Benjamin Discovery - strileni, presnost

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
Bazzybarel
Příspěvky: 12
Registrován: 31 kvě 2013 00:07
Bydliště: kolem Prachatic

Re: Benjamin Discovery - střílení, přesnost

Příspěvek od Bazzybarel » 21 čer 2013 15:41

To sušák: vidím sušáku že máš Discoveryho i AT44,zajímalo by mě tvoje porovnání obou pušek jestli by si to sem mohl napsat, myslím že je to celkem vhodné vzhledem k podobné ceně těchto větrovek. I když vidím že každá je v jiné ráži určitě se porovnat dají. Díky brachu za snahu. Oceněn budeš určitě v dalších příspěvcích! A trochu mimo téma bys mohl okomentovat pro a proti .177 a .22 kalibru, viď? Díky díky!!


Bude hůř...
sušák
Příspěvky: 82
Registrován: 12 kvě 2012 14:59

Re: Benjamin Discovery - střílení, přesnost

Příspěvek od sušák » 22 čer 2013 11:20

Ahoj, no z Discoveryho jsem zatím vystřílel cca 80 diabol, čekám na optiku, takže pušku zas tak odzkoušenou nemám. Ale už teď si troufnu říct, že je to opravdu nejjednodušší a nejlevnější větrovka a to už mluví za mnoho věcí. Plastový lučík a spoušť, k pažbě bych zas až takový výhrady neměl( někdo ji bude nesnášet ale podle mě k benjaminovi pásne), mechanická mířidla jsou taky fórový,ale oproti at44 má jemnější mušku 8) Mě se stalo že mi puška střílí i na krátkou vzdálenost(10 - 15 m) dost dolů, mířidla se štelují červem a i po vytočení na max tomu ještě chlup schází, uvidím jak to bude lítat na větší vzdálenost s optikou. Závěr nebo natahovací klička chceteli se mi v uzavřené poloze dost viklá a chodí až dost volně. To mohli kluci ještě domyslet třeba těsněním, který by nic netěsnilo, jen vymezovalo. Jak říkám zatím sem ji jen tak letmo prohlídnul a párkrát si picnul do itongu a na plechule, takže puška na svoje kouzlo ještě čeká :wink:
AT44ku mám déle, už jsme spolu něco zažili a za sebe říkám že je to asi jako přejít z pionýra na cokoli, znatelnej rozdíl :)
Nikde se mi nic neviklá, pažba má lícnici, natahování je pohodlnější, dá víc výstřelů o přesnosti zatím nic, diskovery teprve čeká, ale u hatsana jsem chytl asi zrovna výběrovou hlaveň takže paráda. Pušky by měli jít obě lehce ladit. Moje at44 má +-35J je v ní regulátor. A ty ráže: 4,5 plochá balistická křivka, větší rychlost(dřív bude u cíle), špatná manipulace - byl jsem zvyklej na 5,5 na ty mrňky si teprve zvykám.
5,5: lepší transfer energie, se vzdáleností musíte měnit náměr (trochu minomet :) ), lepší manipulace, pro lov ideální.
Obě jsou jednoranky, u discoveryho je to jasný, u at44 možnost 10ti raného zásobníku.
Sukovice..
sušák
Příspěvky: 82
Registrován: 12 kvě 2012 14:59

Re: Benjamin Discovery - střílení, přesnost

Příspěvek od sušák » 22 čer 2013 11:36

ještě jsem zapomněl, Discovery je oproti hatsanovi lehoučkej a takovej mobilní nebo jak to nazvat a přítelkyni se ta nová flinta libí víc něž ta stará :D asi proto že je lehčí.
Sukovice..
Bazzybarel
Příspěvky: 12
Registrován: 31 kvě 2013 00:07
Bydliště: kolem Prachatic

Re: Benjamin Discovery - střílení, přesnost

Příspěvek od Bazzybarel » 22 čer 2013 12:24

Ou jee, potřebuju aby se má nová puška líbila především mojí ženě z pochopitelných důvodů :!:
Bude hůř...
lion600
Příspěvky: 121
Registrován: 16 dub 2012 22:08

Re: Benjamin Discovery - střílení, přesnost

Příspěvek od lion600 » 24 čer 2013 16:43

Něco nového o Discoverym? Má někdo nějaké úpravy???
Daystate Huntsman XL 22.
Glock 19 9mm
Glock 43 9mm
TAU 200 cal .177
Bazzybarel
Příspěvky: 12
Registrován: 31 kvě 2013 00:07
Bydliště: kolem Prachatic

Re: Benjamin Discovery - střílení, přesnost

Příspěvek od Bazzybarel » 24 čer 2013 17:01

Ty lione bys nám mohl něco prozradit jako majitel Disca,což? Nějaké poznatky ze života s touto flintou. Díkes za vše! Co tvůj pocit z rozdílu v kalibrech např.
Bude hůř...
lion600
Příspěvky: 121
Registrován: 16 dub 2012 22:08

Re: Benjamin Discovery - střílení, přesnost

Příspěvek od lion600 » 24 čer 2013 18:37

Disco mám momentálně v opravě. Ucházel mi vzduch a jelikož to mám pořád v záruce tak jsem ho dal zkontrolovat. Zítra si ho snad vyzvednu. Je to trošku horší porovnávat protože moje Tau 200 je na Co2 a má asi cca 7J. S Benjaminem střílím na vzduch a je to opravdu znát. Chci ho upravit výkonově výš abych zamezil padání diabolky na větší vzdálenosti. Ale nevím kolik joule mám od ráže 22 očekávat. Proto čekám na Alešovu recenzi. Už aby byla. :)
Daystate Huntsman XL 22.
Glock 19 9mm
Glock 43 9mm
TAU 200 cal .177
Bazzybarel
Příspěvky: 12
Registrován: 31 kvě 2013 00:07
Bydliště: kolem Prachatic

Re: Benjamin Discovery - střílení, přesnost

Příspěvek od Bazzybarel » 24 čer 2013 18:52

No vida,přece jen nějaké novinky, tys ho kupoval v obchodě poblíž bydliště nebo přes net? Co se ti pokazilo? Nevíš zhruba?

Já jsem zklamaný především z toho že dodnes není na Disca žádný zásobníček na více ran, to mě prozatím odrazuje od koupě, je to prostě a asi zůstane jen mladší bratříček velkého Maraudera a nelze očekávat žádné vylepšení od výrobce.

Taky se těším na Alexovu tuningovou recenzi, zatím naznačil výrobu štelovacího šroubu bicí pružiny, což může být zajímavé ale určitě toho bude mnohem víc co vytuní.
Bude hůř...
kucerova
Příspěvky: 62
Registrován: 08 dub 2013 12:43

Re: Benjamin Discovery - střílení, přesnost

Příspěvek od kucerova » 24 čer 2013 20:35

Queeg 512 píše:Na to bych ale musel vědět trošku víc, než crosmaní part number, v angloamerických závitech se moc nevyznám, řek bych že tam bude nějaký UNC/UNF závit v nějaké palcové míře, jednodušší je pro mě ale koupit si to v na GMAC než zjišťovat, o co jde, a shánět to v tuzemsku, naposled jsem to řešil u závitu co měl v označení i stoupání (X/Y-Z) a dost jsem se přitom zapotil, protože jediný místní zdroj, který jsem našel, do svého katalogu stoupání převzal jako průměr v mm....

V případě anti-antitamper šroubů mi pak příjde lepší použít originál i kvůli tomu, že pak stále nepůjde jednoduše poznat, že flinta je nějak upravená (teda za předpokladu, že antitamper není nějak zakódován i ve výrobním čísle).

Jinak můj Discovery v .22/26" dává 13,5J s Jumbo Heavy a 14J s Jumbo Monster a na jedno naplnění dá v tomto výkonu určitě víc než sto výstřelů, ještě se mě to ale nepodařilo spočítat.
tady jsou ty fotky toho QB -78 v 5,5mm čus Roman
Přílohy
111111111 059.jpg
111111111 052.jpg
111111111 057.jpg
daystate huntsman cal-22 -puškohled leapers 3-9-40 AO
Bazzybarel
Příspěvky: 12
Registrován: 31 kvě 2013 00:07
Bydliště: kolem Prachatic

Re: Benjamin Discovery - střílení, přesnost

Příspěvek od Bazzybarel » 24 čer 2013 21:30

Člověče a proč to dáváš do trejdu o pušce Crosman Benjamin Discovery.. navíc s monstrózním nicneříkajícím citátem.. omg
Bude hůř...
Tobbi
Příspěvky: 1062
Registrován: 05 srp 2008 21:17

Re: Benjamin Discovery - střílení, přesnost

Příspěvek od Tobbi » 24 čer 2013 22:37

...
Naposledy upravil(a) Tobbi dne 24 čer 2013 22:39, celkem upraveno 1 x.
...střeliva není nikdy dost!!!
Gun Power SSS .25
FX Royal Elite .25
FX Indepedence .22
FX Indy .22
FWB 601
Tobbi
Příspěvky: 1062
Registrován: 05 srp 2008 21:17

Re: Benjamin Discovery - střílení, přesnost

Příspěvek od Tobbi » 24 čer 2013 22:38

Bazzybarel píše: je to prostě a asi zůstane jen mladší bratříček velkého Maraudera .

Starší bratříček!
...střeliva není nikdy dost!!!
Gun Power SSS .25
FX Royal Elite .25
FX Indepedence .22
FX Indy .22
FWB 601
lion600
Příspěvky: 121
Registrován: 16 dub 2012 22:08

Re: Benjamin Discovery - střílení, přesnost

Příspěvek od lion600 » 25 čer 2013 08:13

Kupoval jsem ho V JGStrade na Praze 10 u pana Jelínka. Mluvil jsem s technikem a na opravě nebude nic závažného. Buďto starý těsnící O kroužek nebo suchý O kroužek. Na Discovery se nemá skoro co pokazit. Koupě určitě nelituji a nebudeš ani ty. Stačí ho trochu poladit a je z toho dobrá větrovka. :) Až budu na chatě tak zkusím udělat nějaký nástřel. Doufám že mi do toho něco nevleze nebo nebude pršet.
Daystate Huntsman XL 22.
Glock 19 9mm
Glock 43 9mm
TAU 200 cal .177
Bazzybarel
Příspěvky: 12
Registrován: 31 kvě 2013 00:07
Bydliště: kolem Prachatic

Re: Benjamin Discovery - střílení, přesnost

Příspěvek od Bazzybarel » 25 čer 2013 08:37

Ok, díky za infos. Pak napiš co ti opravovali a jak to dopadlo atd.

Ještě řeším zda plnit z flašky vzduchem nebo shánět pumpu na takové to domaci plinkaní by stačila a natlačit na 140bar (2000 PSI) by mohlo jít rychle, nebo možná CO2 provoz ale ten nevím jestli bych dal - vůbec se v tom neorientuju... vím kde plnit u hasičské firmy poblíž ale zas nevím jestli budou umět paintball flašky.. znám provoz jen přes 12g bombičky a ty u pušky řešit nechci, pro pistol můžou být dobré, ale pušku ne
Bude hůř...
thubalek
Příspěvky: 165
Registrován: 30 kvě 2013 08:09
Bydliště: Frenštát pod Radhoštěm
Kontaktovat uživatele:

Re: Benjamin Discovery - střílení, přesnost

Příspěvek od thubalek » 25 čer 2013 10:05

Tušíte někdo, jestli by Discovery šla plnit z tohohle a případně jaké redukce a hadice by mezi tím musely být?

Obrázek

http://obchod.sifos.cz/katalog/katalog/ ... elo---plyn
Puška visící na zdi dělníkova příbytku nebo farmářovy chýše je symbolem demokracie. A je naším úkolem dohlédnout, aby tam zůstala.
- George Orwell
Odpovědět