Fórum GunShop.cz - zbraně, střelivo, optika

Diskuzní fórum o zbraních, střelivu,optice

Právě je 21 říj 2017 07:25

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: ATHLON OPTICS
PříspěvekNapsal: 24 zář 2017 20:44 

Máte někdo s touto značkou zkušenost?

Předmět příspěvku: Re: ATHLON OPTICS
PříspěvekNapsal: 24 zář 2017 21:49 

Mel jsem Argos BTR 6x24x50FFP ale vyskemral ho na me muj otec.Argos je podle me takove lepsi MTC nebo Sidewinder.Ja ted cekam az se objevi Bushnell Engage ale pokud se ho do vanoc nedockam tak jsem rozhodnuty pro Athlon Helos 6x24x50 FFP
Pokud zvazujes koupi tak za me doporucuji od Helos vyse - Midas,Ares,Cronos-Cronos je cistokrevny Japonec a cena tomu odpovida :D

PříspěvekNapsal: 24 zář 2017 22:16 

Uz to nejde opravit.Omlouvam se za ten Cronos - je to Cronus.Nevim proc ale mam ho zafixovany s ockem

PříspěvekNapsal: 25 zář 2017 19:14 

Zdravím chlapi. Na Athlony mám v CZ zastoupení já. Když už je tu vlákno dovolím si něco o Athlonech napsat sám. Prosím neberte to jako komerci. Záměrně neuvádím web a nikoho ke koupi tímto nepřemlouvám. Mám však zkušenosti se všemi řadami včetně zpětné vazby od zákazníků a tak bych rád něco napsal. Mám komplet sortiment na webu a průběžně je naskladňuju. Jedná se o optiku z USA s vývojem v USA. Tubusy jsou z Číny a sklo z Japonska.Nabídka je široká od základních verzí jako Neos a Talos přes střed nabídky jako Argos a Helos až po top v podobě Ares a Cronus. Modely jsou v prvních i druhých fokálních rovinách a většinou je na výběr zda MOA či MIL. Zpracování puškohledů je ve všech řadách čisté. Z počátku může být především podsvícení osnovy trošku tužší, ale rychle se rozchodí. Puškohledy jsou plněny inertním plynem a jsou testovány tak aby mohl výrobce dát doživotní záruku. Ta se vztahuje na vnitřní mechanismus a vady z výroby jako netěsnost a porucha podsvícení osnovy atd. Chromatická aberace je nejméně patrná u Cronusu, protože má HD sklo.Některé modely mají zamykání komínku. Takovou malou nevýhodou je, že je jedno zda máte model v MOA, nebo MIL, ale nastavení paralaxy je vždy v Yardech.To by mohlo být v metrech. Puškohledy se hlavně liší použitou mechanikou uvnitř, kde samozřejmě čím vyšší řada tím lepší.Klikání je přesné co do počtu. Ne vždy je však zarovnána ryska na rysce. Pozice zacvaknutí ano, ale komínek může mít trochu vůli. Samozřejmě vyšší řada = menší vůle. Některé modely mají také dioptrickou korekci. Lze docela dobře štelovat a střílet tak i bez brýlí. Sklo je jinak čisté, osnovy jemné a pěkně čitelné. Přísvit v FFP se může zdát nevýrazný na minimální zvětšení, ale při vyšších zvětšeních je dobré. Řekl bych decentní. Rozhodně nesvítí jako u kolimátoru. Většina typů má krytky objektivů na kloubech . Trochu škoda je, že Athlon nemá vlastní montážní kroužky. Ty budou snad příští rok.

Některé modely už jsou v CZ namontovány na ARkách a loveckých puškách včetně pár sniper pušek v ráži .338 LM. Prozatím vše OK až na výše zmíněné obecné neduhy optik v těchto cenových hladinách. Samozřejmě to není nejlepší optika na světě,mouchy tam jsou ale Athlon to píše dobře : Nejlepší kvalita za Vaše peníze. Tomu já věřím a proto sem je sem začal vozit.

Hlavní výhoda u Athlonu je ta, že nabízí střelci FFP a MIL v super poměru cena/kvalita/výkon, kde tyto vlastnosti mají jiné puškohledy s cenovkami o tisíce vyšší.

Dotazy rád zodpovím buď do SZ, nebo sem.

PříspěvekNapsal: 25 zář 2017 22:51 

Ahoj piku, měl jsem krátce Argos 6-24x50 FFP MIL/MIL. Po mechanické stránce vcelku spokojenost, klikání na každou stranu jinak slyšitelné a nezastavilo se tuším vždy pěkně na rysce (jak se píše výš), paralaxa a zvětšení pochopitelně nechodí tak hladce, jako u S3, osvětlení velmi tuhé (u nového kusu). Měj na paměti, že se jedná stále o low-end, puškohled vyrobený v Číně a troufám si tvrdit, že ani sklo u této řady nepochází z Japonska. Použitelné zvětšení u mého kusu bylo ještě kolem 16x, dál už obraz ztrácel významně ostrost, hlavně vlivem špatně korigované CA, na 24x byl obraz dosti tmavý s výrazným barevným lemem, jaký u Sidewinderů nepamatuji! Kontrast, řekl bych na úrovni Sidewinderu, neměl jsem je vedle sebe. Kvalita může být pro každého jiný pojem a budou se lišit mírně i kus od kusu, to je jasné při této ceně. FFP osnova se mi opravdu líbila, pro a proti umístění kříže v první fokálni rovině je jasné  https://youtu.be/u6uD6uDKOao
V poměru cena/zvětšení/osnova/FFP překoná Falcon Menace 5.5-25x50 FFP a je opatřen  doživotní zárukou.
Dražší Helos je na tom prý o dost lépe, co se týká obrazu, to by mohla být lepší volba a ještě  lepší Ares s HD objektivem. Ten bych nyní asi vybral z nabídky Athlonu, pokud bych opět zatoužil po FFP a osnově s mnoha značkami.

PříspěvekNapsal: 01 říj 2017 17:12 

Díky za odpověd,vlastně sem si to tak nějak myslel..
Ještě pořád tápu co na Edguna dám,jestli sklo,nebo kolimátor..
Nechám tomu volný pruběh :D

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina