AirChrony Mk3 - strelecky chronograf

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

skorec
Příspěvky: 866
Registrován: 09 zář 2009 09:50

Re: AirChrony Mk3 - střelecký chronograf

Příspěvek od skorec » 29 čer 2016 12:36

Dnes som zazil dalsi sok.
MK3 namerala 435m/s.
Ked som vsak MK3 odniesol do chládku zacalo to merat OK cize 263m/s.

Sposobilo to zrejme odraz slnka od zrkadla na spodku MK3 co je zrejme prirodzena vlastnost kompakneho riesenia a neda sa voci tomu vobec nic namietat a je to teda normalne.

Voooooobec vsak nie je normalne ze vyrobca na tieto obmedzenia ( napajanie , slnko, CO2 , max vzdialenost puskohladu od hlavne,....) neupozornuje v 10 riadkovom navode ale namiesto toho dava ako navod naprosto niiiiiiic nehovoriace naprosto DEBILNEEEEEE video.


AA S510 .177 + Delta titanium 6-24x42 AO
Gamo CF30 .177 + Gamo sporter 4x32
Norinco JW-15A .22LR + Bushnell 3-9x40
Tarus PT22
Ansutz 1517S BR .17HMR + Nikko Stirling Platinum Nighteater 6-24 x 56 AG 30mm
CZ83/7,65
B/ONE
Příspěvky: 293
Registrován: 11 črc 2009 22:12

Re: AirChrony Mk3 - střelecký chronograf

Příspěvek od B/ONE » 29 čer 2016 12:52

Mám tenhle chronograf také a trefit se do okýnka mi nedělá problém, ale větší je lepší, to je jasné. Na slunce jsem musel nosit Shooting chrony a taky často ukazovaly blbosti o osobním diskomfortu nemluvě, navíc člověk musel střílet blízko čidel, jinak Err1. Baterky to žere už z principu, používám nabíjecí a nemám s tím nejmenší problém...Problémy s CO2 se vyřešily samy tlumíkem.
B 96, TAU 7, TAU MK 300, Crosman 1720T
Uživatelský avatar
daho11
Příspěvky: 994
Registrován: 31 led 2009 23:13
Bydliště: u Brna
Kontaktovat uživatele:

Re: AirChrony Mk3 - střelecký chronograf

Příspěvek od daho11 » 29 čer 2016 13:45

Mam mk1, cocko merim s tlumicem nebo s delsim drzakem . I paintball pistole.
Za me ok.
http://david_holub.sweb.cz/
Uživatelský avatar
skorec
Příspěvky: 866
Registrován: 09 zář 2009 09:50

Re: AirChrony Mk3 - střelecký chronograf

Příspěvek od skorec » 29 čer 2016 15:45

Ale ja netvrdim ze MK3 je nepouzitelne ale odstranenie spomenutych nedostatkov u verzie MK4 by urcite potesilo.
Jedine co im neviem vobec odpustit je chybajuci zoznam upozorneni-obmedzeni ktore by vopred vylucili nespokojnost zakaznika.

No ale na druhej strane ak by to vyrobca uviedol v navode tak by sme sa tu nemali o com bavit ze :?: :)

pozn.
Inac neviem ci je vyrobene z olova ale ake je malicke take je tazke.
Asi nemalli tensie alebo AL plechy.
AA S510 .177 + Delta titanium 6-24x42 AO
Gamo CF30 .177 + Gamo sporter 4x32
Norinco JW-15A .22LR + Bushnell 3-9x40
Tarus PT22
Ansutz 1517S BR .17HMR + Nikko Stirling Platinum Nighteater 6-24 x 56 AG 30mm
CZ83/7,65
Uživatelský avatar
FlyBear
Příspěvky: 120
Registrován: 09 led 2014 17:55
Bydliště: Varberg

Re: AirChrony Mk3 - střelecký chronograf

Příspěvek od FlyBear » 29 čer 2016 21:45

Tenší nebo AL plech by nesplnil požadavek na přiměřenou odolnost.
A fyziku jen tak neošidíš - pořádný plech holt něco váží...
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8890
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Re: AirChrony Mk3 - střelecký chronograf

Příspěvek od Kubajzz » 30 čer 2016 00:04

cannis píše:...S kolika přístroji podobného typu byl porovnáván, nejen co do funkčnosti, přesnosti ale i kolik a jaké parametry byly hodnoceny?...
Porovnávám s chronometry, které jsem buď měl nebo jsem měl možnost přes ně aspoň střelit. Tedy Prochrono, Shooting Chrony Beta Master (ty jsem používal pár let a už nikdy více), Combro, Airchrony Mk1, Airchrony Mk2, Kurzzeit, Combro + pár nějakých, u kterých si nepamatuju název.
http://www.fieldtarget.cz/ - Vše o zbraních, střelbě, srazech a HFT závodech.
Cora
Příspěvky: 125
Registrován: 24 zář 2015 22:39

Re: AirChrony Mk3 - střelecký chronograf

Příspěvek od Cora » 30 čer 2016 00:18

tak porovnávat Kurzzeit (jakýkoli model) s AirChrony je jako porovnávat Ferarri s Trabantem :)
Obě káry člověka svezou, ovšem technologicky je to někde naprosto jinde...
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8890
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Re: AirChrony Mk3 - střelecký chronograf

Příspěvek od Kubajzz » 30 čer 2016 00:37

Cora píše:....
mě by třeba zajímalo srovnání s Kurzzeit BMC 21
...
Přes Kurzzeit střílím prakticky každý měsíc v JSB, mají je tam už pár let asi čtyři kusy.
Podle mě jsou celkem dobré, ale jsou velké jako kredenc, je na nich plno kabelů, musí být v zásuvce, nedají se uchytit na stojan a jsou asi 10x dražší. Nedovedu si představit, jak bych tím měřil na závodech někde v lese. Pro mě jsou úplně k ničemu, ale tím netvrdím, že s nimi někdo nemůže být spokojený, svoje názory nikomu nenutím.
Co jsem nakoukl do té prezentace, tak používají 40MHz procesor stejně jako Mk3, takže co se týká přesnosti na tom budou asi stejně, rozdíly v centimetrech za sekundu neřeším.
Jinak chápu, co se asi snažíš sdělit. :D
http://www.fieldtarget.cz/ - Vše o zbraních, střelbě, srazech a HFT závodech.
Uživatelský avatar
xpetrx
Příspěvky: 661
Registrován: 20 dub 2013 15:24
Bydliště: Svitavy- Lány

Re: AirChrony Mk3 - střelecký chronograf

Příspěvek od xpetrx » 30 čer 2016 06:41

Když jste to tedy srovnávali, tak jaký je rozdíl mezi Ach Mk1 (Mk2) a Mk3. Především mě zajímá mě přesnost a spolehlivost měření. Předpokládám, že střeva Mk1 a 2 budou jiná než u Mk3.
Air Arms EV2 MK4 / Optisan CP 10x32P mil-MH10x
Slavie 620, Slavie 630
Je lepší to blbě dělat, než o tom chytře kecat.
Cora
Příspěvky: 125
Registrován: 24 zář 2015 22:39

Re: AirChrony Mk3 - střelecký chronograf

Příspěvek od Cora » 30 čer 2016 07:11

Kubajzz píše:...Co jsem nakoukl do té prezentace, tak používají 40MHz procesor stejně jako Mk3, takže co se týká přesnosti na tom budou asi stejně, rozdíly v centimetrech za sekundu neřeším. Jinak chápu, co se asi snažíš sdělit.
chápeš dobře, porovnávat Top třídu s EntryLevel systémem za pár kaček se prostě nedá. To jen že jsi v porovnávaných zmínil zrovna Kurzzeit, což je asi etalon kvality a přesnosti a každej výrobce nábojů/diabolek má něco takového (v profi třídě)...

Mimochodem to není jen o procesoru, proto ta velikost hradel, kabely, napájení je samozřejmě možné i z aku, nejen síť. Možná sis jistě i všiml že rozlišení je 0,05 m/s při 1000 m/s, což je hodnota pro AirChrony z říše snů a pohádek... Prostě srovnání s tímto přístrojem bych zrovna moc nepublikoval ... :wink:

Jinak nesleduji nic, jen mě pobavilo úvodní nabubřelé trvzení ohledně této verze AirChrony a jediná moje výhrada je otvor, kvůli kterému bych to prostě nikomu nedoporučil... A to na základě toho co jsem viděl...
Uživatelský avatar
Warthog
Příspěvky: 1638
Registrován: 20 bře 2010 23:59
Bydliště: Rijnland (NL), Sudetenland (CZ)

Re: AirChrony Mk3 - střelecký chronograf

Příspěvek od Warthog » 02 črc 2016 22:58

IMHO AirChrony chybí jediná věc - alespoň 3 mm tlustý polykarbonát přes display. Já sice chápu, že to má velké okénko se sensory a normální uživatel by neměl display jen tak trefit, ale když už je to celé stavěné jako tank...

Laßt uns fest zusammenhalten - In der Eintracht liegt die Macht - Mit vereinter Kräfte Walten - Wird das Schwere leicht vollbracht
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8890
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Re: AirChrony Mk3 - střelecký chronograf

Příspěvek od Kubajzz » 12 črc 2016 13:39

Minulý týden jsem se v JSB koukal na ty Kurzzeity a můžu s klidným svědomím prohlásit, že žádný otvor není dost velký, aby ho občas někdo neminul. :lol:
Ovšem Kuzzeit hradla jsou vyrobené z bakelitu a jejich odolnost proti nešťastnému zásahu diabolkou je slovy nula. Odolností a kvalitou použitého materiálu mohou sloužit jedině jako odstrašující příklad.

Obrázek

Jejich odolnost při manipulaci taky stojí za samostatnou fotku. Ale aspoň se to dá slepit lepidlem. :)

Obrázek

Obrázek
http://www.fieldtarget.cz/ - Vše o zbraních, střelbě, srazech a HFT závodech.
Cora
Příspěvky: 125
Registrován: 24 zář 2015 22:39

Re: AirChrony Mk3 - střelecký chronograf

Příspěvek od Cora » 12 črc 2016 21:15

s tím se dá souhlasit, obzvláště když to má hodně pánů, dopadá to ještě hůř...
nicméně soudím že stále měří, kdežto MK3 se odporoučela k pánu, byť kryta vrstvou pancéřového plechu...
Uživatelský avatar
FlyBear
Příspěvky: 120
Registrován: 09 led 2014 17:55
Bydliště: Varberg

Re: AirChrony Mk3 - střelecký chronograf

Příspěvek od FlyBear » 12 črc 2016 23:10

Cora píše:
Kubajzz píše:Možná sis jistě i všiml že rozlišení je 0,05 m/s při 1000 m/s, což je hodnota pro AirChrony z říše snů a pohádek... Prostě srovnání s tímto přístrojem bych zrovna moc nepublikoval ... :wink:
Tak nevim, ale všiml sis, že AirChrony Mk3 má rozlišení 0,01 m/s v celém rozsahu měření?

Nicméně je zrovna tenhle údaj pro porovnání celkem fuk, protože i Kurzzeit se svou přesností +/- 0,1 m/s při měření střely o rychlosti 1000 m/s bude ukazovat hodnotu +/- celý 1 m/s. Takže desetiny snad ještě pro iluzorní orientaci, ale setiny už jsou tam vyloženě pro srandu (samozřejmně u Mk3 nápodobně).

Srovnání se stacionárním Kurzzeitem není totéž jako porovnávat Ferrari s Trabantem. Je to spíš jako porovnávat šestitunku náklaďák s dodávkou. A to v tom smyslu, že pokud potřebuju vozit několikrát denně 5 tun písku na stavby, pak asi ten náklaďák bude pro mne lepší. Ale pokud jen jednou denně zásobuju nějaký obchod v centru města pár bednama ovoce, rozhodně pro mne bude lepší ta dodávka :wink:

Každý ten stroj je totiž určen pro jinou práci...

Jinak na rozsahu zajímavém pro nás vzduchovkáře - tedy cca do 300 m/s - je podle výsledků testů z TÜV přesnost Mk3 lepší než 0,02% (!).
Cora
Příspěvky: 125
Registrován: 24 zář 2015 22:39

Re: AirChrony Mk3 - střelecký chronograf

Příspěvek od Cora » 13 črc 2016 10:01

FlyBear píše:
Cora píše:
Kubajzz píše:Možná sis jistě i všiml že rozlišení je 0,05 m/s při 1000 m/s, což je hodnota pro AirChrony z říše snů a pohádek... Prostě srovnání s tímto přístrojem bych zrovna moc nepublikoval ... :wink:
Tak nevim, ale všiml sis, že AirChrony Mk3 má rozlišení 0,01 m/s v celém rozsahu měření
reagovat na bláboly poplatné níže uvedenému reklamnímu tvrzení "nejlepší chrono ve vesmíru" je úplně zbytečné... :wink:
Odpovědět