4mm Randz. long nebo 6mm ME Flobert

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Návštěvník

4mm Randz. long nebo 6mm ME Flobert

Příspěvek od Návštěvník » 31 pro 2004 08:10

Ačkoliv jsem si ve vašem diskusním fóru o teto problematice předem vše přečetl, měl bych přece jen ještě pár osobních dotazů a poznámek:

1) Navzdory uváděným nevýhodám uvažuji o koupi revolveru této ráže a to k účelům rekreační a "sportovní" příležitostné střelby. Nemám ZP, takže jiná zbraň (mimo vzduchovky) nepřipadá v úvahu. Mám Slaviu 631 s puškohledem a jsem s ní spokojený ale chtělo by to něco, co dělá alespoň trochu dojem střelné zbraně - ten hluk, trochu kouře a to jak se o zbraň musíte starat přesnost a cena plynovek nenahradí(závodně střílím z plynové pistole TAU, tak vím o čem mluvím).
2) Rozhoduji se tedy mezi ALFOU a KOROU. Podle všech informací je prý ALFA lepší - přístup, jednání, příp. reklamace a opravy... o kvalitě výrobků toho moc nevím.
3) Ráže: 4mm Randz. nebo 6mm ME Flobert? Hodlám střílet na otevřeném prostranství s možností povětrnostních vlivů na vzdál. 10-15 maximálně do 20m. Poznámka: více se mi líbí nedělené bubny 4mm zbraní i jejich cena.
4) Bezpečnost: pokud jsem schopný zajistit bezpečnou střelbu ze Slavie, stačí to i na Flobert?
5) Hlaveň: jedině 4 nebo 6 palců - jak velký je rozdíl v přesnosti a vyvážení?
6) Povrchová ůprava: nikl či černění? Která ůprava je odolnější a lepší na čištění. Zatím mám zkušenosti jen s černěným povrchem - je nikl lepší?
7) Jak je to s životností? Trochu se bojím rámu ze slitiny i když by to v těchto slabých rážích neměl být problém.
PS: jsem rád, že jsem našel fórum na úrovni, kde jsou lidé, kteří zbraním rozumí.


Návštěvník

re:4mm Randz. long nebo 6mm ME Flobert

Příspěvek od Návštěvník » 31 pro 2004 09:45

Ja bych volil Alfu 6mm ME Flobert s 6" hlavni. Energie by mela byt do 7,5J tedy co se bezpocnosti strelby a streliste tyce je to srovnatelne se vzduchovkou. Dale bych jednoznacne volil cernenou zbran. Kdo se ma s tim niklem stale lestit? Po strileni je to jako prase. Tu 6mm jsem zvolil proto, ze se mene zanasi hlaven necistotami a lepe se cisti. I presnost bych rekl ze je lepsi nez u 4mm.
Návštěvník

re:4mm Randz. long nebo 6mm ME Flobert

Příspěvek od Návštěvník » 07 led 2005 09:46

Doporučuji 6mm Flobert Alfa. Jen myslím, že na 20 m s ní střílet nepůjde. Já bych to odhadoval max. na 10m. S tou rekraační střelbou bych to ale tak jednoduše neviděl. Prostě a jednoduše flobertka dělá na rozdíl od vzduchovky hluk. Také jsem si ji pořídil, abych nemusel na střelnici a musím říct, že v 7 případech z 10 na mě vždycky někdo přiběhl, co jako že tady střílím a že ne mě zavolají policii a to jsem střílel např v opuštěném lomu u odlehlých garáží atd. Většinou přišli nějací myslivci a ty o zbrojním zákoně nemají ani páru a vysvětlovat jim, kde se smí střílet floberkou nemá smysl.
Návštěvník

re:4mm Randz. long nebo 6mm ME Flobert

Příspěvek od Návštěvník » 07 led 2005 15:35

No nejsem nějakej odbornik přes zákony, ale v zák. 119 je myslím dáno, že ze zbraně sk. D se může střílet na střelnici vyjma historických akcí atd., dále že zbraň na veřejném prostranství se nesmí nosit viditelně (tím pádem i manipulovat a střílet z ní), takže bych i ten lom hodnotil jako veřejné prostranství, páč tam může vlízt kdokoliv kdykoliv. Jestli se pletu, tak mě opravte.
Návštěvník

re:4mm Randz. long nebo 6mm ME Flobert

Příspěvek od Návštěvník » 07 led 2005 22:14

Ale na soukromým (celkem) odlehlým pozemku by to nikomu vadit nemělo, ne?
Návštěvník

re:4mm Randz. long nebo 6mm ME Flobert

Příspěvek od Návštěvník » 09 led 2005 11:21

No hele, přečti si ten zákon. Na webu je celkem lehce k dosažení.
Návštěvník

re:4mm Randz. long nebo 6mm ME Flobert

Příspěvek od Návštěvník » 09 led 2005 14:38

Tak, příteli, nenapadej myslivce, ti mají za povinnost dodržovat zákon o střeliu a střelných zbraních, mají z toho zkoušky a ne snadné. Právem tě napadají za střelbu ze zbraní kategorie D, kdekoli jinde než na střelnici, vč. soukromých pozemků nebo opuštěným míst. Kolega, který ti vysvětluje, že všude jinde, než na střelnici, je zakázáno z těchto zbraní střílet, má plnou pravdu. Pokud by jsi střílel někde jinde jen z prosté touhy, pak by jsi zasluhoval ti střelné zbraně ti zabavit, oprotože jsi pro veřejnost nebezpečný
Návštěvník

re:4mm Randz. long nebo 6mm ME Flobert

Příspěvek od Návštěvník » 09 led 2005 17:23

Tak kolego (jsem take myslivec) ... musim se stydet kdyz ctu co tady pises. Nemuzes preci hazet vsechny zbrane kat D do jednoho pytle... Kontrektne se zbranemi kat D pismene c) az g) je zakazano strilet tam, kde by mohlo byt ohrozeno zdravi nebo majetek osob. Tedy vse je potreba posuzovat z tohoto hlediska. Naopak pismeno a) a b) pouze na strelnici. Preci jen perkusni puska ma krapet jinej vykon ze flobertka ze ano? Jsi schopen to pochopit vid? No a na zaver zase musim upozornit vsechny strelby chtive... ze nejenom podle zakona o zbranich a strelivu je tato problematika volne strelby. Pokud budete svou zabavu provozovat na honebnim pozemku vystavujete se riziku ze Vas chytne myslivecka straz a ta Vas v lepsim pripade z honitby vykaze v horsim bude pokutovat a pokud Vas nedej boze pristihne jak tam tropiste nejakou vetsi neplechu, zbran Vam zabavi a odvede Vas na PCR. Takze vse ma svuj rub a lic.
Návštěvník

re:4mm Randz. long nebo 6mm ME Flobert

Příspěvek od Návštěvník » 09 led 2005 20:28

Kolegovi (take myslivci) - Příteli o co ti jde? O zvýšení tvého sebevědomí a seberealizaci citací znalostí vyhlášek na tomto fóru? Nebo o to, aby v naší přírodě se volně a nekontrolovaně nestřílelo? Možná ty ne, ale já jsem viděl moc lidí postřelených a vysloveně s ublížením na zdraví ze zbraní kat. D. S tím, že se střílelo na místech, kde "se myslelo" že na místě střelby nebude ohrožen život nebo zdraví... čert vem majetek. A asi víš, jaký dolet mají projektily. Ale to je každého problém.
Návštěvník

re:4mm Randz. long nebo 6mm ME Flobert

Příspěvek od Návštěvník » 10 led 2005 08:23

Zakony a vyhlasky maji sva opodstatneni. Kdyz se podivate co za lidi nekdy napisou sem na forum, neni mi dobre pri vedomi ze takovy clovek muze mit treba jen flobertku nebo vzduchovku.
Návštěvník

re:4mm Randz. long nebo 6mm ME Flobert

Příspěvek od Návštěvník » 10 led 2005 09:47

No hezká diskuze. Jsem rád, že i myslivci znají střelecký zákon. Když se tak zamyslím. tak si nevzpomenu, kdy byl naposledy někdo zraněm flobertkou, zato celkem nedávno někdo "padl" po zásahu brokovnicí. Výklad zákona je asi věc ošidná, ale ať je to jak chce, jsem toho názoru, že s flobertkou se může střílet i "jinde" než jen na střelnici. Kde, to je věc druhá. A nestrašil bych tím, že lze flobertou napáchat moc škod. Na 10m neprostřelí papírový karton.
Návštěvník

re:4mm Randz. long nebo 6mm ME Flobert

Příspěvek od Návštěvník » 10 led 2005 10:36

Odpoved kolegovi Myslivci: Jde mi o to, aby se neprekrucoval zakon. Jde mi o to aby se zbytecne nekriminizovali lide, kteri nic nikomu neudelali a svym konanim nikoho neohrozuji. Zaroven mi slo o to, abych ukazal, ze nejenom z pohledu zakona o zbranich a strelivu je na celou problematiku se treba divat. Ze volna strelba ze zbrani, se kterymi nemusite nativne na strelnici, volna strelba tam kde neohrozujete dravi ci majetek osob, nemusi byt v souladu se zakonem o myslivosti. Tedy o to mi slo. Myslim, ze to kazdy soudny clovek dokaze pochopit.
Návštěvník

re:4mm Randz. long nebo 6mm ME Flobert

Příspěvek od Návštěvník » 10 led 2005 11:14

Jak vidno není myslivec jako myslivec. A není střelec jako střelec a není...adt. Jsem rád, že se v této diskuzi ukázaly dva odlišné póly, abych tak řekl žebříčku pohledu na věc. Prostě jeden pán přispěje do diskuze objektivním, podloženým názorem a zmíní i další úskalí problému, zákon o myslivosti. A pak je tu druhý, který sice objektivně "nekáže" pravdu, ale přesto tuto nepravdu či polopravdu s o to větší vervou prosazuje.
Návštěvník

re:4mm Randz. long nebo 6mm ME Flobert

Příspěvek od Návštěvník » 10 led 2005 11:59

Dekuji za pekne zhodnoceni meho snazeni.
Návštěvník

re:4mm Randz. long nebo 6mm ME Flobert

Příspěvek od Návštěvník » 14 led 2005 08:47

Myslivci z Úboče na Domažlicku se vzpamatovávají z šoku. Dozvěděli se, že jim v revíru řádil pytlák, který obléká stejnou kamizolu. Ve středu v noci tam třicetiletý nimrod z Nýřan na Plzeňsku bez povolení zastřelil daňka, který je od ledna na seznamu hájené zvěře. Když společně se svým komplicem už vyvržené zvíře odváželi v autě z lesa domů, chytila je policie.

14.1. 2005 08:04
Odpovědět