AR-7

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
Milan

AR-7

Příspěvek od Milan » 06 led 2006 18:01

Zdravím všechny příznivce fora,rád bych se zeptal co je to za malorážku ,kde se dá koupit a jáká vlastně je? Předem děkuji.javascript:emoticon(':shock:')
Shocked
AR-7
RÁŽE : 22 LR-HIGH VELOCITY
ZÁSOBNÍK : 8 RAN
MÍŘIDLA:PRŮHLEDOVY DIOPTR
PLASTOVA HLAVEN S OCELOVOU VLOŽKOU
DÉLKA HLAVNĚ: 40,6 cm
CELKOVÁ DÉLKA: 88,9 cm
HMOTNOST: 900 gramů !
CENA: 7.500,- Kč (předběžná)
_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
MOŽNO PŘIKOUPIT:
ZÁSOBNÍK 8,16,32 RAN
MONTÁŽ NA OPTIKU
KOMPAKTNÍ OPTIKU 30 mm :shock:


HanuIv
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1223
Registrován: 14 črc 2005 10:01

Příspěvek od HanuIv » 08 led 2006 13:25

Jedná se o velmi kompaktně poskládatelnou malorážkovou zbraň určenou jako zbraň "pro přežití". Byla dlouhá léta vyráběna a dodávána armádě USA. Než byste do něčeho takového investoval, doporučuju se Vám zamyslet, co od zbraně očekáváte a k čemu ji chcete použít.

Zadáte-li ve kterémkoliv vyhledávači AR-7, dozvíte se více.
Fyzikální zákony jsou právě ty jediné, které platí pro všechny. Dokonce i pro politiky a boháče. - Neznámý Génius
K vítězství zla stačí, když dobří lidé budou sedět se založenýma rukama - Edmund Burke
AL

AR 7

Příspěvek od AL » 08 led 2006 21:42

Mám jeden kousek doma. Takže to je taková plastová hračka co se rychle ošoupe a odře. Nejni to na časté střílení spíš taková jistota do batohu na cesty (tedy v USA ne u nás). Jak zde bylo napsáno bylo to v padesátých letech vyvinuté pro piloty. U nás se to dá koupit leckde za cenu do 8000,-- někdy se tomu říká AR 7 a někdy US Henry survival rifle. NJáboje se do toho dávají jen HV pak to jakž takž funguje. První co mi odešlo byl plastový výstupek na hlavni, který ¨pasoval do vybrání pouzdra závěry při skládání. Kvůly montáži optiky jsem si trošku vyfrézoval poudro závěru a tak tam mám jakousi lištu. K těm zásobníků, je tam standartně 1x 8 ranní, ty 16 a32 ranný jsou v podstatě svařené 8 ranné zásobníky k sobě. U nás je problém s koupí doplňků, protože jejich dovoz a papírovaná by způsobyli jejich neprodejnost(cena). Na strílení je mnohem lepší malorážkový revolver nebo CZ 511. AR7 je spíš taková raritka na ozdobu.
Pavel Novák

ar 7

Příspěvek od Pavel Novák » 09 led 2006 10:43

Mám ji doma.Dá se rozložit na 3 díly.Hlaveň, pouzdro závěru a pažba.Vše se dá ložit do pažby.Na pouzdře závěru je11mm drážka na montáž.Dodávány jsou 2 zásobníky po8 ranách,jeden je uložen v pažbě.Mě to střílí i s SB Club.Na sportovní střelbu to není je to jen tak rekreačně.Hmotnost je1250g.Rozložení a uschování do pažby trvá asi30s.Já jsem ji koupil novou za 7000Kč v Náchodě před Vánocema.
Přílohy
ar7 007.jpg
ar7 008.jpg
Odpovědět