Fórum GunShop.cz - zbraně, střelivo, optika

Diskuzní fórum o zbraních, střelivu,optice

Právě je 04 pro 2016 00:54

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 77 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: AirChrony Mk3 - střelecký chronograf
PříspěvekNapsal: 22 zář 2016 05:40 

Preto aby to bolo pre vsetkych naozaj jednoduche tak by asi bolo vhodne mat uplny ( vratane mA a upozorneni/obmedzeni/doporuceni/ aj pre rozne verzie Windows, ani Angl. navod nie je ani zdaleka kopletny.. ) cesky navod nech to nemusime lovit kade tade.

"
To transmision the data use HyperTerminal (Windows XP) or TeraTerm.
The chronograph connect via the USB-COM cable or RS232.
In the program set the following transmission parameters: the number of bits per
second: 19200, data bits: 0, parity: none, stop bits: 1, flow control: hardware.
"

Tarus PT22
Ansutz 1517S BR .17HMR + Nikko Stirling Platinum Nighteater 6-24 x 56 AG 30mm
CZ83/7,65

PříspěvekNapsal: 22 zář 2016 11:55 

To se ale týká těch starých verzí Mk1 a Mk2.
Současné Mk3 mají miniUSB konektor přes který se dají ovládat i napájet.

PříspěvekNapsal: 22 zář 2016 14:16 

Takže Air Chrony MK3 mají i dálkové ovládání funkcí z PC přes USB kabel. K tomu však je zapotřebí i ovládací program. Ale ani v druhé části instrukčního videa na youtube jsem nenašel žádné pokyny.

K návodům a manuálům na Air Chrony MK1 a MK2 bych doporučil držet se spíše anglického návodu, neboť ve výrobě došlo zřejmě k menším změnám, např. hmotnost střely je možno nyní nastavit až do 50g. A jsou však změněny a přidány funkce č.20 - Vypnutí/zapnutí podsvícení displaye, č.21 - Měření napětí na senzorech a č.22 - Vypnutí programu kontroly vybité baterie (což je potřebné při napájení napětím 5V po kabelu USB). Funkce č.23 - zobrazuje patrně jen seriové číslo displaye, funkce č.19 - byla patrně zrušena jako již nepotřebná.

PříspěvekNapsal: 27 zář 2016 19:19 

Pokud má někdo zájem si stáhnout manuál k Air Chrony MK3 ve formátu PDF, tady je http://www.air-chrony.com/air_chrony_mk3_manual_cz.pdf

PříspěvekNapsal: 27 zář 2016 20:55 

JuroNR píše:
Udajne sa pripravuje inovovana verzia Mk1. Nevedeli by kompetentny poskytnyť bližšie informacie? Napriklad či je to pravda, kedy to pride na trh a predpokladana cena.

No tomhle fóru už mají fotky: http://forum.fieldtarget.cz/viewtopic.p ... &start=140

Prototyp nového produktu Air Chrony MK1 je v poslední fázi testování...
Takže už je to jasné! Elektronika je převzata kompletně z Air Chrony MK3. Tím i programové vybavení a možnosti připojení k PC prostřednictvím portu USB. Ale jestli bude levnější, o tom bych silně pochyboval. Snad jen z důvodu zničení konkutrence!

Staré MK1 však umožňuje variabilní úpravy podle požadavků uživatele. V mém případě úpravu použití pro flobertky eventuálně malorážky.

PříspěvekNapsal: 28 zář 2016 05:53 

Albert 22 píše:
Pokud má někdo zájem si stáhnout manuál k Air Chrony MK3 ve formátu PDF, tady je http://www.air-chrony.com/air_chrony_mk3_manual_cz.pdf

Diky moc, konecne ( po dvoch mesiacoch ) mam pouzitelny navod.

Tarus PT22
Ansutz 1517S BR .17HMR + Nikko Stirling Platinum Nighteater 6-24 x 56 AG 30mm
CZ83/7,65

PříspěvekNapsal: 28 zář 2016 10:09 

Pokud nevadí angličtina, tak si můžeš stáhnout i návod vytvořený tak, aby šel pohodlně vytisknout na klasickou A4 naležato (landscape). Oboustranně s převrácením po kratší straně - jde to pak přeložit na "brožurku" velikosti A5 a navíc ještě jednou na polovinu a schovat v originál krabičce.

https://shop.textalk.se/shop/ws28/39528 ... Mk3_EN.pdf

PříspěvekNapsal: 29 zář 2016 09:47 

Albert 22 píše:
Staré MK1 však umožňuje variabilní úpravy podle požadavků uživatele. V mém případě úpravu použití pro flobertky eventuálně malorážky.

To je snad jedno, čím se skrz chrony střílí, nebo ne? Já to zatím nezkoušel, ale vyzkoušet hodlám.

PříspěvekNapsal: 29 zář 2016 11:52 

No, jistě tohle Air Chrony MK1 nebude někdo věšet na konec dvouhlavňové brokovnice! … Bylo to konstruováno hlavně pro vzduchovkáře, ale jistě vydrží i flobertky a malorážky jak je psáno v návodu. Ovšem žhavé spaliny z hlavní větších a výkonnějších kalibrů by senzorům asi nedělaly moc dobře. Ani střílet mezi senzory z metrové vzdálenosti, to by bylo pro MK1 jistou sebevraždou…

Proto jsem tohle Air Chrony doplnil naváděcím držákem pro upevnění na fotostativu a opatřil ochrannou trubkou z tenkého hliníkového plechu o průměru Ø 35 mm, která usměrní spaliny. Trubka pochopitelně má výřezy pro průchod světelného paprsku mezi infradiodami a snímacími senzory …

Funguje to bezchybně, ale přesto by mne zajímaly zkušenosti jiných uživatelů, zejména zda výšleh z hlavně nějak neovlivňuje měření…

PříspěvekNapsal: 29 zář 2016 17:45 

Já sem mk1 koupil minulý tyden a zatím jsem je provizorně zapracoval do papírové krabice. Na hlaveň jsem to ani přidělat nezkoušel. Střílím skrz a zatím dobrý. Chtěl bych k tomu dodělat nějaký slušnější obal.

PříspěvekNapsal: 30 zář 2016 10:53 

Menším problémem Air Chrony MK1 je napájení 9V. Naměřil jsem odběr 47 mA, bez podsvícení displaye jen 37 mA. U obyčejných 9V destičkových baterií (s cenou 15-20 Kč) se minimální kapacita vůbec neuvádí, a také zde nevydrží ani ½ hodiny. Problém jsem řešil držákem na 6 nabíjecích monočlánků AA NiMh s kapacitou 250mAh připojených delším káblíkem…

Obrázek

Ale to už poněkud odbočujeme od tématu tohoto vlákna…

Doufám, že díky tomuto přístroji Air Chrony (MK1) se nám podaří odhalit mnohé dosud „neobjasněné záhady“ a „paranormální jevy“ v oboru flobertového střeliva od našeho monopolního výrobce Sellier & Bellot.

viz … http://forum.gunshop.cz/22-flobert-6-mm-me-flobert-short-t47-105.html#p374503

PříspěvekNapsal: 02 říj 2016 22:27 

Airchrony v praxi:
https://www.youtube.com/watch?v=7zxKHnLfz8I

PříspěvekNapsal: 02 lis 2016 11:19 

Ještě k problémům s měřením úsťové rychlosti a energie flobertových nábojů na Air Chorny MK1:

Pokoušel jsem se měřením a vážením nábojů (s přesností na setiny gramu) a jejích částí po výstřelu zjistit rozdíly v hmotnosti výmetné nálože a střelného prachu v závislosti na naměřené úsťové energii a rychlosti. Ale k žádnému rozumnému závěru jsem nedospěl…

Tento balistický chronograf Air Chorny MK1 je stavěn spíše jen na vzduchovky - tam je perfektní, ale s flobertkami a malorážkami budou asi problémy a velké chyby při měření. Výšleh spalin z hlavně blízko čidel patrně způsobuje naměření naprosto nesmyslných údajů. Podobně jako při použití na přímém slunečním záření…

Ten tepelný záblesk zřejmě obsahuje různá spektra infračerveného záření. Jiné však spektrum bude u nábojů S&B s kuličkou cal.6mm ME flobert a jiná u špiček cal.22 flobert CB, kde je přidáváno malé množství střelného prachu. U těch kuliček měřím stále jen energie kolem 0,2 J až 0,4J a jen ojediněle něco víc nad 1J až 6J. Ovšem hodnoty u špičky vyskakují naprosto chaoticky a neuvěřitelně vysoko až ke stovkám J….

Zřejmě bude nutno upravit celou mechanickou konstrukci Air Chorny , kterou jsem umístil na stativu, tak aby se zvětšila vzdálenost hlavně od čidel alespoň na 10 až 15 cm. A také zajistit, aby zde nedošlo k odstřelení některých konstrukčních částí…

Je zde někdo, kdo by měl podobné zkušenosti s Air Chorny MK1 a mohl mi v té věci poradil ?

PříspěvekNapsal: 03 lis 2016 22:00 

ifin píše:
Já sem mk1 koupil minulý tyden a zatím jsem je provizorně zapracoval do papírové krabice. Na hlaveň jsem to ani přidělat nezkoušel. Střílím skrz a zatím dobrý. Chtěl bych k tomu dodělat nějaký slušnější obal.

Zdravím!

Tak už jste vyzkoušel to Air Chorny MK1 s nějakou flobertkou?

PříspěvekNapsal: 01 pro 2016 10:38 

Opravná sada k Air Chrony MK1-MK3
http://www.air-chrony.com/cs/home/82-op ... hrony.html

Obrázek;Obrázek

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 77 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina