Benjamin Marauder

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
vlad66
Příspěvky: 120
Registrován: 11 zář 2011 23:17

Re: Benjamin Marauder

Příspěvek od vlad66 » 21 úno 2012 20:12

Tady mají docela slušnej sortiment pružin a pošlou i pár kousků:


http://www.webareal.cz/webareal-cz


Оптимисты изучают английский язык, пессимисты - китайский. А реалисты - автомат Калашникова
max0660
Příspěvky: 48
Registrován: 10 kvě 2010 21:26
Bydliště: Praha

Re: Benjamin Marauder

Příspěvek od max0660 » 21 úno 2012 22:22

Anton Čecho

Díky užitečná infromace, ještě dotaz jak jsi spokojený s tím MTC Viper zajímal by mě rozdíl mezi Viper a Taipan jestli je to vůbec rozdíl ? Krom toho že to má být o trochu lepší ,ale otázka je v čem.
Air Arms 410 F + Delta Titanium 4-16x42
Slavia 634 + Delta 6x32
Weihrauch - HW45 Black Star
deef
Příspěvky: 563
Registrován: 23 úno 2011 15:12

Re: Benjamin Marauder

Příspěvek od deef » 21 úno 2012 22:32

Rozdíl mezi taipanem a viperem při pohledu přes sklo ve stejným přiblížení je vidět + taipan má jinak řešené uzamykání věžiček a intenzitu podsvícení měníš klikáním u Vipera je to reostatem.
Tobbi
Příspěvky: 1062
Registrován: 05 srp 2008 21:17

Re: Benjamin Marauder

Příspěvek od Tobbi » 22 úno 2012 06:17

[quote="AntonČechov"] 2 zasobniky na 78 J od 3.200 do 2.200 PSI

:shock: Tak v .22 to je opravdu maso :!:
Já jsem se u .25 dostal na 82 J s Euan Jin 36 gr, ale s originálníma součástkama.

Fotka a rozměry té pružiny by nebyly špatný :wink:
...střeliva není nikdy dost!!!
Gun Power SSS .25
FX Royal Elite .25
FX Indepedence .22
FX Indy .22
FWB 601
Uživatelský avatar
AntonČechov
Příspěvky: 238
Registrován: 13 úno 2011 16:28
Bydliště: Brno

Re: Benjamin Marauder

Příspěvek od AntonČechov » 22 úno 2012 08:29

Pruzinu jsem cirou nahodou objevil kdyz jsme měnili prevodovku (souseduv Bavorak 525 z roku 2000, 5 kvalt disel.)
Prevodovka šla do prcic ale pruzinu jsem si nechal... Je asi o 15 mm delsi, o 0.5 mm vetsi prumer, drat 1.5 (origo 1.3)Problem byl v tom, ze je tak silna, ze se vubec nesmi utahovat. Tedy otocil jsem s tim jen jednou aby to nebusilo "do krabice" ale taky se trosku chytlo i do zavitu... Kdyz se to utahuje vic, pak uz sila klesa a ustovka "prekvapive" pada.
Jeden konec jsem opatrne upravil a zahladil - nebyl uplne "košer", jinak bez dalsich vahani jsem to tam zatlacil -
skoro jak kdyz tlacite pruzinu od Gamo Hunter do Comety 220 :mrgreen: Ale ten matros je fakt dobry.
Stoupani je mirne strmejsi, ale je neparně.

Jinak v Brne je nekoli vyrobcu pruzin, vetsinou nabidnou i material na vyber, doporucuji drat 1.5 akorat mozna tu
delku pruziny celkove vic nez o centimetr bych nepridaval, je to zbytecne, zacina se pri natahovani deformovat do spiraly.
BSA Lightning XL SE GRT 4.5
Zoraki Ultra 4.5
Uživatelský avatar
AntonČechov
Příspěvky: 238
Registrován: 13 úno 2011 16:28
Bydliště: Brno

Re: Benjamin Marauder

Příspěvek od AntonČechov » 22 úno 2012 08:38

MAx 0660: MTCčko jsem si poridil po tom co mi odesel Walther 8-32... Porovnavat se to neda, MTC je nekde uplne jinde.
Taipany jsem zkousel, ale vic se mi libily mamby - ciste muj nazor, optika je vsude stejna, cira, oproti Waltheru ci BulletProjektu - to jesm zkousel taky - je to tezkej luxus. Kriz tenouckej a na vetsi vzdalenosti vyborny.
Nasviceni hodne kvalitne spracovane, 11 stupnu jasu - strilim s tim nejen dokud vidim cil okem, za sera taky.
BSA Lightning XL SE GRT 4.5
Zoraki Ultra 4.5
Uživatelský avatar
RZ CZ
Příspěvky: 1197
Registrován: 11 dub 2010 01:36
Bydliště: okr.NJ

Re: Benjamin Marauder

Příspěvek od RZ CZ » 22 úno 2012 20:50

vlad66 píše:Tady mají docela slušnej sortiment pružin a pošlou i pár kousků:


http://www.webareal.cz/webareal-cz
Ahoj.Chci ti poděkovat za super tip na nákup pružinek.Děkuji.Obrázek
Tobbi
Příspěvky: 1062
Registrován: 05 srp 2008 21:17

Re: Benjamin Marauder

Příspěvek od Tobbi » 23 úno 2012 07:13

Dík Antone za info!
AntonČechov píše:Kdyz se to utahuje vic, pak uz sila klesa a ustovka "prekvapive" pada.
Tento efekt je i u FX...
...střeliva není nikdy dost!!!
Gun Power SSS .25
FX Royal Elite .25
FX Indepedence .22
FX Indy .22
FWB 601
Uživatelský avatar
Hellboy
Příspěvky: 2168
Registrován: 30 říj 2011 11:50
Bydliště: v pekle!

Re: Benjamin Marauder

Příspěvek od Hellboy » 23 úno 2012 08:41

jj to je pravda s tim utahovanim pruziny u FX ..utahujes jde to nahoru pak nekde je vrchol a pak sup zase dolu .... a tak se to stale dokola :-))
od ted prosim osloveni kníže pekel :-)
...kdyz jednou pohar pretece....aneb kdyz nemusim tak nechci
...tak to jsem ja ... https://www.youtube.com/watch?v=CZdiGRlRerw
Uživatelský avatar
daho11
Příspěvky: 994
Registrován: 31 led 2009 23:13
Bydliště: u Brna
Kontaktovat uživatele:

Re: Benjamin Marauder

Příspěvek od daho11 » 23 úno 2012 08:56

ještě trošku OT k tomu:
http://www.webareal.cz/webareal-cz
to je firma pružiny Čermák.

Nedávno jsem u něj v Modřicích pružiny kupoval, bývají tam od 8 do 14 hod.
byla tam paní, která se mnou ve skladu hledala nejbližší pružiny mýmu požadavku.
našli jsme, pak jsem zaplatil 15 korun za dva kusy a spokojeně odcházel :-)
http://david_holub.sweb.cz/
deef
Příspěvky: 563
Registrován: 23 úno 2011 15:12

Re: Benjamin Marauder

Příspěvek od deef » 23 úno 2012 09:36

ještě dodám taky OT: A pokud požadovanou pružinu nemají, není problém nechat vyrobit přesně podle požadavků :-)
Uživatelský avatar
Lukáš
Příspěvky: 365
Registrován: 22 úno 2009 10:37
Bydliště: daleko, předaleko..

Re: Benjamin Marauder

Příspěvek od Lukáš » 02 bře 2012 19:04

Přílohy
MarodBullpup.jpg
MarodBullpup.jpg (24.72 KiB) Zobrazeno 1549 x
Uživatelský avatar
AntonČechov
Příspěvky: 238
Registrován: 13 úno 2011 16:28
Bydliště: Brno

Re: Benjamin Marauder

Příspěvek od AntonČechov » 04 bře 2012 00:10

Anatomicky tvarovanou pazbu bych jeste bral, ale toto... EdGun z toho stehne nebude :roll: Spousta prace... a hlavne potrebujes posouvat spoust, krom toho mas natahovaci paku "pod uchem" :wink: Jinak pekny drevo, to jo :mrgreen:
BSA Lightning XL SE GRT 4.5
Zoraki Ultra 4.5
karel65
Příspěvky: 64
Registrován: 25 dub 2009 22:12

Re: Benjamin Marauder

Příspěvek od karel65 » 08 bře 2012 21:57

Rozhodl jsem se přispět svou troškou do mlýna ohledně výměny bicí pružiny. Co by člověk nevyzkoušel pro zlepšení výsledků střelby. Po přečtení příspěvku Antona Čechova a následného odkazu na zásilkový prodej pružin jsem si řekl, že výměnu také vyzkouším. Pružiny jsou za pár korun (až na to poštovné s dobírkou). Vyndal jsem pružinu z Maraudera a poměřil ji dle systému na webu http://www.webareal.cz/webareal-cz/esho ... iny-tlacne
d = průměr drátu, D1 = vnější průměr pružiny, L0 = délka, n = závity. V případě originální pružiny mi to vyšlo takto: 1,3x12,3x61,5x14. Na výše zmíněné stránce jsem pak objednal pružiny podobné, ale z drátu síly 1,3 až 1,6. To by v tom byl čert, aby něco nepasoval. A čert v tom byl. Protože jsem v objednávce ctil vnější průměr pružiny (objednával jsem pružiny s vnějším průměrem 12 a 12,3 mm) se stoupající silou drátu se zmenšuje vnitřní průměr pružiny. Taková pružina pak nejde nasadit na dřík krytky ani úderníku. Jediná pružina která na dříky nasadit šla byla 1,3x12x80x17. Byla ale dlouhá, takže při tlakování kartuše vzduch ucházel do hlavně. Vzhledem k tomu, že se jednalo o pružinu ze stejného průměru drátu jako byla původní, o jejím zkrácení jsem neuvažoval a rozhodl se prozatím vrátit k pružině původní. Můj závěr je takový (bez záruky), že pružina kterou je možno použít musí mít max. vnější průměr 12,8 mm a minimální vnitřní průměr 9,6 mm.
Tím ale komplikace neskončily. Pušku jsem složil a šel natlakovat. Při tlakování bylo slyšet jak vzduch z kartuše uniká (tentokrát ale nikoli hlavní). Sundal jsem pažbu a opět začal pomalu tlakovat. Opět únik vzduchu, ale nebyl jsem schopen přesně identifikovat místo. Už mě poléval studený pot, že jsem několikerým spuštěním s dlouhou pružinou poškodil ventil. Abych zjistil kde přesně vzduch uniká, stříkl jsem na zadní stranu ventilu trochu oleje, abych viděl bublinky vzduchu. Na zadní straně ventilu žádný únik nebyl, ale zjistil jsem, že únik je směrem do spoušťového mechanismu. Už když jsem spošťák začal odšroubovávat, únik ustával. Když jsem kartuši natlakoval bez spoušťáku, únik se už neobjevil. Vysvětluji si to tak, že aby O kroužky utěsnily prostor mezi ventilem a kartuší, je třeba, aby ventil nebyl fixován ani od spoušťáku, ani ve směru od hlavně. Problému se dá předejít také tím, že při dílčí rozborce (když nebudeme pracovat s ventilem) nevypustíme tlak z kartuše.
HW 100S 4,5 mm + Falcon Menace 4,5-18x56
Uživatelský avatar
AntonČechov
Příspěvky: 238
Registrován: 13 úno 2011 16:28
Bydliště: Brno

Re: Benjamin Marauder

Příspěvek od AntonČechov » 08 bře 2012 22:36

Naprosto souhlasim. Obecne, kartus musi byt porad natlakovana. Parkrat se mi stalo, ze pri tlaku pod 1200 PSI najednou pri vystrelu pres hlaven vysel cely zbytek vzduchu a kartus zustala prazdna... Pak kdyz to napojime na lahev tak to jde rovnou ven... Figl jednoduchy - natahnou pusku a natlakovat v natazenem stavu. Pomalu! pak je to ok.
BSA Lightning XL SE GRT 4.5
Zoraki Ultra 4.5
Odpovědět