3ti Ceska Krysa 2016 28. kvetna

V minulosti fórum o online-chatu, nyní již takový obecný pokec ;) a nezařazené témy

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Zamčeno
Křapáček
Příspěvky: 632
Registrován: 30 lis 2014 17:11

Re: 3tí Česká Krysa 2016 28. května

Příspěvek od Křapáček » 29 kvě 2016 19:28

Sportovec = osm ztratovych, tak nejak, zhruba a vzdyt je to jedno ale parky a kofola byly skvely.

:lol:


AGN Vulcan .22 + Burris Timberline
FWB 800FT + Burris Timberline
HW100 FSB .177 + Burris Timberline
Jsem totiz ... Timberlinovej
Uživatelský avatar
Alexxxus
Odborník na vzduchovky
Příspěvky: 10824
Registrován: 29 črc 2006 20:05
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: 3tí Česká Krysa 2016 28. května

Příspěvek od Alexxxus » 29 kvě 2016 20:01

Nejedná se o citaci - jen potřebuju aby to bylo vidět

Mám problem - někde jsem ztratil vysledky celý desky - kdo si co pamatujte napiště mně svůj výsledek do SZ nebo na dj.maxi@centrum.cz děkuju
Daystate Griffin - special edition 007/150 .177 + Deon March 1-10x24
AirArms ProSport .177 + Sightron SIII 10 x 42 MMD
Anschutz HP 9015 + Deon March
Mojí češtinu prosím omluvte.

http://www.alexxxus.cz recenze vzduchovek optik a doplňků
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8891
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Re: 3tí Česká Krysa 2016 28. května

Příspěvek od Kubajzz » 30 kvě 2016 14:21

Pro hostivické střelce, z minulého týdne. :wink:
https://www.youtube.com/watch?v=-N4mMKUE7-A
http://www.fieldtarget.cz/ - Vše o zbraních, střelbě, srazech a HFT závodech.
Uživatelský avatar
Alexxxus
Odborník na vzduchovky
Příspěvky: 10824
Registrován: 29 črc 2006 20:05
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: 3tí Česká Krysa 2016 28. května

Příspěvek od Alexxxus » 30 kvě 2016 15:03

Uffff desky mně vypadli za auta a zajeli pod něj dnes návrat do CACu a desky jsou na světě.
Takže večer bude snad report hotovej.
Daystate Griffin - special edition 007/150 .177 + Deon March 1-10x24
AirArms ProSport .177 + Sightron SIII 10 x 42 MMD
Anschutz HP 9015 + Deon March
Mojí češtinu prosím omluvte.

http://www.alexxxus.cz recenze vzduchovek optik a doplňků
Uživatelský avatar
Alexxxus
Odborník na vzduchovky
Příspěvky: 10824
Registrován: 29 črc 2006 20:05
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: 3tí Česká Krysa 2016 28. května

Příspěvek od Alexxxus » 31 kvě 2016 01:47

Obrázek


Reportík
Daystate Griffin - special edition 007/150 .177 + Deon March 1-10x24
AirArms ProSport .177 + Sightron SIII 10 x 42 MMD
Anschutz HP 9015 + Deon March
Mojí češtinu prosím omluvte.

http://www.alexxxus.cz recenze vzduchovek optik a doplňků
Uživatelský avatar
Glyk
Příspěvky: 937
Registrován: 10 bře 2013 18:54
Bydliště: Sever Čech - Teplice

Re: 3tí Česká Krysa 2016 28. května

Příspěvek od Glyk » 31 kvě 2016 09:52

Tak takhle hezkou fotku mé maličkosti Álo, mi zatím nikdo neudělal!!!!! :lol: :lol: :lol:
Maskáčová hrouda, ze který na jedný straně kouká flinta a na druhý nohy - fakt dobrý :lol: :mrgreen: :lol: :mrgreen: :lol: :mrgreen:
Výše dosaženého vzdělání,neznamená automaticky přirozenou inteligenci

Není lepší školy života, než moci zblízka a dlouhodobě sledovat blba ve vedoucí funkci
Pak totiž jasně vidíte, jak se věci nemají dělat.

EFH - VÍC jak Pražská Diabolka
dycky Most
jirka61
Příspěvky: 68
Registrován: 15 dub 2015 11:41

Re: 3tí Česká Krysa 2016 28. května

Příspěvek od jirka61 » 31 kvě 2016 13:24

A já ráno myslel že je to nějaký chudák střelec zsypanej tatrou písku :D :D :mrgreen: :mrgreen: . Ale teď jsem si vzal brýle, a oravdu jsi toty Oldo :D .
Walther LG 300 XT Anatomic+Vortex Viper 2,5-10x32
Walther LG 300 XT Protouch+ Vortex Viper 2,5-10x32
Vulcan 5,5+Hawke 6-24x56
CZ 47
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8891
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Re: 3tí Česká Krysa 2016 28. května

Příspěvek od Kubajzz » 01 čer 2016 11:32

Taky něco napíšu, snad unesete i kritiku. :)

Většina sklopek je proti pravidlům HFT. V HFT musí být siluety světlé a killzóny černé, protože se střílí s nezaostřenou optikou (při FT to nevadí, protože oni zaostřují a navíc mají větší zvětšení). Při závodě došlo záhy k ostřílení killzón a hlavně ty, co byly ve tmě pod stromy bylo obtížné rozeznat. Podle mě jednu nebo dvě z nich střelci s horšími skly nemohli vůbec vidět.

Druhé kolo nemá žádný smysl. Nic to nepřinese, akorát to zbytečně prodlužuje celý závod. Je to v zásadě nuda, kdyby se v prvním kole střílelo po dvou ranách na sklopku, tak je to prakticky to samé. Po dvou třetinách druhého kola se závod přerušil kvůli bouřce a půlka závodníků odjela domů - tolik asi k významu druhého kola... Postavte normální závod na 30x1, střelba bude trvat o hodinu déle než to první kolo a úroveň závodu se posune úplně jinde.

Trať byla postavená vcelku dobře, ale bylo tam pár chyb. Namátkou:
Kolík 2 (malá trojúhelníková KZ) - v prvním kole nešlo vystřelit vleže (pokud to střelec nechtěl pustit nazdařbůh mezi kopřivy), střílel jsem v kleče.
Kolík 5 (klek s oporou) - ta opora byl jenom trochu vyšší kolík, takže kdo je větší, tomu se špatně opíralo - stanoviště by mělo umožnit ho střelit i ve stoje s oporou, což nebylo splněno
Kolík 6 (na balíku slámy) - no, budiž, když je takové stanoviště v závodě jenom jedno, tak mi to nějak zvlášť nevadí a beru to zpestření
Kolík 7 (klek bez) - pravá sklopka byla podle mě dál než 32m nebo to tak aspoň vypadalo, navíc byla pod úhlem, že mi nestačil palmrest
Celková úroveň obtížnosti byl takový lehčí průměr, v závodě jsem minul jenom jednu sklopku v nepovinné poloze (předposlední ranou v druhém kole). Obtížnost zvyšovaly především stojáky a klečáky bez opory, které byly docela daleko a hlavně pod úhlem nahoru (problém pro lidi bez palmrestu). Obtížnost snižovalo pár sklopek, které byly prakticky zadarmo (kolík 13 nebo stoják s oporou na 15 metrů). Chyběl mi tam nějaký nápad, třeba polozakryté sklopky nebo výstřel mimo kolík.
Jinak to nebylo špatné, čekal jsem to horší, potenciál tam je, jenom ho využít.
http://www.fieldtarget.cz/ - Vše o zbraních, střelbě, srazech a HFT závodech.
Uživatelský avatar
Dunkar
Příspěvky: 197
Registrován: 17 črc 2015 14:27

Re: 3tí Česká Krysa 2016 28. května

Příspěvek od Dunkar » 01 čer 2016 13:16

2 Kubajzz:
Ok, každý se na to díváme trochu jinak. Dvě kola za sebou, malou s pauzou, jsou přínosem zvláště pro začínající střelce, kteří nestihnou zapomenout, kde udělali chybu a navíc to vychází z konceptu České krysy. Někteří v tom vidí tu výhodu, že si více zastřílí v jeden den. Ne všichni mají volný celý víkend. Sklopky jsou takové, jaké jsou. Stoják s oporou byl celkem zadarmo a bez opory byly sklopky se 40mm kilzónou na 31m a 26m pod úhlem do 10ti stupňů. U kleku s oporou využijeme příště vysoký kolík, nebo strom. Klek bez opory byl náročnější a pod úhlem cca 25°, to uznávám. Jinak vzhedem ke všem okolnostem, to od tebe beru, jako celkem objektivní a celkem neutrální hodnocení. Slyšel jsem zatím plno kladných ohlasů a nikdo si vyloženě nestěžoval. Česká krysa je prostě trochu jiná, než vaše závody.
Walther LG 300 + MTC Connect
EFH
Love is in the air
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8891
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Re: 3tí Česká Krysa 2016 28. května

Příspěvek od Kubajzz » 01 čer 2016 14:09

Já těm důvodům rozumím, ale ono není důležitý počet ran, ty rány musí mít nějaký smysl. Nováčkům by pomohlo spíš kdybyste je na trať pustili po závodě s dálkoměrem. A nejvíc by jim pomohlo, kdybyste je mixovali do skupin s někým zkušenějším, místo abyste je separovali a dělali skupiny jenom z nováčků, což je další věc, co mi přišla divná. Takhle jdou druhé kolo a nic jim to nedá. Navíc začínající střelci si stanoviště nepamatují, takže oni ani neví, jak tam stříleli v prvním kole.
Zkrátka špatně je ten koncept - zkušenější střelci se v druhém kole nudí, jdou ho z povinnosti a těm nezkušeným to nic nepřinese.

Sklopky nejsou problém, nastříkejte je na žluto a killzóny na černo a je to vyřešeno.

Náročnost tratě mi přišla OK a chyby se stanou, to mi příjde normální, tak to bude vždycky a nějaký extra problém s tím nemám, akorát jsem to napsal. Jestli to chcete dělat jednodušší pro nováčky, tak dávejte spíš lehčí povinné polohy.
http://www.fieldtarget.cz/ - Vše o zbraních, střelbě, srazech a HFT závodech.
dominyc
Příspěvky: 747
Registrován: 20 srp 2013 20:49
Bydliště: praha okoli

Re: 3tí Česká Krysa 2016 28. května

Příspěvek od dominyc » 01 čer 2016 14:34

Hlavně žadny dohady tech tu uz bylo dost..pobavte se normalně o tom..nebylo by špatne aby někdy kubajz přijel jen tak a popovidat o vsem a nebo trat postavit..
Jelen team
Uživatelský avatar
Dunkar
Příspěvky: 197
Registrován: 17 črc 2015 14:27

Re: 3tí Česká Krysa 2016 28. května

Příspěvek od Dunkar » 01 čer 2016 14:49

Ok, co se dvou kol týká, to je prostě Česká krysa. Patří k ní i černé Gamo myši se žlutým středem. Je to osvědčený, funkční koncept, který se, troufnu si tvrdit, nezmění. I v tom je to třeba jiné, než ostatní závody. Lehčí povinné polohy někdy jsou, někdy ne. Tentokrák oba stojáky bez opory dal 11ti letý kluk s pružinovkou, tak to asi tak hrozné nebylo. Zapoměl jsem prve napsat, že klek s oporou byl kilzóna 25mm na cca 19m a kilzóna 40mm na cca 28m. Za mě to není žádná hrůza. Kolík u něj měl být vyšší, jak už jsem psal. Těžký byl klek bez opory, ale jen jedna sklopka. První byla kilzóna 40mm na asi 23m (už nevím), druhá byla dál a do kopce. Nejsem si nějak vědom toho, že by byly některé skupiny střelců tvořeny pouze z nováčků a myslím, že tomu tak nebylo.

P.S.
Zatím to nejsou dohady, ale debata, která je poměrně přátelská. Nehodlám zabřednout do dohadů. Každá strana může mít svůj názor.
Walther LG 300 + MTC Connect
EFH
Love is in the air
dakar
Příspěvky: 392
Registrován: 20 dub 2015 13:01

Re: 3tí Česká Krysa 2016 28. května

Příspěvek od dakar » 01 čer 2016 15:19

No a to nebyly v trati dakarsklopky...
Štěstí,že na příště mám žlutou s černou kz. 8)
Vteřina a všechno je jinak...
AGNES™ & EFH™
...a přišla žízeň!
Uživatelský avatar
Dunkar
Příspěvky: 197
Registrován: 17 črc 2015 14:27

Re: 3tí Česká Krysa 2016 28. května

Příspěvek od Dunkar » 01 čer 2016 15:34

Dakare, ty už se zase děláš hezkej, že jo? Hlavně nezapomeň nabít baterky do mikrofonu.
Walther LG 300 + MTC Connect
EFH
Love is in the air
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8891
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Re: 3tí Česká Krysa 2016 28. května

Příspěvek od Kubajzz » 01 čer 2016 15:35

Beru to jako normální debatu, bez emocí. Jak říkám, obtížnost byla ok a sklopky jsi postavil vcelku dobře včetně povinných, ale o to mi nejde.
Mi jde právě o ten koncept střelby na jedno kolo a potom na druhé kolo na té samé trati. Nemá to žádný význam, a že to tak vždycky bylo není argument. :wink: Pokud mi to organizátoři umožní, tak si radši půjdu po závodě střelit sklopky, které mi nešly, a to klidně i několika ranami, dokud ji nesložím, než zbytečně střílet celou trať.
Takhle vlastně stavíte jenom 15 stanovišť, abyste to stavění měli jednoduché, ale aby to nebylo málo ran a bylo to delší, tak jdete dvě kola. Ale o tomhle přece HFT není.
Jinak pokud bych si to nepamatoval, tak první co bych u dvoukolových závodů dělal, je to, že bych si první kolo zapisoval, jak jsem co střelil a pak střílel podle toho. Akorát já si to po závodě pamatuju, klidně ti řeknu každou sobotní sklopku, včetně vzdálenosti. :)

Černé sklopky na kterých po pár ranách není vidět killzóna jsou akorát způsob, jak střelbu znepříjemnit právě nováčkům s horší optikou. Proto je to v pravidlech výslovně uvedeno, ta pravidla vycházejí z větších zkušeností než máme my. Napravit to můžete jedním žlutým a jedním černým sprejem za půl hodiny. My jsme taky kdysi měli černé sklopky a už nemáme.

No, o těch skupinách z nováčků a skupinách ze zkušených měl při zahajovací rozpravě Alexus celý proslov, jak tam říkal, že vytvořil skupiny ze zkušených, kteří se hlídají sami a pak skupiny z nováčků, které si bere na starost on sám osobně. I když mi není jasné, jak se o ně staral, když mi půlku závodu stál za zády... :D
http://www.fieldtarget.cz/ - Vše o zbraních, střelbě, srazech a HFT závodech.
Zamčeno