5ta Ceska Krysa 6, srpen 2016

V minulosti fórum o online-chatu, nyní již takový obecný pokec ;) a nezařazené témy

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

pellerm
Příspěvky: 850
Registrován: 26 čer 2013 11:02

Re: 5tá Česká Krysa 6, srpen 2016

Příspěvek od pellerm » 09 srp 2016 14:21

Docela mi mrzí,že mi to delší dobu nevychází se zůčastnik,ale příště si to už nenechám ujít :D Jo Karle potřebuji se ti kouknout do optiky a nějakou tvojí osobní referenci,už dlouho jsem si neudělal radost a nic si nekoupil :lol: Aleši některý možná neuvidíš ale na druhou stranu plzeňský holubi se rádi vracejí.


Uživatelský avatar
xpetrx
Příspěvky: 661
Registrován: 20 dub 2013 15:24
Bydliště: Svitavy- Lány

Re: 5tá Česká Krysa 6, srpen 2016

Příspěvek od xpetrx » 09 srp 2016 15:46

Kubajzzi: Že lidé odjedou po prvním kole se děje na všech závodech i když jsou dvoudenní.
Co mě bavilo na druhém kole? Možnost vystřelit si 2x na sklopku při změně světelných podmínek a i co udělá diabolka v dešti.
Ano na pohár CAFTy to máme zatím přes půl zeměkoule.
No a co se týká té kritiky. To je stejné jako s filmy Zdeňka Trošky. Čím víc jeho film kritika rozcupovala, tím větší měl návštěvnost a oblíbenost.
Air Arms EV2 MK4 / Optisan CP 10x32P mil-MH10x
Slavie 620, Slavie 630
Je lepší to blbě dělat, než o tom chytře kecat.
Uživatelský avatar
Martin K
Příspěvky: 2079
Registrován: 27 srp 2012 08:32
Bydliště: 5 km od Nymburku

Re: 5tá Česká Krysa 6, srpen 2016

Příspěvek od Martin K » 09 srp 2016 17:35

report už je na Alexxxuskach :wink:
dycky STEYR
Uživatelský avatar
cannis
Příspěvky: 2000
Registrován: 12 bře 2012 12:28
Bydliště: 49.1547706N, 16.8744911E

Re: 5tá Česká Krysa 6, srpen 2016

Příspěvek od cannis » 09 srp 2016 18:10

Tak to je sice hezký ale proč není odkaz i zde? Jinak je mi trochu rozpačito z toho co zde čtu. Podle mne by bylo dobré hodnotit obsah příspěvku a ne kdo jej napsal. Měl bych sám několik poznámek k proběhlému závodu.
1. Dvě kola, proč ne. Ale nechápu z jakého důvodu to nemůže být 30x1 sklopka a zatvrzele se trvá na variantě 15x2? Při větším počtu lidí je to opravdu dost dlouho trvající a jít 2x po sobě s krátkou přestávkou téměř 3 hodiny? Přitom by se dalo při minimální úpravě trať jak byla postavena rozdělit na těch 30 stanovišť a místo tříčlených jít dvoučlené skupiny. Tím se všechno podstatně urychlí
Takže za mne jednoznačně varianta 30x1
2. Začátek ve 12.00 je taky dost pozdě, když přihlédneme k systému, jak byl nastavený. Pokud se jdou 2 kola v jeden den, optimum by podle mne bylo nejpozději v 10.30 tak aby byl jak čas na oběd, tak i na pokec po celém závodu.
3.Rozmístění a vzdálenosti sklopek bych viděl v pohodě až na to nešťastně stanoviště č. 11. K tomu jsem měl připomínku už během závodu, že nás snad někdo netrefí(ne doslova).
To by bylo ve stručnosti vše. Nechci pouze kritizovat, skupina se kterou jsem střílel mi přišla velice pohodová a taky spousta dalších lidiček co znám i teprve poznávám. Takže bych rád nějaký opravdu neemotivní názor a odpověď na těch několik dotazů. Tímto zároveň děkuji všem známým i neznámým tvářím, za příjemný den :D
Ev2 MkIV + Vortex Viper HS LR 2.5-10x32 FFP XLR MOA
Teď už se můžu vymlouvat maximálně na špatnou serii diabolek
https://img33.rajce.idnes.cz/d3301/18/1 ... .jpg?ver=0
hbr
Příspěvky: 27
Registrován: 02 kvě 2013 13:11

Re: 5tá Česká Krysa 6, srpen 2016

Příspěvek od hbr » 09 srp 2016 19:32

Děkuji všem za hezký závod.
Co se mi líbí na 2 stejných kolech - protože ani zdaleka nedávám absolutní nástřel, ve druhém kole se snažím opravit chyby z toho prvního - hlavně špatný odhad vzdálenosti. Většinou mám také druhé kolo o pár bodů lepší. Chápu, že pokud někdo nastřílí první kolo za -1 nebo -2, je pro něj druhé kolo skutečně otrava.
Jedna výtka - kdyby se začalo o něco dříve (řekněme o půl hodiny až hodinu), nedocházelo by se druhé kolo skoro "za tmy" (ovlivněno ale i aktuálním počasím). Konkrétně bych se stěžoval na sklopky ve tmě - liška vedle mimoně, Dakarova krysa, levá sklopka na stage 14. Já jsem je sice viděl tak na hraně, některá optika či oči s tím už můžou mít problém. Vím, že kouzlo HFT je i v tom, že se střílí v přírodě a musíme se vypořádat s aktuálními podmínkami. Někdo má holt tu smůlu a zbudou mu na konec druhého kola stage v lese...
Jeden námět - moc by se mi líbilo, kdyby se po závodě zveřejnily vzdálenosti k terčům a třeba i velikost KZ. Je mi jasné, že je to práce navíc pro stavěče, ale třeba by to nějak šlo.
Smazaný uživatel 5179

Re: 5tá Česká Krysa 6, srpen 2016

Příspěvek od Smazaný uživatel 5179 » 09 srp 2016 22:07

Možnost 1 stanoviště - 1 sklopka, se mi zamlouvá.
Jednak to může zrychlit přesun člověků mezi stanovišti,
zadruhé je to v lovu reálnější. (Vystřelim, vyplašim, odcházim)
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8890
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Re: 5tá Česká Krysa 6, srpen 2016

Příspěvek od Kubajzz » 09 srp 2016 23:40

1x30 je úplně jiný level závodů, už jsem to tady dával ke zvážení posledně. My jsme na to přešli vloni z bývalých 2x20, protože jsme zjistili, že je to podstatně náročnější. 2x20 děláme už jenom Zimní pohár.
A ještě jedna připomínka. Když bylo 15 stanovišť tak matematika ze základní školy mi říká, že vzhledem k počtu účastníků (42) mohlo jít 14 skupin po 3. Místo toho šlo 11 skupin, kde některé měly 4 střelce a záhy po nich vznikala totální zácpa. Například na stanovišti 14 jsme čekali než před námi odstřílí hned 3 skupiny... Zkušenost i logika nám velí, že skupiny nemůžou mít rozdílný počet členů (skupina střílí o 1/3 déle, tudíž na čtvrtém stanovišti je zpoždění 1/1 skupiny, na 12tém už čekají 3), k tomu jednou taky dojdete.
Jinak co si pamatuji, tak světelné podmínky se v druhém kole nijak nezměnily nebo nevím, co by mě jako mělo překvapit, akorát foukal méně vítr. Spadlo pár kapek, ale ani mi nestálo za to vytahovat pláštěnku, no a diabolka v dešti neudělá vůbec nic leda byste trefili kapku, to nemusím zjišťovat. Jestli má být druhé kolo jako tréning, tak jsem pro všemi deseti, ale napište tam ty vzdálenosti, protože stejně nevíte, jak jste stříleli v prvním kole. A pokud to berete jako tréning, tak proč se to teda počítá do výsledku? :D
Ještě chci říct, že zásadně respektuju, co si organizátor vymyslí, i když je to pitomost s druhým kolem, ale to ještě neznamená, že nemůžu napsat, co si o tom myslím. :wink:

Mimochodem, tady jsou karty z druhého kola. Mandy netrefil ten delší klečák - nedal ho ani v prvním kole. :)

Obrázek
http://www.fieldtarget.cz/ - Vše o zbraních, střelbě, srazech a HFT závodech.
jirka61
Příspěvky: 68
Registrován: 15 dub 2015 11:41

Re: 5tá Česká Krysa 6, srpen 2016

Příspěvek od jirka61 » 10 srp 2016 10:14

Walther LG 300 XT Anatomic+Vortex Viper 2,5-10x32
Walther LG 300 XT Protouch+ Vortex Viper 2,5-10x32
Vulcan 5,5+Hawke 6-24x56
CZ 47
Odpovědět