40 SW vs. .45 ACP

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

attius

40 SW vs. .45 ACP

Příspěvek od attius » 06 led 2006 17:49

Tak jak to s nima je?Jsou různé tabulky,různé hodnoty,každé měření v jiných jednotkách a pak v tom mam zmatek :? Chci se tedy zeptat,jestli jsem pochopil dobře,že 40SW má větší tzv. zastavovací efekt než 45 ACP a ještě k tomu má větší průbojnost,díky menší hmotnosti a velikosti střely...je to tak a je to pravda? Dík a čau


Richi

Re: 40 SW vs. .45 ACP

Příspěvek od Richi » 06 led 2006 19:03

attius píše:Tak jak to s nima je?Jsou různé tabulky,různé hodnoty,každé měření v jiných jednotkách a pak v tom mam zmatek :? Chci se tedy zeptat,jestli jsem pochopil dobře,že 40SW má větší tzv. zastavovací efekt než 45 ACP a ještě k tomu má větší průbojnost,díky menší hmotnosti a velikosti střely...je to tak a je to pravda? Dík a čau
...väčšiu prieraznosť má cal. 40, a zastavovací účinok má samozrejme väčší cal. 45...
HanuIv
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1223
Registrován: 14 črc 2005 10:01

Příspěvek od HanuIv » 06 led 2006 19:56

Dalo by se říct, že 40SW je kompromis mezi 9mm Luger a 45ACP. 40ka vznikla vlastně jenom kvůli tomu, že je potřeba náboj s energií 9mm Luger, zastavovacím účinkem 45ACP a velikosti 9mm Luger (aby se vešlo víc nábojů do zásobníku).
Fyzikální zákony jsou právě ty jediné, které platí pro všechny. Dokonce i pro politiky a boháče. - Neznámý Génius
K vítězství zla stačí, když dobří lidé budou sedět se založenýma rukama - Edmund Burke
honza 11

Příspěvek od honza 11 » 06 led 2006 23:41

45 acp mepřekoná žádná zbraň v zastavovacím účinku, je to dáno ideálním poměrem průžezu střely a energie, tím vznikne velký střelný kanál.
Náboje nejdou porovnávat pomocí tabulek, u ranivého účinku se porovnávají rozměry vzniklých střelných kanálů.
Pokud hovoříš o průbojnosti, lidské tělo prostřelí i 7,65 bez větších problémů.

Proč se ptáš rozhoduješ se před koupí zbraně?
Shiva
Příspěvky: 984
Registrován: 19 říj 2005 20:07
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Shiva » 07 led 2006 00:11

40 S&W vznikla protože ráže 10mm neúnosně kopala. A 10mm vznikla k vůli většímu výkonu než 9mm Luger, který se považuje jako nedostatečně výkonný a možnosti větší kapacity zásobníku než třeba .45ACP.
Good shooting
Nepište SZ, pište dotazy přímo na mail gunshop@sniper.cz
HanuIv
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1223
Registrován: 14 črc 2005 10:01

Příspěvek od HanuIv » 07 led 2006 13:21

Shiva píše:40 S&W vznikla protože ráže 10mm neúnosně kopala. A 10mm vznikla k vůli většímu výkonu než 9mm Luger, který se považuje jako nedostatečně výkonný a možnosti větší kapacity zásobníku než třeba .45ACP.
Nedostatečně výkonný? NA CO? Te chcete prostřelovat nosorožce? V okamžiku, kdy budete používat cokoliv výkonnějšího budete mít stejné problémy jako s Lugrem. To jest nebebezpečí prostřelení cíle. Tady je podstatně důležitější tvar střely (proto standart 40SW má v originále tuponosý kužel) a průřezové zatížení (podíl plochy a energie). Nezanedbatelná je i hybnost střely.
honza11 píše:45 acp mepřekoná žádná zbraň v zastavovacím účinku, je to dáno ideálním poměrem průřezu střely a energie, tím vznikne velký střelný kanál.
Náboje nejdou porovnávat pomocí tabulek, u ranivého účinku se porovnávají rozměry vzniklých střelných kanálů.
Pokud hovoříš o průbojnosti, lidské tělo prostřelí i 7,65 bez větších problémů.
Kanál, trvalá dutina, dočasná dutina: to je všechno mnohdy jen iluze. Důležité je zda dokážete tu dutinu vytvořit na tom spávném místě (tedy zda se dokážete trefit). Než bych zvažoval zda tu, či onu zbraň v té, či oné ráži, šel bych do obyčejného Lugra a sušil, sušil, sušil.... a pak střílel, střílel, střílel...
Fyzikální zákony jsou právě ty jediné, které platí pro všechny. Dokonce i pro politiky a boháče. - Neznámý Génius
K vítězství zla stačí, když dobří lidé budou sedět se založenýma rukama - Edmund Burke
Shiva
Příspěvky: 984
Registrován: 19 říj 2005 20:07
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Shiva » 07 led 2006 13:29

Pláčeš hezky, ale na špatném hrobě. Adresuj svůj názor na zbytečnost ráže .40 tomu kdo ji vymyslel a uvedl na trh.

Já jsem jen opravil nepřesnou informaci o vzniku této ráže. Pro mne za mne si nos třeba malorážku a trefuj se ve vypjaté chvili útočníkovi do oka.

Pokud máš výhradu k tomu co jsem napsal o vzniku ráže, tak to napiš. Jestli je tato (nebo jiná) ráže vhodná k tomu či onomu nebyl důvod napsání mého příspěvku.
Good shooting
Nepište SZ, pište dotazy přímo na mail gunshop@sniper.cz
Attius

...

Příspěvek od Attius » 07 led 2006 15:05

Dík za názory...abych odpověděl,jo ptám se,protože se rozhoduji před koupí zbraně a nevim...liší se názory lidí tady,odborníků i v časopisech...
Tak nějak se mi zdá,že nejlíp na tom bude 9mm luger s nábojem - poloplášť,komolý kužel SP,přesně řečeno. No uvidim co vyberu:-)
Jinak dík,zas jsem o něco chytřejší...
Shiva
Příspěvky: 984
Registrován: 19 říj 2005 20:07
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Shiva » 07 led 2006 15:45

Mám několik krátkých zbraní. 2 v 9mm Luger, 1 x 7.65, 1x .45ACP a 1x .40SW.
Vzhledem k mému pracovnímu zaměření jsem vystřílel tisíce možná desetitisíce nábojů.
v současnosti používám Glock 23 ve .40SW. Nikdy jsem Glocka nemusel, ale musím uznat určité výhody. Některé negativy přetrvávají a moje averze je stale dost velká, takže jakmile si dám do kupy Sphinxe, tak to bude jasný návrat.
Kdyby 1911 ve .45ACP tak velký a nevyžadoval přeučení návyků, tak je to jasná volba. Glock je výborná volba pokud je to první zbraň a nevadí ti, že to nemá kohout. Lehká, spolehlivá a přesná za docela slušný peníz. Osobní volba ráže je .40 nebo .45. Glock ve .40SW se chová kultivovaně. A tzv. zbytečný výkon, není nikdy na škodu. Samozřejmě, že je to o střele, ale pokud nechceš překračovat zákon, i když se říká, že v bodě o expanzních střelách je špatně specifikovaný, tak zůstaneš na té jisté straně.
protože drtivá většina účastníků na těchto fórech šetří a nejraději by stříleli zadarmo (je to pochopitelné, ale vše má své meze), tak výkonější ráže jsou nepoměrně drahé v porovnání s 9mm. Běžná cena .40SW od SB je ca 8kč a nedá se sehnat z jiných zdrojů. Takže zbývá jen přebíjet. A to se zase vyplatí jen při určitém objemu vystřelenýcy nábojů. Narozdíl od 9mm Luger, které jdou v obchodě od 3 do 4kč. (Magtech, SB) ale dají se jich sehnat mraky z jiných zdrojů (ozbrojené složky mají tuto ráži std. ve výzbroji). A cena tzv. vyšetřených je taková, že se nevyplatí ani přebíjet (teda pokud jde o ekonomický pohled).
Good shooting
Nepište SZ, pište dotazy přímo na mail gunshop@sniper.cz
honza 11

Příspěvek od honza 11 » 07 led 2006 17:22

Pokud se rozhoduješ před koupí zbraně pořádně si ujasni naco ji budeš používat. Pokud chceš masově střílet dívej se hlavně na cenu střeliva na to je nejlepší .22 (nebo přebíjej ,ale to souvisí s další investicí) , pokud na obranu ber vše od 9mm nahoru.
Moc se nenech ovlivnit zastavovacím účinkem atd. i s .45 musíš trefit, pokud ty rány půjdou vedle tak tě nezachrání nic

ale nakonec pokud tě to bude bavit skončíj jako většina a budeš mít zbraní víc.
Attius

reakce

Příspěvek od Attius » 07 led 2006 18:21

To s těma více zbraněma je trefa do černého...máš pravdu:-)
honza 11

Příspěvek od honza 11 » 07 led 2006 22:51

Ještě poslední věc pokud budeš mít jasno v ráži jakou chceš pořídit zajdi na střelnici tam vyskoušej před koupí co nejvíc zbraní do kterých seš ochotnej jít, jak ti to sedí v ruce atd. bude to něco stát ale nebudeš litovat.
Nenech se ovlivnit tvrzením že Glock je nejlepší to ti tady bude tvrdit každej druhej, sig sauer, hk, Walter a další jsou na stejné úrovni. záleží jen na tvém vkusu. (Já osobně gloky nemusím, design nic moc) 8)

měj se a šťastnou ruku při výběru.
honza 11

Příspěvek od honza 11 » 07 led 2006 22:53

Ještě poslední věc pokud budeš mít jasno v ráži jakou chceš pořídit zajdi na střelnici tam vyskoušej před koupí co nejvíc zbraní do kterých seš ochotnej jít, jak ti to sedí v ruce atd. bude to něco stát ale nebudeš litovat.
Nenech se ovlivnit tvrzením že Glock je nejlepší to ti tady bude tvrdit každej druhej, sig sauer, hk, Walter a další jsou na stejné úrovni. záleží jen na tvém vkusu. (Já osobně gloky nemusím, design nic moc) 8)

měj se a šťastnou ruku při výběru.
Shiva
Příspěvky: 984
Registrován: 19 říj 2005 20:07
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Shiva » 07 led 2006 23:24

Jo Honza má pravdu. Akorát, že ti to nepomůže se rozhodnout o ráži. Ale skončíš u 9mm kvůli nákladům.
Good shooting
Nepište SZ, pište dotazy přímo na mail gunshop@sniper.cz
attius

jojo...

Příspěvek od attius » 08 led 2006 16:35

Hele,když jsme u toho,z několika pistolí jsem střílel,vyzkoušet ty tipy co chci je fajn,ale stejně...rozhoduji se mezi Jerichem 941 F a CZ 75 SP-01,kterou mi doporučíte??Hodně tu čtu,že je CZ jsou strašně poruchový...na druhou stranu hodně lidí říká,že Jericho je okopčená CZ,takže CZ je lepší..Hm??Obě mi vyhovují stejně...jak střelba,tak vzhled,Jericho je o něco levnější,ale ne o moc...dík,zatim:-)
Odpovědět