Fórum GunShop.cz - zbraně, střelivo, optika

Diskuzní fórum o zbraních, střelivu,optice

Právě je 21 lis 2017 23:56

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 21 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 20 bře 2007 23:12 

Jim píše:
Jeden takový dotaz. Ve zbrojním zákonu je ustanovení, že na max. 2 kulové zbraně nemusí být trezor. To je jasné. Jak posuzovat případ, když si chci koupit třetí kulovou např. malorážku a na ty 2 původní pistole mám trezor. Musí být uloženy všechny 3 v trezoru, nebo se pohlíží jako na neuloženou jenom na tu dlouhou, která se do trezoru nevejde. Logicky by to tak být mělo, protože neuloženy v trezoru nejsou více jak 2. Ovšem výklad může být různý, takže co je pravda?

O tomhle jsem ani v mžiku nepřemýšlel. Trezor beru jako samozřejmost. Stačí si přečíst statistiku, kolik dětí si hrálo s tátovou pistolí schovanou v šuplíku a přišlo při tom o život...........

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 28 bře 2007 20:12 

taky mám jeden dotaz, mám dvě zbraně uvažuju o třetí.Trezor mám takový ten klasický vojenský na podstavci (je to spíš taková zesílená dvojstěnná skříň se zámkem) pravděpodobně neplní normu pro trezory ,jaký by byl postih kdyby jsem v né měl ty tři zbraně a přišla policie náhodou na kontrolu ? neche se mi pouštět x tisíc za skříň která splní úplně stejný účel jako stávající a ani nechci pustit žádnou z těch 2 zbraní co mám :roll:

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 29 bře 2007 07:56 

Pokud nedržíš zbraně kat. A, není nejmenší důvod, aby Tě navštěvovala policie ČR a uložení zbraní kontrolovala. Jestli si myslíš, že ta Tvoje skříň splňuje technické požadavky stanovené prováděcím právním předpisem, jsi v pohodě a šoupni je tam. Ty si ale asi tou skříní jistý nejsi - pak je to jen na Tobě.
Taky by mě zajímalo, jaký postih by následoval v případě, že mi někdo zbraně odcizil a zjistilo se, že je vytáhl z podpolštáře.

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 29 bře 2007 16:03 

já tomu sejfu věřím na to jak je menších rozměrů tak váží až až :D A kdyby mi sekli guny z podpolštáře tak bych řekl že je ukradli i se sjfem i kdybych ho neměl :wink:

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 02 dub 2007 13:47 

Golfe Ty jsi hlava. :idea: Kdyby náhodou, udělám, než přijedou příslušníci, čtyři díry do podlahy a řeknu - tady byl. Tady všude byl. :lol:

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 02 dub 2007 16:30 

přesně :wink: já už tam ty díry mám :lol:

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 21 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina