Airsoft

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
Erix
Příspěvky: 1142
Registrován: 02 zář 2007 13:13

Příspěvek od Erix » 17 pro 2007 19:26

Co říkáte na tuto brokovnici?Nechci si ji koupit, protože je velmi drahá(5250 Kč).
Obrázek


Erix
Ať žije vzduchovka, vždyť také patří mezi zbraně!!!
Pistole Tex cal. .177, Slávia 620 cal. .177
sweete
Příspěvky: 193
Registrován: 25 úno 2007 10:30
Bydliště: Myjava, Slovensko

Příspěvek od sweete » 17 pro 2007 22:41

Celkom pekna, ale ja by som to tiez nekupil ta cena je fakt moc.
Ale prednedavnom som si kupil AS Glock 17 za 900. 8) Teraz cez zimu vonku nestrielam a na doma je to akurat 8)
Zajtra sem dam foto.
Slávia 634.177+Delta 4*32AO, QB78+NS 6*42,
tominekk
Příspěvky: 128
Registrován: 19 říj 2007 10:41

Příspěvek od tominekk » 18 pro 2007 00:49

Sem se rozhodl ze prispeji spetkou sveho nazoru na AS.
Uz nekolikrat jsem si AS zkusil a muzu rict, ze pokud se hraje s dobrou partou, tak je to fakt zazitek.
Nedavno jsem si rikal, ze to zkusim - rozhodl jsem se zalozit partu lidi, kteri si koupi levnou manualku a pujdou si zastrilet. Moc lidi se sehnat nepovedlo a tak se uskutecnil boj 2 na 2 v lese. Bylo velmi nemile ze nase pistolky dostrelili sotva 20m a o presnosti ani nemluve (nastesti clovek se jak tak trefit dal). Usoudil jsem, ze za to muze vaha kulicek (0,2g), ale po testu 0,12g sla presnost uplne do haje a hrat se nedalo. Kulicky vsak padali nekde kolem 30m.
Jedine reseni bylo vratit se zpet k 0,2g a hrat v uzavrenem prostoru. V lese byl problem ten, ze souper byl videt na 100m, ale trefit ho slo az ze vzdalenosti 15m, coz kvalite hry velmi skodilo. Prvne jsem hral u kamarada doma - ma velky dum se spoustou pokoju. Byla to sranda, chvilemi si clovek pripadal jak Simir nebo Tom :lol:. Proto jsem hledali (a stale hledame) nejaky dum, kde by jsme mohli neruseni chodit hravat. V Brne se nic sehnat nepovedlo a zkoncili jsme s hranim AS. Alespon do te doby nez nekdo nejaky objekt ke hrani najde.
Mel jsem tu zkusenost a popovidat si s nekolika cleny nejakych AS teamu. Na jejich nazorech me zustaval rozum stat. Vsichni maji elektriky, na 300kulicek zasobniky a rikaji tomu realita :)
Zkousel jsem si strilet z hracky za 14500Kč (typ ani vyrobce si fakt uz nepamatuju) a musim rict, ze to nestoji za ty love ani omylem. Mel jsem s sebou mojeho elektrickyho Glocka za 12 stovek a nic extra oproti nemu to nebylo. Kulicka padala na hranici 45m +- 5m. Glock dostrelil cca 30m. Presnost obou zbrani byla dost nahodna. Vemu-li fakt, ze jsou to elektriky a kulicku v letu vidite, tak korekce mireni nebo lepe prizpusobeni se drahy letu kulicky muze byt vcelku pohotova. Vetsinou, abych trefil krabici od bot (cca 20x35cm) na vzdalenost 20m mi stacili 4 vystreli v intervalu asi 2 vterin.
Svoje Glocka pouzivam pro nacvik sebeobrany, kdy lepsi zpusob, jak cvicit odebirani zbrane asi neni. Ke hrani se nedostanu, protoze neni proste zatim kde (kdyby nekdo vedel at pls posle PM - diky). K cemu ale slouzi hracky za nekolik tisic? Fanatikum do sbirani zbrani - OK. Ale proc si nekoupi nefunkcni original za stejny nebo mensi peniz - chteji si s tim zastrilet - OK. Ale proc si teda nekoupi neco levnejsiho? Setkal jsem se s kluky (cca 16 a 17 let), kteri uz meli hracky za penize, za ktere by si mohli koupit ojetinu. To uz se mi delalo opravdu zle a rozhodl jsem se, ze vyrazim do jednoho AS shopu v Brne.
Poptal jsem se prvne na nekteri pistolky. Prodavac rikal takovy kraviny az mi z toho svedila ruka :twisted:. Navic zaruku na vetsinu zbrani davaji jenom takovou, ze zbran funguje pri koupi. Pokud ji vlivem pouzivani znicite, tak se na to zaruka nevztahuje. Coz je taky fajn vedet, kdyz kupuji mrchu za poradny prachy a ta se potom posere:) Usoudil jsem, ze AS je velmi dobre vymysleny podfuk pro laiky. A prodejci tahajij z lidi nehorazne prachy. Byl tam jeden kluk (cca 14let) a kupoval si CZ75 - manualku od TM. Nedalo mi to a oslovil jsem prodejce, jestli po nem nechce obcanku. Kluk se velmi rozcilene ohradil, ze stejne zadnou nema a i kdyby mel, tak si mam hledet svojeho. Jsem mel chut mu jednu trisknout, ale odpoved prodavace me zarazila jeste vic. On mu ji normalne prodal! K tomu prohodil cosi, ze je to bezny!

Jsem se ale rozepsal - fuj.:) Abych to shrnul - AS je fajn, ale vseho s Mirou (nebo s Pavlem, ale to je asi jedno:))
Hatsan 100 + Watlher 4x32 AO
sweete
Příspěvky: 193
Registrován: 25 úno 2007 10:30
Bydliště: Myjava, Slovensko

Příspěvek od sweete » 18 pro 2007 10:44

Takze slubene foto.
Inak ja airsoft nehravam, toho glocka som si kupil na strielanie doma do terca, presnost v pohode 8)
Přílohy
Glock 17.JPG
Glock  17.JPG
Slávia 634.177+Delta 4*32AO, QB78+NS 6*42,
Harry
Příspěvky: 57
Registrován: 29 zář 2007 19:41

Příspěvek od Harry » 18 pro 2007 13:49

Erix píše:Co říkáte na tuto brokovnici?Nechci si ji koupit, protože je velmi drahá(5250 Kč).
No je drahá a ty si jí nekoupíš, takže nechápu pointu :)


To tominekk:
Pochopil jsem to tak, že tě AS neuchvátil - OK, to beru.
Nicméně co je na tom že desetitisíce jiných u nás uchvátil a věnují se tomu :wink: Někdo má rád holky, jiný zase vdolky...

Jsou mezi námi lidé, kteří do AS vrazili desetitisíce, nebo i statisíce Kč a jsou spokojení. Jsou lidi, kteří vrazí desetitisíce a statisíce do tuningu staré Škody 120 - no a co, když je to baví a uspokojuje...

Jiná věc je to, že AS tak jako vzduchovky jsou zbraně kategorie D, tedy od 18ti let. Jsem jedině pro dodržování tohoto omezení. Když jsme pořádali loni Airsoft Cup, tuto podmínku jsme bez vyjímky kontrolovali... Nicméně, letos jsme došli k mírné změně... A proto to zde píšu :o



23.2.2008 se uskuteční druhý ročník Airsoft Cupu. Tímto všechny zvu :wink: Soutěž se uskuteční v Praze, asi 3min od metra Pražského Povstání. Střílet se bude v hale, takže nikdo nezmrzne :P

Loni jsme měli 69 soutěžících a asi 200 diváků a bylo narváno. Letos jsme pronajali podstatně větší prostory, které pojmou dvojnásobný počet soutěžících i diváků. Více info o soutěži je zde: http://www.airsoftcup.cz

Letos bude soutěž mít 8 disciplín (6 v hlavní soutěži a dvě samostatně mimo hlavní soutěž). Budeme mít i kategorii "Junior", tedy 15-18 let, pod dohledem.

Disciplíny budou "akční", podobné IPSC. Ostatně fotky z minulého ročníku jsou na stránkách. Toto je pro představu:

Obrázek
Obrázek

Bude se opět střílet pistole a útočná puška. Také budou dvě "tajné stage", kde se bude střílet jednak kombinace obou zbraní a také to bude za ztížených světelných podmínek (tedy beze světel "ani ránu" :lol: ).

Zbraně jsou povoleny logicky jen airsoftové, homologované, s úsťovou rychlostí do 120m/s s 0,20g municí (bude se měřit při přejímce zbraní), munice jen homologované AS střelivo (tedy žádné kovové kuličky...). Za mírný poplatek budou na místě k dispozici i zbraně na půjčení, pro ty, kteří nemají vlastní... Další podmínkou i pro diváky, bude používání ochranných brýlí. Ty bude možno zakoupit na místě.

Dále budou mít na místě své stánky různí prodejci AS vybavení a podobně, budeme promítat tematické snímky :wink: a občerstvení budeme mít také... Navíc máme zájem aby se této soutěže zúčastnili střelci ve své "týmové výstroji", budou tedy k vidění různí lépe či hůře vybavení střelci, z nichž někteří mají výstroj o váze až 30kg :shock:

Každý si tedy bude moci ozkoušet svoje schopnosti, okoukat různé vybavení ostatních a kdo airsoft nezná, tak alespoň bude moci posoudit možnosti AS zbraní a jejich využití.



Harry
www.urna.net
Uživatelský avatar
Erix
Příspěvky: 1142
Registrován: 02 zář 2007 13:13

Příspěvek od Erix » 18 pro 2007 19:40

Harry napsal:
Zhruba od roku 2000 se tomuto koníčku věnuji velmi intenzivně a v současné době upravuji zbraně na zakázku a jsem součástí firmy, která tyto zbraně vyvíjí a vyrábí.
Ahoj Harry, chtěl bych se Tě zeptat, které zbraně vyrábíte?Myslím, na který princip pohonu.Chci se zeptat jen ze zvědavosti.Díky předem. :)
Erix
Ať žije vzduchovka, vždyť také patří mezi zbraně!!!
Pistole Tex cal. .177, Slávia 620 cal. .177
Apevia
Příspěvky: 3179
Registrován: 01 říj 2007 21:11
Bydliště: Jižní Čechy
Kontaktovat uživatele:

AS-ko

Příspěvek od Apevia » 18 pro 2007 20:15

Driv sem hral AS. Mel sem na to i celkem dost vybaveni (nejmene za 5tacu, ted bych si za to nejradsi nafackoval :oops: ), je to celkem dobry, az na ty naklady. Driv sem vystridal hrozne moc manualu a mel sem jedno AEG a ted sem s nechal jen Glocka 17. Mam ho uz, ale jen pověšenýho na zdi. Takze moje poznatky z AS:je to dobrý, ale za ty prachy to nestojí.
Kdo chce strilet a nejde mu o presnost, jen aby prostě střílel, tak mu stačí softka za 500kč. Ale kdo chce strilet a nema zbrojak (muj pripad) nebo i celkove kvuli veku a chce, aby to i litalo dobre, necht si koupí vzduchovku. Stoji skoro srovnatelně s nejakym dlouhým manuálem, o elektrykách nemluvím. Zatim ahoj
Cogito ergo armatus sum.
tominekk
Příspěvky: 128
Registrován: 19 říj 2007 10:41

Příspěvek od tominekk » 18 pro 2007 20:46

No prave. Jedine co je na AS hnus, je ta obrovska komerce, kterou z toho obchodnici udelali. A taky me zarazi ta "blbost" tech lidi, kteri si ty radoby pistolky kupuji. Prece pokud chci strilet "jen tak" do lidi, tak nepotrebuju kver za 10tisic (nebo vic) a staci mi neco kolem par stovek, ne? Duvod jsem uvedl vyse. A kdyz chci strilet do terce, tak si koupim vzdusu! Presnost mnohem vyssi, naklady na porizeni zbrane stejne nebo nizsi, dostrel nestrovnatelne vyssi a naklady na provoz take stejne. Navic na vzduchovku mate plnou zaruku a nekazi se tak casto.

Jinak AS je fajn hra. Jenom skoda, ze vetsina lidi u toho nepremysli s chladnou hlavou.

2 Sweety: Ja mam toho samyho Glocka, ale od Cyma a v elektrice. Na jakou vzdalenost strilis? Ja strilim na 3m (vetsi pokoj nemam) a presnost je docela dobra. 1 rana z 5 ran, ale uleti uplne mimo (vetsinou 10cm vpravo nahoru).
Hatsan 100 + Watlher 4x32 AO
sweete
Příspěvky: 193
Registrován: 25 úno 2007 10:30
Bydliště: Myjava, Slovensko

Příspěvek od sweete » 19 pro 2007 07:38

2tominekk. ja strielam na cca7,5m, z obyvacky do chodby 8) rozptyl mam po ciernom, v pistolovom terci 8)
Slávia 634.177+Delta 4*32AO, QB78+NS 6*42,
Harry
Příspěvky: 57
Registrován: 29 zář 2007 19:41

Příspěvek od Harry » 19 pro 2007 12:52

tominekk píše:...Jedine co je na AS hnus, je ta obrovska komerce, kterou z toho obchodnici udelali. A taky me zarazi ta "blbost" tech lidi, kteri si ty radoby pistolky kupuji...
Komerce to může být pouze za předpokladu, že je o toto zboží zájem. Těžko si představit jak ti "zlí a oškliví" obchodníci někomu něco nutí násilím :wink:

Mne zase zaráží tvá arogance, tvrdit o lidech kteří mají jiné zájmy a názory než ty, že jsou "blbí" :shock: Nikdo tebe nenutí kupovat si kvalitní zbraně za tisíce a také ti nikdo nebude říkat že kupovat si nekvalitní čínské kopie za pár stovek je "blbost"... Trochu tolerance by neuškodilo, že.. :roll:

To Erix:

No trochu se nám to rozdělilo a bývalý kolega si založil vlastní firmu na upgrade díly hlavně do AEG. AEG jsme vyvíjeli a měli úspěch i v Hong Kongu, zatím je to nedokončený projekt, především kvůli úřadům... Jinak mám rozdělaný projekt odstřelovačky na plyn, je to naše vlastní konstrukce a systém. A hlavně děláme zakázkové úpravy především odstřelovaček. Mne zajímají především plynové zbraně, jde mi o co největší realitu a toho lze uspokojivě dosáhnout jen s plynovkami...



Harry
Alfonss
Příspěvky: 2779
Registrován: 17 bře 2006 14:16
Bydliště: Brno-venkov

Příspěvek od Alfonss » 19 pro 2007 16:24

Apevia: No pokud se něčemu věnuješ a dáš za vybavení 5 táců, tak to jsi z hodně lacinýho kraje, asi se dám na airsoft. Já jsem letos do střílení a věcí okolo nasypal kolem 120 tisíc a to nejsem člověk kterej by měl peněz nadbytek. Prostě pokud se něčemu chceš pořádně věnovat, tak do toho musíš něco vložit.....
tominekk
Příspěvky: 128
Registrován: 19 říj 2007 10:41

Příspěvek od tominekk » 19 pro 2007 18:56

Omlouvam se vsem, ktery muj zamer pochopili spatne. Napsal jsem to trochu netaktne (a dost blbe), ale chtel jsem jenom rict, ze jsou jine levnejsi zpusoby, jak hrat airsoft.
Proste si nemyslim, ze je mezi zbranemi za 10tisic a 2tisice nejaky jiny rozdil nez v pouzitych materialech. Tim je tedy jasne, ze levnejsi zbrane vetsinou vydrzi min, ale vezmu-li v potaz, ze si jich muzu koupit 5, tak mi nejspis vsechny levne zbrane dohromady vydrzi dele nez jedna draha zbran.

Ze by nekdo nekoho nutil, to jsem ani rici nechtel a nevim od kud to tak vyznelo. Reknu to teda jinak. Nelibi se mi, ze ty zbrane a doplnky k nim jsou tak drahe! Myslim si, ze ta jejich cena je neopodstatnena a prodejci se na tom zbytecne moc napakovavaji. Ale s tim se asi nic nenadela:(

To ze za ostre zbrane nekdo utrati velky prachy je pochopitelne, protoze tady moc usetrit nejde. Neni tu prilis alternativ mezi kterymi lze vybyrat.

Jeste jednou sorry za "urazku", rozhodne jsem to tak nemyslel. Jenom jsem chtel rict, ze neni blbost (coz mi opravdu spousta lidi okolo AS tvrdila) kupovat zbrane cinske produkce (Cyma a spol).
Hatsan 100 + Watlher 4x32 AO
Alfonss
Příspěvky: 2779
Registrován: 17 bře 2006 14:16
Bydliště: Brno-venkov

Příspěvek od Alfonss » 19 pro 2007 19:02

tominekk píše:To ze za ostre zbrane nekdo utrati velky prachy je pochopitelne, protoze tady moc usetrit nejde. Neni tu prilis alternativ mezi kterymi lze vybyrat.
Ale ano, je tady taky spousta alternativ mezi kterými jde vybírat. Můžu sí pořídit jetou CZ za 7 tisíc a můžu si pořídit skvěle udělaný EDGE za 75 tisíc. A věř že ta zbraň je o něčem jiným.

A to stejný je i v airsoftu. Pokud mezi zbraněma za 2 tisíce a za 10 tisíc nevidíš rozdíl, pak asi nemáš ty pravý "schopnosti" ty rozdíly rozpoznat. A každej třeba nemá náladu se každou chvíli drbat s rozesranou bouchačkou, pak kupovat novou...... Někdo chce zbraň která střílí a která vydrží.
tominekk
Příspěvky: 128
Registrován: 19 říj 2007 10:41

Příspěvek od tominekk » 19 pro 2007 20:23

No tak to si opravdu nemyslim.
Dejme tomu, ze ostre zbrane tu resit nebudeme, ale co se tyce tech AS zbrani, tak ty levne nejsou opravdu v nicem jinem odlisne, nez jejich originalni predlohy. Vetsinou maji vnitrni mechanismus stejny, soucastky jsou mezi nimi zamenitelne apod. Lisi se tedy v kvalite materialu. Pravdou je, ze kopie nemaji tak verohodne pazby zbrani. Vestinou na nich chyby popisky originalnich zbrani apod. Ale to je si myslim naprosto minimalni detail, ktery na funkci zbrane nema vliv. Chapu, ze nekdo chce mit naprosto stejnou AS jako ostrou zbran, ale proste si myslim, ze to cenove nesedi.

To ze nekdo se ve sve zbrani nechce hrabat a chce, aby mu jenom slouzila moc neberu, protoze ke strelectvi myslim rozborka zbrani take patri, ne? Na druho stranu byt nastvanej, ze zas nefunguje muze byt frustrujici. Kdybych mel dost penez, tak bych to neresil. Ovsem kdyby me prodavac v AS shopu nepresvedcoval, ze cinske zbrane jsou na prd a ze jedine ty originalky za neco stoji, tak bych to asi taky moc neresil.

Meritko AS zbrani pro strelbu je podle me presnost, dostrel, spolehlilvost a cena (pro nekoho i vzhled). Kdyz v tomto srovnam cinu a origos, tak v prvnich dvou parametrech je to +- stejny. Spolehlivost hraje pro origos a cena vyrazne pro cinu. Na hrani si myslim, ze staci prave ta cina. Na chlubeni pak ten origos.
Ja jsem clovek, kterej AS povazuje za zabavu ne za machrovani, takze podle me staci ty ciny. Bohuzel moje zkusenost s lidima je pravy opak.
Docela bych rad slysel vecny duvod proc prave original?
Hatsan 100 + Watlher 4x32 AO
Alfonss
Příspěvky: 2779
Registrován: 17 bře 2006 14:16
Bydliště: Brno-venkov

Příspěvek od Alfonss » 19 pro 2007 20:38

Co se týče "hrabání ve zbrani" tak jsem nemyslel rozborku, ale to, že se v tom člověk kolikrát musí vrtat trochu víc, upravovat, ladit, aby to fakt fungovalo.

Co se týče použitých materiálů..... řekl bych že je to zásadní věc a nemá cenu na tom šetřit a kupovat zbraň z shitmateriálu. Ale ber mě s rezervou, co se týče zbraní na častější používání tak jsem perfekcionista. Laciných zbraní (ostrých) jsem už několik koupil a nakonec jsem stejně skončil u té drahé "špičky", takže vím co jsou to čínský kopie....... nikdy více. Super cena, ale kvalita mizerná, zpracování otřesný a pokud z toho člověk chce něco udělat, tak do toho nacpe ještě dost peněz.

Věcný důvod proč právě originál? Ale to přece záleží jen na Tobě a na Tvým nadšení ze hry, pokud hraješ AS jednou za půl roku tak Ti ta čína asi bude stačit. Pokud se tomu chceš věnovat každej týden, tak pak už se budeš muset dívat i na tu životnost. Všechno je to pouze o tom, jak se tomu chce člověk věnovat. A věř mi že ti, co mají drahou zbraň ji nemají kvůli tomu aby machrovali.
Odpovědět