Balisong?

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Paprna

Balisong?

Příspěvek od Paprna » 16 říj 2007 21:18

Zdravim,
v nejblizsi dobe bych si rad poridil Balisong, ale co se nestalo sem narazil na mensi problem. A to odkud jej koupit. Mel bych zajem o BM 42. U nas se cena pohybuje okolo 6000, ale z USA to vyjde 3000. Ma tady nekdo tzkusenosti s nejakym obchodem, nebo primo s objednanim primo z USA? A mohl by mi tady poradit? JAky obchod je ochoten poslat ho do Ceska atd .. Budu moc rad. Diky ;)


Uživatelský avatar
J.Laser
Příspěvky: 477
Registrován: 20 bře 2007 00:51
Bydliště: Podřipsko

Příspěvek od J.Laser » 15 lis 2007 05:36

Jestli motýlka nechceš jen na chlubení se kamarádům jaký máš krásný nůž z Ameriky či přímo z Filipín,tak si ho nech vyrobit od nožíře v Čechách.Budeš mít kvalitní i krásný nůž,no a že nebude made in USA snad přežiješ. Já mám ve sbírce nůž made in USA a téměř nikdy ho nenosím (dárek který bych si nevybral) ale do sbírky patří napohled se mi i líbí ale nemám ho rád v ruce.
Aquila non captat muscas
Paprna

Příspěvek od Paprna » 01 pro 2007 14:50

Jasne, ale ja chci predevsim kvalitu, coz BM je pro mne dostacujici kvalita. :]
ppeettrr
Příspěvky: 411
Registrován: 08 zář 2007 08:45

Příspěvek od ppeettrr » 11 pro 2007 14:39

Ten BM je naprosto boží - ještě jsem já uvažoval (když jsem byl nakaženej motejlema) Spyderfly, ale BM je klasika - měl jsem ho v ruce u Highlife na Zličíně v Praze, paráda.
Paprna

Příspěvek od Paprna » 11 pro 2007 18:57

Jo ,souhlasi :] , je fakt uzasny, akorat mne ted prisel a je fakt supr. jako Motyl je mazec a urcite pujdu este do nejakeho.
Black
Příspěvky: 284
Registrován: 29 pro 2006 20:16
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Black » 22 pro 2007 11:10

Jenže, ručně vyrobený motýlek taky stojí docela nemalý peníz. Je nesmysl, myslet si, že ručně dělané nože jsou levnější, než tovární. Navíc, ten Benchmade, to je slušná práce. Já za svůj život vyrobil cca 20 motýlků. Tak o tom něco vím.
Paprna

Příspěvek od Paprna » 22 pro 2007 16:01

Tak nahod nejake foto :]
Black
Příspěvky: 284
Registrován: 29 pro 2006 20:16
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Black » 22 pro 2007 17:46

Pro méně chápavé, u každého příspěvku mám i odkaz na webové stránky. Ale jinak, hezké vánoce. 8)
Paprna

Příspěvek od Paprna » 22 pro 2007 18:04

Ja bych nerekl, ze je to o chapavosti, ale jinak pekne noze. Ty Vanoce ...
Uživatelský avatar
J.Laser
Příspěvky: 477
Registrován: 20 bře 2007 00:51
Bydliště: Podřipsko

Příspěvek od J.Laser » 23 pro 2007 09:47

Black píše:Jenže, ručně vyrobený motýlek taky stojí docela nemalý peníz. Je nesmysl, myslet si, že ručně dělané nože jsou levnější, než tovární. Navíc, ten Benchmade, to je slušná práce. Já za svůj život vyrobil cca 20 motýlků. Tak o tom něco vím.
Já jsem netvrdil,že je lacinější,ale jenom,že je stejné nebo i lepší kvality než dovoz. Docela chápu,že si chce někdo pořídit značkový nůž,ale když chci mít unikát,tak si ho nechám vyrobit a nebo si ho vyrobím sám.
Aquila non captat muscas
Black
Příspěvky: 284
Registrován: 29 pro 2006 20:16
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Black » 23 pro 2007 13:19

Jo,tomu rozumím. mám v kapse zavírák od Benchmade, a v jiných kalhotách ručně vyrobený Milanem Pokorným. Ten motýl, už delší dobu si říkám, že zase jeden kousek vyrobím,uvidím na jaře, jak to bude se zdravím.
dmz

Příspěvek od dmz » 09 úno 2008 13:20

Balisong je skvělý zavírák, ale díky tomu, že je témř po celé Evropě zakázán, je problém ho zde zakoupit. S USA je též problém - je tam zákaz importu i exportu, takže ho tam zakoupíte, ale můžete o něj přijít bez náhrady peněz i zboží.

Na druhou stranu se do USA motýlky importují ve velkém a BM42 jsem též kupoval z USA a přišel rychle a ve zdraví. Protože zde scházelo fórum věnující se motýlkovým nožům, tak jsem nakonec jedno založil: http://smf.pspace.cz/index.php/board,15.0.html
Uživatelský avatar
J.Laser
Příspěvky: 477
Registrován: 20 bře 2007 00:51
Bydliště: Podřipsko

Příspěvek od J.Laser » 25 bře 2008 22:34

Sice jsem ještě neprocestoval všechny Evropské země,ale všude kde jsem byl jsem se stavil v obchodě s noži. A také jsem v každém z nich viděl prodávat nůž typu balisong. Je pravda,že v Římě tě s nožem nepustí ani do kostela,ale hned ve vedlejší uličce koupíš nože všech druhů a typů. Opravdu o nějakém zákazu prodeje určitého typu nože jsem naposledy slyšel v brežněvovském sojuzu. Ale samozřejmě se mohu mýlit. 8)
Aquila non captat muscas
SINCITYMAN
Příspěvky: 527
Registrován: 21 srp 2005 09:02

Příspěvek od SINCITYMAN » 26 bře 2008 12:55

Třeba v Německu jsou prý zakázány všechny onehandy.....
Blbec nikdy nepochopí, že je blbcem skutečně, pravdu o tom, že je blbcem, blbci říkáš zbytečně.
dmz

Příspěvek od dmz » 29 bře 2008 10:54

J.Laser píše:Sice jsem ještě neprocestoval všechny Evropské země,ale všude kde jsem byl jsem se stavil v obchodě s noži. A také jsem v každém z nich viděl prodávat nůž typu balisong. Je pravda,že v Římě tě s nožem nepustí ani do kostela,ale hned ve vedlejší uličce koupíš nože všech druhů a typů. Opravdu o nějakém zákazu prodeje určitého typu nože jsem naposledy slyšel v brežněvovském sojuzu. Ale samozřejmě se mohu mýlit. 8)
V Itálii je lze najít v obchodech, také třeba ve Francii. Ale v Německu, Rakousku ne. Pokud ano, pošli fotku. Např. V Německu je trestné držení, nošení i prodej, pod vysokou pokutou - do 10.000 Euro - (a hrozbou kriminálu)

Pro zajímavost: V Německu byl balisong zakázán po masakru v Erfurtu (2003), ačkoliv s touto smutnou událostí neměl nic společného ...

A pokud má někdo zájem, tak malý "seriál" o motýlkových nožích je zde: http://dmz.pspace.cz/art/341/balisong_h ... istory.htm

A když už se jedná o GunShop - jedna inspirativní fotka ...
Přílohy
392514-Big-Guns-3.jpg
Odpovědět