ATHLON OPTICS

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

piku pe
Příspěvky: 137
Registrován: 25 říj 2016 17:48

ATHLON OPTICS

Příspěvek od piku pe » 24 zář 2017 21:44

Máte někdo s touto značkou zkušenost?


EdGun Leshiy 22
Taipan Veteran 22
Uživatelský avatar
Mini Me
Příspěvky: 1436
Registrován: 31 pro 2015 21:44

Re: ATHLON OPTICS

Příspěvek od Mini Me » 24 zář 2017 22:49

Mel jsem Argos BTR 6x24x50FFP ale vyskemral ho na me muj otec.Argos je podle me takove lepsi MTC nebo Sidewinder.Ja ted cekam az se objevi Bushnell Engage ale pokud se ho do vanoc nedockam tak jsem rozhodnuty pro Athlon Helos 6x24x50 FFP
Pokud zvazujes koupi tak za me doporucuji od Helos vyse - Midas,Ares,Cronos-Cronos je cistokrevny Japonec a cena tomu odpovida :D
Uživatelský avatar
Mini Me
Příspěvky: 1436
Registrován: 31 pro 2015 21:44

Re: ATHLON OPTICS

Příspěvek od Mini Me » 24 zář 2017 23:16

Uz to nejde opravit.Omlouvam se za ten Cronos - je to Cronus.Nevim proc ale mam ho zafixovany s ockem
sokar
Příspěvky: 16
Registrován: 27 dub 2017 21:28

Re: ATHLON OPTICS

Příspěvek od sokar » 25 zář 2017 20:14

Zdravím chlapi. Na Athlony mám v CZ zastoupení já. Když už je tu vlákno dovolím si něco o Athlonech napsat sám. Prosím neberte to jako komerci. Záměrně neuvádím web a nikoho ke koupi tímto nepřemlouvám. Mám však zkušenosti se všemi řadami včetně zpětné vazby od zákazníků a tak bych rád něco napsal. Mám komplet sortiment na webu a průběžně je naskladňuju. Jedná se o optiku z USA s vývojem v USA. Tubusy jsou z Číny a sklo z Japonska.Nabídka je široká od základních verzí jako Neos a Talos přes střed nabídky jako Argos a Helos až po top v podobě Ares a Cronus. Modely jsou v prvních i druhých fokálních rovinách a většinou je na výběr zda MOA či MIL. Zpracování puškohledů je ve všech řadách čisté. Z počátku může být především podsvícení osnovy trošku tužší, ale rychle se rozchodí. Puškohledy jsou plněny inertním plynem a jsou testovány tak aby mohl výrobce dát doživotní záruku. Ta se vztahuje na vnitřní mechanismus a vady z výroby jako netěsnost a porucha podsvícení osnovy atd. Chromatická aberace je nejméně patrná u Cronusu, protože má HD sklo.Některé modely mají zamykání komínku. Takovou malou nevýhodou je, že je jedno zda máte model v MOA, nebo MIL, ale nastavení paralaxy je vždy v Yardech.To by mohlo být v metrech. Puškohledy se hlavně liší použitou mechanikou uvnitř, kde samozřejmě čím vyšší řada tím lepší.Klikání je přesné co do počtu. Ne vždy je však zarovnána ryska na rysce. Pozice zacvaknutí ano, ale komínek může mít trochu vůli. Samozřejmě vyšší řada = menší vůle. Některé modely mají také dioptrickou korekci. Lze docela dobře štelovat a střílet tak i bez brýlí. Sklo je jinak čisté, osnovy jemné a pěkně čitelné. Přísvit v FFP se může zdát nevýrazný na minimální zvětšení, ale při vyšších zvětšeních je dobré. Řekl bych decentní. Rozhodně nesvítí jako u kolimátoru. Většina typů má krytky objektivů na kloubech . Trochu škoda je, že Athlon nemá vlastní montážní kroužky. Ty budou snad příští rok.

Některé modely už jsou v CZ namontovány na ARkách a loveckých puškách včetně pár sniper pušek v ráži .338 LM. Prozatím vše OK až na výše zmíněné obecné neduhy optik v těchto cenových hladinách. Samozřejmě to není nejlepší optika na světě,mouchy tam jsou ale Athlon to píše dobře : Nejlepší kvalita za Vaše peníze. Tomu já věřím a proto sem je sem začal vozit.

Hlavní výhoda u Athlonu je ta, že nabízí střelci FFP a MIL v super poměru cena/kvalita/výkon, kde tyto vlastnosti mají jiné puškohledy s cenovkami o tisíce vyšší.

Dotazy rád zodpovím buď do SZ, nebo sem.
Uživatelský avatar
kesi
Příspěvky: 3504
Registrován: 27 srp 2008 15:18
Bydliště: Müglitz
Kontaktovat uživatele:

Re: ATHLON OPTICS

Příspěvek od kesi » 25 zář 2017 23:51

Ahoj piku, měl jsem krátce Argos 6-24x50 FFP MIL/MIL. Po mechanické stránce vcelku spokojenost, klikání na každou stranu jinak slyšitelné a nezastavilo se tuším vždy pěkně na rysce (jak se píše výš), paralaxa a zvětšení pochopitelně nechodí tak hladce, jako u S3, osvětlení velmi tuhé (u nového kusu). Měj na paměti, že se jedná stále o low-end, puškohled vyrobený v Číně a troufám si tvrdit, že ani sklo u této řady nepochází z Japonska. Použitelné zvětšení u mého kusu bylo ještě kolem 16x, dál už obraz ztrácel významně ostrost, hlavně vlivem špatně korigované CA, na 24x byl obraz dosti tmavý s výrazným barevným lemem, jaký u Sidewinderů nepamatuji! Kontrast, řekl bych na úrovni Sidewinderu, neměl jsem je vedle sebe. Kvalita může být pro každého jiný pojem a budou se lišit mírně i kus od kusu, to je jasné při této ceně. FFP osnova se mi opravdu líbila, pro a proti umístění kříže v první fokálni rovině je jasné  https://youtu.be/u6uD6uDKOao
V poměru cena/zvětšení/osnova/FFP překoná Falcon Menace 5.5-25x50 FFP a je opatřen  doživotní zárukou.
Dražší Helos je na tom prý o dost lépe, co se týká obrazu, to by mohla být lepší volba a ještě  lepší Ares s HD objektivem. Ten bych nyní asi vybral z nabídky Athlonu, pokud bych opět zatoužil po FFP a osnově s mnoha značkami.
AA TX200 HC 5,5 FAC & EO HELIX 6-24X50 SFP APR-1C MRAD
piku pe
Příspěvky: 137
Registrován: 25 říj 2016 17:48

Re: ATHLON OPTICS

Příspěvek od piku pe » 01 říj 2017 18:12

Díky za odpověd,vlastně sem si to tak nějak myslel..
Ještě pořád tápu co na Edguna dám,jestli sklo,nebo kolimátor..
Nechám tomu volný pruběh :D
EdGun Leshiy 22
Taipan Veteran 22
Pauli
Příspěvky: 107
Registrován: 21 říj 2010 17:55

Re: ATHLON OPTICS

Příspěvek od Pauli » 25 říj 2017 14:57

Zdravím.
Máte někdo zkušenost s tímto puškohledem http://zbrane.habresto.cz/puskohledy/76 ... r-moa.html ???
Jak si stojí v porovnání s Vortexem http://zbrane.habresto.cz/optika/340-pu ... 1-moa.html ??
Uživatelský avatar
kesi
Příspěvky: 3504
Registrován: 27 srp 2008 15:18
Bydliště: Müglitz
Kontaktovat uživatele:

Re: ATHLON OPTICS

Příspěvek od kesi » 28 říj 2017 15:06

Možná se tento názor nebude všem líbit, ale nejlepší bude si oba puškohledy zakoupit a ten, co více vyhovuje si ponechat.
AA TX200 HC 5,5 FAC & EO HELIX 6-24X50 SFP APR-1C MRAD
Uživatelský avatar
Alexxxus
Odborník na vzduchovky
Příspěvky: 10824
Registrován: 29 črc 2006 20:05
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: ATHLON OPTICS

Příspěvek od Alexxxus » 04 pro 2017 00:15

Měl jsem tu "čest" jednoho Athlona jsem držel v ruce v druhé jsem měl Discovery 3-12xněco teď z hlavy nevím,
majitelem Athlona je Jama .... a tedy to byla šerednost ... nechtěl jsem Jamu nakrknout tak jsem jen řekl hele to máš asi špinavou čočku ne ?
A odpoveď taky se mně to nezda - no dnes se v hospodách nesmí kouřit ale kdysi ... pohled skrze Athlona byl jako skrze zahulený okna v hospodě kde nemají ani prkenou podlahu .... fakt děs ... vím že Jama vrací tuhle dobrotu zpět
Daystate Griffin - special edition 007/150 .177 + Deon March 1-10x24
AirArms ProSport .177 + Sightron SIII 10 x 42 MMD
Anschutz HP 9015 + Deon March
Mojí češtinu prosím omluvte.

http://www.alexxxus.cz recenze vzduchovek optik a doplňků
Uživatelský avatar
kesi
Příspěvky: 3504
Registrován: 27 srp 2008 15:18
Bydliště: Müglitz
Kontaktovat uživatele:

Re: ATHLON OPTICS

Příspěvek od kesi » 04 pro 2017 02:05

Číňani pustí ven kde co, další kus může být v pořádku. Co jsem četl diskuse a recenze, tak to tak prostě někdy je.
AA TX200 HC 5,5 FAC & EO HELIX 6-24X50 SFP APR-1C MRAD
Uživatelský avatar
jama
Příspěvky: 1259
Registrován: 03 pro 2012 15:20
Bydliště: Pha 16

Re: ATHLON OPTICS

Příspěvek od jama » 04 pro 2017 09:53

K tomu mému Talosu. Potřebuji optiku na Compatto a hledal jsem něco s Mildotem, na který jsem zvyklý. Athlon Talos se zdál být popisem (na Athlonových stránkách je popis perfektně podrobný, chválím) optimální, tak jsem ho objednal. Na první pohled vše OK, osnova nebyla sice tak tenká, jak jsem zvyklý (sightron SIII), ale v ceně mezi 4 a 5 tkč bych chtěl asi moc. Vzal jsem Talos na porovnání k Alešovi na krámek a tam vynikl rozdíl ve sklech - Talos má skutečně skla poněkud méně světelná, nejen s Optisanem EVX, ale i s cenově srovnatelným Discovery. Ten má navíc osnovu o poznání tenčí. Nemyslím si, že by Athlon byl apriori špatný, vyšší třídy puškohledů budou jistě kvalitní, ale zase jsem tam nenašel puškohled vhodný pro HFT. Závěr můžu vyslovit, že pro HFT v dané ceně vítězí Discovery, anebo je potřeba připlatit si za Optisan.
z ho.na bič neupleteš
Uživatelský avatar
Blažena
Příspěvky: 382
Registrován: 05 kvě 2017 15:42
Bydliště: Hodonín

Re: ATHLON OPTICS

Příspěvek od Blažena » 04 pro 2017 14:18

Ahoj. Tak to mám radost. Chci si ho dát na HW 97, ale jak to tady s Alešem líčíte, tak to si můžu rovnou koupit sice o polovinu méně výkonný, ale za třetinovou cenu NS co už mam na "Hafanovy". V popisu je psáno-tubusy jsou plněny inertním plynem, nižší řady(N) vyšší (Ar). (Ar) je samozřejmě dražší a kvalitnější, než (N) kterého je kolem nás plná pr..l, ale kdo a jak to doma zjistí. Že jo? I když na tom zase tak nefrčí, je to jen výplach vzduchu aby v tubusu nezůstaly vodní páry a sklo se při změně teplot nerosilo, ale na co to je, když tam není sklo přes které není pořádně vidět?
HW 97k black line cal. 4,5 + Athlon talos 6-24x50 ATMR1 SFP IR-MIL
SPA CP1-M Artemis cal. 4,5 + kolimátor
Pajik_CZ
Příspěvky: 189
Registrován: 04 pro 2015 21:34

Re: ATHLON OPTICS

Příspěvek od Pajik_CZ » 02 úno 2018 22:00

Dnes jsem si dovezl Athlona domů - přesně tenhle kousek http://zbrane.habresto.cz/puskohledy/77 ... 0-mil.html
Bral jsem schválně MIL osnovu v první rovině - nenosím v palici kalkulačku na přepočty zvětšení a MOA, a baví mě odměřovat si vzdálenost i mimo střelnici a bez střelby i za cenu většího kliku na 100m.

Prodejce příjemný, ochotný, rád poradil, nechal porovnat s vyšší řadou, doporučil montáž, přidal drobný bonus zdarma a ač jsme se viděli poprvé, udělal v dnešní době naprosto nevídanou věc - půjčil něco navíc, co budu nepoužité a nerozbalené vracet - doma jsem zjistil, že se mi to nehodí. Jen tak, na hubu a dobré slovo... Úžasné gesto.

Z prvního seznámení s puškohledem jsem nadšený ! Líbí se mi zpracování i obraz - rozhodně žádná zahulená hospoda jak píše Alexxus!!! Doživotní záruka. Už je na flintě :) Budu sem přidávat postřehy a zkušenosti za různých podmínek se kterými se potkám. Pokud nezjistím nějaký průser, poměr cena/výkon je naprosto úžasný.
Uživatelský avatar
Blažena
Příspěvky: 382
Registrován: 05 kvě 2017 15:42
Bydliště: Hodonín

Re: ATHLON OPTICS

Příspěvek od Blažena » 02 úno 2018 23:10

Tak to ti ho tak trochu závidím, protože je venku ještě hnusně. Kdyby bylo pěkně, závidím víc :cry: . Už jsem měl tu možnost podívat se přes Talos 6-24x50 ATMR1 IR-mil a obraz dost dobrý, na 45m zoom 24x a jak fotka, žádná mlha v okrajích ani změna barev. Mám ho objednaný, ale musím chvilku počkat. Když bude držet nástřel na pružině bude to super :wink:
HW 97k black line cal. 4,5 + Athlon talos 6-24x50 ATMR1 SFP IR-MIL
SPA CP1-M Artemis cal. 4,5 + kolimátor
Uživatelský avatar
kesi
Příspěvky: 3504
Registrován: 27 srp 2008 15:18
Bydliště: Müglitz
Kontaktovat uživatele:

Re: ATHLON OPTICS

Příspěvek od kesi » 03 úno 2018 17:49

Pajik_CZ: ta osnova se mi líbila i pro ten velký rozsah dobře navržená, SIII FFP je v tomto lepší. V low-endu můžete narazit na opticky či jinak špatný nebo vadný kus a pak většinou rychle ztrácíte důvěru k výstupní kontrole prodejce. Samozřejmě v tomto low-endu se prodejce ani nemůže přiblížit dokonalé mechanice nebo (jak jsem vtipně četl), snažit se ohýbat fyzikální zákony optiky.
Blažena: tak jsme si zapřeháněli a dál už vážně. 24x umí slušně až třeba zmíněné SIII, pravda ale je, že nepotřebujeme střílet na kilometr a omlouvá tě, že si ještě nekoukal přes puškohledy střední třídy.
AA TX200 HC 5,5 FAC & EO HELIX 6-24X50 SFP APR-1C MRAD
Odpovědět