6,35 Browning

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Andy
Moderátor
Příspěvky: 2230
Registrován: 22 bře 2005 09:36
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy » 09 říj 2005 21:55

SINCITYMAN píše:Kluci z "MG"serveru testovali munici údaje jsou neúplné ale zajímavé pro případné teoretiky připomínám že to mám z druhé ruky
patek jsme na AVIMu testovali ucinky ruznych razi do Zlatych stranek (ZS). Timto dekuji hlavne IkaRovi, ktery donesl cca 25 kusu tohoto telekomackeho skvostu.

A nyni konecne vysledky:
6.35 mm S&B FMJ - 1 a 1/2 Zlatych stranek
9 mm Browning prebijene olovo - ??
9 mm Browning S&B FMJ - ??
9 mm Luger S&B FMJ - 3 a 1/2 Zlatych stranek
9 mm Luger prebijene FMJ - 3 a 3/4 Zlatych stranek
9 mm Luger Speer HP - ??
9 mm Luger Federal EFMJ - 2ks Zlatych stranek
.45 ACP Federal EFMJ - ??

?? - prosim ostatni o pomoc s doplnenim, bohuzel u techto zaznamu jsem si neudelal poznamku.
50m 5ks zlatych stranek slepenych lepenkou + seste volne lozene
308Win SB 150gr SPCE - 4 a 3/4
308Win SB 150gr FMJ - 5 a 3/4 tech volne lozenych
308Win SB 180gr HPC - 6ks a exit :-)


Marcus
Příspěvky: 104
Registrován: 14 srp 2005 22:41

Příspěvek od Marcus » 23 říj 2005 20:30

ja videl na vlastni oci jak po 22.lr padl i byk-bylo to asi 7 metraku zive hmotya padl k zemi jako nic(dostal ji primo mezi oci asi z 10 metru
tak nevim ale mozna kdyby to bylo z uhlu tak by to mozna nic neudelala ale ten chlap to tak pouzival porad a pry vzdycky zvire spolehlive padlo....
Uživatelský avatar
Andy
Moderátor
Příspěvky: 2230
Registrován: 22 bře 2005 09:36
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy » 23 říj 2005 21:07

Marcus píše:ja videl na vlastni oci jak po 22.lr padl i byk-bylo to asi 7 metraku zive hmotya padl k zemi jako nic(dostal ji primo mezi oci asi z 10 metru
tak nevim ale mozna kdyby to bylo z uhlu tak by to mozna nic neudelala ale ten chlap to tak pouzival porad a pry vzdycky zvire spolehlive padlo....
No nevim... byka jsem jeste nestrilel ;-) Bezne v lese nechodej.

Ja jen vim, ze i blba liska spatne strelena LR jde daleko. Proto uz LR ani moc netaham.
Lugerman
Příspěvky: 209
Registrován: 23 říj 2005 22:30
Bydliště: Severní Morava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lugerman » 23 říj 2005 23:41

6,35 není špatná ráže, když chcete něco nenápadného, ale obávám se, že dneska už je out. Na dostřelnou ránu by se dala použít spíše 22LR, i když kdysi stačily Zavazáky a taky to s nima šlo.
Na střílení prasat je určitě dobré mít u sebe nějakou záložní zbraň. Už jsem několikrát viděl, že se prase nesložilo ani po třetí ráně jateční pistolí. Takže tady bych doporučil také 22LR, funguje perfektně.
Na obranu je 6,35 nejspíš k ničemu. V dnešní době, kdy útočník (když máte štěstí je jich skupinka) má většinou dvojku v žíle nebo si šlehnul ještě něco lepšího, je rána ráží 6,35 jako by ho štípnul komár (pokud ho netrefíte přímo na komoru nebo dobře mezi oči). Znám dokonce případ, kdy měl útočník v sobě šest kulek ráže 9mm Makarov a pořád stál na nohou. Když dopadl na zem byl samozřejmě mrtvý, ale než spadne, tak víte prd. Já používám na nošení 9mm Luger poloplášť. Je to v této ráži, bez zvýšeného ranivého účinku, asi nejlepší volba.
mirous
Příspěvky: 28
Registrován: 24 srp 2005 08:11
Bydliště: JM

Příspěvek od mirous » 31 led 2006 08:39

Tak jsem nasbíral Z. stránky a provedl pár testů.
6,35 SB - 1,5 ZS ( shodujeme se )
22 LR - vycházel jsem z údajů, že HV z pistole dosahuje rychlosti
260 - 300 m/s, takže jsem střílel na 50 m standartním střelivem,
což tabulkově odpovídá 300 m/s, penetrace 1 a 3/4 ZS
6,35 SB stará výroba ( asi 70 léta ) - penetrace 2 ZS. Buď je silnější
laborace nebo se z prachu odpařil flegmatizátor.
Pokud budete mít někdo čas a chuť, zkuste malorážkovou pistol nebo
revolver, protože údaje o rychlosti se dost liší.
Ještě zkusím sehnat jiné střelivo.
COLT

6,35

Příspěvek od COLT » 02 úno 2006 21:09

Sice si to kdosi na začátku tohohle tématu nepřál, ale svrbí mě ruka , abych sem napsal, cože jsem to viděl v tabulkách :shock: ráže 6.35 Browninng/25auto:úsťová rychlost střely 238m/s, energie u ústí hlavně 93 J. No, já bych se s tím teda bránit nechtěl, a Ty taky ne, viď Slim Jime. Vím že je to složitější, ale Luger je Luger.
Olaf

Ráže 6,35

Příspěvek od Olaf » 02 úno 2006 22:19

No, pokud mám vyjádřit svůj názor k uvedené ráži v souvislosti s možným použítím nastíněným tazatelem a samozřejmě po přečtení předchozích/ předpokládám, že ne ve všech případech vážně myšlených rad-např.Messer/musím konstatovat, že r.6,35 rozhodně není ráží univerzální, tedy použitelnou ke všem dotazovaným účelům. Na porážku domácího prasete, či dobytčete, které je v klidu, Ti úplně postačí r. 22 LR či .22 Hornet. Obojí mám osobně vyzkoušené. Dostřelovat touto ráží postřelené, tudíž krajně nasr... prase divoké, bych Ti ani ve snu nedoporučoval. S tím mám již taky své zkušenosti. Je to zhruba stejné, jako s tím medvědem v příbuzném tématu. No a na sebeobranu Ti doporučuji právě ty ráže/357 Magnum,40SW,44 Magnum či .45/, které Messer zavrhoval na základě akustiky při výstřelu. Není pro mne pochopitelné, že píše o leknutí majitele této ráže při výstřelu. Prý možná 2 sekundy rozhodnou o tom, že ho případný útočník zpacifikuje. Dle mého názoru je hluk za zbraní/tedy z pohledu střelce/ cca 3-4x menší, jak před zbraní. Tak si dovedu živě představit jak já, který jsem na tuto ráži zvyklý zesinám úlekem a s útočník který pocítí tu ránu daleko silněji využije 2 sekund mého překvapení a umlátí mne např. burákama. Závěr-pokud nechceš kupovat více ráží, kup jednu univerzální/tedy z již výše jmenovaných/. Jinak jen tak na okraj, u nás ještě dodnes není povoleno např. oproti D dostřelování postřelené lovné zvěře krátkou kulovou zbraní.
Fantan
Odborník na zbraně
Příspěvky: 363
Registrován: 23 pro 2005 22:27
Bydliště: Česká Třebová
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Fantan » 03 úno 2006 02:25

Budu asi trochu morbidní. Myslím, že na obranu je použitelná každá ráže - je ovšem otázka, co máte na mysli tou obranou. Jestli je způsobem vaší obrany to, že se budete snažit útok zastavit např. prostřelením útočníkova stehna či kolena jednou dobře mířenou ranou, ve snaze šetřit jeho života, nebo použijete nacvičený "tupl" ráží .44 Mg (nebo jinou, podobně "výživnou") doprostřed hrudi.
V prvním případě smeknu před vaší chladnokrevností a přesnou střelbou, ve druhém případě myslím, že je dokonale jedno, čím střílíte. Výsledek bude totiž smrt útočníka a v tom případě je daleko jistější jedna rána mezi oči a a pak je jedno, jestli to bude 22LR, nebo ta zmíněná .44 Mg.
Takový zásah totiž útočníka zastaví okamžitě, což zásah kamkoli jinam nedokáže - ani prostřílené srdce není zárukou, že útok nebude dokončen. Rudý baron Richthofen dokázal s průstřelem srdce přistát, mladík s probodnutým srdcem 4 cm širokou zubatou čepelí si mobilem zavolal nemocnici a sdělil jim jak se jmenuje, kde je a co se mu stalo, lump v Kodani s 8mi zásahy v hrudi - z toho 3 v srdci rozsekal policistu sekerou a padl až v průjezdu na odchodu.
Aktivitu totiž koordinuje mozek a pokud má dost kyslíku, tělo funguje. Až dojde zásoba kyslíku z krve, kterou dodalo srdce před svým poškozením, pohyb končí. Končí ovšem taky - a to okamžitě - mechanickým poškozením mozku.
Na prostřelení lebky stačí jakákoli ráže.
Takže: je jedno, kolik seznamů co prostřelí. V případě, že jste ochotni akceptovat obranu střelbou nikoli do trupu, potom na obvyklou sebeobrannou vzdálenost (3-5 m) je pravděpodobnost trefení se do hlavy velice vysoká a útok končí okamžitě, protože poškozený mozek nic koordinovat nemůže. Jo, je to trochu morbidní, ale ten "tupl" doprostřed hrudi (tedy do srdce) protivníkovi taky moc šancí na přežití nedává - takže nula od nuly pojde. A navíc je to tutovka i v případě, že by měl vestu.
Když je Walther 7,65 dobrý pro J.Bonda, je dobrý i pro mne :D !
Uživatelský avatar
Andy
Moderátor
Příspěvky: 2230
Registrován: 22 bře 2005 09:36
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy » 03 úno 2006 09:28

2Fantan: Hodne uspechu pri strelbe do hlavy... co 17HMR? :-)
Fantan
Odborník na zbraně
Příspěvky: 363
Registrován: 23 pro 2005 22:27
Bydliště: Česká Třebová
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Fantan » 03 úno 2006 11:32

Ty znáš obrannou pistoli této ráže?
Výkon by samozřejmě bohatě postačoval a účinek v cíli jakbysmet!
Jaká otázka....
Když je Walther 7,65 dobrý pro J.Bonda, je dobrý i pro mne :D !
HanuIv
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1223
Registrován: 14 črc 2005 10:01

Příspěvek od HanuIv » 03 úno 2006 11:33

Klidně. Taková 17HMR dokáže z udělat v hlavě pravý guláš.... Doslova.
Fyzikální zákony jsou právě ty jediné, které platí pro všechny. Dokonce i pro politiky a boháče. - Neznámý Génius
K vítězství zla stačí, když dobří lidé budou sedět se založenýma rukama - Edmund Burke
Olaf

Ráže 6,35

Příspěvek od Olaf » 03 úno 2006 11:34

Pořád je to kdyby ...... /Fantam/. Výkonnější ráži doporučuji tazateli jednak proto, že pokud nechce vlastnit zrovna celý arsenál, bude mít jeden kvér použitelný ke všem uvažovaným potřebám / porážka pašíka, případný a nevyhnutelný dostřel postřeleného divočáka do jednoho až dvou metrů, tedy na vzdálenost ,kde s dlouhou kulovnicí a případně ještě v noci se ani nestačíte otočit a takové prase je sakramentsky rychlé,nedej bože aby jste byl v přímém kontaktu po uklouznutí nohou na zemi až po sebeobranné účely/. Fantam uvědom si, že kromě té domácí porážky,kdy střílíš prase absolutně klidné, které Ti ještě nastrčí kebuli abys ho podrbal,všechno ostatní jsou mimořádné situace v kterých je každý z nás, někdo víc, někdo míň, psychicky rozhozený. U toho divokého postřeleného prasete je to úplně stejné jako v případě, když Ti někdo usiluje o život. Takže rád bych Tě viděl, jak lechtáš nasraného, postřeleného metrákového kňoura,který se Ti při útocích lehce otírá o nohy, když Tě jednou mine , okamžitě útočí znovu, tou Tvou propagovanou .22 LR,6,35 atd. Garantuji Ti, že budeš mít velice málo času na přesné zamíření a tudíž i dokonalé umístění rány. Budeš rád,že se vůbec trefíš a potom samozřejmě teprve rozhoduje ráže jakou se trefíš. A nezlob se na mne, možná jsi takový borec, že když Ti někdo jednu nečekaně natáhne za rohem, tak nebudeš vůbec otřesen, hbitě zamíříš tou svou špuntofkou útočníkovi mezi oči a chladnokrevně zmáčkneš. Máš tedy jedinou možnost,jak střílet v absolutní klidu, to jest vždy první. Ale u soudu bych to potom klasifikoval jako vraždu, nikoliv nutnou sebeobranu. Děsí mne už jen Tvé myšlenkové pochody.
Fantan
Odborník na zbraně
Příspěvky: 363
Registrován: 23 pro 2005 22:27
Bydliště: Česká Třebová
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Fantan » 03 úno 2006 11:47

2 Olaf: podívej se, jaký mám nick.
No, já jsem s tím nezačal - račte se podívat na první stranu: "Ano, na sebeobranu jedině .44 Magnum, střílet vždy tři rány do srdce a dvě do hlavy. "
Pokud vím, zatím myslivecký zákon nepovoluje dostřelení krátkou zbraní, takže to sem není třeba opakovaně tahat, navíc nejsem myslivec, takže mě tento problém pálí minimálně. Pro tvou informaci: mimo nepovolené a proto nepředpokládané použití pistole jako zbraně dostřelné bys ji mohl proti tomu kanci použít nikoli za podmínek nutné obrany (§ 13 tr.z.), nýbrž za podmínek krajní nouze, tj. § 14 tr.z.
Ohledně posouzení soudem - to bych nechal na něm, ostatně myslím že zrovna s tímhle mám podstatně víc praxe, než ty.
A jestli se chceš něčeho děsit, pak bych doporučoval podívat se na dychtivost, se kterou se tady diskutuje o možnosti "sebeobrany". Opakuji, "tupl" velkou kulí doprostřed hrudníku je nerozdejchatelný stejně, jako rána do hlavy s tím rozdílem, že ve druhém případě je útok přerušen, či spíše ukončen s naprostou jistotou, což v prvním případě není. V prvním případě je tedy obrana účinná, ve druhém nikoli. V obou případech jde o smrtelný následek a prvořadě se bude posuzovat dodržení podmínek nutné obrany.
Pro tvou informaci - já sebou - stejně jako Dědek Plesnivec a mnoho dalších žádné železo netahám. A ty závěje vystřílených nábojnic za mnou během 30 let výkonnostního sportu bych tě nechtěl nechat vozit ani v náklaďáku!
Když je Walther 7,65 dobrý pro J.Bonda, je dobrý i pro mne :D !
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8890
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 03 úno 2006 12:03

To na té první straně jsem psal já. Doufám, že jste poznali ironii. :wink:
Olaf

Fantam

Příspěvek od Olaf » 03 úno 2006 12:54

V žádném případě se nechci nikoho dotknout a ani nechci rozhycovat horké hlavy k nechutným příspěvkům jaké jsem viděl včera u jiného tématu v souvislosti s rasismem. Myslím si, že většina z nás má co do činění se zbraněmi a svými příspěvky by měla obohacovat právě probíhající témata. Alespoň já si pečlivě vybírám a zapojuji se do diskuse pouze v případě, pokud se s přítomnými mohu podělit o své zkušenosti. Což zřejmě nelze ani předpokládat u všech účastníků. Jen težko mohu rozpoznat zda jde o ironii,či ne, u člověka kterého blíže neznám. Možná časem surfováním na Gunshopu zjistím, koho brát vážně a koho ne. Jinak to,že se u nás zatím nesmí dostřelovat lovná zvěř krátkou kulovou zbraní samozřejmě vím. I jsem to tazateli napsal v předchozím příspěvku. Hele, ale co mi bude platné, že jsem neporušil zákon, když mě budou půl roku po napadení prasetem sešívat někde na chirurgii a nebo skončím na vozíku jako mrzák. Mám s tím již své zkušenosti a proto vlastním pouze "utahovací "kalibry a ani to Ti ještě nemusí pomoci. Ono když se okolo Tebe točí nas..., postřelené prase, Ty jsi zadýchaný z prvotního útěku, promrzlý z dlouhého předchozího čekání, jsi nakonec rád, že se do té černé koule vůbec trefíš, takže když se mi to již povede, ať je to ráží, která bez ohledu na místo zásahu, udělá pokud možno co největší škodu. K tomuto účelu jsem krátkou ještě nepoužil, naposledy jsem nestíhal otáčet kulovnici po čuníkovi ale pokud by znovu došlo k této situaci a šlo z tlustých do tenkých, jistě bych se nerozpakoval. Když jde o život, tak Ti určitě bude strašně vadit, jaký typ střely máš zrovna v laufu a co tomu řeknout pánové u soudu. Já si myslím, že v první řadě budeš rád, že jsi tuto situaci přežil /platí pro všechny dotazované možnosti použití/.
Odpovědět