Alfa Defender 9mmL v praxi

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
JirkaS
Příspěvky: 435
Registrován: 20 zář 2006 12:28
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od JirkaS » 22 zář 2008 10:11

Ondísek: ten článek v SR ber hodně s rezervou, oni nevěděli jak k tomu výstřelu došlo a tohle byla opravdu za vlasy přitažená hypotéza. To by v Afghanistánu nebo Africe musely bouchat náboje od slunka pořád. Neslyšel sem ani o jednom případu.

Je ale pravda, že když sem jako dítko sotva školou povinné naházel dědovi do kamen 6,35Br, tak to bouchalo docela fest, dvířka se otevřely a popel byl po celé kuchyni. Kdyby nebyly vypáskovaný a hodil bych je tam i se zásobníkem, bouchaly by jistě taky. Je to asi jediný způsob (vyzkoušený), jak odpálit náboje v zásobníku. Neslyšel sem o nikom, kdo by si při nošení odkládal nabitou pistoli do kamen. I když u Kokoweeta nikdo neví ...


Homer262
Příspěvky: 63
Registrován: 08 čer 2008 17:45
Bydliště: Praha

Příspěvek od Homer262 » 22 zář 2008 10:13

Pozor s těmi unáhlenými závěry! Třeba je teplej. :D
Ondísek
Příspěvky: 72
Registrován: 22 říj 2006 20:53
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ondísek » 22 zář 2008 10:17

Já to beru taky jenom jako historku. Taky tomu nevěřím... :D To je jako upadnout čtyřikrát za sebou na nůž.. :D
Homer262
Příspěvky: 63
Registrován: 08 čer 2008 17:45
Bydliště: Praha

Příspěvek od Homer262 » 22 zář 2008 11:05

Ono na Slovensku je to někdy ve špitálu nebezpečné. Jednou takhle jeden ležel na posteli v Ružinově a koupil to ze střechy sousedního pavilonu do kebule. Někdo to uměl s flintou. Kdoví jak to bylo tady. Třeba to někdo uměl s pistolí. Sestřičky nic neviděly.... :?:
Alfonss
Příspěvky: 2779
Registrován: 17 bře 2006 14:16
Bydliště: Brno-venkov

Příspěvek od Alfonss » 22 zář 2008 11:07

kokoweet píše:faktem druhym je, ze na jine diskuzi nekdo psal,ze mu prodavac v brne nedoporucoval nosit alfu s nabojem v komore,tudiz spis me zajimalo,jestli nekdo neslysel neco podobnyho...
Jestli ten prodavač už od pohledu viděl, že zbroják má kdejaký defo, tak se jeho doporučení ani nedivím
kokoweet

Příspěvek od kokoweet » 22 zář 2008 11:22

Hele....Ondísek...já ti děkuju, žes mi k tomu něco napsal...a pěkně

já se skutečně ptal na to, jaká je bezpečnost náboje. Opravdu mě mrzí, že je pro vás zábava do někoho rejt a někoho urážet a dělat z něho debi*la proto, že nemá zkušenosti a v podstatě věci, které se nedočte a zajímají ho, rád se na ně zeptá. 90 procent lidí, co mi nadáva do blbů a do člověka, co se demen*tně ptá umí jen takhle nadávat, ale seriózní odpověď nedaj. Hm díky fakt :roll:

Navíc alfa za tu cenu patří do rodiny skutečně nejlevnějších zbraních a nedivil bych se, jestli se to nepodepíše na bezpečnosti (pádovou pojistku o tuším taky nemá), samovolný výstřel berou v úvahu i policisté, nemluvě o tom, že jeden čas se CZ (možná) vyznačovaly menším nebezpečím samovolného výstřelu (jen jsem slyšel, ale co slyším, nepodceňuji)...

Jak jsem psal ten dotaz na samovolné vystřelení, bylo to potom, co jsem jel vlakem delší trasu a převážel jsem s sebou zbraň. Měl jsem pár nábojů v zásobníku. A měl jsem ji v ledvině (určená na skryté nošení) a jak jsem stál na tom nádraží a všude kolem viděl ty hromady dětí, říkal jsem si, jestli nejsem pro ně tak trošku nebezpečnej, přeci jen ta pistole mi visí vodorovně u těla a i když ne viditelně, určitě tímto způsobem mířím na lidi.Občas.A neměl jsem z toho dobrý pocit. Hlavně když s tim člověk nemá zkušenosti a má levnou(ale vůbec ne špatnou :wink: ) zbraň. Mám respekt ze zbraní - a tak zvažuju všechny aspekty, pokud tím někoho urážím, omlouvám se mu (ale pak ať jde do pr....)
Alfonss
Příspěvky: 2779
Registrován: 17 bře 2006 14:16
Bydliště: Brno-venkov

Příspěvek od Alfonss » 22 zář 2008 11:34

Od té doby co jsem s nábojema vší silou třískal o dlážděnou podlahu, tak opravdu nemám strach že by to jen tak vystřelilo. A pokud nosíš s nábojem v komoře se spuštěným kohoutem (první ránu v DA), tak pokud nestiskneš spoušť, tak to vystřelit nemůže.

A nediv se že tě všichni kamenujou, protože se opravdu ptáš s prominutím jak moula. Kolikrát si říkám jestli si už jen neděláš prdel....
Uživatelský avatar
dykmore
Příspěvky: 1065
Registrován: 09 led 2008 12:58
Bydliště: Ostrava - Hrušov

Příspěvek od dykmore » 22 zář 2008 12:10

2kokoweet: jak to myslis,ze se "cz jeden cas vyznacovaly mensim nebezpecim samovolneho vystrelu"? To jako ze v ten ostatni cas se vyznacuji nebezpecim vetsim? Nebo ze normalne byly bezpecne,pak se vyznacovaly a pak je to zas preslo? ..

Jinak k tve otazce,teda nez jsem delal zp,tak jsem si neplatil zadny kurz,ale snazil jsem se krome jineho nabiflovat a zhruba pochopit funkci pistole. Skoda,ze se na to u zkousek neptaji,je to zaklad. Takove pojmy jako:nabojova komora,zasobnik,zapalka,iniciace zapalky-a vubec cely princip odpaleni naboje,casti naboje,to jsou veci,ktere pri ziskani zp proste musis vedet!! Nebo ne?
Pořádná bouchačka je z plastu a oceli, a nosí se v kydexovém pouzdru.
ramires
Příspěvky: 366
Registrován: 19 kvě 2007 22:03

Příspěvek od ramires » 22 zář 2008 12:22

Alfa ma blokaci úderníku a odskok kohoutu, stejně jako CZ75/85 ,takže je bezpečná i z nábojem v komoře, pohoda :wink:
In vino veritas...
Alfonss
Příspěvky: 2779
Registrován: 17 bře 2006 14:16
Bydliště: Brno-venkov

Příspěvek od Alfonss » 22 zář 2008 12:37

Všechny CZ75 blokaci nemají, mají to pouze modely "B".

Ale pokud majitel není piča tak sama od sebe nevystřelí ani zbraň bez blokace.
Uživatelský avatar
predator
Příspěvky: 1041
Registrován: 07 říj 2007 13:14

Příspěvek od predator » 22 zář 2008 13:20

Kokoweete nic proti tobě, ale tyhle základní znalosti sis měl osvojit ještě nežs dostal zbroják....

Jinak pokud máš strach nosit nabitou zbraň mezi lidma, NENOS JI.
Nechápu jaks mohl dostat Éčkovej zbroják...

Mimochodem, z čezet nemaj bolokaci jen modely 85 Combat, TS a Shadow, Alfy maj blokaci všechny.

Osobně si myslím, že blokace úderníku je na dvě věci. Idiot i se sebebezpečnější pistolí udělá průser a akorát to kurví chod spouště.
"Dokud žiju, ani jedna fašistická kurva přes nás neprojde."
V.I.Čujkov
kokoweet

Příspěvek od kokoweet » 22 zář 2008 14:38

:) hm tak vím samozrejme co je nabojova komora,iniciace,typy zapalem,stredovy,okrajovy,kolickovy (le-faux bo jak to je) takovy pitominy vi kazdej.

Jde o to, že mě zajima prakticka bezpecnost naboje a zbrane obecne. Pokud to nekomu prijde jako pitoma otazka nebo jako duvod nedostat zbrojni prukaz skupiny E,myslim si o jeho vychovani a socialni inteligenci své...kazdopadne je tu jen jeden clovek z vas,kterej krome kokotin mi dokazal napsat,co by se stalo,kdyby se ,,nejak" inicioval naboj sam...

jo a odpoved typu,mas strach nosit zbran,nenos ji...je vazne ulet :) takze borec,co nema strach nosit zbran,nejlepe nabitou,natazenou,odjistenou,at ji nosi,to je inteligence fakt :)

A co je špatnýho na tom vědět, jak moc (ne)bezpečný je nosit zbran nabitou? Ona jedna vec je nejaka bezpecna manipulace a druha co kdyby...mi vypadla na zem s nabojem v komore atd...
Jestli jste profici, co maj svou bouchacku fakt v maliku,tak sry za pitomou otazku... :roll:

edit: Skutečně něco na tom je, že člověk se zbraní má většinou nějaký mindrák. Tady čtu, jak borci raději nosí po kapsách záložní zásobník, to je v pořádku a pak se zeptám, ve vší opatrnosti, co kdyby, v podstatě to pro me neni ani tak dulezita otazka,ja svy zbrani verim a kdyby to tak nebylo,skutecne ji nenosim,jen me to zajimalo. No aspon se zase vetsina z vas ukazala jako parta buranu....
Naposledy upravil(a) kokoweet dne 22 zář 2008 14:47, celkem upraveno 1 x.
kokoweet

Příspěvek od kokoweet » 22 zář 2008 14:42

ramires píše:Alfa ma blokaci úderníku a odskok kohoutu, stejně jako CZ75/85 ,takže je bezpečná i z nábojem v komoře, pohoda :wink:
díky za odpověď...
Uživatelský avatar
admix
Příspěvky: 325
Registrován: 01 led 2008 23:01
Bydliště: Plzen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od admix » 22 zář 2008 15:08

Pokud se bojis nosit nabitou zbran, tak bys ji nosit nemel - s tim se da souhlasit. Taky se ti totiz muze stat, ze se dostanes do te situace, na kterou se zadny nositel zbrane netesi, a tvoje obavy z noseni/pouziti te muzou stat zivot ...
Uživatelský avatar
predator
Příspěvky: 1041
Registrován: 07 říj 2007 13:14

Příspěvek od predator » 22 zář 2008 17:02

"Tady čtu, jak borci raději nosí po kapsách záložní zásobník,"

nikoho takovýho neznám, a pokud někdo takovej je, nebudu mu to vymlouvat, jen se mu zasměju...

Tak já ti teda něco zrekapituluju, aby to nevypadalo, že jenom prudím:

Pokud má zbraň blokaci úderníku, bez obav nos náboj v komoře, ovšem s vypuštěným kohoutkem. pravděpodobnost náhodného výstřelu je potom NULOVÁ, i když tě přejede tank.

Pokud zbraň nemá blokaci, je prakticky možné, aby s nábojem v komoře a s vypuštěným kohoutkem došlo k odpálení náboje, ale pouze v případě, že něco narazí extra velkou silou a extra velkou prudkostí do vypuštěného kohoutku (třeba pádem z velké výšky). Ta pravděpodobnost je ale při správné manipulaci naprosto zanedbatelná, nicméně když jsem měl pistoli bez blokace, radši jsem ji nosil bez náboje v komoře, protože co kdyby mě někdo nečekaně nakopl do prdele...(nosil jsem ji v zadní kapse džín...)

Takže, jestli jseš nesvůj při nošení Alfy s nábojem v komoře, je to zbytečný-fakt se nic stát nemůže (leda něčí blbostí). Ale nenosit s nábojem v komoře je taky možnost, i když pak musíš v případě rychlého tasení počítat s nějakou ztrátou času pro natažení závěru, a co je na tom nejvíc nahovno, potřebuješ k tomu obě ruce, takže důsledky při napadení si domysli sám.

A možnost samoodpálení náboje je rovněž nulová (ačkoli u kulometů se při dlouhých dávkách občas stane, že když náboj zůstane v rozpálené komoře, dojde k iniciaci. To tě ale nemusí zajímat, 600 ran za minutu s afou nepořídíš... :wink: ).

:idea:
"Dokud žiju, ani jedna fašistická kurva přes nás neprojde."
V.I.Čujkov
Odpovědět