 pro 2007 17:01, celkem upraveno 1 x.
-- Life is pain --
Uživatelský avatar
Máša75
Příspěvky: 57
Registrován: 17 pro 2007 19:54
Bydliště: Br
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Máša75 » 25 pro 2007 17:00

samozřejmě že bezpečnost především, myslím že tan klučina byl na nejlepší cestě jak mu překazit nadšení, to můj tatík mě učil s margolinou od 7let a když jsem začal být cacný na brokárnu tak mi ji pujčil asi v 10 letech a dostal jsem takovou šupu po papuli že na to nikdy nezapomenu, ale jinak brokárnu mám rád a proháním asfalťáky. moje mláďata chtějí také střílet tak zvažuji nákup margoliny.
Uživatelský avatar
edelweiss
Administrator
Příspěvky: 4299
Registrován: 30 črc 2005 17:55
Bydliště: bez nálady :-)

Příspěvek od edelweiss » 25 pro 2007 17:08

To- Máša75
Výhledově to budu taky řešil,kluk se na to třepe,ani dudel ho nezastaví.Budu ho muset usměrnit aby nebyl problém později.
Úloha osobnosti v dějinách sestává prakticky z ochoty dotyčné osobnosti zemřít nebo nechat se zabít dříve, než stačila odvolat.
Alfonss
Příspěvky: 2779
Registrován: 17 bře 2006 14:16
Bydliště: Brno-venkov

Příspěvek od Alfonss » 25 pro 2007 17:08

Já jsem poprvé střílel z brokovnice v 6. letech, byl z toho monokl pod okem od temenní kličky. Od té doby jsem střelným prachem doslova posedlý :)
Ares
Příspěvky: 1552
Registrován: 24 srp 2005 10:46
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ares » 25 pro 2007 18:29

Je to až zvláštní, jak si lidi sáhnou na horké kamna a vědí, že to dělat nemají, ale dostanou přes držku bouchačkou a začne se jim to děsně líbit :lol:
Odpovědět