2.3.2006 Obcanske judo

Vše co se událo v souvislosti se zbraněmi

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
Rebel

2.3.2006 Občanské judo

Příspěvek od Rebel » 02 bře 2006 23:40

Tak co říkáte na tu reportáž . Podle mě to udělal dobře ti dva vypadali jak kriminálníci. Jo a i z boku se dá útočit pokud ho chtěl kopnout mohl se u toho vytočit do boku.


Uživatelský avatar
Andy
Moderátor
Příspěvky: 2230
Registrován: 22 bře 2005 09:36
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy » 03 bře 2006 00:18

Tak si myslim ze to podali asi 60% / 40% ve prospech poskozenych. Nicmene az tak strasne to nebylo.

Skoda ze ten pan co strilel nebyl lepsi recnik. Byt na jeho miste reknu asi toto:

"Chtel jsem te zene pomoci. Ze situace jsem nabyl dojmu, ze by mohlo dojit k vaznemu ublizeni na zdravi (ci mozna smrti) a tak jsem pouzil svou legalne drzenou zbran, abych poskozeneho od jeho umyslu odvratil. Ten vsak na varovny vystrel reagoval utokem na mou osobu. V prvni chvili jsem se snazil poskozenemu uniknout. Po chvili, kdyz jsem ucitil, ze nemam sanci jsem znovu pouzil svou legalne drzenou zbran a na poskozene (jelikoz se k poskozenemu pridal jeste jeden muz) dvakrat vypalil. Chranil jsem tim nejprve zdravi a zivot te pani a pozdeji i svuj."

Ze se jednalo o kravku co se zrovna chytla se svym "pasakem" nemohl chudat vedet. Avsak co kdyby to byla nase manzelka panove? Ja tomu panovi fandil. Sice bych narozdil od nej asi nevytahoval hned zbran a nestrilel do vzduchu... ale jinak ho chapu. Mel strilet az tehdy... kdy by mu slo o krk. Ale ze se zastal te "pani", povazuji za spravne. Take bych se zastal. Slovne. Kdyby na me pak manik zautocil... asi bych take strilel.
Shiva
Příspěvky: 984
Registrován: 19 říj 2005 20:07
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Shiva » 03 bře 2006 00:43

Celé špatně, měl je střelit rovnou do hlavy. Pak je tam jen jedna verze a nikdo ze sebe nedělá chudáka. Ze vzhledu lze usuzovat, že ten chudák ve vozíku by toho agresora přizabil i z vozíku, natožpak zdravý.
Plyne z toho další ponaučení, neřešit cizí věci. Tady chtěl pomoci nějaké asociální ženský, která by mu za to ještě dala přes hubu. Teď jim advokát poradil, že z toho mužou vytřískat prachy, tak to prubujou.
Snad se to tu trochu začíná měnit tak, že se poctivý a řádný občan bude moci bránit bez strachu, že ho vyrušený zloděj zažaluje za ublíženi na zdraví, když mu ve svém domě rozbiješ ciferník.
Zatím to je tak, že zákon chrání drbany.
Good shooting
Nepište SZ, pište dotazy přímo na mail gunshop@sniper.cz
Luke
Příspěvky: 192
Registrován: 23 led 2006 14:38
Bydliště: Praha

Příspěvek od Luke » 03 bře 2006 09:20

http://www.novinky.cz/61583-.html

Tady je clanek z doby, kdy ho osvobodily. Ta reportaz na Nove byla vice v neprospech obrance nez 40/60, bych rekl ja. Napriklad uplne zamlceli, ze dotycny stravil ctyri mesice ve vazbe, nez ho pustili. To je neco nepredstavitelneho. Nekoho se na ulici zastanete, ctyri mesice zkysnete v lochu. Nasleduje ztrata zamestnani a pak vas vsude urcite radi zamestnaji s nalepkou kriminalnika.
Taky nerekli, ze ho ti dva gauneri ( a gauneri to byli, kdyz pominu jejich zjev, tak kdo jiny muze mlatit zenskou, byt pritelkyni nebo manzelku, a jeste k tomu na verejnosti ) pronasledovali. Sice to tam bylo naznaceno v jakesi " rekonstrukci", ale primo to receno nebylo. Ten kdo videl jen tu reportaz, musi mit dojem, ze je to kovboj, ktery jakmile doslo k vyhroceni situace, okamzite jednomu prostrelil plice a druhemu michu.
Ve skutecnosti nejdriv strilel varovne vystrely ( okolo nich do zdi, ne do vzduchu ), kdyz ho primo fyzicky napadli, tak jednoho postrelil a zacal utikat. Jenze ti gauneri byli tak nality ( nebo zfetovany, jinak si to nedovedu vysvetlit, jak nekdo z holima rukama a postreleny muze pronasledovat nekoho s palnou zbrani ), ze sli furt po nem, a kdyz ho znova dohonili, padli dva zasadni vystrely.
Nic z toho tam nezaznelo a to na zacatku rikali, jak budou nestrany a nikoho nebudou soudit.
Uživatelský avatar
Andy
Moderátor
Příspěvky: 2230
Registrován: 22 bře 2005 09:36
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy » 03 bře 2006 09:30

Hold NOVA! Rikam ti ze je to zaplaceny. KOMERCE.
Decoy
Příspěvky: 203
Registrován: 24 srp 2005 17:30
Bydliště: Vysočina

Příspěvek od Decoy » 03 bře 2006 09:30

Navíc nesmyslný argument, že vstřely byly z boku nebo zezadu - když na útočníka namíříte, asi se každý odvrátí, otočí nebo snaží uhnout, to ale neznamená, že útok skončil. Už jenom to, že pronásledovali střílejícího člověka naznačuje, že v sobě něco měli.
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8890
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 03 bře 2006 10:41

Pro mě je to jasné.
Soud ho osvobodil, takže není co řešit, je nevinný.

Daleko víc mě zaujal následující film na ČT2 Bloody Sunday (Krvavá neděle) o nepokojích v severoirském Derry, kde britští paragáni v roce 1972 zastřelili 13 lidí.
Opravdu výborný syrový a autentický film, natočený dokumentární formou.
Olaf

Příspěvek od Olaf » 03 bře 2006 10:44

No já po dosavadních zkušenostech bych se asi, když teď řeknu pravdu, moc do pomoci nějaké pani na ulici nehrnul. Zejména pokud bych se připletl až k finále a nepozoroval jsem konflikt od počátku. Oni jsou totiž ty mezilidské vztahy sakramentsky složité, někdy mi to hlava nebere. Možná někdo z Vás zažil dobré sousedy v domě, kteří se nejprve hlučně poškorpí, jen aby se mohli vzápětí minimálně týden udobřovat. Mimochodem, prý je to dobré a významně to oživuje stereotyp vzájemného soužití. Ovšem pro sousedy to je itálie. Znám nespočet takových případů, že sousedé pozvali policii a když poliši přijeli ,dotyční nepozorovaně přešli z té hlučné fáze do mrouskací a Ti co pozvali ty policajty, byli za nějvětší voli. Teď jsem to ale velmi zjednodušil. Ale chtěl jsem tím říci, že pokud bych se k něčemu připletl a blíže jsem nevěděl o jaký konflikt běží / manželská předmrouskací předehra, pasácký hodnocení produktivity práce a odměňování atd.../ není nejvhodnější přímé zapojení bez rozmyslu. Abych se nakonec dozvěděl, že jsem nesl svou kůži na trh kvůli nějaké štětce a pasákovi ?? Každý, než se rozhodne zasáhnout ,by podle mého názoru měl zvážit, zda by se do toho motal nebýt té skutečnosti, že má na opasku zavěšen kvér. Dle mého názoru pokud to neudělá, je již předem rozhodnutý, že ho použije. Je na každém
z nás si tuto skutečnost uvědomit. Takže, zejména u těch subtylnějších, pokud nejsou trénovaní v některém z bojových umění, boxu atd., pokud do toho jdou / většina lumpů je protřelých a nadělaných /tak bych odhadoval, že na 90% dojde k průseru ,ke kterému by ani dojít nemuselo. Takže vždy chladná hlava, posouzení svých možností bez kvéru, zhodnocení charakteru konfliktu a potom teprve uvážený zásah.
Ale ani tak nebudete mít v budoucnu snadný život, jak vyplynulo z pořadu. :mrgreen:
Slim Jim
Odborník na zbraně
Příspěvky: 717
Registrován: 07 lis 2005 14:39
Bydliště: Praha

Příspěvek od Slim Jim » 13 bře 2006 14:14

S tím nelze než souhlasit, je ale pravda, že kdyby mě na ulici někdo mlátil , tak bych docela ocenil, že mi někdo přišel na pomoc a riskoval při tom leccos. To je holt pohled zase z druhé strany zdi. Tady je problém v tom, že skrz většinu zdí je děsně blbě vidět :cry: .
Jinak souhlasím s tím, že tady skutečně není co řešit- soud vynesl rozsudek NEVINEN, a to je definitiva. Problém je v tom, že někteří lidé to řeší dál. Kdyby měl ten sřelec místo pistole řekněme baseballovou pálku, kus stromu nebo cokoli jiného, co není na registraci a nestřílí, tak by to každý přijal jako hotovou věc. Jenže on měl pistoli, takže je z toho opět problém.
Žádná zbraň není přesnější, než jí dovolí střelec.
Uživatelský avatar
Andy
Moderátor
Příspěvky: 2230
Registrován: 22 bře 2005 09:36
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy » 13 bře 2006 14:43

Slim Jim píše:Jenže on měl pistoli, takže je z toho opět problém.
Ja si myslim, ze jedinej problem je v tom, ze chudak pan musel stravit 4 mesice ve vysetrovaci vazbe ackoliv byl nevinen. Proc nebyl stihan jako (pred tim) bezuhony obcan na svobode? Tohle proste nikdy neprekousnu. Jine smejdy pustej jeste druhy den, ale pana co branil (bohuzel slapku) az za 4 mesice.
Nagant
Příspěvky: 28
Registrován: 10 bře 2006 18:35

Příspěvek od Nagant » 13 bře 2006 15:05

No, jak to tak čtu, tak mne docela mrzí, že jsem se nedíval. Ale když jsem viděl upoutávky, připadalo mi to poněkud podivné, kdo je označován za viníka a nechtěl jsem být svědkem toho, jak je zas nějaký případ překrucován, protože si redaktoři vybrali svého hrdinu (hrdiny). A jaká budou zas lidem cpát do hlavy "poučení". :roll:
Protože se mi zdá že účelem některých pořadů není hledání pravdy nebo poukázání na nepravosti nebo nejasnosti a kroky k nápravě, ale zvyšovat flustraci diváků a sledovanost.
Luke
Příspěvky: 192
Registrován: 23 led 2006 14:38
Bydliště: Praha

Příspěvek od Luke » 13 bře 2006 15:07

Presne tak. Jake pouceni si z toho onen dotycny asi vezme. Ze priste, az uvidi, jak nekoho mlati na ulici, proste se otoci na druhou stranu a co nejrychleji odejde, i kdyby tam toho napadeneho kuchali za ziva. Protoze ctyri mesice v chladku jsou proste ctyri mesice. A takle podobne premysli stale vice libi. Stale okolo slysim, jak jsou v dnesni spolecnosti lide lhostejni jeden k druhemu. Po takovych pripadech se vubec nedivim.
yuras
Příspěvky: 26
Registrován: 09 lis 2005 22:35
Bydliště: Praha

Příspěvek od yuras » 13 bře 2006 16:07

zminovany porad je mozne shlednout:
http://www.nova.cz/tvarchiv/?period=200 ... &prog=JUDO
odkaz "Strelba"
tombr.a
Příspěvky: 160
Registrován: 03 úno 2006 17:07
Bydliště: Brno

Příspěvek od tombr.a » 13 bře 2006 20:25

Ja bych to udělal takhle co krok to zasobni a pak bych řekl že to bylo v afektu :twisted: :twisted: :twisted:
Odpovědět