.22 LR do kapsy a pro zabavu

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
Rimmer

.22 LR do kapsy a pro zábavu

Příspěvek od Rimmer » 02 srp 2005 16:51

Zdravím,
chtěl bych si pořídit pistolku ráže .22LR, nejlépe s výměnými hlavněmi. Tak aby šla nosit po kapsách, i se s ní dalo jen tak pro zábavu zastřílet na terč. Na Walther P22 jsem zatím slyšel jen to ošklivé, ale jeho modulárnost se mi velice líbí. Neznáte někdo nějakou ekvivalentní zbraň?

Předem díky za odpověď


HanuIv
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1223
Registrován: 14 črc 2005 10:01

Příspěvek od HanuIv » 03 srp 2005 09:48

Neznám nic takového. Popravdě je to protimluv. Buď to je malé, nebo se s tím dá střílet do terče (pokud nechceš udělat z terče imitaci zásahu brokovnicí).

No a nakonec, něco malého na co? Leda tak na výcik akční střelbý. Pro sebeobranu je 22LR nevhodná a pro terčovku to chce něco s delší záměrnou a těžší hlavní.
Fyzikální zákony jsou právě ty jediné, které platí pro všechny. Dokonce i pro politiky a boháče. - Neznámý Génius
K vítězství zla stačí, když dobří lidé budou sedět se založenýma rukama - Edmund Burke
MARKONY
Příspěvky: 472
Registrován: 02 čer 2004 23:20
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od MARKONY » 03 srp 2005 10:01

Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník » 04 srp 2005 08:02

to HanuIv:
Není to tak docela protimluv, koukni se na Walther P22 (ne na PP ...). Ale asi budou skutečně jediní, kdo něco takového vyrábí.

to Markony:
Díky,
ale revolver mi moc nesedí. Chtěl bych hezky placatou pistolku :)
HanuIv
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1223
Registrován: 14 črc 2005 10:01

Příspěvek od HanuIv » 04 srp 2005 08:41

Komu není z hůry dáno ...

Já moc dobře vím, jaký je rozdíl mezi W PP/PPK a P22. Když nic jiného tak 60 let rozdílu. P22 jsem měl i s tou dlouhou hlavní a závažím. Musím se přidat k ostatním, kteří na tuto zbraň jen nadávají. Já ji dal pryč po měsíci. Mimochodem, ta hlaveň taky není nic moc.

Hezky placatou pistolku na co? To bych rád věděl!!!
Fyzikální zákony jsou právě ty jediné, které platí pro všechny. Dokonce i pro politiky a boháče. - Neznámý Génius
K vítězství zla stačí, když dobří lidé budou sedět se založenýma rukama - Edmund Burke
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník » 04 srp 2005 14:58

to HanuIv:
Rád bych něco, co by se dalo nosit. Nechci malorážku pro závodní střelbu. Jen něco pro víkendový zastřílení, a sem tam i nošení, když se budu vyskytovat v ... řekněme ne zrovna dvakrát "košer" místech.
U té P 22 se mi zkrátka líbilo, že ji lze snadno přestavit tak i tak ...
Svoji zbraň zatím nemám, a somrovat u kamarádů už me taky nebaví, tak jen sonduju, co by se tak asi dalo sehnat :?:
HanuIv
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1223
Registrován: 14 črc 2005 10:01

Příspěvek od HanuIv » 04 srp 2005 17:22

No, na nekošér místa bych si koupil Kevina. Je tak akorát do kapsy (viz vášnivé diskuse o terminální balistice).

Na zastřílení bych si koupil Margo, Rugera, Mosquito (až bude).....
Fyzikální zákony jsou právě ty jediné, které platí pro všechny. Dokonce i pro politiky a boháče. - Neznámý Génius
K vítězství zla stačí, když dobří lidé budou sedět se založenýma rukama - Edmund Burke
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník » 05 srp 2005 08:22

Ani nevíš, jak jsi se mi trefil do noty :)
Kevina jsem už jsem "osahal" a docela by mi na nošení i sednul.
A nad katolegem SIGu jsem už u Mosquita taky slintal ... :-D ale ještě ho to stejně chce vzít párkrát do pracek, než se rozhodnu.
Jinak mne ještě celkem zaujal Fég RL61 (i když má zálkadní zásobník jen na 8 ran - u .22 bych čekal standardních 10), bohužel ani toho jsem ještě neměl příležitost si ozkoušet ...
HanuIv
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1223
Registrován: 14 črc 2005 10:01

Příspěvek od HanuIv » 05 srp 2005 09:18

Já si nechal Mosquita dovézt z USA. Myslím, že není nad čím přemýšlet. Není to sice zbraň na terčové střílení, ale na druhou stranu je dobrá na nácvik sebeobranných drillů a na začátečnické nácviky je taky pěkná.

No a na střílení do plechovek je bezva.
Fyzikální zákony jsou právě ty jediné, které platí pro všechny. Dokonce i pro politiky a boháče. - Neznámý Génius
K vítězství zla stačí, když dobří lidé budou sedět se založenýma rukama - Edmund Burke
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník » 09 srp 2005 10:41

Měl jsem v ruce Berretu 84 Cheetah ve dvaadvacítce, líbí se mi, dobře mi sedla do ruky. R.
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník » 11 srp 2005 10:05

Ještě jsem na NETu objevil dvě zajímavé dvaadvacítky:
- Bersa Thunder 22
- Bersa Firestorm 22
Bohužel informace o nich jsou dost kusé. Navíc obě vypadají NAPROSTO stejně. Nevíte někdo něco bližšího?
vito
Příspěvky: 586
Registrován: 28 lis 2005 13:48

22 LR do kapsy a pro zábavu

Příspěvek od vito » 07 pro 2005 14:20

Mám už dlouho W P22 a oproti většině ostatních jsem s ním spokojen.Žádné podstatné problémy a na střílení do plechovek je stejně " supr " jako ostatní dvaadvacítky. Ovšem na nošení do méně košer míst nosím Glocka .
cityshark
Příspěvky: 101
Registrován: 02 lis 2005 23:24

Příspěvek od cityshark » 07 pro 2005 14:43

Kup si Berettu 71/72. Spolehlivost sama, pekny zpracovani. Tercovka to samozrejme neni... ale cena je taky pekna....
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8890
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 07 pro 2005 14:51

Nevíte někdo, kde se z prodejen ztratily ty Bersy Thunder 22?
Dřív jich bylo všude plno, teď už jsem je hodně dlouho neviděl. Vypadaly hezky a byly za hodně dobrou cenu cca 5-6tis.
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8890
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 16 pro 2005 13:19

Trochu jsem surfoval, tak tady máte inspiraci na malorážkovou pistoli.
Co byste si vybrali?
Ruger Mk2
Obrázek

Browning BuckMark
Obrázek

Smith and Wesson
Obrázek

SW revolver
Obrázek

Norinco TT Olympia
Obrázek

nová Beretta Neos
Obrázek

Margolin
Obrázek

Margo
Obrázek

SIG Mosquito
Obrázek

Walther P22
Obrázek

CZ 122
Obrázek

CZ 83 Jane
Obrázek
Naposledy upravil(a) Kubajzz dne 16 pro 2005 16:23, celkem upraveno 1 x.
Odpovědět