1911

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
Alfonss
Příspěvky: 2779
Registrován: 17 bře 2006 14:16
Bydliště: Brno-venkov

Příspěvek od Alfonss » 10 pro 2006 04:09

Jaroslav píše:Těžko najdete zbraň která má tak tvrdý materiál rámu a závěru.
Jaroslave, uvědom si že píšeš o NORINCU !!!!!

To moje mělo materiál z bláta!!!! Po několika stovkách výstřelů se nehorázně zvětšily vůle. Ta zbraň je sázka do loterie a já si zrovna vybral ten shit. Při koupi vůle minimální, po zastřelení to všechno kvedlalo.... Materiál bych přirovnal k oceli z které se dělají hřebíky (s trochou nadsázky)


Jaroslav
Příspěvky: 145
Registrován: 26 úno 2006 19:22
Bydliště: Praha

Příspěvek od Jaroslav » 10 pro 2006 09:18

To Al
To je zajímavé. Já jsem právě slyšel opačný názor. Je to opravdu znatelné zvětšení? Zkusil si nechat zmenšit vůle?
Alfonss
Příspěvky: 2779
Registrován: 17 bře 2006 14:16
Bydliště: Brno-venkov

Příspěvek od Alfonss » 10 pro 2006 09:57

Já jsem taky slyšel opačný názor, proto jsem to koupil a pak jsem litoval. Zvětšení bylo opravdu velice znatelné. Nijak zmenšovat jsem to nezkoušel, protože jsem to raději prodal. Nicméně jsem i viděl na jiným norincu ohnutý uzamykací ozuby na hlavni, takže jsem si o kvalitě materiálu udělal obrázek.
Tahle zbraň je sázka do loterie a už mi to do baráku nesmí....
Jaroslav
Příspěvky: 145
Registrován: 26 úno 2006 19:22
Bydliště: Praha

Příspěvek od Jaroslav » 10 pro 2006 10:18

A co nyní střílíš?
Alfonss
Příspěvky: 2779
Registrován: 17 bře 2006 14:16
Bydliště: Brno-venkov

Příspěvek od Alfonss » 10 pro 2006 10:34

Norinco jsem si pořídil tehdy na mířenku, pak jsem místo něj koupil USP Match. Teď už mířenku nestřílím a věnuju se IPSC.
petan.336

Příspěvek od petan.336 » 10 pro 2006 10:35

Alfonss píše:
Jaroslav píše:Těžko najdete zbraň která má tak tvrdý materiál rámu a závěru.
Jaroslave, uvědom si že píšeš o NORINCU !!!!!

To moje mělo materiál z bláta!!!! Po několika stovkách výstřelů se nehorázně zvětšily vůle. Ta zbraň je sázka do loterie a já si zrovna vybral ten shit. Při koupi vůle minimální, po zastřelení to všechno kvedlalo.... Materiál bych přirovnal k oceli z které se dělají hřebíky (s trochou nadsázky)
Izraelský GAL si nechává u Norinca vyrábět díly....
Pak je z toho GAL. Jistě z kvalitní oceli, protože je to přece GAL :)

Kvalita oceli Norinca je známá všude na světě. Obité ozuby na hlavni jsou z důvodu špatných rozměrů hlavně... Pokud se neobjeví do 500 výstřelů, máte dobrý kus.
Vůle a celkové zpracování, to je slabina. Pokud to neřešíte, za 10k máte naprosto spolehlivou zbraň.
Alfonss
Příspěvky: 2779
Registrován: 17 bře 2006 14:16
Bydliště: Brno-venkov

Příspěvek od Alfonss » 10 pro 2006 10:49

Nemluvil jsem o obitých ozubech, ale o ohnutých !!! To je trošku rozdíl.
Uživatelský avatar
PB
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1622
Registrován: 26 lis 2005 15:36
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od PB » 10 pro 2006 13:03

1911ctka je klasika- komu by se nelibila - kdo by ji nechtel ale za podobne penize co je norinco si radsi koupim alfu combat- te bych veril mnohem vic, je jasne ze to taky nebude zadna ultra bomba ale rozhodne lepsi nez norinco a dela se taky v .45
CZ 85 COMBAT, SUHL 150+BSA 4-16x40 AO, PM Makarov, GLOCK 17, MOSIN 1891/30 Iževsk 1927, TOZ 35, ZKM 456,
Jaroslav
Příspěvky: 145
Registrován: 26 úno 2006 19:22
Bydliště: Praha

Příspěvek od Jaroslav » 10 pro 2006 13:28

Jen pro srovnání
těsnost rámu se závěrem tvoří cca 5% přesnosti. Zato cca 75% přesnosti zbraně je dáno tolerancemi mezi hlavní , závěrem a hlavňovou objímkou. Měl jsem v ruce několik Coltů MK IV a series 70. Upozorňuji, že vůle byly značné.

Další věc je, že je rozdíl u 1911 klasických řekněme služebních a sportovních rozdíly u jedoho typu zbraní jsou rozdílné., Je soce krásné mít zbraň takřka bez vůlí, ale co potom, když to nestřílí díky třeba prachu nebo i tepelné dilatace zima léto. Je to vždy o kompromisu mezi funkčností a přesností. Ikdyž jsou to třeba rozdíly, které sami ani nedokážeme využít.

Někdy je totiž i problém v samotném materiálu rámu, závěru a jejich tepelné zpracování. Dále je rozdíl mezi mezi klasickou Carboinovou ocelí myslím 4030 a nerezkou 416 a to jsou také okolnosti, které do toho mluví. a mohu poračovat dále.

A vidíte Colt má svoji historii a přes tyto věci ho velice těžko seženete i v USA.

Koukněte na Gčko jaké má vůle a je to na služební zbraň velice přesný nástroj.
Anton_Spelec
Příspěvky: 85
Registrován: 15 čer 2006 17:40

Příspěvek od Anton_Spelec » 10 pro 2006 18:24

Jaroslav píše: To Anton Špelec
pokud je vodící tyčka poškozena - podélné vrypycelkem znatelně hluboké, tak to se stane, když se špatně nainstaluje vratná pružina - obráceně. Ta se montuje vždy otevřeným koncem bez zakončení směrem ven ze zbraně. V opačném případě je to špatně. Nicméně je to jen kosmetická vada a nemá vliv na fci. zbraně. Já osobně preferuji klasickou sestavu od Ed Browna. To znamená, že tyčka je dlouhá cca 4cm a na druhé straně je " zátka" která není průchozí. Výhoda je v tom, že zbraň se dá nabít stlačením prstu ze pžedu nebo o stůl apod.
To se mi na tom taky líbí...žel krom případů kdy koukám na přepadení v pacifiku, jak segal takhle natahuje krochnu (to víte že jsem to taky musel zkusit :twisted: ) jsem to nneměl příležitost použít...snad zas při repríze :lol:
Ale rozdíl v chování při střelbě s fullsize tyčkou rozhodně cítím, takže už vim, co dostane norinka k vánocům :D

Jinak jak to tu tak pročítám (viz alfonss), tak mám pocit, že jsem měl při nákupu takovou kliku, že ani nevim jakou ...po těch cca 500-700 ranách není na zbrani ani známky po optřebení, vůle furt jak maj bejt, přesnost daleko předčící moje ruce.
Každopádně jsem měl představu, jak by můj colt měl vypadat, a na tom taky pracuju. Kdybych koupil jakýkoli jiný klon, stejně bych tuhle proceduru absolvoval (snad krom PO limited, jenže ta je dvouřadá :( ). Rozdíl je jen v tom, že takový šlechtěný gal, llama či spring by se pak o poznání líp prodávaly...to je ale bezpředmětný, pač norinku neprodám ni za zlatýho vepře 8)
Jaroslav
Příspěvky: 145
Registrován: 26 úno 2006 19:22
Bydliště: Praha

Příspěvek od Jaroslav » 10 pro 2006 18:51

To Anton

Já tedy na přesnosti a chování zbraně jak s plnou nebo krátkou tyčkou nevidím. Rozdíl může být v tom, pokud použiji dlouhou Wolframovou tak s trochu projeví v tom že je těžší předek a eliminuje to trochu zdvih, ale pokud je zbraň OK neníé vpřesnosti rozdíl. ,Ona ta tyčovina slouží jen k vedení pružiny a jinou fci nemá. Nicméně zbraň byla konstruována pro práci s krátkou, ale fakt je, že někdo ten rozdíl cítí někdo ne. Větší důraz kladu na časování zbraně. Dobře se mi projevila pružina progresivní od ISMI. Jinak Wolff má taky velice dobré pružiny. Mimo jiné používám buffer od Wilsona a taky názory se různí. Údajně dobré zkušenosti jsou se sytém Cominolly se dvěma tlumiči a v provedení Wolfram, ale to už mluvíme o cca 100 USD
kulda

Příspěvek od kulda » 12 pro 2006 22:33

Zdravím všechny,jak ladit 3 listou pružinu na 1911?Záchyt a kohout už mám nové od Wilsona.Myslíte zkoušet tuhost až do té doby,až mi bude vyhovovat odpor na zpoušti?
Anton_Spelec
Příspěvky: 85
Registrován: 15 čer 2006 17:40

Příspěvek od Anton_Spelec » 13 pro 2006 13:43

Já to dělal tak, že jsem prostřední (vlastně skoro zároveň s levým) ohnul vždycky o kousek zpátky, nasunul na místo domeček mainspringu a zkusil odpor pružiny na spušti. Hledáš kompromis mezi co nejmenším tlakem na spušť při zachování dostatečného kontaktu prostředního listu s přerušovačem...aby ho ještě vracel nahoru, jinač si moc nezastřílíš :wink:
Na norinku byl odpor vážně velký, odhadl bych víc něco málo přez kilo jen z pružiny. Po ohnutí a 'sednutí' dílů spokojenost, navíc se potom o poznání hladčeji natahoval závěr (přerušovač tolik netlačil nahoru do té drážky), samozřejmě mluvím o natahování při nataženém kohoutu...když je dole tak to dá rozum zrovna dvakrát hladce nejde. Norník má tak dvakrát silnější bicí pružinu než originál colt co jsem měl v rukách teď v sobotu. Ale zas odpaluje opravdu spolehlivě :twisted:
Popundekl
Příspěvky: 56
Registrován: 08 zář 2006 12:31
Bydliště: Jihlava

Příspěvek od Popundekl » 13 pro 2006 19:49

Když se nám to často diskutované téma Norinco ano- či ne rozjelo, mohl by napsat někdo kdo ho vlastní, nebo vlastnil, kolik s ním asi nastřílel a kolik takové Norinco vydrží? Ono je rozdíl, jestli někdo nastřílí 250 ran ročně a je s ním velmi spokojen a má ho "už" tři roky a nebo pokud nastřílí 1000 měsíčně a má ho dejme tomu pět let.... Pokud se někdo takový najde děkuji za odpověď.
Knihomol

Tango 1911

Příspěvek od Knihomol » 04 čer 2007 19:51

Ahoj všichni,

mám v pácu Tango 1911 Witness. Je lehce vyladěné, díly jsem prohlédl, jsou bez nějakého výraznějšího opotřebení, fungí bez vůlí. Prodávaná v BVS. Jeví se mi velkem fajn, ale ve fórech jsem na ni četl pouze málo, ale přece negativních hodnocení. Proto prosím, máte někdo osobní zkušenost s tímto "zárakem"? Prosím, podělte se pouze o praktické zkušenosti, nemám zájem o hlody typu "slyšel jsem, že je to strašnej shit" a "můj kámoš to má a hrůzou nemůže spááát..." Takže vlastníci, praktici, poraďte prosím.

Díky,

:P
Knihomol
Odpovědět