Fórum GunShop.cz - zbraně, střelivo, optika

Diskuzní fórum o zbraních, střelivu,optice

Právě je 24 lis 2017 02:56

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 394 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 23, 24, 25, 26, 27
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: AA S400 classic
PříspěvekNapsal: 10 lis 2017 20:08 

Protože natahovací pružina je na AA 400 nesmyslně silná (kdo měl v ruce CZ 200 ví) nechal jsem si na zakázku vyrobit tři slabší pružiny,už si nepamatuju parametry. Nakonec jsem skončil u té z nejslabšího drátu,která už při stlačování v ruce byla mnohem měkčí než originální. Přesto s ní flinta s naplno povoleným škrtícím šroubkem dosahovala přes 20J. Skrotil jsem jí šroubkem na 16J. Natahování zvládne dítě a puška je při výstřelu mnohem klidnější.

A proč to vlastně píšu.
Puška je jednoduchá a přitom v základu vyladěná na konzistenci při továrním výkonu. Změníš jedno,změní se druhé.
Dáš silnější pružinu,povolíš zcela škrtící šroubek a dostaneš větší výkon=snížíš počet střel se stejnou konzistencí,puška bude při výstřelu "prdět" ,půjde ještě více ztuha natahovat a při výstřelu bude kopat.

PříspěvekNapsal: 11 lis 2017 16:12 

Super, ďakujem za vysvetlenie.Priznám sa nenachalo ma to a trochu som sa hral s tím červíkem a len trošičku som pootočil smerom von a do smrekovej dosky vletí diabolka /JSB Jumbo 1,03g/ na 1 cm hlboko a to mi naozaj stačí.Cez plechovku preletí a ešte diabolka zapiští vo vzduchu.Parádna vintovka, teším sa z nej.

PříspěvekNapsal: 11 lis 2017 16:51 

Kavy píše:
Protože natahovací pružina je na AA 400 nesmyslně silná (kdo měl v ruce CZ 200 ví) nechal jsem si na zakázku vyrobit tři slabší pružiny,už si nepamatuju parametry. Nakonec jsem skončil u té z nejslabšího drátu,která už při stlačování v ruce byla mnohem měkčí než originální. Přesto s ní flinta s naplno povoleným škrtícím šroubkem dosahovala přes 20J. Skrotil jsem jí šroubkem na 16J. Natahování zvládne dítě a puška je při výstřelu mnohem klidnější.

A proč to vlastně píšu.
Puška je jednoduchá a přitom v základu vyladěná na konzistenci při továrním výkonu. Změníš jedno,změní se druhé.
Dáš silnější pružinu,povolíš zcela škrtící šroubek a dostaneš větší výkon=snížíš počet střel se stejnou konzistencí,puška bude při výstřelu "prdět" ,půjde ještě více ztuha natahovat a při výstřelu bude kopat.

Teda, tohle by si měli přečíst v AA

Obrázek

PříspěvekNapsal: 13 lis 2017 19:14 

Máte niekto skúsenosť so strelivom JSB Jumbo Express .22?
Má tie isté pozitívne vlastnosti ako u JSB sme zvyknutí?

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 394 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 23, 24, 25, 26, 27

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina