Alfa Defender 9mmL v praxi

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
all
Příspěvky: 301
Registrován: 24 kvě 2006 10:27
Bydliště: sever jihu Čech

Příspěvek od all » 29 pro 2007 23:50

No, ono Tanfo a Alfa - Proj spolupracují. Ta pistole na obrázku ramire není Alfa. A vůbec - to foto je jakési divné. V popisu píší ráže 9x19, na pistoli je ale 9x21. Stejně tak u Force 99. Spoušť DA? Tedy DAO? No, nevim. Ale možná se pletu a všechno je jinak. :)


ramires
Příspěvky: 366
Registrován: 19 kvě 2007 22:03

Příspěvek od ramires » 30 pro 2007 00:39

To jo maš pravdu, spolupracují společně to je známá věc, neřikám,že je to úplně stejná zbraň :) ,ale je to určitě postavené na stejném rámu,závěr vypadá taky stejně :) pajšl je jen stavebnice jako celá pistole (to je dnes normál),vyrobit DA,DAO,SA nebo SA/DA je jen otázka požadavku zákazníka, určitě sedí vzájemně Alfa/Tonfaglio hodně součástek a doplňkú a z CZ určitě taky :wink:. Jinak 9x21 je dělanej pro Itálii,pač tam údajně není povolené používat náboje používané v ozbrojených složkách v civilním sektoru :wink:
In vino veritas...
Uživatelský avatar
predator
Příspěvky: 1041
Registrován: 07 říj 2007 13:14

Příspěvek od predator » 30 pro 2007 13:01

Ja neříkám že tvoje alfa nemá browningův systém uzamčení. Já sem myslel to tanfoglio force 99. To je je uplně jinej kvér,než máš ty. Jen si jsou s alfou dost podobný. Prostě to tanfoglio vypadalo, že má uzamčení do výhoznýho okýnka. Tak sem se asi splet...
"Dokud žiju, ani jedna fašistická kurva přes nás neprojde."
V.I.Čujkov
ramires
Příspěvky: 366
Registrován: 19 kvě 2007 22:03

Příspěvek od ramires » 30 pro 2007 18:18

Pohoda o nic přece nejde,normál debata a otom to je, ne? :wink:
In vino veritas...
MCM

Příspěvek od MCM » 01 led 2008 15:48

Mam Alfu Defendr 9mm Luger asi pul roku. Ted jsem s ni maximalne spokojeny, ale ze zacatku jsem mel problemy s nedovirajicim zaverem. Sekala se kazda druha rana a ani vystrileni par krabicek naboju nepomohlo. Po reklamaci a dohloubeni komory uz vse funguje tak jak ma. Ale nedelejte si iluze ze je to Brnensky vyrobek, pistole do fabriky prijdou z Tanfoglia uz zabalene a na kufriku vytisteno Alfa-proj. Jedine co se na nich dodelava je zahloubeni komory (to co na me pistoli bylo spatne).
Jinak za ty penize opravdu paradni pistole.
golfkiller
Příspěvky: 2737
Registrován: 05 bře 2006 18:31
Bydliště: Žatec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od golfkiller » 01 led 2008 16:35

no já myslím že tam dojdou díly a v brně se to spasuje :shock:
Na světě připadá jedna zbraň na každého dvanáctého člověka, otázkou je... Jak ozbrojit těch jedenáct ostatních?

[img]http://www.my-smileys.de/smileys3/axis-li-kill.gif[/img]
Alfonss
Příspěvky: 2779
Registrován: 17 bře 2006 14:16
Bydliště: Brno-venkov

Příspěvek od Alfonss » 01 led 2008 17:01

Taky jsem měl takový reference že z itálie chodí jen díly.....
Uživatelský avatar
predator
Příspěvky: 1041
Registrován: 07 říj 2007 13:14

Příspěvek od predator » 01 led 2008 19:06

Podstatný je, že ta bouchačka je prostě terno. Devítku do deseti tisíc k? Kdybych tu desítku měl, i kdybych měl devítek osum, do týhle alfy bych šel už z principu.
Vim o tom celkem hovno, ale řekl bych, že životnost těch brněnskejch zázraků je s czub srovnatelná.
"Dokud žiju, ani jedna fašistická kurva přes nás neprojde."
V.I.Čujkov
golfkiller
Příspěvky: 2737
Registrován: 05 bře 2006 18:31
Bydliště: Žatec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od golfkiller » 01 led 2008 19:15

jj Blackskull z něj mněl našito hodně přez 10000ks ale nějak už dlouho neni k vidění aby poreferoval
Na světě připadá jedna zbraň na každého dvanáctého člověka, otázkou je... Jak ozbrojit těch jedenáct ostatních?

[img]http://www.my-smileys.de/smileys3/axis-li-kill.gif[/img]
ramires
Příspěvky: 366
Registrován: 19 kvě 2007 22:03

Příspěvek od ramires » 01 led 2008 20:10

Co se týče té životnosti, celek-závěr a hlaveň jsou opravdu kvalitně zhotovené(skoukli sme to pod"lupou" :) z kamošem,taky strojař)je to masivní kousek kvalitní ocele(určitě lépe tepelně zpracovana,než u některých CZ)mněl sem cz85b a materiál "blato",taky brzo šla do světa :cry: ,ale jinak mám CZty celkem rád(proto sem vzal její klon), U pistolí CZ to v pohodě vydrží 10-60tis ran i více. Hlaveň je taky masivní kovaná za studena a na ústí prúmněru 14mm (CZ 12mm,tuším že CZ Shadow má už taky 14mm). Co se rámu týká tenhle plast(polymer ze skelnými vlákny)se vyrábí v pár fabrykách na světě a dělaji to pro vsechny zbrojovky(rámy a komponenty),jeho životnost bude min 50tic. ran, mechanizmus spouště a bicího ustrojí,taky zvládne těch 10-20tis (pokud něco prdne se to vymnění),u Glocku to taky sem tam musej vymněnit(vratnou pružinu,záchyt závěru,záchyt zásobníku,úderník,muška a hledí),po 10tkách tis.ran se to prostě opotřebovat musí,nezáleží na značce :wink: .Tož to bude min 15000ran bez většího opotřebení, zmněny funkčnosti,přesnosti a bespečnosti :D ,Je to stejné jak u již víckrát zmíněná CZ a její klony z obdobným systémem uzamčení :wink: Ale možná se pletu a všechno je úplně jinak :wink:
In vino veritas...
golfkiller
Příspěvky: 2737
Registrován: 05 bře 2006 18:31
Bydliště: Žatec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od golfkiller » 01 led 2008 20:29

je to super cena,chtěl jsem jí taky před rokem pak jsem ale koupil glocka. Ted bych ji bral taky ale příští týden valím pro trezor a něco nového do něj no a na letošek jsem si dal do nového roku slib že koupim raging bulla nebo trackera a malorajdu :roll: takže alfa zase nic
Na světě připadá jedna zbraň na každého dvanáctého člověka, otázkou je... Jak ozbrojit těch jedenáct ostatních?

[img]http://www.my-smileys.de/smileys3/axis-li-kill.gif[/img]
ramires
Příspěvky: 366
Registrován: 19 kvě 2007 22:03

Příspěvek od ramires » 02 led 2008 20:45

In vino veritas...
kOkOi
Příspěvky: 31
Registrován: 24 kvě 2007 21:01

Příspěvek od kOkOi » 04 led 2008 17:16

Nemate nekdo tuseni do kdy trva ta akce za 8400? Mam podanou zadost o vydani ZP a prej to je tak na dva mesice, takze to asi nestihnu...Financi neni nazbyt a do zacatku bych to videl jako idealni zbran, a kdyby byla i s listou tak by to byla parada...
Alfonss
Příspěvky: 2779
Registrován: 17 bře 2006 14:16
Bydliště: Brno-venkov

Příspěvek od Alfonss » 04 led 2008 17:32

Zajeď na šumavskou za Pekaříkem a domluv se s ním, pokud mu složíš zálohu (nebo si ji zaplatíš předem) tak věřím že Ti ji podrží.
Uživatelský avatar
predator
Příspěvky: 1041
Registrován: 07 říj 2007 13:14

Příspěvek od predator » 04 led 2008 17:44

kokoi, věř tomu že zbroják do tří týdnů mít budeš. Spíš tak za čtrnáct dnů. Každopádně si zajeď složit tu zálohu...

Mě se ta zbraň jeví ne jen jako ideální do začátku, ale jako prostě ideální.
Protože nejsem žádne Džejár Jůjing a ty asi taky ne,že?
"Dokud žiju, ani jedna fašistická kurva přes nás neprojde."
V.I.Čujkov
Odpovědět