Akym fotoaparatom fotite?

V minulosti fórum o online-chatu, nyní již takový obecný pokec ;) a nezařazené témy

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Akým fotoaparátom fotíte?

Nikon
18
19%
Canon
18
19%
Olympus
10
10%
Kodak
1
1%
Pentax
2
2%
Leica
2
2%
Fuji
9
9%
Samsung
4
4%
Panasonic
14
15%
Casio
6
6%
Sony
11
11%
iný..
1
1%
 
Celkem hlasů: 96
piku
Příspěvky: 1746
Registrován: 21 úno 2009 18:40

Re: Akým fotoaparátom fotíte?

Příspěvek od piku » 04 úno 2014 16:18

Potřeboval bych radu..
Koupil sem Canon eos 600d a chtěl bych koupit nějaký objektiv nějaký zoom na focení panorámat a zvířat..
K fotáku sem dostal objektiv efs 18-55
Něco rozumného v poměru cena výkon? co takhle Canon EF-S 75-300mm DC III byl na to aspon trochu použitelný??


177
22
25
strelec3751
Příspěvky: 610
Registrován: 30 bře 2012 18:55
Bydliště: východní okolí Prahy

Re: Akým fotoaparátom fotíte?

Příspěvek od strelec3751 » 04 úno 2014 22:30

Pokud se jedná o objektiv s delším ohniskem tak bych doporučoval optickou stabilizaci.
Já mám tenhle http://www.megapixel.cz/tamron-sp-af-70 ... -pro-canon a jsem s ním spokojený.
Uživatelský avatar
cannis
Příspěvky: 2000
Registrován: 12 bře 2012 12:28
Bydliště: 49.1547706N, 16.8744911E

Re: Akým fotoaparátom fotíte?

Příspěvek od cannis » 05 úno 2014 05:33

piku píše:Potřeboval bych radu..
Koupil sem Canon eos 600d a chtěl bych koupit nějaký objektiv nějaký zoom na focení panorámat a zvířat..
K fotáku sem dostal objektiv efs 18-55
Něco rozumného v poměru cena výkon? co takhle Canon EF-S 75-300mm DC III byl na to aspon trochu použitelný??
To co uvádíš rozhodně ne. Pokud chceš radu tak určitě ne zde, podívej se na specializovaná fóra a konkrétní recenze k určitým modelům. Ale pokud chceš mít nějakou vyšší kvalitu, počítej rozhodně s několikanásobkem ceny toho záklaďáku
Ev2 MkIV + Vortex Viper HS LR 2.5-10x32 FFP XLR MOA
Teď už se můžu vymlouvat maximálně na špatnou serii diabolek
https://img33.rajce.idnes.cz/d3301/18/1 ... .jpg?ver=0
ranovak
Příspěvky: 902
Registrován: 15 lis 2013 19:23

Re: Akým fotoaparátom fotíte?

Příspěvek od ranovak » 05 úno 2014 09:20

Piku: Pokud chceš dobrý objektiv na focení zvířat, tak doporučuji Canon 100-400 (ale za cca 3,5 násobek ceny). Jinak v poměru cena/výkon je nejlepší ten Tamron SP AF 75-300 DI VC USD (použitá za cca 7,5 tisíce inzeráta na největším fotobazaru www.paladix.cz). Ale nečekej od něj kdoví jaké zázraky. Nemá až tak rychlý AF jak by se mohlo z označení zdát a 300mm také není na zvířata kdovíjak dlouhé ohnisko. Jedině, že bys fotil sýkorky na krmítku za oknem. U tebe by to asi nebyl problém, podle toho kde bydlíš. Více když tak přes SZ nebo přes mail (můjnick + seznam.cz). Jinak jak toho Tamrona tak ten Canon 100-400 mám doma (a kopu dalších objektivů od Canonu), tak vím o čem píšu ... :wink:
Uživatelský avatar
piku
Příspěvky: 1746
Registrován: 21 úno 2009 18:40

Re: Akým fotoaparátom fotíte?

Příspěvek od piku » 05 úno 2014 14:56

Dík..
Nechci do toho dávat kdoví jaké peníze,Vysoká 80m za barákem,prasata mi chodí na zahradu,sýkorky na okně.. :) Nepotřebuju něco extra,ale tohle je pro mě přijatelná cena..
177
22
25
Uživatelský avatar
Kubin.
Příspěvky: 571
Registrován: 23 říj 2007 10:32
Bydliště: Praha

Re: Akým fotoaparátom fotíte?

Příspěvek od Kubin. » 05 úno 2014 16:12

Za mě můžu doporučit také Tamron...poměr kvalita cena je podle mě velmi dobrá...za víc peněz potom Sigma...
Spíš je otázka kde koupit...v českých kamených krámech je tahle technika hrozně předražená...v západní německu se to dá koupit za jiné peníze... klidně i o 30% levněji...ale zase cesta stojí taky peníze...
anebo potom se spolehnout na e-shop a nechat si to poslat...já sem kupoval optiky přes ebay...jak nové tak jeté a fungují bez problému...cenově velmi zajímavé...být tebou tak zajdu s foťákem do prodejny...v těch dobrých prodejnách Ti nechají na foťák optiku nasadit a vyzkoušet...vyber jaká bude ideální a pak pohledej na netu kde se dá ve světě koupit a za kolik...
Daystate Wolverine 2
Air Arms ProSport
Slavia 631
milius
Příspěvky: 3134
Registrován: 19 črc 2006 09:05

Re: Akým fotoaparátom fotíte?

Příspěvek od milius » 05 úno 2014 17:34

K Vánocům jsem si nadělil Sony HX50 a v ultrazoomech nemá konkurenci.Osobně bych si zrcadlovku pořídil jen pokud bych se focení věnoval.Brácha má Nikona a právě dokoupě objektivu a využití celku v plný výši,co do kvality fotek a použití všech vlastností jako efekty apd. z toho dělá věc hodnou "Pana fotografa",zvlášť na větší vzdálenosti.Navíc je za komplet slušná větrovka.Ikdyž na sýkorky je lepší foťák za 100 tisíc,než větrovka za 20. :)
Narazit na špatný kus se stane.... ,ale je to určité procento blížící se pravděpodobnosti......
Uživatelský avatar
mates444
Příspěvky: 484
Registrován: 01 bře 2013 20:56
Bydliště: u Brna

Re: Akým fotoaparátom fotíte?

Příspěvek od mates444 » 05 úno 2014 20:43

Miliusi Miliusi... HX50 že nemá konkurenci? Já bych řekl, že koukurence pro něj se bezproblémů najde u všech značek. Jediný plus u něj vidím v tom, že je fakt malej. A těma efektama myslíš co? Já mám teda Nikon taky, ale žádný efekty jsem tam nenašel :D
Steyr LG 110 + Sightron SIH
http://www.hft-brno.cz
milius
Příspěvky: 3134
Registrován: 19 črc 2006 09:05

Re: Akým fotoaparátom fotíte?

Příspěvek od milius » 06 úno 2014 10:17

mates444 píše:Miliusi Miliusi... HX50 že nemá konkurenci? Já bych řekl, že koukurence pro něj se bezproblémů najde u všech značek. Jediný plus u něj vidím v tom, že je fakt malej. A těma efektama myslíš co? Já mám teda Nikon taky, ale žádný efekty jsem tam nenašel :D
V ultrazoomech člověče :roll:Třeba kombinace 20mpx a 30x optický zoom. Přečti si o něm a pak napiš jedinou značku nebo typ :roll:
Narazit na špatný kus se stane.... ,ale je to určité procento blížící se pravděpodobnosti......
Uživatelský avatar
mates444
Příspěvky: 484
Registrován: 01 bře 2013 20:56
Bydliště: u Brna

Re: Akým fotoaparátom fotíte?

Příspěvek od mates444 » 06 úno 2014 12:06

Pokud vybíráš foťák podle toho kolik má megapixelů tak to potom jo...
V reálu jsou ti ty megapixely, pokud netiskneš velký formáty, naprosto k ničemu. Jsou mnohem důležitější parametry, jako třeba světelnost objektivu, která je u hx50 špatná.
Steyr LG 110 + Sightron SIH
http://www.hft-brno.cz
milius
Příspěvky: 3134
Registrován: 19 črc 2006 09:05

Re: Akým fotoaparátom fotíte?

Příspěvek od milius » 06 úno 2014 12:39

Tak to je důvod jako prase :lol: Počet pixelů význam má i kvůli videu.Co je platný,že má něco FHD,když to omezí rozlišení snímače a navíc to bude točit jen v AVI. :roll: Jasně že si můžu koupit kameru,ale ta vydrží chvíli a 7Mpx fotky jsou nanic.Ty efekty jsem si spletl se scénama a ručním nastavováním expozic.Nebudu se ale bavit o takových věcech na tomhle fóru.Pokud je na fotofóru vlákno "Jakou vzduchoukou střílíte",tak tam jistě všichni střílí Slávií
:lol:
Narazit na špatný kus se stane.... ,ale je to určité procento blížící se pravděpodobnosti......
milius
Příspěvky: 3134
Registrován: 19 črc 2006 09:05

Re: Akým fotoaparátom fotíte?

Příspěvek od milius » 06 úno 2014 12:57

Ale čekám jediný odkaz z té spousty kompaktů a ultrazoomů :)
Narazit na špatný kus se stane.... ,ale je to určité procento blížící se pravděpodobnosti......
Uživatelský avatar
mates444
Příspěvky: 484
Registrován: 01 bře 2013 20:56
Bydliště: u Brna

Re: Akým fotoaparátom fotíte?

Příspěvek od mates444 » 06 úno 2014 14:05

Jedinej odkaz? Tak třeba úplně namátkou http://www.megapixel.cz/fuji-finepix-hs35exr
Světelnost objektivu není důvod? V tom případě se asi není o čem bavit :D
A na co prosím tě potřebuješ 20 Mpix na full hd video? To mi vysvětli.
Já bych vůbec nereagoval, ale to "nemá konkurenci" mě nějak nakoplo :D Mohl by si to někdo přečíst, koupit ho taky, a pak se divit proč sousedův o polovinu levnější foťák dělá hezčí fotky :D
Steyr LG 110 + Sightron SIH
http://www.hft-brno.cz
milius
Příspěvky: 3134
Registrován: 19 črc 2006 09:05

Re: Akým fotoaparátom fotíte?

Příspěvek od milius » 06 úno 2014 15:03

http://www.megapixel.cz/sony-cybershot- ... 0v/recenze
FullHD nikdy nebude kvalitní z jakéhokoliv přístroje,který má malý počet pixelů a špatnou optiku.Předpokládám,že s HX50 si fotil,že můžeš říct,že je tmavá.Nebo to snad jen někde píšou ti,co hodnotí i kvalitní zrcadlovky?Těm to možná přijde až černý.Je FHD a FHD.Máš to jako s televizema,kde záleží na kvalitě jinde,než jen v označení FHD.Podle tebe bude mít stejné FHD nějaká Orava jako Philips? :lol: Základ obrazu ať už kdekoliv pouštěného,ale závisí na kvalitě kamery.Takže ikdyby to byl formát 3gp natočený kvalitní TV kamerou,tak bude vždycky lepší,než AVI z průměrného foťáku.Tebou uvedený odkaz :V čem je jako lepší? 16mpx budiž.Fotky jakštakš.Video je dost podprůměrný díky špatnému stabilizátoru a jen 30sn/s.To lepší už je Casio.Alo co....Hlavně že píšou FHD.Podle mě průměrný výkon.Fotoaparát běžně zvládá 2 základní věci.Fotí a točí.Ale nebudu si připlácet za službu,která už je dávno překonaná,není dokonalá,radši koupím zrcadlovku a budu jen fotit.
Narazit na špatný kus se stane.... ,ale je to určité procento blížící se pravděpodobnosti......
Uživatelský avatar
mates444
Příspěvky: 484
Registrován: 01 bře 2013 20:56
Bydliště: u Brna

Re: Akým fotoaparátom fotíte?

Příspěvek od mates444 » 06 úno 2014 18:19

Hergot chlape, jestli umí foťák 10 nebo 20 Mpx nemá na kvalitu full HD videa vliv!
Full HD je 1920x1080 pixelů. To je něco málo přes 2 megapixely...
V předchozím příspěvku píšeš, že nějaká kamera dělá fotky 7 Mpix. Jak mi teda vysvětlíš, že dělá kvalitní video, když nemá ty tvoje megapixely?
Nepsal jsem, že je hx50 tmavá, ale že její objektiv má horší světelnost. Víš co to znamená? Je to mnohem důležitější parametr než megapixely a narozdíl od Mpx přímo ovlivňuje kvalitu fotek.
Ano, Orava má uplně stejné full HD (pokud toto označení má) jako Philips. Nebo myslíš, že je Philips víc Full HD? :D Full HD vždycky bylo, je a bude 1920x1080 a to mají, ač je to pro někoho neuvěřitelné a nepochopitelné, obě TV stejné.
Steyr LG 110 + Sightron SIH
http://www.hft-brno.cz
Odpovědět