Arminius HW 38 4

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

MFENCE
Příspěvky: 73
Registrován: 16 srp 2011 13:01

Arminius HW 38 4

Příspěvek od MFENCE » 23 srp 2011 18:37

Ahoj,

prosim o radu ohledne tohoto revolveru. Shanim neco levnejsiho na strileni a tohle me zaujalo jak zjevem tak cenou.

ALE nejsem tak bohaty abych si kupoval levne veci ze? Mate nejake zkusenosti?? Ma to vubec cenu? Nebo je to vyhozena investice???

http://www.beareka.cz/beareka/eshop/6-1 ... us-HW-38-4
Moc dekuji :) :)


dirty.harry
Příspěvky: 18
Registrován: 16 srp 2010 14:49

Re: Arminius HW 38 4

Příspěvek od dirty.harry » 23 srp 2011 20:13

chces nieco na lacne strielanie alebo nieco na lacne strielanie v kal. .38 spec. ?
Kublajchán
Příspěvky: 149
Registrován: 26 pro 2010 20:27

Re: Arminius HW 38 4

Příspěvek od Kublajchán » 23 srp 2011 21:05

Je z obyčejné slitiny, žádná ocel. To už je lepší koupit Smith and Wesson mod. 10-9, v BVS mají za 5500,-
Každý za sebe zodpovídejme bez ohledu na víru a nejbližší pomoc hledejte vždy nejdříve na konci své paže.
MFENCE
Příspěvky: 73
Registrován: 16 srp 2011 13:01

Re: Arminius HW 38 4

Příspěvek od MFENCE » 23 srp 2011 21:41

No ja jestli bych z toho vystrilel mesicne 50 ran???

Otazka je jestli ty zbrane nemaji svoje funkcni leta uz fuc a ja nekoupim uz jen hromadku nestesti .

Zatin nechci investovat 5-6tis do zbrane vim ze do kvalitni zbrane.

Ale tohle me zaujalo cenou ale zas jak rikam nerad bych to mel na ukor zbrane no :)
Kublajchán
Příspěvky: 149
Registrován: 26 pro 2010 20:27

Re: Arminius HW 38 4

Příspěvek od Kublajchán » 23 srp 2011 21:54

Taky jsem si ho chtěl koupit, ale rozmyslel jsem si to z několika důvodů :
1. S levným střelivem od Fiocchi byl ho zničil ( 5,40Kč, 158grs ).
2. Slitinový rám.
3. Za příplatek 4000,- (což dnes zas takový velký peníz není, když člověk kupuje qér jednou za čas) koupím daleko lepší a hezčí.
Každý za sebe zodpovídejme bez ohledu na víru a nejbližší pomoc hledejte vždy nejdříve na konci své paže.
navip
Příspěvky: 292
Registrován: 11 říj 2010 10:55
Bydliště: okr.Český Krumlov

Re: Arminius HW 38 4

Příspěvek od navip » 23 srp 2011 22:08

Já ho mám,řekl bych že rám není ze zinkomalu ale nějaká slitina Al,po drobné úpravě miřidel je dost přesný s WC náboji,když mu to nezkazím tak obouruč má rozptyl pod 50 mm na 25 m.Plnotučné plášťové střelivo by asi dlouho nevydržel ale přebíjené WC 145 gr/220 m/s mu chutnají a po více než 3000 ranách nejeví stopy opotřebení.No za 1500,- v BVS nekup to? Vyhrál jsem s ním před lety několik místních soutěží a pro začátečníka než se rozhodne co vlastně chce to není až tak špatná voba.
A jen tak mimochodem všechny revolvery mají rámy ze slitiny :)
derringer
Příspěvky: 435
Registrován: 04 pro 2007 20:53

Re: Arminius HW 38 4

Příspěvek od derringer » 23 srp 2011 22:22

všechny, krom těch co jsou vyrobeny z oceli a nerezu
MFENCE
Příspěvky: 73
Registrován: 16 srp 2011 13:01

Re: Arminius HW 38 4

Příspěvek od MFENCE » 23 srp 2011 23:21

No tak tot otazka tedka co je lepsi .

Jinak ja se nerozhoduji cim pak strilet mam sve dalsi 3 zbrane.

Tohle je jen takove odpoledni nudo za 1300kc :) :)
Uživatelský avatar
dykmore
Příspěvky: 1065
Registrován: 09 led 2008 12:58
Bydliště: Ostrava - Hrušov

Re: Arminius HW 38 4

Příspěvek od dykmore » 24 srp 2011 01:06

Dovol, abych taky přidal svůj názor. Pokud se někomu nebude líbit, je to jeho věc. Po důkladném prozkoumání nabídky luxusní P08 s dlouhou hlavní, "originálním" pouzdrem a třemi "sčíslovanými" zásobníky na webu Beareky bych si už od nich nekoupil ani slanou vodu. A co se týče toho křápu za 1400kč, jsou to peníze vyhozené oknem. Nenapsal jsi to úplně přesně, správná formulace zní: Nejsem tak bohatý, abych si mohl kupovat ty nejlevnější šunty. Tebou dotazovaný Weihrauch je absolutní low-end, který se dá koupit, pod ním už není nic, co by prošlo zkušebnou. Materiál může být slitina zinku nebo hliníku, to ti ale může být úplně ukradené, protože nic nezmění fakt, že po nějakém čase bude celá zbraň vypadat jako nález z faraonova hrobu. Pokud se ti to náhodou rozletí při střelbě a vyrovnáš se s následky svých zranění, ber ohled na to, že často u vedlejšího stavu stojí i jiní, nevinní lidé. Nevím, kde Navip vzal tvrzení ohledně všech revolverových rámů. S nechutí hledím na slitinové pistolové rámy, ale asi nikdy už nechci střílet z lehčeného revolveru, natož od firmy s tou nejhorší pověstí. No a na závěr se připrav na to, že tento Weihrauch je kromě jiného zcela neprodejná věc. Častá rada pro začátečníka zní: 1) kup to nejlevnější 2) kup už rovnou něco super, ať to stojí za to. Obojí je pěkná blbost, i když ta první trochu menší, protože můžeš kromě očí nebo prstů přijít jen o 1400kč.

Pokud teď na mě někdo vyjede, tak jen upozorňuju, že jsem recenzi ve SR četl a nevěřím, že není psaná účelově. Těchto a podobných Weihrauchů měl v ruce asi 6ks, na krámech jsem jich viděl kolem 30ks a střílel jsem ze 4ks. Také jsem už zažil prasknutí slitiny v ruce, a informace o prodejnosti zbraní v dnešní pohnuté době čerpám taky bohužel ze své zkušenosti.
Pořádná bouchačka je z plastu a oceli, a nosí se v kydexovém pouzdru.
Chotis
Příspěvky: 119
Registrován: 11 led 2009 17:36

Re: Arminius HW 38 4

Příspěvek od Chotis » 24 srp 2011 09:41

Od firmy s tou nejhorší pověstí? Hm, toho jsem si nějak nevšiml, pořád tam jsou na pražské poměry luxusní ceny a na všechny zbraně je záruka... No nic, k věci, revolvery jsem viděl, na tu cenu vypadají dobře, některé jsou zřejmě skoro nové, nemají ani ošoupaný lak od pouzdra ani držení, jiné ano. Vůle byly srovnatelné se střílenými SW 65. Podotýkám, že jsem z nich nestřílel a jinou zkušenost s nimi nemám.
Dancek
Příspěvky: 139
Registrován: 27 srp 2007 19:01
Bydliště: u Hradišťa

Re: Arminius HW 38 4

Příspěvek od Dancek » 24 srp 2011 10:31

Měli jsme 6 kusů jako služební od začátku roku 1993 do konce roku 2009. Každý rok jsme z každého revolveru vystříleli 250 až 300 nábojů, tj. asi 4400 ran z každého celkem. Kromě asi 200 ks WC od S&B a 200 ks Magtechů s 125 gr střelami jsme po celou dobu stříleli samé FMJ a SP 158 gr od S&B. Koncem roku 2009 vedení firmy rozhodlo zbavit se kulových zbraní, tak jsem je prodal za velmi nízkou cenu, s jedním z nových majitelů se vidívám, jezdí na střelnici obvykle 1x za 4 týdny, kolik vystřílí nábojů nevím, ale revolver mu slouží dodnes.
Revolvery střílely docela přesně, jako nectnost bych uvedl nedržící černění, celkem brzy se ze slitinových dílů setřelo a po každých střelbách uvolněná plastová pažbička. Za celých 16 let jsme měli jedinou závadu, kterou jsem zavinil vlastní blbostí. Po střelbě jsem vyčistil, hlavně ošetřil Terta Gunem a téměř u všech revolverů se dostala kapka tohoto přípravku na zápalník. Při další střelbě došlo k odpálení prvního náboje a revolvery se zablokovaly, síla repulsní pružiny nestačila k vrácení zápalníků zalepených Tetra Gunem, zápalníky zůstaly v důlcích zápalek a válci nešlo pohnout. Po prostříknutí WD 40 zase všechno fungovalo bez závad.
V žádném případě nechci tvrdit, že materiál nebo kvalita zpracování je srovnatelná se S&W, Colt, Ruger, Taurus, …, ale mám za to, že pro člověka, který si "občas zajde zastřílet" nebo chce něco pro strýčka Příhodu do šuplíku, to nemusí být úplně špatná volba.
navip
Příspěvky: 292
Registrován: 11 říj 2010 10:55
Bydliště: okr.Český Krumlov

Re: Arminius HW 38 4

Příspěvek od navip » 24 srp 2011 15:55

derringer píše:všechny, krom těch co jsou vyrobeny z oceli a nerezu
Věci docela rozumím,jsem strojař,konstruktrér a prozradím ti že " OCEL " je slitina železa a uhliku + malé množství dalších legur a " NEREZ " je slitina železa,uhlíku a velkého množství legur např.13-16 % chromu + molybdén,vanad,titan..... Tak že platí - všechny rámy jsou ze slitiny :!:
derringer
Příspěvky: 435
Registrován: 04 pro 2007 20:53

Re: Arminius HW 38 4

Příspěvek od derringer » 24 srp 2011 16:08

Díky za obohacení mých chabých znalostí, vždy to potěší od někoho, kdo tomu docela rozumí.

Když pominu školení o složení oceli a nerezi, je všeobecně zažité, že zbraně s rámem ze slitiny jsou buď ze slitiny zinku - rámy na revolvery, nebo ze slitiny hliníku(duralu), rámy pistolí nebo i naopak. Někdo těmito materiály pohrdá, někdo ne, na něco je to dobré, na něco nikoliv. Já bych duralovou pistoli nechtěl.

Pro zakladatele tohoto tématu, který tomu zcela jistě docela nerozumí, jsem chtěl jen ozřejmit, že jsou i jiné materiály, než mnou výše uvedené slitiny, a to ocel a nerez(které jsou složené z toho co uvádíš)
LadaN
Příspěvky: 47
Registrován: 11 úno 2010 11:28
Bydliště: Chrudim
Kontaktovat uživatele:

Re: Arminius HW 38 4

Příspěvek od LadaN » 24 srp 2011 16:35

Omlouvám se za poznámku OT ale neodpustím si ji. I ocelové rámy pistolí a revolverů se zhotovují většinou odléváním a to z tzv. oceli na odlitky a to většinou metodou ztratného vosku - pilováním z jednohu kusu tlustýho plechu asi nikdo rámy nedělá ;-).
U těch revolverů bych si dal spíš pozor na možné zvětšené vůle mezi válcem a hlavní, důkladně si prohlédl rám a podíval se na čísla rámu a válce. Jestliže je rám zbraně a válec za 1400 Kč bez známek nošení a střelby je to mírně řečeno divné.
Jo a jinak bych si taky raději připlatil a koupil něco, co se dá později, když mne to přestane bavit a řeknu si, že bych chtěl 357M nebo 9Para, prodat. Myslím, že v Brně ještě pořád mají Alfu v 38 a ve 4" se zárukou za něco kolem 6,6tis.
LEX www.gunlex LEX
josse
Příspěvky: 310
Registrován: 28 úno 2009 17:02
Bydliště: Ostrava

Re: Arminius HW 38 4

Příspěvek od josse » 24 srp 2011 20:05

ja jsem ho měl a hned na začátek řeknu že jsem s nim byl spokojen na to na co jsem ho měl a to jest jednou za kvartál zajít na střelnici a vybouchat nekolik krabiček naboju naprosto dostačoval... přesnost bych řekl vynikajci (byl to ale muj prvni revolver a mam podezření že mám revolverovou ruku...)
Je to ale kus od kusu na ošoupanou povrchovku se ani nedívej ja měl třeba kus po městské policii a ten byl vícekrát daný do pouzdra než kolikrát vystřelil...
chce to jen kontrolovat jestli všechno funguje ( hlavně jestli dotáčí válec při promáčknutí spouště...)
potom co jsem se rok nedostal na střelnici jsem ho poslal do světa za tolik za kolik ke mě přišel ... 1000,-Kč
byla to sice první zbraň ale zas tak mi k srdci nepřirostl...
Odpovědět