1911

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
Alfonss
Příspěvky: 2779
Registrován: 17 bře 2006 14:16
Bydliště: Brno-venkov

Příspěvek od Alfonss » 15 črc 2008 11:50

Ono taky si dost lidí neuvědomuje, že laciný zbraně prostě (ve většině případů, NENÍ to pravidlo) nevydrží tolik co jejich dražší sestřičky a bratříčci. Proto je potřeba do toho, na kolik mě vyjde rána započítat i cenu zbraně a její životnost. A pak se paradoxně dostáváme k tomu, že z dražších zbraní je levnější postřílení....
Ale pokud někdo střílí 100 nábojů za měsíc tak tohle asi opravdu nemá smysl řešit....


Uživatelský avatar
edelweiss
Administrator
Příspěvky: 4312
Registrován: 30 črc 2005 17:55
Bydliště: bez nálady :-)

Příspěvek od edelweiss » 15 črc 2008 12:09

To- Alfonss
Jsou tací co střílí 100 ran za rok,protože na to nemají a o tom je i výběr laciné zbraně,potažmu i kdyby byla ze sádry tak ji prostě nevystřílí.To jsou zbraně co 10 let leží jen proto aby pak v jedenáctém roce vystřílely závratných 50 ran a spaly dál.Tedy domácí obránci a těm postačuje funkce a přiměřený rozptyl,protože životnost při jejich stylu použití překoná i několik generací.

A právě pro takovéto uživatele je kupříkladu poměr cena-kvalita u norinka naprosto nepřekonatelná,tedy jim ho musíme bez závisti přát.Ovšem bude li ho někdo opěvovat jako vzor dokonalost,sklidí posměch,protože norinko ve zpracování o dokonalosti možná zaslechlo ale jen z doslechu.Je to takový dělňas za pár kaček,který těží z dobré předlohy.
Úloha osobnosti v dějinách sestává prakticky z ochoty dotyčné osobnosti zemřít nebo nechat se zabít dříve, než stačila odvolat.
cmk
Odborník na zbraně
Příspěvky: 624
Registrován: 17 srp 2005 09:56
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od cmk » 15 črc 2008 12:11

To je momentalne muj pripad :-)
Nejak vubec nic nestiham... Asi vsechno prdam a jdu si koupit Alfu Police - pri soucasny "kadenci" by mi fakt vydrzela nadosmrti :-)

I kdyz - kdyz uz jsme v tomhle vlakne - mate nekdo tuhle konkretni zbran? Chvili jsem si to osahaval na jednom kurzu, vystrelil jsem z toho asi celych 5 ran - nic spatnyho (na zbran za 12.000) jsem tam neobjevil... Jen mam pocit, ze Alfa ma jeste horsi PR nez CZ-UB - na strankach o ni neni ani zminka.
Kukurap
Příspěvky: 51
Registrován: 27 dub 2008 18:58

Příspěvek od Kukurap » 15 črc 2008 12:18

cmk - ty už jsi se plně zbláznil :D :D :D
Uživatelský avatar
edelweiss
Administrator
Příspěvky: 4312
Registrován: 30 črc 2005 17:55
Bydliště: bez nálady :-)

Příspěvek od edelweiss » 15 črc 2008 12:21

To-CMK
Tak to potom ano,to jistě oceníš životnost třeba i vidlí :lol: ,pokud nebudeš střílet.Ale to už j zase extrém,takto tu létáme z extrému do extrému a přitom se po nás chtělo jen poradit,zda to či ono,nač a kolik to vydrží.
:twisted:
Úloha osobnosti v dějinách sestává prakticky z ochoty dotyčné osobnosti zemřít nebo nechat se zabít dříve, než stačila odvolat.
Kukurap
Příspěvky: 51
Registrován: 27 dub 2008 18:58

Příspěvek od Kukurap » 15 črc 2008 13:22

Ono to není z extrému do extrému. Je to v podstatě jednoduché, pokud chci střílet - opravdu střílet tak něco s čím budu dobrej, spokojenej, konkurenceschopnej v dané kategorii. A pokud to chci jen proto abych měl "něco" tak pak je to na vkusu každého soudruha, zda to bude nové, staré, zrezlé nebo čínské :D .
Uživatelský avatar
Bluesman
Příspěvky: 199
Registrován: 11 dub 2008 23:20
Bydliště: Litvínov

Re: 1911

Příspěvek od Bluesman » 06 bře 2010 22:43

Chci se poradit.Pro určité příležitosti si chci znovu pořídit 1911 full size 45 Auto.Tentokrát v téměř syrovém základu-černá povrchovka,pevná mířídla,s podmínkou plochého housingu.Nechci krom případného chodu spouště na nic sahat,měnit,řešit.Mám dva jasné kandidáty (viz.foto) Kimber nebo Springfield.Tak na kterou mám ulívat do prasátka???Allfonsi!!???
Přílohy
SPRINGFIELD.jpg
KIMBER_custom_II.jpg
KIMBER_custom_II.jpg (10.99 KiB) Zobrazeno 1999 x
Uživatelský avatar
dykmore
Příspěvky: 1065
Registrován: 09 led 2008 12:58
Bydliště: Ostrava - Hrušov

Re: 1911

Příspěvek od dykmore » 06 bře 2010 23:18

když jsem byl ještě malý kluk, kimbeřina byla moje jasná volba. Kimber - káva pro chvíle pohody :D
Pořádná bouchačka je z plastu a oceli, a nosí se v kydexovém pouzdru.
Alfonss
Příspěvky: 2779
Registrován: 17 bře 2006 14:16
Bydliště: Brno-venkov

Re: 1911

Příspěvek od Alfonss » 07 bře 2010 02:46

Bluesman: Kimbera mám, jeho spoušťák (což je trapný MIM) je (co se týče laditelnosti a charakteristiky) mnohem výš, než spoušťák STI. U Kimbera jsem vyměnil pouze třípackovku a jsem se spouští pod kilem bez jakýhokoliv drhnutí. U STI si o tomhle můžeš nechat jen zdát... Slícování srovnatelný, ne-li lepší než u sériových (lícovaných ve fabrice) STI.
Nějakej extra záhul jsem tomu nedal, takže životnost v tuto chvíli nesoudím. Předpokládám, že by to něco vydržet mělo, lauf není otlučenej od vytahovače (jako u mýho bývalýho Norinca), zdá se to vše OK, ale sám jsem netestoval co to vydrží.

Springfield.....nevlastnil jsem, pár ran jsem z toho vystřelil, líbilo se mi to, ale detailněji jsem se v tom nevrtal.
Uživatelský avatar
Bluesman
Příspěvky: 199
Registrován: 11 dub 2008 23:20
Bydliště: Litvínov

Re: 1911

Příspěvek od Bluesman » 07 bře 2010 11:19

Díky za názor.Počítám,že ve výsledku se více hlasů zřejmě přikloní ke Kimber-na Springfield se objevovaly občas nějaké spekulace a kritiky,ale zase je v tom vedle Coltu takový kus tradice,že snad dnes výrobu nijak neprasej.Zajímavá byla i nabídka na ,,zelený,, Desert Warior v inzerátu na vedlejším fóru,šmakovní kvér a výhodná koupě,ale rozhodl jsem se,že se budu držet už jen černé povrchovky.
Uživatelský avatar
admix
Příspěvky: 325
Registrován: 01 led 2008 23:01
Bydliště: Plzen
Kontaktovat uživatele:

Re: 1911

Příspěvek od admix » 08 bře 2010 09:18

Mne jeden prodejce od Kimberu trochu zrazoval, pry se u tech velkoseriovek objevuje vic problemu, a naopak doporucoval Springfield. Konkretnejsi nebyl, neprikladam tomu velkou vahu, nicmene co jsem slysel, tak na Springfieldy se u nas na objednavku ceka fakt hodne dlouho, takze Kimberem asi nic nezkazis :)
Uživatelský avatar
AntraX
Příspěvky: 72
Registrován: 14 čer 2009 21:09
Bydliště: Litoměřice
Kontaktovat uživatele:

Re: 1911

Příspěvek od AntraX » 18 čer 2010 00:03

Ahoj vsichni, jakej nazor mate na Colt Gold Cup Trophy? Vzdycky sem chtel 1911 v nerezu, a nejlip od Coltu, Byla by to moje upe 1. pistole, takze naky ladeni v planu nemam. Rad si necham poradit, pokud je neco lepsiho v podobny cenovy relaci (34k neni pro me zrovna malo, takze este nakej patek setrit budu...) tak sem s tim :) Dik za vsechny nazory
Alfonss
Příspěvky: 2779
Registrován: 17 bře 2006 14:16
Bydliště: Brno-venkov

Re: 1911

Příspěvek od Alfonss » 18 čer 2010 12:10

AntraX: Pokud to má být pistole na leštění, pro radost a občasný střílení, tak si ji kup když se ti líbí. Sračka to nejspíš nebude.
Pokud to má být pistole na masový střílení, seženeš za ty prachy jinou, mnoha ranami a léty prověřenou zbraň...
Uživatelský avatar
AntraX
Příspěvky: 72
Registrován: 14 čer 2009 21:09
Bydliště: Litoměřice
Kontaktovat uživatele:

Re: 1911

Příspěvek od AntraX » 18 čer 2010 12:59

Ma byt pro strileni a radost (chci aby se mi i libila to jo), takze rikas novou ne? Planuju ji koupit cca za pul roku (ted dodelam zbrojak, neco nasetreno mam, ale zatim malo). Mam doma knizku o zbranich a o je tam takovy vseobecny info o 1911 (ani te tak technicky, spis takovy ty fakta o historii, spolehlivosti, pak natukavaj rozdily par jednotlivejch verzi od Coltu a pak nejakejch klonu), tam psali hezky o National Match od Coltu, jako, ze je doladenej pro sportovni strelbu apod, na netu sem nasel prave Gold Cup Trophy, ze by mel byt este lepsi, tak sem si myslel, ze pistole za 34k uz bude za neco stat a neco vydrzi. Ale pokud mate nejakou lepsi alternativu (nejlip od Coltu nebo Springfieldu) tak sem s ni :)
Alfonss
Příspěvky: 2779
Registrován: 17 bře 2006 14:16
Bydliště: Brno-venkov

Re: 1911

Příspěvek od Alfonss » 18 čer 2010 13:38

Zapomeň na to, co píšou v knížkách, je to na stejné úrovni, jako střelecká revue. Dříve jsem jejich moudra taky hltal, když se v tom člověk začne pohybovat, záhy zjistí, že je to plný blábolů, mýtů a polopravd :)
Pro ně jsou pistole pro sportovní střelbu ty, který maj štelovatelný mířidla a světlovodný vlákno v mušce....

34k není za vyladěnou (pokud je vyladěná) zbraň nijak extra velká cena, já jsem do své předchozí sportovní zbraně aby za něco stála nacpal bezmála 80k a o té už můžu s klidným svědomím říct, že je vyladěná pro sportovní střelbu... Za 34k velmi často neseženeš ani základ, natož něco vyladěnýho.

Takže to shrnu.

Pokud se zbraní hodláš střílet 1000 nábojů měsíčně, raději bych se poohlédl po něčem dlouhodobě osvědčeném.
Pokud tolik střílet nehodláš a ta zbraň se ti líbí, kup si ji. Shit to určitě nebude...
Odpovědět