Benjamin Marauder

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
medahugo
Příspěvky: 7
Registrován: 18 dub 2011 14:40

Re: Benjamin Marauder

Příspěvek od medahugo » 05 kvě 2011 11:16

Díky za informace o možnosti nákupu el. hradla. Informace pro ostatní - objevil jsem v Pardubicích u Parku legionářů prodejnu air soft zbraní kde je možné obdobné zařízení na měření úsťové rychlosti koupit za cca 2350 kč včetně DPH.


Uživatelský avatar
mikiki
Příspěvky: 2639
Registrován: 08 zář 2006 09:57
Bydliště: Vysočina (a Praha)

Re: Benjamin Marauder

Příspěvek od mikiki » 05 kvě 2011 12:28

nemáš odkaz na stránky popř. tel.?
medahugo
Příspěvky: 7
Registrován: 18 dub 2011 14:40

Re: Benjamin Marauder

Příspěvek od medahugo » 09 kvě 2011 12:50

Omlouvám se za zpoždění je to vizitky takto:
AIRSOFTPRO
Jan Chyba ,Bartoňova 925,53012 Pardubice
mob: 733213023
info@airsoftpro
www.airsoftpro.cz
Uživatelský avatar
mikiki
Příspěvky: 2639
Registrován: 08 zář 2006 09:57
Bydliště: Vysočina (a Praha)

Re: Benjamin Marauder

Příspěvek od mikiki » 09 kvě 2011 13:27

Díky za info.
karel65
Příspěvky: 64
Registrován: 25 dub 2009 22:12

Re: Benjamin Marauder

Příspěvek od karel65 » 09 kvě 2011 22:15

Anton Čechov píše: Jo, a všiml jsem si, že nemá cenu pumpovat to víc než na 2800 psů - plato začíná na této hodnotě a konči cca u 1200 psíků, ušetřiš si spoustu vzduchu a nervů
Také jsem si všiml, že přesnost určitého druhu střeliva je nutno vztáhnout k určitému tlaku v kartuši. To je vysvětlení toho, že stejné střelivo dává podstatně rozdílné nástřely. Např. u Exact Jumbo RS dává při naplnění kartuše na 3000 psi dobrý soustřel prvních cca 10 ran. Pak jde přesnost do háje. Většina ostatních diabolek má ráda podstatně nižší tlaky. Např. Stratony z předchozí objednávky létaly přesně v rozmezí 2600-2200 PSI. Nově objednané mají optimální soustřel při cca 1200 PSI. Vychází mi, že většina kombinací střeliva a tlaků nedává dobrou přesnost.

Proč mě to zaráží?
Loni jsem zkoušel přesnost střeliva z testovací sady s HW 100 S (vím, tahle puška má regulátor). Výsledky jednotlivých druhů střeliva se ale nijak výrazně nelišily-všechny byly velmi dobré a bylo problém poznat, který je nejlepší. Z analogie s Marauderem vyplývá, že ne všem druhům střeliva by měl nastavený výstupní tlak (v HW 100) plně vyhovovat a přesto byl výsledek velmi dobrý.

Uvažuji o tom, zda u Maraudera není problém v hlavni. Je tenká, může nevhodně kmitat. Už jsem konzultoval možnost výměny hlavně s trojem. Jen bych nerad zbytečně vyhodil peníze. Jaký máte názor na to, že by příčinou extrémní vybíravosti na střelivo a tlak byla hlaveň. Nezkoušel jste někdo její výměnu?





(Podotýkám, že škrtící šroubek v mém případě do kanálku vůbec nezasahuje)
HW 100S 4,5 mm + Falcon Menace 4,5-18x56
Uživatelský avatar
Altaros
Příspěvky: 839
Registrován: 08 dub 2006 22:24
Bydliště: Jičín, Liberec

Re: Benjamin Marauder

Příspěvek od Altaros » 10 kvě 2011 00:30

A při těch testech přesnosti jsi i měřil konzistenci ? Jde mi o to jestli ta přesnost spíše nebyla dána počtem konzistentních a tedy přesných ran, druhou věcí je také jak se pohybovaly rychlosti jednotlivého střeliva.
Nevím jak u maraudera, ale u běžné větrovky hlaveň nekmitá.
karel65
Příspěvky: 64
Registrován: 25 dub 2009 22:12

Re: Benjamin Marauder

Příspěvek od karel65 » 10 kvě 2011 22:26

Konzistenci jsem měřil mimo testy 2x. Nemám důvod se domnívat, že v průběhu testů by se rychlosti chovaly jinak. Při zmiňovaném nastavení rychlost u stratonů klesala s každou ranou o 2m/s. Já jsem ale vždy posuzoval soustřel pětiranné položky za sebou jdoucích výstřelů. Tam by ten rozdíl rychlosti mezi prvním a posledním výstřelem byl do 10 m/s, což se ve 30 projeví minimálně, rozhodně ne 7-8 cm rozptylem.
Ozvali se mi už dva účastníci fóra, kteří mají problém s tím, že si jejich Marauder velmi vybírá kombinaci tlaku a střeliva při které střílí slušně.
HW 100S 4,5 mm + Falcon Menace 4,5-18x56
Uživatelský avatar
AntonČechov
Příspěvky: 238
Registrován: 13 úno 2011 16:28
Bydliště: Brno

Re: Benjamin Marauder

Příspěvek od AntonČechov » 11 kvě 2011 02:51

Zdravím vás, přátele.

Ano, taky mám dojem, že hlaveň u Maraudera - a to jak u pušky tak i u pistole - je nejslabším místem.

Vlastním tuto zbraň o něco déle než Pavel54, vystřeleno mám cca 5.000 diabolek +- autobus.

Porovnávání Maro pistole v 5.5 a dlouhé HW 100 4.5 se mí zdá ponekud neumístné, a to jak s ohledem

na cenu "syrového produktu", tak i na výsledky - raže+ střelivo+konzisence úsťové rychlosti.

Ja osobně v tom mám absolutně jasno. Navíc na posledním setkání ve Velmezu jsem "sousedil" s dvojící HW100

a AirWolfem /vše 3 ve 4.5/. Výsledky byli nesrovnatelné, a to na 30 m zejména. Dokonce jsem se ptal

sousedů ze srandy, zda to není nuda - střilet a už dopředu vědět, že se trefiš skoro pokaždé :lol:

Pak ale byl plinking na 50 m - to už bylo něco pro mne a pro můj Maro. Naprostá spokojenost.

To byla jen taková hezká vzpomínka na foťák :mrgreen: , takže se vrácím nohama na zem - hlaveň, tlaky, střelivo...

---------------------------------

Dřív jsem napsal, že beru jako optimální rozmezí tlaku 2800 - 1200 PSI. Nyní už nejsu si s tím tak jistý.

Foukl jsem pomáááličku - asi 30 minut - do kartuše 3800-3900 PSI a nechal jsem to týden v garáži.

Za týden jsem zjistil že tlak je stejný, všechno funguje a na plný výkon místo 30 ran mám k dispozici

50 až 60 vystřelů s tím, že na 50m jsem vůbec nejak nemusel hybat s optikou. Stačilo jen vystřelit první

varku 50 diabolek s tím, že od 3900 PSI do 2900 PSI rychlost mírně narůstala, pak bylo krasné plato do 2400 PSI

kde 2 zásobníky Exact Heavy Jumbo šli "do jedné dirky". Poté zase do 1800 pozvolné klesání výkonu bez

většího dramatu, stačilo to korigovat při míření ( při max. zoomu, tedy 32x, půlka až 3/4 MilDotu nahoru

či dolu, podle toho zda rychlost narůstá či klesá ). Pro mne u Maraudera 5.5 je to zcela postačující.

------------------------------------------------------------------------

Ano, hlaveň je tenka. Ano, asi se třepe, zejména při větším výkonu. Sledoval jsem, co píšou o tom naší kolegove

vzduchovkáře v Rusku a na Ukrajině, kde Marauder je opravdu HODNĚ oblibená hráčka. Tam to rozebrali téměř na

molekuly /víc než 3.000 příspěvků na téma Marauder :!: / a to i včetně porovnání příčného řezu hlavní HW a Maro.

U pušek .177 jednoznačně stálo, že zpracování hlavně HW je o násobek kvalitnější. Dokonce pár soudruhů tu

"transplantaci" hlavní z HW na Maro 4.5 provědla, a údajně s dobrým výsledkém. Pro mne však bylo velice

přínosné sdělení, že pokud jde o 5.5 pak rozdil je spíš v provedení drážkování - Marauder má "drážky" údajně o

něco málo širší a taky že jdou o par setin mm víc do hloubky. Kartuš pry drží až 450 Barrů :shock: - udajně na

460 povolilo těsnění v místě závitů a na 480 oba konce letěli do prčic a i se zavítama, ale kartuš pry nic... :roll:

------------------------------------------------------------------

Muj Marauder po celou dobu co ho mám nejvíce se kamarádí s munící o průměru 5.52

S dodávánou bicí pružinou /další slabé místo, mimochodem/ jsem na 16 J měl nejlepší výsledky s Exact Expres. Od

začátku "chodili" lépe než RSky. Ovšem, za bezvětří a do 30-40m. Po tom, co jsem vyměnil "americkou" pružinu za

zcela totožnou ale kvalitativně - co do materiálu - nesrovnatelně lepší českou variantu, mám nejlepší výsledky na

30-50-75 m a všude se stejnou municí - Exact Jumbo Heavy. A zase 5.52 :idea: To asi budou ty hluboké a široké

americké kolejníce, tedy drážky. S vyměnou pružiny taky souvísí větší zpotřeba vzduchu, odhadem o 25-30% s tím,

že "na plné pecky" Stratonky 5.5 mm 1.030 g lítají s pnou kartuší 310-320 m/s oprotí 230-240 m/s s původní pružinou.

---------------------------------------------------------------------------------------------

Pavle54, když vezmu že pistol má tu kartuš (opotí dluhé pušce) téměř 3x menší, a bicí pružina je taky zajisté jiná,

asi ještě slabší než ta, co se dává do dlouhého Maraudera, pak bych od té pistole raže 5.5 zatím žadné zázraky nečekal.

Instalovat regulátor do maličké kartuše je nesmysl. Na srázu jsem Ti to "nakroutil" tak abys měl aspoň 20 +- konsist. ran.

Ohledně střeliva - zde asi platí staré pravidlo, které v mém překladu z ruštiny asi zazní takhle: "použivej pořad stejnou

municí a štěstí se na Tebe usměje". Jen se zopakují - něco s průměrem 5.51 nebo 5.52, zde zase vyběr není tak velký:

RS Jumbo-Exact Jumbo Expres-Exact Jumbo. Pokud nekdo šikovný Ti uděla novou bicí pružinu "na míru" pak bych Ti

doporučil vyzkoušet i Exact Jumbo Heavy. S původní pružinou asi nejlepší budou ty Expresky. Ja jsem měl vyloženě

štěsti, že ihned první pokus s pružinou mi vyšel "na jedničku". Umím si představit i záměrně silnější pružinu,

taky jsem to zkoušel, nic moc, akorat bere ještě víc vzduchu bez nejakého benefitu... to chce opravdu jen

hodně kvalitní materiál, pečlivé zpracování konců, stejnou silu a asi jen o 0,5-1 cm větší délku. Ostátně,

original pružinu mám u sebe pořad, můžeme pak se na to podívat u příležitosti dalšího srázu Brno+Velmez.
BSA Lightning XL SE GRT 4.5
Zoraki Ultra 4.5
pavel 54
Příspěvky: 1700
Registrován: 28 bře 2009 10:09
Bydliště: velmez

Re: Benjamin Marauder

Příspěvek od pavel 54 » 11 kvě 2011 13:48

Nechám svého Marodíka tak jak je, jsem snim spokojen co chci na 30-40 m trefím! Na přesnou střelbu a větší vzdálenost mám CZ 200 sf.
Dumak
Příspěvky: 41
Registrován: 20 črc 2009 09:26

Re: Benjamin Marauder

Příspěvek od Dumak » 16 čer 2011 15:38

Zdravim vsechny, davam k dispozici maraudera .22 je puvodne od Tobbiho, takze nema zadny problem s prenosti a ani jine problemy, ktere se tady resily, je z prvni varky ktere se privezli do CR, takze je trosku starsi ale vypada jak novy bez skrabancu atd... Jsou k nemu 3zasobniky cena po domluve pres SZ
cover72
Příspěvky: 290
Registrován: 10 črc 2009 16:16

Re: Benjamin Marauder

Příspěvek od cover72 » 01 říj 2011 12:11

Ve výběru PCP pro plinking/Milovice FT/lov-drůbeže-kdyby-se-zhroutil-stát jsem se vrátil k Marauderu, který mi koncepcí vyhovuje nejlépe, ač si nejsem úplně jistý praktickým zpracováním a vlastnostmi.
Něco jsem už pořešil s Tobim přes SZ, nyní bych měl poslední dotazy do pléna.

Předně,
A) jak je na tom Marauder s přesností v porovnání s CZ200 a Evanix Rainstorm (ve "stock" variantě)? Jde mi zejména o ráži .177, i když se příliš nebráním těm vyšším, pokud by na tom byly podstatně lépe.

Pokud by nebyl horší, než CZ200 a nebyl výrazně horší, než Rainstorm, pokusil bych se ho pořídit, 15. vzít na střelecký den k Warthogovi a otestovat, abych ho v případě problémů, jaké se vyskytly na začátku, stihl vrátit během 14 dnů bez udání důvodu (v opačném případě bych si nechal na CZ200 naroubovat pažbu a'lá Marauder)... A propos:

B) Co všechno musím k Marauderu pořídit, abych z něj mohl střílet (redukce, kabely a další nutnosti)? Abych to stihl koupit i otestovat během těch 14 dnů, tak musí nákupy všeho potřebného lítat ráz na ráz...
C) V jakém balení to chodí? Nechal bych si to zaslat do práce, ale nechci nějakou krabicí s grafikou pušky nebo popisky "zbraně a střelivo" děsit kolegy a recepční - doba je paranoidní... A konečně,
D) odkud to koupit? Pár věcí jsem u bral z JGStrade a dobré, ale reklamaci jsem tam nikdy nevyřizoval, takže je vlastně moc neznám; krom toho se dá Marauder koupit i na zbrane-vzduchovky.cz a pazba.cz, které neznám vůbec.
pavel 54
Příspěvky: 1700
Registrován: 28 bře 2009 10:09
Bydliště: velmez

Re: Benjamin Marauder

Příspěvek od pavel 54 » 02 říj 2011 08:28

Já jsem svého marodíka koupil přes e-shop na pažba cz. Jednání solidní, na dotazy mailem reakce okamžitá a puška okamžitě doručená! Jenom maličkost: po ohledání zbraně jsem na konci závěru kde se nacházejí seřizovací šrouby našel vyražena písmena JGS. Proto se domnívám, že to tahají stejně všechno od jednoho prodejce. Prostě překupníci.
Tak že je jedno kde koupit. A nakonec na pažba cz, byla puška ještě o málo levnější než v JGS.
Uživatelský avatar
Warthog
Příspěvky: 1638
Registrován: 20 bře 2010 23:59
Bydliště: Rijnland (NL), Sudetenland (CZ)

Re: Benjamin Marauder

Příspěvek od Warthog » 02 říj 2011 08:52

Marauder má rychloplnění podobné těm našim CZ200 bez manometru, jen je ta koncovka o něco menší. Snad by to měla být standardní paintballová rychlospojka, těch máme u nás dost, ale 100% si tím jist nejsem. Pokud ne, sežeň si k tomu adaptér buď na tu paintballovou rychlospojku nebo na závit G 1/8 Male a s tím už to nějak naplníme.

Jestli už máš jasno o tom, jakou optiku chceš, tak ji kup (pozor, některé se dodávají s montáží, některé bez ní), ta se konec konců neztratí i kdybys pušku měnil. Jestli ne, tak to přivez holé, myslím, že na odzkoušení se u nás najde i ta optika.

Laßt uns fest zusammenhalten - In der Eintracht liegt die Macht - Mit vereinter Kräfte Walten - Wird das Schwere leicht vollbracht
Uživatelský avatar
Warthog
Příspěvky: 1638
Registrován: 20 bře 2010 23:59
Bydliště: Rijnland (NL), Sudetenland (CZ)

Re: Benjamin Marauder

Příspěvek od Warthog » 02 říj 2011 09:35

V tom případě máme na naplnění vše potřebné.

Laßt uns fest zusammenhalten - In der Eintracht liegt die Macht - Mit vereinter Kräfte Walten - Wird das Schwere leicht vollbracht
Odpovědět