AR15 jako "odstrelovacka"

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
AREYOU
Příspěvky: 312
Registrován: 06 črc 2011 17:34
Bydliště: Brno

Re: AR15 jako "odstřelovačka"

Příspěvek od AREYOU » 01 kvě 2012 14:15

Tady ještě přikládám terč co jsem si vyrobil můžete stáhnout a rovnou tisknout, pokud by se někdo připojil do nástřelů budu rád :-).
Přílohy
AR15 terc.pdf
(4.77 KiB) Staženo 952 x


Smazaný uživatel 111

Re: AR15 jako "odstřelovačka"

Příspěvek od Smazaný uživatel 111 » 04 kvě 2012 12:01

Nevybral sis zrovna terčové střelivo :roll:

Vyzkoušej Remington Premier Match , nebo Hornady s HPBT střelou.
Soustřel na 50m. musí vypadat trochu jinak :!:
Uživatelský avatar
AREYOU
Příspěvky: 312
Registrován: 06 črc 2011 17:34
Bydliště: Brno

Re: AR15 jako "odstřelovačka"

Příspěvek od AREYOU » 06 kvě 2012 09:37

Balda

TopShoty nejsou nějak super střelivo, ale mylel jsem, že na 50 metrů by to mělo lítat na záslepku a nevím zda tím tempem jak jsem to střílel, jestli to zahřívání nemělo negativní vliv na soustřel? Taky spoušť je děsná a já nemám z ARka nic nastříleno...střílel jsem nějaký rok malorážku, ale .223 rem. je něco jiného, takže je třeba chyba i u mě?! Střelivo chci přebíjet jelikož dávat za .223ku 20,-/ks a nebo více na to nemám a po pravdě mi nejde o úplně super přesnost, pokud na 300 metrech z 10 ran 10x trefím pivní tácek (průměr 150mm) stačí mi to...střílení "jednou dírou" jsem si užil s .22 LR a po čase to začne nudit :-).
sided
Příspěvky: 62
Registrován: 13 čer 2008 20:55
Bydliště: okolo komína

Re: AR15 jako "odstřelovačka"

Příspěvek od sided » 06 kvě 2012 13:07

TopShoty jsou tak na kropení na gongy, za 20,- slušnou patronu nekoupíš. Celkem dobře fungovaly SB Match, a Hirtenbergry (ale to byly lovecké s 55gnNBT)
Smazaný uživatel 111

Re: AR15 jako "odstřelovačka"

Příspěvek od Smazaný uživatel 111 » 06 kvě 2012 19:46

To jestli si ránu neodmáčkl přesně ve středu terče , nebo díky spoušti utrhl musíš vedet sám.
Přebíjení je určitě řešení - sníží se ti náklady a zlepší soustřel.
Přebitá munice .223 s kvalitní terčovou střelou tě vyjde do 11,-Kč.
lopez
Příspěvky: 87
Registrován: 18 čer 2007 22:26
Bydliště: Praha

Re: AR15 jako "odstřelovačka"

Příspěvek od lopez » 07 kvě 2012 01:33

Jen pár postřehů. Areyou tvoje puška nemá freefloat hlaveň, ta kámošova co si tam dával, tak pokud to puškař neskazil tak ta má volnou hlaveň. Jinak ten upper co máš na své pušce to je bohužel základní, jeden z nejlevnějších upperů co prodává DPMS.
Ale tím ho nechci nějak hanit, až se rozstřílíš ze své AR a použiješ lepší střelivo, taky to bude lepší. Tu fotku co tam dal 4mike, co nastřílel Shiva, tak ten použil střely Berger, prach Varget a jen tato kombinace je dražší než celá patrona Top Shot. A puška měla Jewell stavitelnou spoušt, byl to klasický systém di rifle a 24" Krieger nerezová, plovoucí, terčová bull hlaveň. To jsou faktory, které dost podstatně tu přesnost ovlivní.
Bohužel to je věčná polemika co je lepší, jaká kombinace, ono je to těžké, když se tady všech komponenty velmi obtížně shánějí. Jen si řekni, že by si chtěl vyměnit hlaveň, udělat - vyměnit free float předpažbí a spoušť, tak je to v mo cenách okolo 20000,- a možná víc.
Uživatelský avatar
AREYOU
Příspěvky: 312
Registrován: 06 črc 2011 17:34
Bydliště: Brno

Re: AR15 jako "odstřelovačka"

Příspěvek od AREYOU » 07 kvě 2012 17:01

lopez

díky za postřehy dnes jsem prohnal dalších 50 ks a co se týče soustřelu se to zlepšilo začínám si zvykat na spoušt, no jednou dírou to nešlo ale bylo to cca. 25mm soustřel na 50 metrů.

Zatím nějaké další investice do ARka neplánuji, free float předpažbí má kamoš a nevidím v tom žádný rozdíl co se přesnosti týče má tu stejnou zbrań co já. Ta sestava co mám já je ten největší shit co by "odstřelovačka" to vím a s tím jsem si to i kupoval, ale jak jsem řekl nejde mi o sportovní střelbu alá jedna díra mám to na takovej hrubéj army sniping něco jako střelba z SVD Dragunova jen v ráži .223...tedy na 100 metrů zasáhnout 5 cm kolečko 10x z 10ti na 300 metrů 15 cm kolečko 10x z 10ti....Shivův nástřel na 100 metrů je pro mě mimo realitu to od mé ARky neočekávám mám to na blbnutí! Původně jsem chtěl kliku Tikku nebo CZ 527 Varmint, ale s ARkem je větší zábava...alespoń pro mě :-).
Uživatelský avatar
plingr2
Příspěvky: 147
Registrován: 16 dub 2011 15:18

Re: AR15 jako "odstřelovačka"

Příspěvek od plingr2 » 07 kvě 2012 17:34

Protože je tu plno chytrých lidí měl bych par dotazů.
1) na jakém principu je tam přichyceno free float předpažbí je to nějak našroubované na uppru nebo přichyceno šroubem ?
2) v jakých cenových relacích se pohybují bull hlavně pro AR 15 ?
3) vyplatí se koupit norinco cq-a-1 vyměnit spoušť za lepší ,bull hlaveň, volné předpažbí atd... nebo je jednoduší a cenově přijatelnější koupit rovnou někde komplet ? prostě optimální kombinace na střílení na 100m
GP K100,Gazela 58,Beretta 70/71,ZKM456
Uživatelský avatar
AREYOU
Příspěvky: 312
Registrován: 06 črc 2011 17:34
Bydliště: Brno

Re: AR15 jako "odstřelovačka"

Příspěvek od AREYOU » 08 kvě 2012 09:28

plingr2

na tvoji první otázku jsem požádal o odpověd kamoša, který má na své ARce free float předpažbí a tady je jeho odpověd "Nevim to uplne presne, ale je to prisroubovane na takovem kruhu, ktery je pritazeny k telu zbrane matkou, ktera drzi hlaven, ale nevim to jiste, nemel jsem to rozebrane musel bych oddelat gas block"

Přikládám foto detail free float předpažbí pro lepší pochopení, takhle to má kamoš.
Přílohy
free float předpažbí.JPG
lopez
Příspěvky: 87
Registrován: 18 čer 2007 22:26
Bydliště: Praha

Re: AR15 jako "odstřelovačka"

Příspěvek od lopez » 08 kvě 2012 13:12

Plovoucích předpažbí je celá řada a každá firma má svůj "kvalitní " způsob přichycení předpažbí na pouzdru závěru zvaném po americku Upper. Ona to nikdy není 100% plovoucí hlaveň, protože k ní vede plynová trubička, nebo píst. Ale je prokázáno mnoha testy, že opravdu volná - plovoucí hlaveň - předpažbí, které se nedotýká hlavně zpřesňuje střelbu, neboť hlaveň může do jisté míry kmitat volně. Plynová trubička, nebo píst jsou pevně, lépe řečeno, jsou součástí pevně spojenou s hlavní. Písťáci neberte mě doslova, taky mám píst, je samozřejmě volný, aby mohl pracovat.
Plynová trubička je doslova zastrčena v upperu a tam není nijak držena, ale samotřejmě že se dotýká upperu a i unašeče závěru (bolt carrier).
Nejlépe asi přichycené předpažbí na upperu mají firmy jako Daniel Defence, JP, LaRue Tactical, Troy/Viking Tactics. Neustále se to vyvíjí a zkoušejí se nové postupy uchycení a předpažbí, aby bylo co nejlehčí a nejúčelnější na danou věc.
Některé pístové systémy jdou trochu odlišnou cestou, protože vyžadují trochu jiné uchycení a větší prostor pro píst.
Nejnovější trend, který začal razit jako jeden z prvních firma Colt a s ním např LWRC, LMT, jsou monolitické, rajlové, modulární předpažbí z jednoho kusu dohromady s upperem. Tam je už jiný způsob uchycení hlavně, nicméně hlavně se dají bežně měnit.
Ale abych odpověděl na původní dotaz, tak předpažbí je spojeno s upperem přechodovou maticí, která by se měla utahovat momentovým klíčem, neboť drží hlaveň v upperu.
Uživatelský avatar
AREYOU
Příspěvky: 312
Registrován: 06 črc 2011 17:34
Bydliště: Brno

Re: AR15 jako "odstřelovačka"

Příspěvek od AREYOU » 19 kvě 2012 15:19

Dneska jsem konečně vytáhnul zase ARko na 300 metrovou střelnici testoval jsem jak to chodí a pak jsem dal 2x 10 ranej nástřel viz foto.

Info :
-vzdálenost terče 100 metrů
-poloha v leže zbraň na bipodu Harris, pažba podložena nestřílející rukou
-střelivo HORNADY Steel Match 75 grs. BTHP
-jasno 26C proměnlivej silnej vítr

Zbraň má momentálně vystřeleno 170 střel, mám pocit, že si všechno sedá :-).
Přílohy
19.5.012 100m Hornady 75 grs BTHP č1.jpg
19.5.012 100m Hornady 75 grs BTHP č2.jpg
Smazaný uživatel 111

Re: AR15 jako "odstřelovačka"

Příspěvek od Smazaný uživatel 111 » 20 kvě 2012 14:44

AREYOU píše: Zbraň má momentálně vystřeleno 170 střel, mám pocit, že si všechno sedá :-).
Spíš to bude zásluha lepší/přesnější munice :mrgreen:
Uživatelský avatar
AREYOU
Příspěvky: 312
Registrován: 06 črc 2011 17:34
Bydliště: Brno

Re: AR15 jako "odstřelovačka"

Příspěvek od AREYOU » 20 kvě 2012 19:00

Balda

ty mi taky musíš pokazit každou radost :-).
Né vážně, mám takovej pocit, že si to fakt sedá i spoušt je o něco příjemnější (rozebral jsem spoušták a namazal to kompletně METABONDEm) ze začátku když jsem vystřelil slyšel jsem zvuky jako bych skákal na staré pérové pohovce jak v pažbě vratná pružina vracela závěr...ted je vše již takové plynulé.

Myslíš, že HORNADY Steel Match 75 grs. BTHP je nějaká bomba? Je to lepší než TOPSHOT, ale není to spíše tím, že TOPSHOTy jsou s 55 grs. střelou....cenově jsou ty Hornady stejné jako Topshoty cca. 10 Kč/ks.

Jen taková otázečka jaký si schopen udělat soustřel s .223kou (máš myslím Tikku, že?) na 300 metrů...já jsem na zelenej terč nekrytě ležící figura (viz foto montáž) lítál max. v osmičkách tak jak jsem naznačil na fotce dole...myslel jsem, že to udržím max. v devítkách tak jsem byl trochu zklamanej...je fakt, že byl dost silnej vítr a strašně špatná viditelnost (obrovské tetelení vzduchu a strašne moc pylu) v pozorováku 60x zvětšení jsem již na 200 metrů nic neviděl měl jsem pocit, že čumím přes umatlanou pivní sklinku. Je mi jasné, že tvoje klika se nedá srovnat s AR15, ale i tak by mě zajímalo jak to jsi schopen nastřílet na 300 metrů....a je lepší lehká nebo těžká střela?
Přílohy
terc75009.jpg
Smazaný uživatel 111

Re: AR15 jako "odstřelovačka"

Příspěvek od Smazaný uživatel 111 » 20 kvě 2012 22:49

AREYOU píše:Balda

Jen taková otázečka jaký si schopen udělat soustřel s .223kou (máš myslím Tikku, že?) na 300 metrů...já jsem na zelenej terč nekrytě ležící figura...............a je lepší lehká nebo těžká střela?
Ohledně tech nábojú : V náboji Hornady je terčová střela a levný je proto že nábojnice je ocelová.
Munice od Hornady bude vždy o 100% lepší než nejaké TopShot náboje.

Svoje terče sem dávat nebudu abych ti nekazil radost ze střílení :mrgreen: :mrgreen: ale takhle nastřílela před měsícem přítelkyně 15ran na 300m. (5 je zalepený soutěžní nastřel)
Desítka na tvém terči je veliká jako devítka(10cm) na tomto jejím "pistoláku"
http://balda223.rajce.idnes.cz/Terce_30 ... ur2520.jpg

Těžká / lehká střela - to je těžké , nevím jaké máš stoupání ale asi to bude 1:8 když jestě mužeš střílet 75gr. střely
Z mé pušky chodí dobře střely o váze 77grs. Lapua nebo Sierra.
Náchylnost na vítr neni jen o váze ale také o rychlosti střely.
Uživatelský avatar
AREYOU
Příspěvky: 312
Registrován: 06 črc 2011 17:34
Bydliště: Brno

Re: AR15 jako "odstřelovačka"

Příspěvek od AREYOU » 22 kvě 2012 17:47

Stoupání 1:9.

Pěkně ti střílí ta tvoje zbraň/žena :-) no jo klika je klika a navíc Tikka. Mě ocelová hylzna nevadí zase toho tolik nenastřílím, ale vidím to na přebíjení, takže ještě nakoupím nějaké Topshoty, abych měl do čeho přebíjet :-).
Odpovědět