1911

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
Anonymní

Příspěvek od Anonymní » 01 úno 2006 20:32

S tou registrací jsem to moc nepochopil. :( Každopádně dík za odpověď. Ta zbraň vypadá celkem démonicky, :D ale čistě podle vzhledu soudím, že asi zdaleka nebudu potřebovat takovéhle úpravy (všechny) a spokojím se s něčím obyčejnějším. Můžu se jenom zeptat, co jsi na té zbrani vlastně všechno upravil, resp. k čemu to slouží a co všechno budu potřebovat upravit, pokud budu chtít "jenom" obyčejnou, ale hezky fungující 1911? To víš, my amatéři... :D


MESSER

Příspěvek od MESSER » 02 úno 2006 08:42

Momentálne vlasním aj NORINCO 1911 A1C, kompakt s 4,25“ hlavňou na 7 nábojov ( kópia COLT OFFICIER ). Vďaka otrepom na bloku pod hlavňou a na spúšťovom úsrojenstve zbraň nechcela strielať, niekedy nevyhodila hylzňu a odpor spúšte bol hrozný. Zaleštil som všetky súčiastky, urobil novú duralovú spúšť so stavitelným prepadom, puzdro bicej pružiny bez hrbu, novú širšiu mušku a bobrý chvost. Plánujem bočnú plochu záveru a bočnú plochu rámu vyleštiť do strieborna a prelakovať. Na miesta rámu s nápismi MADE IN CHINA a PRUCT BY NORINCO prelepím ploškou s mojím logom.
Je to zbraň na mazlenie a úpravy, ale aj na strielanie súťažné ( nie s jednoradým zásob.). Bohužial ťažko ďalej predajná. Je totiž každému jedno koľko si tam vrazil, ale raz je to NORINCO tak máš smolu.
PS: Zháňam lacnú obojstrannú poistku.
sikula
Příspěvky: 39
Registrován: 09 črc 2005 22:27
Bydliště: policka

Úpravy NP 28 (1911)

Příspěvek od sikula » 02 úno 2006 09:21

Když opomenu přefrézování ryb. drážel na závěru pro usazení jiných mířidel jde o úpravy jako zmenšení chodu spouště snížením ozubu kohoutu, změna úhlu skonu ozubu pro snížení odporu spouště s kombinací se změnou tuhosti bicí pružiny. Další úpravou je výroba vedení vratné pružiny ( vedení je v celé déce předepjaté pružiny). Trochu pozornosti je třeba věnovat zásobníkům, stává se že jsou příliš dlouhé a po zasunutí do šachty horní hrana dře o spodní stranu závěru a je vhodné rozšířit přední stranu zásobníku pro lepší načítání nábojů. Zejména může být problém se střelou typu komolý kužel. Ogivály načítá bez problémů. Já jsem provedl ještě výměnu pouzdra hlavně v přední straně závěru a dvouotvorového oka pod komorou hlavně, které má nastarosti kyvný pohyb hlavně a její uzamčení do horních ozubů. Tyto dvě úpravy byly provedeny za účelem zmenšení vůlí. Dále je možno vhodným předpětím pásových pružin ovlivňivat odpor spouště či odpor dlaňové pojistky. Dalšími úpravami jsou prodloužení zásobníků na 19 nábojů a náběh zásobníkové šachty. Rozsah úprav je samozřejmě věc případného uživatele .
Juraj

Norinco 1911

Příspěvek od Juraj » 12 úno 2006 11:14

Ahoj vospolok. Prosím, prečo spomínajú majitelia Norinca 1911 že je lepší dvojradový zásobník? Má to nejaký význam alebo vpliv na Mierenú strelbu? A ešte jedna: oplatí sa 9mm alebo 45-ka? Myslím že v deviatke je to lacnejšie strielanie. Ďakujem pekne.
Duri74@inmail.sk
Návštěvník

Mířená vs. všechno ostatní

Příspěvek od Návštěvník » 12 úno 2006 16:43

Pokud střílíš jen mířenou, je ti jedno, kolik nábojů je v zásobníku.
Při jakémkoli jiném střílení je 7 v zásobníku (ten +1 v komoře na závodech mířené střelby nemůžeš využít) hooodně málo a v rychlejších disciplínáš nemáš šanci dokončit stage bez přebíjení, tj. předem se vzdáváš možnosti být v prvních čtyřech pětinách startovního pole.
Olaf

1911

Příspěvek od Olaf » 12 úno 2006 17:30

Juraj ten dvouřadý zásobní, tedy klasický, předpokládá že se do něj vejde při standardní délce / tedy pokud není prodloužený / více nábojů jak do jednořadého a tu ráži .45 ACP všichni vzpomínají asi z toho důvodu, že to již nějak ke Coltu patří. Máš zcela pravdu, že v 9mm uspoříš ale samozřejmě jde o to, kolik toho chceš za měsíc vystřelit.
remo

Springfield 1911

Příspěvek od remo » 12 úno 2006 18:06

Tak zase něco na obranu Springfielda. Mám nové 1911 TRP. Konzultoval jsem to dlouho v Alfaproji co a jak, kterou..., nespěchal jsem. Pan. Kuchařík doporučil TRP čko, trochu jsem na něj čekal, potom prověřil, doladil, ale stálo to za to, mám vystřeleno teprve tak do 500 ran, ale je to OK. Pocitově dobré, zpracování ecelentní, mazlík... :D
Juraj

Norinco 1911

Příspěvek od Juraj » 12 úno 2006 20:47

Ďakujem, vám páni. Asi si naozaj zaobstarám Norinco 1911 v deviatke. Na Slovensku momentálne niesú, musím počkať do konca marca a až potom to začnú dovážať (Nitra).
P.S. Budem dúfať že sa mi dostane nejaký vydarenejší kus. :?
Jaroslav
Příspěvky: 145
Registrován: 26 úno 2006 19:22
Bydliště: Praha

Re: Springfield 1911

Příspěvek od Jaroslav » 02 bře 2006 20:01

remo píše:Tak zase něco na obranu Springfielda. Mám nové 1911 TRP. Konzultoval jsem to dlouho v Alfaproji co a jak, kterou..., nespěchal jsem. Pan. Kuchařík doporučil TRP čko, trochu jsem na něj čekal, potom prověřil, doladil, ale stálo to za to, mám vystřeleno teprve tak do 500 ran, ale je to OK. Pocitově dobré, zpracování ecelentní, mazlík... :D
TRPčko je vskutku hezká zbraň, ale ta cena. Za to máš pěkné STIčko. Nemám nic proti Springu, akorát mi trochu vadí že závěr a rám je vyráběn v Brazilii a někteří puškaři hovoří o horší kvlitě materiálu (zrnitost). Pak byly určité problémy s hlavněmi. Hlavně u Springa jsou vyráběny ze dvou kusů a následně spojeny. Bohužel i takto pěkná zbraň obsahuje součástky vyráběné MIMkou, no ale co naděláš? I když já jsem se dostal na tu samou cenu a ještě víc přestavbou. A't tak či onak na střelbu knedlíkometem není.
kozejk
Příspěvky: 22
Registrován: 03 bře 2006 12:33

Příspěvek od kozejk » 03 bře 2006 12:39

Tohle je moje PARA. Má odstříleno 6500 nábojů a pořád fakčí jak má.Není rozmlsaná sežere úplnně všechno.Cena starší 18 000 a nová kolem 35 000.Kapacita nábojů 15 :lol:
Přílohy
2222.jpg
11111.jpg
bulletproof
Příspěvky: 20
Registrován: 29 črc 2007 13:24

Příspěvek od bulletproof » 04 led 2009 13:31

Zdarec , potřeboval bych trochu poradit, rozhoduji se mezi Springfield 1911-A1 MIL SPEC a STI spartanem . Můžete mě poradit co by jste braly vy?popř. odůvodnit Díky
Alfonss
Příspěvky: 2779
Registrován: 17 bře 2006 14:16
Bydliště: Brno-venkov

Příspěvek od Alfonss » 04 led 2009 14:04

Asi bych vzal Springa, Spartan není STI, ale Armscor....
Uživatelský avatar
dykmore
Příspěvky: 1065
Registrován: 09 led 2008 12:58
Bydliště: Ostrava - Hrušov

Příspěvek od dykmore » 14 kvě 2009 21:00

Zdravim,
vyuzivam tohoto vlakna o 1911 a mam dotaz-koupil jsem colt 1911 v 9mm luger,dnes jsem ho byl zkouset a vse slape,jak ma-zere prebijenky i tovarni,vystrilel jsem cca 200 kousku bez problemu. Ale v jednom pripade pri dostrileni zasobniku nezustal zaver vzadu (v pohot.poloze). Cim se to mohlo stat? Strilela zrovna pritelkyne,koukal jsem,proste zaver sjel normalne dopredu,jako by tam byl jeste jeden naboj. Dusovala se,ze se nedotkla zachytu. Mozna je to konina,ale porad premyslim,proc se to stalo. Strileli jsme zrovna prebijenkama fmj,ale subjektivne kopaly uplne stejne jako tovarni s&b..
Pořádná bouchačka je z plastu a oceli, a nosí se v kydexovém pouzdru.
Alfonss
Příspěvky: 2779
Registrován: 17 bře 2006 14:16
Bydliště: Brno-venkov

Příspěvek od Alfonss » 14 kvě 2009 21:03

buď slabé držení, tudíž závěr nedojel až dozadu, nebo chyba zásobníku.
golfkiller
Příspěvky: 2737
Registrován: 05 bře 2006 18:31
Bydliště: Žatec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od golfkiller » 14 kvě 2009 21:03

normální jev,držela to jako pinďoura čili nic moc pevně :D
Na světě připadá jedna zbraň na každého dvanáctého člověka, otázkou je... Jak ozbrojit těch jedenáct ostatních?

[img]http://www.my-smileys.de/smileys3/axis-li-kill.gif[/img]
Odpovědět