Benjamin Marauder

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
AntonČechov
Příspěvky: 238
Registrován: 13 úno 2011 16:28
Bydliště: Brno

Re: Benjamin Marauder

Příspěvek od AntonČechov » 02 říj 2011 10:12

Jeste mohu doporucit par veci:

sadu Torxu nebo aspon inbusu, jak v metrickych tak i imperskych jednotkach.¨

Jednoznacne brat raze 5.5, na skodnou idealni a pri strednim vykonu ma to i solidni konzistenzi od 3200 do 1800 psi

Nejlepsi strelivo v mensim vykonu (do 35 J) podle mne jednoznacne Crocman Premier - nejlepe Domed ci Hollow Point,

jsou dokonce levnejsi nez JSB. Pro vykon nad 35 J doporucuji JSB Exact Haevy, HM Rabbit II nebo i Monstra ...

ale bude chvilku trvat nez puska si zvykne na nove zradlo.

Plnit opravdu pomalu, kartus se pekne roztahuje. Kdyz puska bude porad skladovana s tlakem mezi 3.200-3.400 PSI

pak, asi za pul roku, "vnitrnim olisovanim" lze dosahnout zvetseni kapacity kartuse z 215 cca na 230 ml a zacatek plata

kolem 3000 PSI, coz znamena asi zasobnik navic ve vyssim tlaku. Kartus byla testovana mnou osobne do 354 Barru, vic

kompresor neumi:) - opakovat nedoporucuji, mel jsem na to opravdu vhodne zarizeni a potrebna bezpecnost. opatreni...¨¨

Pro FT jde jednodusse upravit vykon mezi 16 a 20 J, zase munice v razi .22 radeji original - CP, maji prumer 5.53 az 5.54,

lepe se zariznou do drazek, ktere Marauder ma sirsi a jinak tvarovane nez, rekneme, HW ci AA.

-----------------------------------------------------------------------------------------------

Koupovat Maraudera v razi .177 vrele nedoporucuji - tato zbran byla prapuvodne stavena na 5.5 a 6.35, coz je citit a taky

videt pri demontazi - raze .177 chce asi 2x lehci "kladivko" a peclive serizeni vykonu, treba zvazit i "implantaci" regulatoru

od Altarosa, jinak soustrel v 5.5 zatim mi vysel vzdy asi 3x lepsi nez 4.5 uz "z krabice". Dalsi dotazy klidne do SZ.


BSA Lightning XL SE GRT 4.5
Zoraki Ultra 4.5
Tobbi
Příspěvky: 1062
Registrován: 05 srp 2008 21:17

Re: Benjamin Marauder

Příspěvek od Tobbi » 02 říj 2011 16:44

Aby si nemusel řešit dilema se střelivem, tak radši rovnou kup .25 :lol:
JGS je dobrá firma! Jednu reklamaci jsem řešil a vyřidilo se to v rámci jednoho pracovního týdne.

Vnitřní mechanizmus Maraudera má velký energetický rezervy :!:
...střeliva není nikdy dost!!!
Gun Power SSS .25
FX Royal Elite .25
FX Indepedence .22
FX Indy .22
FWB 601
cover72
Příspěvky: 290
Registrován: 10 črc 2009 16:16

Re: Benjamin Marauder

Příspěvek od cover72 » 02 říj 2011 17:03

Díky. K ráži asi takhle: .22 jsem zvažoval, ale Warthog mi říkal, že se při 16J obecně moc nedá použít na přesnější střelbu - oproti .177 je to moc pomalé a příliš rychle klesá.
Já tu pušku beru na plinking a FT v Milovicích, protože mi dokonale vyhovuje pažba a mám dojem, že je konstrukčně dělaná bytelně a naddimenzovaně, což já rád. Tou možností to použít na lov drůbeže "kdyby se zhroutila ekonomika" jen svému svědomí omlouvám tu dvacetitisícovou investici, ale prakticky s tím v dohledné době nemíním ani "pytlačit", ani zvyšovat energii střely na hodnoty eufemisticky řečeno "neladící oku byrokrata".
Jak tedy vidno, jde mi hlavně o přesnost/pokles do 50m při energii okolo 16J.

Mám vás dva tedy chápat tak, že v ráži .177 je Marauder "z nouze ctnost" a vysloveně tu ráži nedoporučujete? A .22 je konstrukčně a spolehlivostí v pohodě, nebo je jistota až .25 (ta se mi moc nelíbí)?

Když jsem byl v Milovicích s vypůjčenou CZ200, měl tam Maraudera ještě Marezin a ten nastřílel grade 88%; ten má co za ráži?

A je Marauder optimalizovaný tak moc, že i v ráži .22 dokáže v zákonných hodnotách energie střílet na 40-50m s přesností srovnatelnou s CZ200, nebo na to mám zapomenout? A ve vyšších energiích je přesnost i na 50m s CZ200 srovnatelná?


EDIT: promluvil jsem si s Warthogem a ten pokles nebude s použitím diabol RS tak strašný ani v ráži .22, tak půjdu asi do té.
V krabici dostanu jen holou pušku a jeden zásobník, nebo je tam toho víc?

A ještě jedna otázka: má to normální "kulovnicové" nabíjení, nebo člověk musí tím zásobníkem ručně pootočit?
Naposledy upravil(a) cover72 dne 02 říj 2011 19:06, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Warthog
Příspěvky: 1638
Registrován: 20 bře 2010 23:59
Bydliště: Rijnland (NL), Sudetenland (CZ)

Re: Benjamin Marauder

Příspěvek od Warthog » 02 říj 2011 18:40

Já jsem neříkla, že se to nedá použít. Já jsem říkal, že křivka není tak plochá a musíš trochu víc počítat :-)

Laßt uns fest zusammenhalten - In der Eintracht liegt die Macht - Mit vereinter Kräfte Walten - Wird das Schwere leicht vollbracht
Uživatelský avatar
marezin
Příspěvky: 135
Registrován: 30 lis 2005 21:17
Bydliště: Louny

Re: Benjamin Marauder

Příspěvek od marezin » 02 říj 2011 21:34

marezin:ráže 22,ale z mé zkušenosti z laděním je konzistence a přesnost u mýho maraudra při větším výkonu než 16J
dostaneš k němu jeden zásobník co se sám otáčí,ale tu rychlospojku na plnění k tomu nedostaneš musíš koupit zvlášt
Taipan II +MTC Viper Connect 3-12x32 AMD
HW 100s+Hawke 8,5x25-42
Tobbi
Příspěvky: 1062
Registrován: 05 srp 2008 21:17

Re: Benjamin Marauder

Příspěvek od Tobbi » 03 říj 2011 06:58

Covere já jsem Ti přeci psal do SZ že 4,5 není špatná, ale "jen" má malou ranivost :!: :!: :!: Na terče bude 4,5 OK.
Problém je že jsem celkem ze 6 marauderu co jsem měl v ruce vystřílel asi 25 ran při 16 J 8)
A trochu přidat výkon je otázka 10 minut. Exacty Heavy lítaly při 30 J velmy přesně :!:
...střeliva není nikdy dost!!!
Gun Power SSS .25
FX Royal Elite .25
FX Indepedence .22
FX Indy .22
FWB 601
Joe
Příspěvky: 4
Registrován: 26 dub 2010 10:03

Re: Benjamin Marauder

Příspěvek od Joe » 03 říj 2011 10:31

Jako vlastník Maraudera bych chtěl dodat taky pár postřehů. Po zakoupení jsem řešil problém s přesností, je všeobecně známo, že marauder v ráži 5,5 má problémy s přesností a na vině je špatná hlaveň (stačí kouknout sem http://www.marauderairrifle.com/forum/). Pušku jsem tedy reklamoval, ale žádné výsledky to nepřineslo, přesnost je pořád katastrofální. Psal jsem také přímo do Crosmanu, ti o tomto problému vědí a hlavěň by mi bez problému vyměnli, ale jelikož jsem se nedokázal dohodnout s prodejcem tady v Čech tak mám smůlu. Zítra Maraudera posílám na výměnu nové LW hlavně. Jediné střelivo se kterým se dá jakž takž střílet je Crosman Premier. Ještě bych chtěl dodat, že pušku jsem zakoupil v JGS a jejich jednání při reklamaci bylo hrozné, už bych si u nich nic nekoupil!
karel65
Příspěvky: 64
Registrován: 25 dub 2009 22:12

Re: Benjamin Marauder

Příspěvek od karel65 » 03 říj 2011 21:22

Joe

Jaká je odhadovaná cena výměny hlavně?
HW 100S 4,5 mm + Falcon Menace 4,5-18x56
Uživatelský avatar
AntonČechov
Příspěvky: 238
Registrován: 13 úno 2011 16:28
Bydliště: Brno

Re: Benjamin Marauder

Příspěvek od AntonČechov » 04 říj 2011 20:06

Otazka ovsem, kdo a pod cim si pradstavuje "mizernou" presnost, natoz katastrofalni :shock:

Pres me ruce Marauderu proslo... celkem dost:))) ani od JSG, ani primo z Crosmanu jsem nedovezl zadnou pusku raze

5.5 ktera by strilela mizerne. Chce to par spravnych inbusu a jasnou predstavu co chceme mit na konci. Bud hodne presnou

a primerene silnou kolem 30 J, nebo muzeme na dozivoti hledat svaty graal tim, ze strime JSB RS v 16J. Nebo taky

muzeme mit z kartuse 20 ran kolem 70 J plus minus. Taky se to da nastrilet hodne slusne, chce to cas a zajem o obor:)

Potvrzuji: Crosman Premier prijemne prekvapil soustrelem, ktery, ostatne, ani s JSB Haevy nebyl nejak spatny.

Neni to na strileni bez opory, natoz vestoje. Uplne jiny pozitek a vysledek :wink:
BSA Lightning XL SE GRT 4.5
Zoraki Ultra 4.5
Uživatelský avatar
Frenkie
Příspěvky: 17
Registrován: 29 lis 2010 16:25

Re: Benjamin Marauder

Příspěvek od Frenkie » 04 říj 2011 21:12

To AntonČechov,
zdravím,mám Maraudera objednaného a bol by som sklamaný ak sa nedá, podla toho čo sa tu dozvedám s Mrodom picat na 30-40m v 16J presne?To aby som zrušil objednávku.Za poradu vdaka.
Frenkie.
Joe
Příspěvky: 4
Registrován: 26 dub 2010 10:03

Re: Benjamin Marauder

Příspěvek od Joe » 04 říj 2011 21:19

to Karel65: cena je cca 3000 hlaveň + 1500 úprava a montáž.

Jinak k té přesnosti. V pušce mám regulátor, JSB Exact při 230 m/s, vzdálenost 12m mám rozptyl 7cm, obdobně na tom je Exact Heavy.
Tobbi
Příspěvky: 1062
Registrován: 05 srp 2008 21:17

Re: Benjamin Marauder

Příspěvek od Tobbi » 05 říj 2011 06:17

:shock: Tak to je hodně špatný :!: Ale nic podobnýho mi rukama neprošlo...
Menšíma rážema jak .25 se už u Marauderu zabývat nebudu.
AntonČechov píše:Neni to na strileni bez opory, natoz vestoje. Uplne jiny pozitek a vysledek :wink:
A jak asi mysliš, že s tím střílím v polích :?: :?: :?: V terénu je dvounožká jen mrtvá váha! Maximálně někdy opřu pušku o větev nebo o hůl...
...střeliva není nikdy dost!!!
Gun Power SSS .25
FX Royal Elite .25
FX Indepedence .22
FX Indy .22
FWB 601
Uživatelský avatar
AntonČechov
Příspěvky: 238
Registrován: 13 úno 2011 16:28
Bydliště: Brno

Re: Benjamin Marauder

Příspěvek od AntonČechov » 05 říj 2011 10:47

Ja bych si nechal udelat novou pazbu podle Daystatu ci HW, pak by treba i mne to bavilo. Zatim....neni nad polstarek na pevnem :wink:
BSA Lightning XL SE GRT 4.5
Zoraki Ultra 4.5
cover72
Příspěvky: 290
Registrován: 10 črc 2009 16:16

Re: Benjamin Marauder

Příspěvek od cover72 » 05 říj 2011 22:46

Tak jsem prošel anglická fóra a stránky a koukám, že problém s přesností u .22 by snad měl být vyřešen u všech pušek z výroby po roce 2009; spolehlivost mne už proto nestresuje (na každý pád by se ony katastrofální nepřesnosti na styl "7cm CEP @ 12m" by se projevily během prvních řekněme 100 výstřelů, ne?) Zbývá tedy volba ráže.

AntonCechov mne co do přesnosti střelby i zpracování zbraně odrazuje od .177 ve prospěch .22 - jenže co energie? Mám ve všem raději klídek a pohodu, takže bych chtěl pro klid duše zůstat u legálních 16J. Které jsou navíc nutnost pro Českou Sklopku, což je prakticky primární určení (spolu s plinkingem).

Takže co je při 16J přesnější/vhodnější: .177, nebo .22? Ač nad tím kroutím hlavou, beru Antona za slovo, že ve 30J je .22 až 3x přesnější oproti .177 - ale jak je tomu při 16J?
Nebo je to úplně fuk a při 16J jsou obě ráže stejně nestabilní, nepřesné a záleží na nastavení pružiny a šťastné ruce?

(Pokud by byla .177@16J lepší, je to konstrukčně skutečně taková hrůza a rybo-rak, že bych si kvůli tomu měl rozmyslet koupi, nebo má "jen" trochu "těžké" kladívko? Jak by se taková konstrukční nevhodnost prakticky projevila na spolehlivosti a životnosti?)
Uživatelský avatar
AntonČechov
Příspěvky: 238
Registrován: 13 úno 2011 16:28
Bydliště: Brno

Re: Benjamin Marauder

Příspěvek od AntonČechov » 05 říj 2011 23:29

AntonCechov mne co do přesnosti střelby i zpracování zbraně odrazuje od .177 ve prospěch .22 - jenže co energie? Mám ve všem raději klídek a pohodu, takže bych chtěl pro klid duše zůstat u legálních 16J. Které jsou navíc nutnost pro Českou Sklopku, což je prakticky primární určení (spolu s plinkingem).

-----------------------------------------------------------------------

Tak spojime prijemne s uzitecnym. Ty budes majitelem zbrane, kterou v CR snad nikdo nevlastni (Maroš v 4.5) :wink:

Pak se najednou zjisti, ze prave 4.5 v kombinaci s mohutnou pazbou a velkou kartusi je "to prave" pro Ceskou sklopku :)
BSA Lightning XL SE GRT 4.5
Zoraki Ultra 4.5
Odpovědět